Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Sugestie RSS
Nowy budynek Koloseum
Page:  1  2  next 
Saphire #1
User title: Blaa
Member since Apr 2007 · 115 posts
Group memberships: Użytkownicy
Show profile · Link to this post
Subject: Nowy budynek Koloseum
W związku z gasnącym zainteresowaniem areną po x lvl-u postaci, nie wiem kiedy gracze przestają walczyć na arenie, ale mniemam że szybko. Proponuję utworzenie koloseum, miejsca w którym każdy  będzie mógł oglądać walkę na żywo t.j. każda tura wyświetlała by się co sekundę  tworząc ciekawą relację. System sam o danej godzinie uruchamiał by walkę a postacie w koloseum mogły by przygotowywać pełen zestaw niespodzianek dla rywala za nim do niego wejdą.  np mag mógłby zaryzykowac i uzyc dziedziny na którą przeciwnik byłby nie przygotowany. Ponadto na czas otwarcia w  koloseum np 2 godziny w tygodniu na czas walk byłby dostępny ekskluzywny bar z udźcami i kapłonami aby przyjezdni mogli sobie zrekompensowac straty w energii na podroz.

Uważam ze taka forma walk znacznie ożywiła by grę, a wspolne ogladanie ze znajomymi kto wie moze przyniosło by nowych wędrowców.

Piszcie co o tym sadzicie

Pozdrawiam Sapphire
Sapphire Łucznik Bitewny 135 lvl
Night Wind Mag Elementalista  139 lvl
Kane Najeźdźca 240 lvl
Sir Gaetha Palladyn 234 lvl
maRcus #2
Member since Feb 2007 · 1839 posts · Location: Łódź
Mnie się tam podoba :) Plus.
Grogan Dwarf Mercenary 304 lvl
Mordred Lothor Human Invader 279 lvl
Milla Human Paladin 191 lvl
Isabell Human Priest 176 lvl
Belian Dwarf Guardian 143 lvl
Dinnaroth Elf Battlemage 135 lvl
Maniollo #3
Member since Mar 2007 · 2591 posts
Group memberships: Animatorzy, Skrybowie, Użytkownicy, WD Global
Moznaby to nawet rozszerzyc na walki wieloosobowe, czyli nie tak jak jest teraz ze jest dwoch przeciwnikow, ale mogloby to byc tez tak ze jest np. 5 postaci i wszystkie walcza przeciwko sobie.
Saphire #4
Jeszcze mi przyszlo do glowy ze mozna by wstawic zawodnikow npc aby kazdy w krainie mial jakies wyzwanie . Burza mozgow wiec trwa .Ciesze sie ze pomysl sie podoba.
Kane Najeźdźca 240 lvl
Zorann (Administrator) #5
User title: Ten który czuwa
Member since Jan 2007 · 4831 posts · Location: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Każdy, kto choć raz przewijał co ważniejszą walkę turniejową, czy istotnego questa powoli, analizując tury nie tyle dla analizy numerycznej, co fabularnej, musi się zgodzić, że ten pomysł powinien być zgłoszony już dobrych kilka lat temu ;)
Bo nie ma co się oszukiwać, każdy, kto gra w WND dłużej niż tydzień wielokrotnie musiał w ten sposób bawić się z przewijaniem i emocjonować wyłaniającymi się ze spodu ekranu literkami.
I tutaj nawet zwolniłbym z proponowanej tury na sekundę, do akcji na sekundę. 120 tur w 20 minut... Mniam ;)

Jeśli walki będą ustawiane oficjalnie, o konkretnej godzinie, w formie areny/koloseum z zakładami, nagrodami i bieżącym dostępem do chata, na którym będzie można rzucić chociażby głupie "HA!" w momencie krytyka - to nawet ja zarezerwuję sobie karnecik na to przedstawienie ;)

Potem jeszcze pozostanie wdrożenie opcji włączenia takiego wyświetlania na walki turniejowe, lub questy na awans, lub generalnie questy robione po raz pierwszy/nieodfajkowane... Jeden z ciekawszych pomysłów jaki się pojawił na forum od dłuższego czasu!
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Marqs #6
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3959 posts
Group memberships: Użytkownicy, WD Global
Sam pomysł niczego sobie, zwłaszcza z tymi wszystkimi dodatkami, o których pisał Zorann, tylko ja wciąż skupiłbym się na ważniejszych rzeczach, które dadzą graczom coś do roboty. Trzeci rok z rzędu na iMacrosie jakoś średnio do mnie przemawia.

Gdyby takie coś pojawiło się te 6-7 lat temu gdy praktycznie cały czas w karczmie siedziało po 5-10 postaci a na turnieju walczyło ponad 50 w jednej kategorii to mielibyśmy hit. Ale teraz? Teraz to po kilku dniach od wprowadzenia tego czegoś nie byłoby nawet do kogo tego "Ha!" rzucić.
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Saphire #7
Napewno nie jeden z was zapraszal znajomego dp wspolnej gry. Poxniej ta osoba zastanawiala sie jak dlugo bede musial grac zeby powalczyc z moim kumplem ---rok ,dwa...a moze dluzej. prawda jest taka ze zostalo nas tylko paru pasjonatow. dlatego uwazam ze sprawa koloseum jest bardzo waznym elementem potrzebnym do rozwoju gry.

