Energia

Z WanderPedia

Energia zwana też po prostu 'ENE' to nic innego jak ilość twoich sił, które w danym momencie możesz poświęcić na eksploatowanie świata Idarionis. Niemal każda czynność wymagająca od naszej postaci wykonania większego fizycznego ruchu zabiera nam pewną ilość energii.

Do czego potrzebna nam energia

Niemal do wszystkiego. Jest ona potrzebna do przygód i do atakowania postaci, hazardu czy też walki z potworami na Arenie, do trenowania umiejętności, pracy i podróżowania.

Aby zaatakować inną postać trzeba mieć minimum 1 punkt energii, po ataku energia zmniejsza się o ten 1 punkt. Potrzebna jest też do tego aby odnaleźć przygodę, zużycie jej jest różne, ale zwykle waha się od 2-5 punktów, zależy od tego ile czasu trwało odnalezienie. Energia zużywa się podczas poszukiwania przygód, jeśli nic się nie znajdzie, traci się 1 punkt. Energie zużywa się również do tego, aby wykonywać przygodę, zwykle każdy "krok" w przygodzie to 1 punkt energii, chociaż to wynika od tego ile czasu trwał ten krok.

Wejście na arenę(wyzwania) kosztuje 5 punktów energii, następnie każda kolejna walka może zabrać (losowo) od zera do nawet kilku punktów, zależnie od poziomu postaci i trudności wyzwania. Im wyższy poziom postaci i im prostsze wyzwanie, tym więcej energii zabiera.

Także podróże pomiędzy miastami i Gildiami wymagają energii, jednak ilość ta zależna jest od kondycji postaci i odległości do danego miasta czy gildii. Tutaj bardzo przydatne się wierzchowce bowiem skracają ten czas istotnie.

Energię można też stracić w specjalnych sytuacjach, zwykle przy wszelkich próbach oszustwa.

Szczegóły dotyczące energii:

  • 1 punkt energii regeneruje się co 15 minut czasu rzeczywistego (nie trzeba być online).
  • Wartości maksymalnych limitów energii zależą od rodzaju konta, dla konta standardowego limit wynosi 50 punktów energii. Nie zależenie od limitu energii, nadwyżka przepada
  • Można uzyskać dodatkowe punkty energii, korzystając z jedzenia w karczmie.
  • Energia regeneruje się szybciej jeżeli skorzystamy z noclegu w karczmie.
  • Zdobycie kolejnego poziomu daje 30 punktów energii.
  • Zmarnowaną (niewykorzystaną) energię, która przepadła można wykupić w Ratuszu za odpowiednią opłatą.

Są też inne sposoby, które odkryjesz z czasem.

osobiste