Trening

Z WanderPedia

Każdy marzy o wielkiej sławie bohatera, jednak tylko nielicznym udaje się to zrealizować. Dzieje się tak głównie dlatego, iż młodzi rekruci, adepci i nowicjusze nie przywiązują zbytniej wagi do treningu. A przecież jest on chyba najważniejszym elementem ciężkiego rzemiosła, jakim jest ratowanie świata. Każdy ze znanych ci wielkich wojowników poświęcał całe lata, by doskonalić się w danej dziedzinie. Trening przyda się każdemu, jednak nie zawsze taki sam. Wojownicy szkolą się w biegłym władaniu różnego typu broniami. Ćwiczą się również w sztuce unikania ciosów oraz ich parowania. Czarodzieje i mnisi szkolą głównie siłę swego umysłu, by móc jeszcze efektywniej i z większą mocą rzucać śmiercionośne czary. Łucznicy i zbiry, szkolą się głównie w walce dystansowej.

Szkolić można się podczas walki z innymi, w przygodach bądź od trenerów.

Trenerzy

W każdej gildii i w każdym mieście istnieją trenerzy umiejętności, u których można pobierać nauki, aby doskonalić się w swym rzemiośle. Nauka kosztuje i czas i pieniądze. Ponadto różne są efekty nauki - zależą one od trenera. Każdy szkolący w danej umiejętności ma swój poziom nauczania oraz potrzebuje określonego czasu na dany trening. Żądają też różnych kwot za swoje usługi - koszt też rośnie wraz z poziomem danej umiejętności. U tego samego trenera inna będzie cena kiedy postać posiada poziom w przykładowo mieczu 20, a inna (wyższa) kiedy będzie miał miecz na poziomie 30. Zwykle w danym miejscu jest kilku trenerów - ale nigdy do wszystkich umiejętności.

A zatem przykładowo trener umiejętności uniki w Taspole jest inny od trenera uników w Bardy. Potrzebują różnych czasów na jeden trening, żądają też innej zapłaty za swoje usługi i mają różne poziomy. Jednak, który z nich jest lepszy trzeba samemu sprawdzić. Bo to, że jeden potrzebuje na trening 8 energii, a drugi 5 energii nie znaczy, iż ten drugi nauczy więcej przy kilku treningach - mają różne poziomu nauczania, jeśli ten pierwszy ma poziom dwa razy wyższy od drugiego, to wbrew pozorom lepiej jest uczyć się u tego pierwszego. To, który trener ma jaki poziom można dowiedzieć się podczas plotkowania w karczmie bądź podczas przeszukiwania zasobów w bibliotece.

Co i gdzie można trenować

(lista niepełna)

unik magia miecz maczuga topór kostur łuk kusza parowanie
Utreed
Kowd grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png
Bardy grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png
Swerde grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png
Czerda grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png
Kamraz grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png
Starwa grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png
Studom grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png
Taspole grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png
Zak-Hum grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png
----
G. Podróżn. grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png
G. Wojów grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png grafika:ok.png

Umiejętności specyficzne dla każdej klasy wyższej (jak na przykład "Celne Strzelanie", czy "Regeneracja") mogą być szkolone w gildiach, w których się daną klasę otrzymało.

osobiste