Przygody

Z WanderPedia

Przygody to to, co czyni ten świat tak ciekawym i wciągającym. Przygód jest wiele i ciągle nowe się pojawiają. Jest ich kilka rodzajów. Przygodę można zacząć kiedy tylko posiadasz dość sił na to - energii. Rzecz zwykle polega na tym, że postać przechodzi z miejsca na miejsce i wypełnia określone zadanie, jakie przed nią stoi. Zwykle też przygodę do końca przejść to jest sztuka i trzeba sobie na to zapracować. Na końcu jest często pokaźna mniej lub bardziej pieniężna nagroda. Przygody można wielokrotnie na nowo przeżywać (bądź nie), jednak nagrodę główną jeno raz można uzyskać. Bardzo często w czasie przygody dochodzi do walki - więc lepiej być dobrze na to przygotowanym

Znajdowanie przygód

Parę z nich jest dostępnych od razu (opcja w Menu: Przygody =>Dostępne przygody), jednakowoż zdecydowaną większość poznaje się z czasem - szwendając się po okolicy (opcja w Menu: Przygody =>Szukanie przygód). Trzeba trochę czasu i energii poświęcić, aby znaleźć przygodę. Pojawiają się dość znienacka i na pewno nie wszystkie od razu. Wiele czasu trzeba się szwendać nim znajdzie się większość, a i to nie gwarantuje, że ma się wszystkie - są takie przygody, które można znaleźć tylko przy ściśle określonych okolicznościach. Wciąż też nowe przygody się pojawiają. Na szansę znalezienia przygody wpływ ma Charyzma postaci.

Rodzaje przygód

  • Jednokrotna - raz wykonana zamyka przygodę i nie można jej ponownie przechodzić.
  • Wielokrotna - wykonanie nie zamyka przygody, można do niej wrócić. Oczywiście już bez finalnej nagrody..
  • Jednorazowa - pojawi się raz w ciągu życia twojego, warto wykonać jak należy, bo nagrody za takie okazje, są wartościowe.
  • Losowa - czyli taka, która pojawia się bardzo rzadko i nie można do niej wrócić kiedy się chce. Jednak istnieje szansa, że pojawi się jeszcze kiedyś i będzie można ją wykonać nawet jeśli się ją już kilka razy wcześniej wykonało.
  • Odnawialna - co jakiś czas odnawia się i można ją przejść ponownie. Finalna nagroda jest za każdym przejściem.
  • Specjalne zadania - to zadania zwykle z gildii, czasem trzeba je wykonać aby dostać awans, czasem aby pozostać w gildii swojej.
  • Globalna - czyli taka, którą wykonuje się z innymi tobie podobnymi, walczysz razem ramię przy ramieniu, przeciw określonemu wrogowi, zwykle jednorazowe. Tworzy historię.
  • Grupowa - przygoda dla drużyn. Zatem kilku poszukiwaczy przygód razem idzie na przygodę.

Po co ta przygoda?

Najwięcej doświadczenia zdobywa się, wykonując właśnie przygodę, również można się na tym wzbogacić, bo w niektórych przygodach pieniądze walają się po ziemi, a w innych znajduje się monety przy zwłokach pokonanych wrogów. Oprócz tego przygody są dość dobrym miernikiem siły postaci, znacząco wpływają na sławę, a przejście co trudniejszych jest powodem do dumy i wznoszenia toastów.

osobiste