Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Nowicjusze RSS
Pytania po powrocie do gry
Loderic #1
Member since Dec 2009 · 57 posts
Group memberships: Użytkownicy
Show profile · Link to this post
Subject: Pytania po powrocie do gry
Cześć,

Po dłuższej przerwie przypomniałem sobie o wandererze, gdy zacząłem bawić się w pisanie swojej gry konsolowej rpg w c#. Zacząłem znowu klikać i chciałem skontaktować się z Vandhallem, żeby uzyskać odpowiedzi na parę kwestii odnośnie obecnego stanu gry, ale z poziomu forum nie mogę wysłać mu wiadomości. Potem próbowałem napisać do Zoranna z podobnym skutkiem. Z kim mogę się skontaktować i w jakiej formie?
Głównie moje tematy dotyczą upewnienia się, czy nie będzie problemu z otrzymaniem orderów po kupnie na ulepszenie konta, czy nr konta do przelewów jest aktualny, otrzymania wskazówki co do uzyskania awansu na Twardziela dla jednej z moich postaci oraz czy gra nie zaprzestanie być hostowana w najbliższym czasie. To ostatnie przekreśliłoby sens samego kupna oraz dalsze poświęcenia czasu na próbę doczłapania się moimi dwiema postaciami na 125 poziom i próby uzyskania kolejnego awansu.
Ikelibro #2
User title: Noble
Member since Dec 2007 · 457 posts · Location: Sofia, Bułgaria
Odpowiem Ci, co ja wiem. Otóż kontakt z Vandem jest w samej grze - możesz wysłać wiadomość do jego postaci (Vandhall [1]). Ordery wciąż są do nabycia, a numer konta nadal jest aktualny - sprawdzone info :)

Natomiast co do perspektywy dalszego hostingu to jest to bardzo dobre pytanie - sam chciałbym się dowiedzieć. W każdym razie, biorąc pod uwagę perspektywę dalszego, mniej lub bardziej intensywnego lockdownu w najbliższych latach, Wanderer ma szansę na nieco większy ruch niż do tej pory, co jest optymistycznym prognostykiem w omawianym kontekście.
klik!
Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean.- Isaac Newton
[Image: http://idarionis.republika.pl/wanderer/wandererplayer1.jpg]
maRcus #3
Member since Feb 2007 · 1845 posts · Location: Łódź
Ostatnio jakoś numer konta był aktualizowany- na pewno jest aktualny w samej grze, tj. ratuszu.
Grogan Dwarf Mercenary 315 lvl
Mordred Lothor Human Invader 293 lvl
Milla Human Paladin 203 lvl
Isabell Human Priest 188 lvl
Belian Dwarf Guardian 161 lvl
Dinnaroth Elf Battlemage 145 lvl
Morien Isslur Elf Battle Bowman 132 lvl
Loderic #4
Dziękuję za odpowiedzi. Póki co czekam na odpowiedź od Vandhalla. Poprosiłem, żeby odpowiedział również w tym wątku na forum odnośnie pytania o dalszy hosting.
Zorann (Administrator) #5
User title: Ten który czuwa
Member since Jan 2007 · 4862 posts · Location: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Wysyłanie PM przez forum jest niemożliwe, bo coś się popsuło z mailami na serwerze.

Numer konta się nie zmienił i z orderami nie powinno być najmniejszego problemu, a według moich informacji nie ma w planach też zamykania serwera. Byłoby źle gdyby było, bo mam na nim własny kącik z którego korzystam ;)

PM w grze też może nie zadziałać, bo nie wiem czy Vand się loguje. W każdym razie przekażę, żeby tutaj zajrzał.

BTW masz jakieś screeny do Twojego dzieła?
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Loderic #6
Czekałem niecierpliwie na odpowiedź i myślałem, że się nie doczekam :)
Obciąłem zrzut do 1 tury, bo przekraczało maksymalny rozmiar załącznika. Rdzeniem mojej gry ma być walka, póki co to tylko okładanie się grupy szczurów z bohaterem bez przedmiotów w sztywnej liczbie akcji i stałej kolejności ataków w każdej turze.
The author has attached one file to this post:
zrzut.PNG 40.6 kBytes
You have no permission to open this file.
Zorann (Administrator) #7
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
To MUD, czy coś bardziej WNDowego? Tak dopytuję, bo sam jestem w trakcie popełniania własnej gry i w przeciwieństwie do poprzednich podejść tym razem zamierzam ją doprowadzić do stanu grywalności :D
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Loderic #8
W planach mam tylko "single player". Wybrałem konsolową aplikację, żeby nie cierpieć podczas robienia rozbudowanego front-endu i skupić się też na nauce samego języka przy back-endzie, ale może kiedyś i do tego dojdzie. Nie starałem się wymyślać koła na nowo i przebieg walki przypomina Wanderera, ale kopiowanie wyłącznie rozwiązań innych jest mało ciekawe. Inspiruję się póki co jednak Wandererem, zamkniętym Vis Arcana (pozwalała równolegle do rozwoju postaci rozbudowywać swoje miasto, które wpływało na walki pvp również przebiegające w turach) i Skyrimem (czyli m.in. rozwój umiejętności przez ich używanie, w sumie jak w Wandererze i zastanawiam się nad bezklasowością). Dodatkowo chce dorzucić "tryb ręczny"  w walkach pozwalający w tych trudniejszych  podejmować dodatkowe decyzje na początku każdej tury np. wypij miksturę, zmień cel ataku.
Zorann (Administrator) #9
Nie dziwię się, front-end to dla mnie koszmar...

Obecnie koła na nowo już się niemal nie da wymyślić. Człowiek tworzy mechaniki i nawet nie wie że już dawno były wymyślone i przetestowane. Ot, prędzej można zrobić unikatowe pomieszanie znanych rozwiązań. Moje inspiracje rozpościerają się od MUDów, poprzez WND i klasyczne MMORPGi, aż po Fallouty i Settlersów. Ktoś mi kiedyś powiedział, że to nie jest odtwórcze, bo MUD+WND+Fallout+Settlers = Twój pomysł. Pewnie coś w tym jest.

Jestem wciąż przed realizacją skryptu walki i też myślałem już o trybie "ręcznym". Jeszcze nie wiem czy ani jak go wdrożyć. Czasem zbyt dużo improwizuję a za mało planuję, ale traktuję to jak hobby a nie pracę, więc mogę się bawić :D
Vandhall (Administrator) #10
Member since Jan 2007 · 4385 posts · Location: Kathanorn
Group memberships: Administratorzy, Użytkownicy
Hosting jest u mnie na lodówce i póki serwer się nie popsuje i są osoby chętne klikać to raczej będzie.
Przez te wszystkie lata popsuł się tylko wyłącznik (choć używany niezmiernie rzadko) - wywaliłem go ;)
I twardy dysk "B" wymieniałem 2 razy, twardziel "A" chodzi od nowości.

Ordery przekazuję w miarę na bieżąco. Na wiadomość w grze zaraz odpowiem.

Powodzenia z grą!
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminisorc.jpg]
W zasadzie nie jestem materialistą. Jednakowoż entuzjazm w pracy
jest wprost proporcjonalny do wysokości stanu konta.
Elnarot #11
Member since Sep 2008 · 380 posts · Location: Łódź
Group memberships: Użytkownicy, Zdarzeniowcy
Fajno zobaczyć Twój awatar <3
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 156.8 ms (100.4 ms) · 113 database queries in 9.2 ms
Current time: 2020-10-24, 18:25:18 (UTC +01:00)