Walka

Z WanderPedia

Walka na arenie to pojedynek dwóch osobników (lub więcej w przypadku walki grupowej), którzy będą walczyć do czasu aż jeden z nich ulegnie. Jeżeli pojedynek wygra atakujący zdobywa on niewielką ilość miedziaków i doświadczenia. Ponadto niezależnie od wyniku potyczki atakujący szkoli się w umiejętnościach, których używał w trakcie walki.

Walki przebiega zawsze według schematu. Określone czynności związane z umiejętnościami postaci są wykonywane w ściśle określonych warunkach i okolicznościach. Każda akcja jaka ma miejsce w trakcie walki ma swoją kolejność.

Innym rodzajem walki jest walka w czasie przygody. Sprowadza się do tego samego - trzeba wygrać i obowiązują podobne zasady walki, jednak wygrana jest konieczna, aby przejść w przygodzie do następnej lokacji (mogą tu być wyjątki). Ponadto z reguły podczas przygody czy wykonywania zadania jeśli dojdzie do walki to z większą liczbą przeciwników. W walkach w przygodach warto zwracać uwagę na umieszczone w panelu podróżnika: typ terenu oraz widoczność bo ma to wpływ na skuteczność postaci podczas walki - w szczególności na walce dystansowej.

Walka jest częścią większości przygód i lepiej rozwijać walory bojowe postaci (umiejętności, lepszy ekwipunek, statystyki główne i statystyki poboczne postaci) właśnie pod to, aby być dobrym wojownikiem.

osobiste