Pierścień

Z WanderPedia

Pierścień - to podobnie jak amulet, typ biżuterii dostępny w świecie Idarionis.

Jest to mały przedmiot ważący zwykle nie więcej niż jedną jednostkę udźwigu, wykonany jest albo ze złota, z mythrillu lub z platyny. Służy do obrony przed wrogiem lub zwiększenia umiejętności, cech głównych czy pobocznych postaci, która go nosi. W odróżnieniu od Amuletów, pierścienie zwykle wpływają tylko na jedną cechę (choć teoretycznie mogą i na więcej). Efekt jest ściśle związany z tym jaki kamień jest umieszczony w pierścieniu.

Pierścieni posiadać można wiele i na różne okazji, przechowywane są w plecaku i w dowolnej chwili mogą być założone i wykorzystane. Jednak jednocześnie można nosić na palcach dwa różne lub takie same pierścienie - trzeba tylko pamiętać, że większość efektów jakie dają pierścienie (i każdy inny sprzęt magiczny) nie sumuje się.

W Idarionis pierścienie można kupić w sklepach z biżuterią zlokalizowanych w większych miastach krainy. Ich ceny w zależności od mocy jaką posiadają wahają się od kilku miedziaków do kilkunastu sztuk złota.


Przykładowe pierścienie to:

Mythrillowy pierścień z niebieskim opalem wykonany w Kathanorn w jakości znakomitej: zwiększa pancerz na żywioł wody o 10 punktów.

Złoty pierścień z diamentem wykonany przez Elfy w jakości elitarnej: zwiększa siłę postaci o 4 punkty.

Mithrilowy pierścień z topazem wykonany w Tersanii w jakości znakomitej: zwiększa obrażenia jakie zadaje postać o 2 punkty.

osobiste