Nie zalogowany. · Zapomniane hasło · Rejestracja
Forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna RSS
O giermkach, dla giermkow...
Bo dyskutowac sie rwa...
Strona:  poprzednia  1  2  3  4 
Awatar
Urdithandara #46
Członek przez Sty 2007 · 1166 postów · Położenie: ZAMOŚĆ!!
Członkostwo w grupach: Skrybowie, Użytkownicy
Zobacz profil · Link do tego postu
W odpowiedzi na post ID 9128
A nie wie ktoś jeszcze czy trzeba robić licencję na ostrza powyżej 20 cm długości? Bo mam zamiar sobie kupić coś sporego i nie wiem do końca czy mogę. Chciałbym wiedzieć jakie są wymagania aby móc kupić coś takiego (oprócz skończenia 18-tki rzecz jasna).
Boragor #47
Członek przez Sty 2007 · 2827 postów
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Użytkownicy, WD Global, Zdarzeniowcy
Ech ludzie, ludki ludziki. Nie raz wracałem z treningu z mieczem zatkniętym to za plecak, czy po prostu pod pachą. Takim zwyczajnym - metalowym  - i wcale Storm nie imitacją, i jakoś nie jestem karany ;) Mówi się w razie czego że to rekwizyt teatralny i sprawa załatwiona. Wy gorthaur używacie ostrych mieczy? Nie żal Wam żelaza? Przecież to się szczerbi jak diabli przy ciosach, a i jest bardziej niebezpieczne w trakcie walki. Bez sensu. No chyba że te miecze mają służyć pokazom zręczności - na przykład przecinanie jakiś kapust w biegu czy po obrocie, czy konno nawet.

Tu nie chodziło o straszenie mieczem małolatów, ale o to że na przykład ja miałem kiedyś taką sytuację, że jakieś typki się zaczęły strasznie mną interesować, a ja stałem sam w nocy na przystanku. Jako że popołudniu tego samego dnia miałem trening, to przypadkiem miałem przy sobie miecz. Nie niosłem go przewieszonego przez plecy tak żeby był jak najbardziej widoczny, tylko schowałem, go ala nieśmiertelny - to jest w długim płaszczu. Kiedy dresiki zauważyli jednak że coś mi spod płaszcza wystaje nagle jeden z nich odezwał się "On ma miecz" i nagle skończyły się spojrzenia w moją stronę a i temat ich rozmów stał się jakoś bardziej neutralny. Ale nie - nie chodzę zazwyczaj z mieczem po ulicy - bo to jest po prostu niewygodne ;)
Spike
[Obraz: http://img140.imageshack.us/img140/3554/onikb4.jpg]
proszą o nie jeżdżenie po ich członkach ;)
Kiathle! I lepsze czary obronne (w tym na dystans) dla magów!
Awatar
Storm #48
Członek przez Sty 2007 · 1119 postów · Położenie: Gory Marcowe
Członkostwo w grupach: Użytkownicy
Co kraj to obyczaj...W Hiszpanii za posiadanie noza dluzszego niz na 3 palce, a do tego zakonczonego szpiczasto grozi karcer. Nie musisz go miec w rece czy w kieszeni. WYstarczy ze znajda w plecaku czy aucie i dupa zimna. Polska, to taki dziwny kraj, gdzie politycy nie potrafia czytac i pisac wiec nie ma sie co dziwic, ze ustawy mijaja sie z realiami, bo ktoz bedzie chodzil z mieczem skoro mamy bron palna  :nuts: ?! Skoro jednak mozna chodzic z mieczem to kupie sobie katane samurajska i bede z nia chodzil na dyskoteki...oczywiscie w celach zapobiegawczych  :-D
[Obraz: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
[Obraz: http://idarionis.republika.pl/wanderer/banminiwar.jpg]

http://www.youtube.com/watch?v=a9WvP1KfnqU
Awatar
Zorann (Administrator) #49
Tytuł użytkownika: Ten który czuwa
Członek przez Sty 2007 · 4815 postów · Położenie: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
W odpowiedzi na post #47
W naszym kraju akurat prawo nie zabrania noszenia mieczy. Cala armia krzyzacka z ekwipunkiem moglaby sobie dzisiaj swobodnie maszerowac wokol palacu kultury przez caly tydzien i zaden policjant nie moglby im nic zrobic. Grozilby im conajwyzej mandat za zaklocanie spokoju/ciszy nocnej :D
Mozna sobie w parku droge torowac chocby i maczeta, za niszczenie zieleni miejskiej mandat dostaniemy, ale za posiadanie maczety - nie :D
Gdyby bylo inaczej, przestepstwem byloby posiadanie nozy kuchennych. Pytanie, jak je dostarczyc wowczas ze sklepu do domu? Niektore kuchenne ostrza maja nawet i ponad 30cm (ba, moze sa i takie co maja ponad metr dlugosci, ja sie tam nie znam, najdluzszy jaki mam w domu ma jakies 30cm wlasnie), i wez tu ustawe napisz?

