Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Offtopic RSS
Sam przeciw wielu
Avatar
Saphire #1
User title: Blaa
Member since Apr 2007 · 115 posts
Group memberships: Użytkownicy
Show profile · Link to this post
Subject: Sam przeciw wielu
https://www.youtube.com/watch?v=IwvjcCdmCPI

Niezwykła batalia doktora Burzyńskiego...

MODZ: Przeniesiono.
Sapphire Łucznik Bitewny 135 lvl
Night Wind Mag Elementalista  139 lvl
Kane Najeźdźca 240 lvl
Sir Gaetha Palladyn 234 lvl
This post was edited on 2015-08-24, 20:28 by Zorann.
Avatar
cieniostwor #2
Member since Jul 2010 · 1573 posts
Group memberships: Graficy, ScriptMaker, Użytkownicy
Show profile · Link to this post
Mnie zastanawia jedno. Lek to mieszanina kilku (2?) relatywnie prostych substancji chemicznych. W samych patentach jest opisane dawkowanie. Ile może kosztować wyprodukowanie tych substancji? Dlaczego bogaci ludzie nadal umierają na raka, biorą chemie poddają się operacjom? Przecież powinno wystarczeć średnio dobrze wyposażone laboratorium i dobry chemik skłonny wyprodukować owe substancje za pieniądze. Nawet nie musi wiedzieć po co. Po ciuchu i nieoficjalnie, lek na raka od tego nie powstanie ale wybrane jednostki mogą sobie kupić życie. Dlaczego tego nie robią?
[Image: http://www.kamesenin.tk/wn/obrazy/lies.jpg]
Avatar
Zorann (Administrator) #3
User title: Ten który czuwa
Member since Jan 2007 · 4860 posts · Location: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Show profile · Link to this post
Bo to kolejny science fiction na kanwie niby-dokumentu... Nie dajmy się zwariować, jeśli byłoby to tak proste, w dobie dzisiejszych możliwości przepływu informacji (dowodem jest istnienie tego filmu) metodę ktoś by sprawdził - nieprzekupny ideowiec, czy inny filantrop, który ogłosiłby jej skuteczność wszem i wobec. Ale powstał ten film i nic więcej. Dlaczego? W każdym razie przenoszę do odpowiedniego działu...
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Avatar
Aayren ili Essen #4
Member since Jul 2007 · 1575 posts · Location: Kraina Niebieskich Migdałów / Lublin
Group memberships: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
Show profile · Link to this post
 Zorann ma raję, póki umierają na raka bogaci, póty leku rzeczywiście nie ma. Wszystko da się kupi, o ile da się to w ogóle kupić

 @cieniostwor - nawet sobie nie wyobrażasz jak skomplikowany może być taki "lek". Ostatnio czytałem np. o pracach na terapią mającą na celu supersję immunosupresantów induktorowych komórek rakowych blokujących receptory leukocytów T i B. Komórka rakowa to nasza własna komórka, tworzy immunosupresanty które blokują receptory Dobra może inaczej. To może być niewyobrażalnie złożone, czaso i kosztochłonne, a co najgorsze - w przypadku walki z rakiem - może okazać się, że zindywidualizowane dla danego, jednego jedynego pacjenta. Z tego wychodzą ogromne koszty.

Jak pomyślę że za 10ml specjalistycznego barwnika cytologicznego można dać do kilkunastu tys zł, to wyobraź sobie tylko...
[Image: http://stat.rumandmonkey.com/tests/1/6/5261/20802.jpg]
Avatar
cieniostwor #5
Member since Jul 2010 · 1573 posts
Group memberships: Graficy, ScriptMaker, Użytkownicy
Show profile · Link to this post
Czyli opcje są dwie - albo ta terapia nie istnieje w ogóle lub zwyczajnie nie działa albo co nie mniej prawdopodobne działa i pewni bogaci ludzie jednak nie umierają na raka. W sumie to skąd wiadomo że ktoś tam się tym nie uratuje - chwalić się nie będzie.
Rak według wielu nie powinien być "zwalczony" bo to obecnie główne "narzędzie" selekcji naturalnej w świecie zachodnim. A w myśl zasady przyroda nie znosi pustki w razie zwalczenia raka coś go zastąpi. Choć to bardziej filozoficzny pogląd jest też wcale nie taki absurdalny że chodzi o pieniądze. Bądź co bądź faktem jest że farmacja to biznes dochodowy a najlepsza dla niego choroba to taka którą "drogo" się leczy.
Burzyński to raczej biznesmen ale w tak dużej legendzie musi tkwić ziarno prawdy, i pewnie kogoś wyleczył w swoich  eksperymentach - pytanie na ile to jest powtarzalne. Nawet to co sam podaje - skuteczność na poziomie 25% to jeszcze nie jest lek na raka. A w dobie informacji trzeba pamiętać, że równie łatwo je się tworzy jak niszczy. To nie jest przepis na zupę - opublikujesz w sieci ale nikt kto mógłby z tego zrobić użytek na to może nie trafić na czas.

