Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna RSS
Urozmaicanie gry
Loderic #1
Member since Dec 2009 · 57 posts
Group memberships: Użytkownicy
Show profile · Link to this post
Subject: Urozmaicanie gry
Cześć,

Zakładając, że Vand za szybko nie wróci do aktywnego kodzenia i nie będzie możliwe, aby ktoś inny go wsparł w tym aspekcie chciałbym dowiedzieć jakie są możliwości, aby nieco urozmaicić grę. Dodatkowo mam pytanie czy w jakiś sposób ktoś chętny do pomocy może wesprzeć w wykorzystaniu tych możliwości np. ja?
Zorann (Administrator) #2
User title: Ten który czuwa
Member since Jan 2007 · 4860 posts · Location: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Teoretycznie możesz zostać animatorem i jakieś tam akcje to umożliwia i Vand z pewnością może takie prawa nadać, ale tak naprawdę to trzeba nagonić najpierw graczy. To nie jest łatwe zadanie.

Fakty są takie, że stara gwardia się wykruszyła z powodu statyczności gry i braku nowości, tudzież braku nadziei na dokończenie ścieżki rozwoju. Zwyczajnie formuła też im się przejadła, choć jak widać powracają niektórzy do klikania.
Nie zmienia to jednak faktu, że zanim się starej gwardii znudziło klikanie, to zeszło dobrych kilka lat, jeśli nie kilkanaście niektórym. Więc naprawdę rekordowo długie to przejedzenie - można porównywać do wysokobudżetowych MMORPGów. Więc ta statyczność i brak updatów nie przekreślają tego, że gra jest pełnoprawna, choć wiedza że nie osiągnie się ostatniego stopnia wtajemniczenia ani nie czeka wielki boss którego można na końcu ubić troszkę może w grze przeszkadzać. Nawet duże troszkę.

Zatem abstrahując od faktu że gra updatów raczej nie zobaczy - choć kreski bym na niczym nie stawiał - gra ma potencjał na lata klikania dla kogoś nowego kto się wkręci, pod warunkiem jednak, że wejdzie też na forum i jakaś społeczność się znowu pojawi.

Nie wiem jak "przeżywalność" gracza który nigdy nie korzystał z forum wyglądała, ani jaki odsetek graczy którzy spędzili w grze choć kilka miesięcy na forum nigdy lub prawie nigdy nie zajrzał - ciekawe, czy Vand ma takie statystyki? Dla mnie osobiście to miejsce było główną ostoją w trakcie, jak również na długo po tym gdy przestałem klikać.
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Loderic #3
Chciałem odpisać szybciej, a wyszło jak zwykle :) Jeden z animatorów wysłał mi prywatną wiadomość w grze czy chciałbym napisać przygodę na ostatni awans i musiałem odmówić, bo nie czułem się na siłach, żeby sprostać klimatowi, którego przede wszystkim doświadczyłem w trakcie przygody na twardziela (ah, ten umysł ścisły). Wciąż też nie wiem, jakie inne możliwości miałbym jako animator, więc odnosząc się do słynnego motta Hipokratesa "Po pierwsze, nie szkodzić.", wolę odmówić zanim zdecyduję się na coś, co mogłoby popsuć zabawę garstce pozostałym. Szkoda też, że nikt poza Zorannem nie odpisał w tym wątku, może ktoś zdołałby mnie jeszcze zachęcić do dołączenia do grona animatorów, zwłaszcza, że proponowałem owej osobie, która wysłała mi wiadomość inne możliwości urozmaicenia gry w ciemno, ale nie otrzymałem odpowiedzi.
Zorann (Administrator) #4
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
A jaką datę ma ta wiadomość? Bo może ów animator już nie gra, nie wspominając o tym, że bez Vanda nie da rady nic takiego wdrożyć. A dochodzi kwestia nowego skilla itd. Nawet zrobienie questa jako formalność bez skilla i otoczki, nawet bez walki, wymaga udzialu Vanda.
Na pewno też byś nie zaszkodził, bo w obecnej sytuacji lepszy przeciętny quest niż żaden.