1.Po przetestowaniu walk przez nas trzeba utworzyc tam npc z pomoca kreatora npc, mozna odwzorowac statystyki i skile na nie grajacych juz postaciach.

2. Nastepnym krokiem bylo by otworzenie wyzwan na tych postaciach dla wszystkich graczy od najslabszego do najsilniejszego iustalenie nagrod za ich pokonanie rowniez rosnaco w zaleznosci od trywialnosci zadania.

3.kolejny krok to juz wycena takiego npc w orderach i umozliwienie implementacji takiego npc na konto potencjalnego nowego gracza.

4. promowanie relacj z walk przez nas wsrod znajomych oraz wstawianie linkow na portalach dotyczacych gier online itp. linka do walki mozna rowniez podeslac nie grajacym juz ludziom a nuz sie spodoba i wroca. napewno czesc z was ma do nich jakis namiar mail czy gg.

to tyle odemnie pozdrawiam wszyskich wytrwalych na idarionis.com
Kane Najeźdźca 240 lvl
This post was edited on 2014-11-27, 11:39 by Saphire.
cieniostwor #8
Member since Jul 2010 · 1573 posts
Group memberships: Graficy, ScriptMaker, Użytkownicy
Teraz to poczułem się jak na debacie powyborczej. Wszystko pięknie i jeden kluczowy punkt - handel postaciami NPC dla nowych.
Jak nowi mają przyjść i zostać to potrzebna jest gildia. Gry przeglądarkowe w dzisiejszych czasach stanowią coś na wzór portalu społecznościowego. Tylko tu grupa ma powód się spotkać. Koloseum czemu nie - ale dla ludzi a nie dla werbunku. Czyli później nie teraz.
[Image: http://www.kamesenin.tk/wn/obrazy/lies.jpg]
Saphire #9
Wlasnie licze ilu nas jest graczy jak narazie 10 aktywnych naliczylem
Kane Najeźdźca 240 lvl
cieniostwor #10
Member since Jul 2010 · 1573 posts
Group memberships: Graficy, ScriptMaker, Użytkownicy
A co do możliwości kupienia NPC - nic gorszego nie można zrobić niż takiego manewru. Jak raz przykleisz łatkę P2W to już jej nigdy nie zdejmiesz. Efekt będzie odwrotny do zamierzonego.
[Image: http://www.kamesenin.tk/wn/obrazy/lies.jpg]
Xizor #11
Member since Dec 2007 · 51 posts
Jeśli chodzi o kupowanie gotowych NPC (zakładam, że mają mieć już jakiś przyzwoity poziom), to kolejnym problemem jest to, że aktualnie najciekawszym etapem gry jest początek. Jeśli jakiś nowy gracz kupi sobie postać i po chwili będzie siedział miesiącami na jakiejś osadzie albo innym magazynie, to szybko się zniechęci. Poza tym, nie wiem czy tylko ja mam tak, że nie lubię grać w RPG postacią której nie stworzyłem i nie prowadziłem od samego początku?

Podoba mi się pomysł walk w czasie rzeczywistym z kibicowaniem, ale rzeczywiście przydałaby się większa frekwencja na coś takiego.
Xizor,  lvl 165 Mag Bitewny
rademenes #12
Member since Jul 2010 · 25 posts · Location: Olecko
Eee a co to arena? :-p
Pomysł z koloseum całkiem dobry, można wprowadzić sporo ciekawych rzeczy.
gorthaur #13
Member since Jan 2007 · 1395 posts · Location: BaradDur
Tylko 10? aż niechce się wierzyć. pomysł git tylko bez kupowania NPC. popieram...
[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
This post was edited on 2014-11-28, 04:55 by gorthaur.
Saphire #14
Jak narazie wypowiedzialo sie 7 grających osób + jedna która potencjalnie może wrócić.
Czekamy dalej obym się mylił.......
Kane Najeźdźca 240 lvl
ElAdamo #15
Member since Jan 2007 · 1281 posts
Group memberships: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
Wolałbym aby gracz zgłaszał się do walki a Vand wylosowywał mu grupę przeciwników lub mini bossa lub bossa. Gracz co kilka tur powinien mieć możliwość zmiany swych ustawień. Gracze mogą za xx orderów dostąpić zaszczytu dołączenia do walczącego jeżeli zostanie wylosowana przez system taka opcja (to przy bossach). Przy przegranych walkach z bossami powinny gracza dotykać czasowe minusy do statystyk.

Ogólnie świetnych pomysłów było, jest i mam nadzieję będzie gorzej z możliwością ich wdrożenia (jeden Vand). Projekt trwa już 10 lat i co dziwne cały czas ma potencjał i szanse na sukces brak tylko biznes planu ;)
Tata Ani i Ewy
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  1  2  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 220 ms (154.1 ms) · 145 database queries in 60.1 ms
Current time: 2019-08-24, 10:12:07 (UTC +01:00)