Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna RSS
rodhan Frytha wóda dziwki i lasery
Page:  previous  1  2 
Urdithandara #16
Member since Jan 2007 · 1177 posts · Location: ZAMOŚĆ!!
Group memberships: Skrybowie, Użytkownicy
Show profile · Link to this post
In reply to post ID 93948
No to z marzeniami mogę się niejako pożegnać, bo jak tylko przechodzę przez te punkty, to już oczopląsu dostaję. Chodziło mi o coś w stylu tekstowej gry samochodowej. Było kiedyś coś takiego jak TopRally ale padło chyba gzieś po drodze...

Gdzie można przetestować Twoją pracę?
Zorann (Administrator) #17
User title: Ten który czuwa
Member since Jan 2007 · 4860 posts · Location: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Tak naprawdę konwencja nie ma znaczenia - czy to RPG, samochody, piłka nożna, czy jakieś pseudo-strategie pokroju ogame, od strony programowania i wymaganych umiejętności wychodzi z grubsza na to samo. Pozostaje kwestia tego, jak bardzo rozbudowany ma być projekt. np. Wanderer jest bardzo rozbudowany, ogame co najwyżej średnio.

Nie poddawaj się tak szybko, zrób może tak: znajdź jakiś prosty tutorial php aby złapać podstawy, postaw sobie wirtualny serwer (też z pomocą jakiegoś tutoriala, ja się bawiłem zawsze z pomocą vertrigo serv) i przetestuj wyświetlanie tekstu, czy podstawowe operacje matematyczne na zmiennych. Ja pierwsze kroki stawiałem tutaj: https://pl.wikibooks.org/wiki/PHP

Jeśli widok wyświetlających się na ekranie znaków które wyprodukował Twój własny kod Cię nie podjara w żaden sposób, to wtedy odpuść. A jeśli się nie zniechęcisz na starcie, który jest dosyć trudny, to Ci podpowiem jakie powinny być następne kroki.
Ponieważ programowanie na zasadzie samouka wymaga ciągłego kontaktu z manualem i częstego googlania za nowymi funkcjami, to celowo daję Ci tylko wędkę i to taką z ikei - do samodzielnego montażu.
Powodzenia ;)
A, jeszcze co do edytora tekstu: używam i polecam na start Notepad++ (jest darmowy!). Mam już na oku przesiadkę na coś innego, ale póki co wciąż trwam przy npp.

Co do mojego projektu, to niby stoi sobie na cieplutkim serwerku, ale... jeszcze nie można, za bardzo rozkopany jest :(
Podejrzewam że najwcześniej na początku przyszłego roku będę myślał o pierwszych testach.
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Urdithandara #18
W sumie to do końca tygodnia się rozstrzygnie, czy wogóle będę miał czas na to, bo (trzymajcie kciuki) aplikowałem do jednej z dużych (i to naprawdę dużych) firm w branży gier i mam mieć w tym tygodniu rozmowę kwalifikacyjną. Jak mnie przyjmą (choć sądzę, że nie, ale jakby jednak...) to z ich terminami pewnie nie będę miał czasu na nic.

Tak czy inaczej, dzięki Zorann i trzymaj kciuki. Ale byłyby jajca jakby mnie wzięli XD.
Zorann (Administrator) #19
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Trzymam, trzymam. Niezależnie od wyniku nie omieszkaj się podzielić i ew. zdradzić w które gniazdo os się pchasz ;)
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Urdithandara #20
Jutro o 13:00 mam interview na skypie ale na wyniki mogę czekać jeszcze długo. A które gniazdo? Pewna firma której nazwa zaczyna się na Rock... a kończy na -star poszukiwała specjalisty od polskich lokalizacji. Biuro mają w Lincoln, więc blisko do mnie. Wogóle mnie zaskoczyli, że odpowiedzieli - a skoro już się zakwalifikowałem do drugiej fazy naboru, to zrobię wszystko co w mojej mocy aby się tam dostać. Jutro mam mieć test z tłumaczeń.
Zorann (Administrator) #21
Pewnie oczekiwanie może zająć od ładnych kilku tygodni do wieczności, więc zapytam od razu i bez ogródek: jak poszło? :)
Urdithandara #22
Test nie był trudny, ale głupio się czuję poprawiając kogoś. Nie tam zwracając uwagę na literówki, czy przecinki, tylko zmieniając słowa na bardziej adekwatne. Nie mogę nic cytować, bo podpisałem NDA, ale był tekst o certyfikacie samochodu a ja z gotowego polskiego tłumaczenia zmieniłem to na homologację samochodu. Chodziło o uprawnienia konkretnego pojazdu do użytkowania go na drogach publicznych. Takie papiery się nazywają homologacjami... homologacje na drogi, homologacje do zawodów, Grupy A, Grupy 4. Nikt chyba w Polsce nie mówi, że auto jest zacertyfikowane, tylko zahomologowane. To nawet brzmi dziwnie.

Ale nie wiem czy nie przesadziłem. Stresuję się jak nie wiem co. Mówili, że odpowiedzą w tydzień ale mają opóźnienia, bo jest dużo zainteresowanych. W każdym razie... może jak muszę czekać dłużej, to dobry znak, bo gdyby mnie odsiali, to raczej szybko bym dostał maila, nie? Zapewniali, że niezależnie od wyniku, dadzą info.

Edit. Maila sprawdzam 10 razy dziennie...
Zorann (Administrator) #23
Ja bym powiedział, że samochód "ma homologację" - chyba że chodziło o "ma certyfikat" - ale to już podchodzi pod specjalistyczną terminologię. Pewnie dobrze zrobiłeś zmieniając, może i na tym sztuczka polegała.

Z tymi zapewnieniami że dadzą znać to różnie bywa - HRy często to olewają mimo obietnic. Ale bądź dobrej myśli.
Telefon z zapytaniem o wynik po upływie obiecanego terminu nie jest aktem desperacji ani żadnym faux pas, więc się nie krępuj. Chodzi o sprawy zawodowe, więc to nie jest tak że dzwonisz bo jesteś w kropce. Dzwonisz, bo nie mogą Cię wstrzymywać z szukaniem innej pracy obietnicą kontaktu w nieokreślonym terminie.
Urdithandara #24
Nie pykło - konkurencja mnie zerzarła. Szkoda. Osobiście nie spodziewałem się, że wogóle do mnie odpiszą, ale jak już zaprosili mnie na jedną rozmowę to naprawdę szkoda mi tej opcji. Zapytali mnie tylko czy mogą zatrzymać sobie moje dane w razie otwarcia nowych pozycji ale nie mam żadnych nadziei.
Zorann (Administrator) #25
Ano szkoda, miałbyś dobry początek w branży. Jak widać niełatwo się wcisnąć na coś sensowniejszego niż tester/pomocnik zaparzacza kawy młodszego assetowca.
A tak to możesz się jednak wkręcić w programowanie ;)
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  previous  1  2 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 242.4 ms (166.2 ms) · 104 database queries in 91.3 ms
Current time: 2020-07-04, 21:36:36 (UTC +01:00)