Ale rzecz w tym, że nikt nie odpisał, bo mało ludzi zostało. Ot, starzy powracający chcą doklikać co zostało do doklikania. Czy urozmaicenie gry dla jednej, może dwóch osób poprzez dopisanie questa dla jednej profesji wiele zmieni?
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Ikelibro #5
User title: Noble
Member since Dec 2007 · 456 posts · Location: Sofia, Bułgaria
Tu należałoby raczej napisać jeden quest dla wszystkich, taki który premiowałby awansem na kolejny szczebel profesji. Inna sprawa, że wobec niskiego prawdopodobieństwa wprowadzenia nowych skilli, awans ten oznaczałby jedynie zmianę etykietki, może jeszcze tempa przyrostu umiejętności.
klik!
Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean.- Isaac Newton
[Image: http://idarionis.republika.pl/wanderer/wandererplayer1.jpg]
Zorann (Administrator) #6
Nawet gdyby pojawiły się umiejętności, w parze musiałyby się pojawiać nowe questy, nowe moby. Bo inaczej po co to wszystko dla postaci, która i tak bije wszystko co istnieje? Choć byłoby miło awansować, to nie w tym bym upatrywał szans na urozmaicenie gry. Umilenie jej niedobitkom, owszem. Ostateczny cel który nie tyle dałby nowy skill i gameplay, a byłby postawieniem formalnym postawieniem kropki. Ale bez Vanda nawet tego się nie da zrobić.
Loderic #7
Ostatnia wiadomość od animatora jest prawie sprzed 3 tygodni, z 25 maja. To jeśli wysuwa się wniosek, że nawet napisanie przygody na ostatni awans jest właściwie tylko kosmetyką to chciałbym w tym wątku podsumować co można jeszcze zrobić dla urozmaicenia gry bez Vanda. Mamy turnieje i kwestia co jeszcze? Wszystko inne wymaga ingerencji animatora? Właściwie to mogę też przypuszczać, że za przyznawanie nagród stoi animator. Wobec tego, żeby się dowiedzieć jakie są możliwości i biorąc pod uwagę aktywność zostaje mi wniosek o dołączanie do animatorów trochę w ciemno?
Zorann (Administrator) #8
Trudno mi się do tego odnieść, bo nigdy nie miałem czasu na animowanie - zbyt późno się te sprawy w systemie pojawiły. Ale skoro ów animator się nie wypowiada, to masz niestety tylko mnie :D

Wiem że da się tworzyć przedmioty i moby, ba, nawet przygody jakieś tam można wrzucić w system, ale też niektóre zakładki wypluwają błędy systemu i nie wiem jak to wszystko ostatecznie funkcjonuje. Być może wbrew temu co wyżej napisałem można stworzyć nieoficjalną przygodę bez Vanda i dałoby radę zapełnić świat nowymi questami? I taki nieoficjalny awans może też by dało radę wykreować?

Napisz PMa do postaci Sarafan lub Kaniponk Sheea - nie wiem kto je teraz obsługuje, ale ostatnie logi pokazują akcje sprzed 3 dni. Dosyć szemrane akcje ;)
Ikelibro #9
User title: Noble
Member since Dec 2007 · 456 posts · Location: Sofia, Bułgaria
A jesteś w stanie na podstawie logów oszacować, ilu +/- mamy aktywnych graczy w krainie?

Nawiasem mówiąc pamiętam, że kiedyś użytkownik Mistral samodzielnie kodował jakieś przygody, nie wiem czy potrzebował przy tym zaangażowania ze strony Vanda, a jeśli tak to w jakim stopniu.
klik!
Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean.- Isaac Newton
[Image: http://idarionis.republika.pl/wanderer/wandererplayer1.jpg]
This post was edited on 2020-06-15, 15:24 by Ikelibro.
Zorann (Administrator) #10
Moje logi pozwalają jedynie na wgląd akcji animatorów - jeden aktywny.

Oprócz tego widzę, że nie oczekuje ani jedno imię do akceptacji - a potrzeba dwóch strażników, aby tę listę czyścić. Chyba że ta opcja została wyłączona.

Co do kodowania przygód, musiałbym się na dłużej zagłębić aby zobaczyć czy to działa. Na chwilę obecną zajmuje mnie kodowanie własnego projektu niestety.
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 254.7 ms (174.2 ms) · 103 database queries in 92.1 ms
Current time: 2020-07-06, 18:29:32 (UTC +01:00)