Rasa

Z WanderPedia

Rasa- Idarionis zamieszkane jest przez wiele ras i gatunków. Jednak większość z nich można spotykać jako swoich przeciwników, podczas przygód, czy losowych zdarzeń. Informacje o niektórych rasach zawarte są w księgach Bestiariusza.

Jako istota wyższa możesz wcielić się w przedstawiciela trzech głównych ras humanoidów:

Można także wybrać płeć swojej postaci. Każda z ras charakteryzuje się odmiennymi modyfikatorami statystyk głównych. Ponadto w przyszłości, ten wybór ma istotny wpływ na wybór drogi życiowej (profesji). Bowiem nie wszystkie profesje są dostępne dla wszystkich ras.

Elfy:

Jak wiadomo elfy są wybitnymi czarodziejami, specjalizującymi się w magii ofensywnej i defensywnej. Szybko uczą się umiejętności przeznaczonych dla czarodziejów i zyskują sporo punktów magii w czasie swojego rozwoju. Ponadto dzięki swej zręczności i doskonałemu wzrokowi są wytrawnymi łucznikami i co za tym idzie szybko też zdobywają umiejętności potrzebne do celnego i śmiertelnego strzału z łuku. Dzięki swym zdolnościom, mają największą szansę stać się bardzo potężnym i trudnym do pokonania przeciwnikiem w walce na odległość. Dużo gorzej radzą sobie w bezpośrednim starciu, gdzie przydatna jest wytrzymałość i siła, której elfom brak. Kiepsko radzą sobie z ciężką bronią typu maczuga i topór, wolniej rosną im umiejętności związane z walką bezpośrednią i z trudem przyjdzie im dźwigać ciężar zbroi. Elf nigdy nie będzie Mnichem lub Złoczyńcą, ani nie zwiąże się z profesjami Rycerstwa.

Krasnoludy:

Ta silna i wytrzymała rasa to doskonali wojownicy. Nikt im nie dorówna w walce w zwarciu. Najdoskonalej władają najpotężniejszą bronią - toporami, świetnie radzą sobie z wszelaką bronią obuchową. Wszelakie umiejętności związane z wytrzymałością, z siłą - generalnie z walką bezpośrednią, rosną im najszybciej. Są niemal szalenie żywotne, szczególnie jak osiągną odpowiedni poziom w swojej karierze. Potrafią czarować, jednak idzie im to bardzo słabo i opornie, znane są jednak przypadki krasnoludów miotających magiczne pociski i otaczających się magiczną tarczą. Nigdy jednak nie staną się dobrymi czarodziejami, a umiejętności związane z magią w większości są im niedostępne. Z uwagi na swój wzrost i kiepską zręczność nie najlepiej radzą sobie też łukiem i w tej dziedzinie też ustępują innym rasom. Krasnolud nigdy nie będzie Czarodziejem, Klerykiem, Zabójcą, Rycerzem ani dobrym Łucznikiem.

Ludzie:

Ludzie to najbardziej wszędobylska rasa, mogą być kim tylko zechcą. Wszystkie profesje są dla nich osiągalne, wszystkie umiejętności są im dostępne. Jednakowoż w magii i w łucznictwie zawsze nieco będą ustępować elfom, w walce bezpośredniej krasnoludom. Ale mają szczęście, niebywałe szczęście, które często potrafi wybawić ich z niejednej opresji. W umiejętnościach awansują różnie, ale nigdy najlepiej i najgorzej. Potrafią być bardzo niebezpieczni jeśli wcielą się w rolę Zabójcy(tylko dla nich dostępnego), potrafią być bardzo dobrymi czarodziejami, dobrymi łucznikami... i mogą wspierać się czarami leczniczymi jeśli wybiorą ścieżkę świętobliwych i bogobojnych Mnichów, Kleryków czy Paladynów. Tylko ludzie mogą być Rycerzami i tylko oni mogą wspinać się po szczeblach hierarchii rycerstwa!

osobiste