Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna RSS
Koneser wina...
mesqueun #1
Member since Feb 2015 · 119 posts
Group memberships: Użytkownicy
Show profile · Link to this post
Subject: Koneser wina...
Jest w Studom taka przygoda - Koneser. Aby ją przejść przydaje się znajomość języków. W tym celu jedna z moich postaci w pocie czoła studiowała dialekty najpierw w bibliotece Kamrazkiej, następnie szlifowała język krasnoludzki w Zak-hum. Po jakimś czasie wytężonych studiów, zawitała z powrotem w Studom i złamała szyfr. Wzięła butelczynę winka, której pragnął Koneser i drugą na chybił trafił. Bardziej chybił, gdyż jegomość zapłacił za nią jedyne 30 miedziaków. Sfrustrowany Ludwin (tak na imię kujonowi) wrócił w zacisze biblioteki Zak-hum i oddał się lekturze. Po niewczasie odnalazł księgę traktującą o trunkach, a w niej rocznik wina, które jest w wysokiej cenie wśród smakoszy. Dał cynk drugiej mojej postaci, która idąc na łatwiznę wpisała złamany przez Ludwina szyfr i porwała butelkę wina, o której traktowała księga. I tu szok, koneser zapłacił za ten niby wyborny rocznik jedyne 20 miedziaków...
Tu moje pytanie - czy przygoda rozpoznaje, czy postać umie języki i czy odnalazła oną księgę w bibliotece?

P.S. Polecam tą przygodę, bardzo fajna;)
Avatar
Marqs #2
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3960 posts
Group memberships: Użytkownicy, WD Global
Show profile · Link to this post
W sumie to po wprowadzeniu jedzenia przydałaby się tej przygodzie mała przeróbka i dodanie do bazy przedmiotów tych win tworząc z nich coś w stylu obecnych w grze posiłków dających określone bonusy.

Zamysł był taki, że cena zależy od ich jakości. Teksty z biblioteki miały pomóc z wyborem rocznika, ale można było też złapać byle co i o ile miało się szczęście to trafiło się coś cennego. Ale jak to V wprowadził to pewnie nawet on sam nie pamięta, no i zawsze mógł się wkraść jakiś bug ;)
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 85.3 ms (31.1 ms) · 46 database queries in 3.8 ms
Current time: 2020-07-08, 13:55:05 (UTC +01:00)