To trochę jak alternatywne źródła energii - poważnie nic lepszego od ropy i atomu jeszcze nie powstało? A może powstało ale lepiej z tym poczekać. Bo świat który nagle nie potrzebuje ropy to już nie jest ten świat w którym żyjemy.
To że pewne technologie muszą poczekać na swoją kolej to fakt. Jest tak ze wszystkim. Każda dziedzina choćby elektronika. Tu to jest jawne - istnieją pamięci RAM 4 generacji ale jeszcze poczekamy ze 2 lata aż się zdewaluują te 3 generacji. Są ekrany 3d do których nie potrzeba okularów ale handluje się nadal tymi z okularami. Zjawisko takie samo ale że problem mniej istotny i mniej "warty" to mniej tajemniczy.
[Image: http://www.kamesenin.tk/wn/obrazy/lies.jpg]
Avatar
Saphire #6
User title: Blaa
Member since Apr 2007 · 115 posts
Group memberships: Użytkownicy
Show profile · Link to this post
http://www.burzynskimovie.com/

to nie pseudo dokument. oto zrodlo oraz nagrody na festwalach fimów dokumentalnych. Druga czesc zostala usunieta z youtube poniewaz byly w niej wywiady z osobami z UK wyleczonymi  za  pieniadze zebrane przez ludzi w akcjach dobroczynnych. Po powrocie do zdrowia osoby te były szykanowane i powiedziano im że powinny umrzeć. Trolle zresztą przyznają się jego prześladowania, powiedzieli że będą z nim walczyć i nazwali "Polskim burakiem"  [zwróćcie uwagę jakie zdjęcie doktora zostało wypozycjonowane w google po wpisaniu jego nazwiska] Druga czesc jest na chomiku. Jest w niej nagrany wywiad z lekarzem onkologiem który twierdzi że kobieta, pacjent nie ma szans na przeżycie z rakiem mózgu i sugeruje jej kolejną chemię refundowaną przez NHS tylko po co skoro i tak wydał na nią wyrok.... a ona po terapii Burzyńskiego o dziwo dalej żyje i to bez raka złośliwego w głowie.... Sa to nowe materiały opublikowane w 2013. Fakt że nie mogę wstawić linku tutaj do drugiej części coś tutaj znaczy. .......

Przypomnę że doktor Burzyński trzyma w rękach swoje patenty, które rząd usa wnósł do urzędu patentowego raz jeszcze przed tym jak planował wsadzić go do wiezienia a 300 lat :). Rozprawę Burzyński wygrał wszyscy przysiegli jednoglosnie orzekli na jego kożyść. Gdyby ją przegrał jego technologie zostały by opantentowane na nowo przez rząd USA a sam doktor nie mógł by się bronić, bo byłby w więzieniu........Istnieje w USA tylko dzęki wyleczonym i wdzięcznym  ludziom.
(cos jak rycerz trzymający miecz w ręku, na który to sam król ma chrapkę ale ten nie pozwala sobie go z reki wytrącić a i do lochu nie daje się wsadzić ponieważ jest sławny i zdziałał wiele dobrego dla ludzi bogatych i biednych, którzy go chronią :)

To nie jest tylko problem Burzyńskiego. Jakikolwiek lekarz który wynalazł by działające lekarstwo na poważną chorobę w naszych czasach nie ma szans sprzedania go na miedzynarodowym rynku, bo o ile działa spotka go to samo......

Wszystkie dokumenty i nowinki na youtube spływały po mnie bez efektu, ale tutaj wiedząc czym się ten człowiek zajmuje, nawet nie można za bardzo polecić bo jego klinika jest blokowana przez tych którzy boją się o swoje pieniądze i gdzieś mają ludzkie zycie.
Sapphire Łucznik Bitewny 135 lvl
Night Wind Mag Elementalista  139 lvl
Kane Najeźdźca 240 lvl
Sir Gaetha Palladyn 234 lvl
This post was edited on 2015-08-26, 00:00 by Saphire.
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 157.1 ms (91.4 ms) · 76 database queries in 7.2 ms
Current time: 2020-07-10, 10:32:01 (UTC +01:00)