Profesja

Z WanderPedia

Profesja w Idarionis określa zajęcie, dostępne umiejętności i tempo ich rozwoju, i przede wszystkim przeznaczenie postaci. Wraz z rozwojem i zdobywaniem poziomów, postacie mają możliwość awansu na kolejne, bardziej wyspecjalizowane profesje. Nie wszystkie drogi są otwarte dla każdego - dostępność profesji zależy przede wszystkim od rasy. Pamiętać też należy, że wybór każdej kolejnej profesji jest nieodwołalny i na zawsze zamyka pozostałe drogi rozwoju.

Pierwszą profesją dla każdego jest Inicjusz. Po osiągnięciu 5 poziomu trzeba udać się do Gildii Poszukiwaczy Przygód, gdzie po uprzednim wybraniu jednej z 3 profesji jest się poddanym próbie. Po pomyślnym jej zaliczeniu otrzymuje się promocję i tak oto zwykły Inicjusz staje się początkującym łucznikiem lub złoczyńcą, wojownikiem lub wstępuje się na ścieżkę magii.

O ile pierwszy etap jest szybki i prosty do osiągnięcia, to kolejne już nie. Aby dokonać kolejnej promocji, najpierw trzeba znaleźć sobie kogoś, kto będzie władny owy awans udzielić (udać się do stosownej gildii), następnie trzeba będzie wykonać jego polecenia! Co więcej, na to, aby ten jegomość raczył poddać jakiemuś testowi czy zadaniu, to trzeba być tego godnym! Niżej 20 poziomu nie ma co tam w ogóle iść. Wielce opłaca się jednak awansować, gdyż oprócz sławy i punktów postaci umożliwi to naukę nowej umiejętności (zależnej od wybranej profesji). Ten 2 awans jest bardzo ważny bowiem postać dokonuje ważnego wyboru i określa swoją przynależność do jednej z 6 podstawowych Linii profesji.

Kolejna szansa na awans przychodzi wraz z poziomem 50. Także i ten awans daje dostęp do nowej umiejętności. Szczegółów jednak trzeba będzie samemu poszukać.

Na śmiałków czekać będą także kolejne stopnie wtajemniczenia w gildiach od 125 poziomu, a potem po latach trudu i znoju ostatnie.

Spis treści

Lista profesji

Podstawowa

Dostępne od 5. poziomu

Dostępne od 20. poziomu

Dostępne od 50 poziomu

Dostępne od 125 poziomu


Dostępne od ?? poziomu

osobiste