Przypominamy, że wiatrówki o energii kinetycznej wylatującego pocisku do 17 J nie są bronią i w związku z tym nie są objęte regulacjami wspomnianych na wstępie ustaw i rozporządzeń! Bronią nie są także łuki, proce, oszczepy, noże. Miecze, szable, a także dzidy, maczugi, bumerangi i inne równie atrakcyjne sprzęty. Choć już na przykład kusze cięciwowe są bronią, na którą wymaga się pozwolenia.
Zrodlo (fajny artykulik tak w ogole ;) ).
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Awatar
Orlica #50
Tytuł użytkownika: Pierwsza rycerka Idarionis
Członek przez Sty 2007 · 917 postów
Członkostwo w grupach: Global Makers, Strażnicy, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
No i fajnie bo ja na ten przykład mam ojca górnika - a wiadomo, że każdy górnik, zwłaszcza ten na wyższym szczeblu szabelkę ma. W moim domu są chyba 4 szable, kordzik a na dokładkę 3 miecze samurajskie dumnie prezentujące się na stojaku w moim pokoju. Fakt, że to wszystko tępe ale... :D

A tak BTW początku tematu - mam przyszłego rycerza i łucznika, czy mogę już zwać się elitą :-p
[Obraz: http://img6.imageshack.us/img6/6512/wandii4.png]

[Obraz: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
Awatar
Reynevan #51
Tytuł użytkownika: Wieczny student
Członek przez Sty 2007 · 166 postów · Położenie: Te tamte
A moj fater poza mieczami to kufle przynosił po takiej Barborce na ten przyklad :P
Czym byłby świat bez wyobraźni...
Awatar
Mindflyer #52
Członek przez Sty 2007 · 143 posty
Wracając do tematu walk... dzisiejsze walki grupowe to nie walka rycerstwa ale bardziej dobrze zgranej kompani najemników ( pieszych ) które były wcześniej ( np wikingowie ) jak i później ( 17-18 ) wiek. W czasach rycerstwach rycerze co prawda walili kupą ale: szarż grupowych nie było ( to wynalazek ZDYSCYPLINOWANEJ konnicy ) dwa podczas takiego ataku każdy z rycerzy obierał sobie przeciwnika i walczyli do upadłego, następnie rycerz przechodził do następnego przeciwnika. W przypadku motłochu ( czy łuczników :) ) po prostu ich rozjeżdżali. Bitwy z anglikami to początek  końca idei rycerstwa i walki indywidualnej, ( aczkolwiek głupota/niemożność króla Francji była olbrzymia, gdyż armia tej wielkości na polach rozsmarowała by anglików na strzępy ) to jej faktycznym końcem były najazdy mongołów i ich doskonała taktyka na poziomie armii. Kończąc , rycerstwo Idarionis zostało jakby w epoce 11-12  wieku a MAA to doskonale wyszkoleni najemnicy indywidualiści jakich można spotkać najczęściej w literaturze fantasy ;) i w wiekach raczej różnych niż rycerstwo :). Nawet ciężko dyskutować na temat motywów, bo rycerze walczyli przede wszystkim za kasę i dla kasy, tak jak i wolni zaciężni. Rycerz zazwyczaj miał tylko szlachetne pochodzenie ( I AŻ TYLE :) ), i więcej majątku, ale przypominam naszego Maćka i Zbyszka z Bogdańca którzy dobry sprzęt to zdobyli dopiero jak się nawinęli bogatsi rycerze z Zachodu, a tak to była właściwie bardzo uboga szlachta.
POWER OF MIND
Boragor #53
Członek przez Sty 2007 · 2827 postów
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Użytkownicy, WD Global, Zdarzeniowcy
W odpowiedzi na post #48
Cytat za Storm:
Co kraj to obyczaj...W Hiszpanii za posiadanie noza dluzszego niz na 3 palce, a do tego zakonczonego szpiczasto grozi karcer...

Hehe - nom - masz rację. Co kraj to obyczaj, ale zastanów się dlaczego właśnie w Hiszpanii wprowadzono taki zakaz ;)
Spike
[Obraz: http://img140.imageshack.us/img140/3554/onikb4.jpg]
proszą o nie jeżdżenie po ich członkach ;)
Kiathle! I lepsze czary obronne (w tym na dystans) dla magów!
Zamknij Pomniejsz – Powiększ + Odpowiedz na ten post:
Kod weryfikacyjny: VeriCode Proszę przepisać kod weryfikacyjny z obrazka do pola tekstowego umieszczonego obok niego.
Emotikonki: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Znaki specjalne:
Strona:  poprzednia  1  2  3  4 
Idź do forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Strona wygenerowana w 163,9 ms (97,8 ms) · 95 zapytań do bazy danych w czasie 10,8 ms
Bieżący czas: 20.02.2018, 12:36:19 (UTC +01:00)