Nie zalogowany. · Zapomniane hasło · Rejestracja
Forum: Wanderer Game Offtopic RSS
Planszówki
Awatar
Jeremiasz #1
Członek przez Sty 2007 · 827 postów · Położenie: Mysłowice
Członkostwo w grupach: Użytkownicy
Zobacz profil · Link do tego postu
Temat: Planszówki
Siema, dawno mnie nie było, ostatnio nie pykam w gry komputerowe tylko w planszówki, niestety z moją miłą mogę grać tylko w planszówki na dwie osoby a że wyprowadziłem się daleko od rodzinnego miasta to ze znajomymi rzadko mam okazję popykać.
Jednakże ostatnio odkryłem coś takiego jak VASSAL, silnik do planszówek, gdzie można załadować sobie wybraną grę i śmigać przez internet.

W związku z tym mam pytanie: Czy są jacyś chętni na grę w Gre o Tron ? Naprawdę fajna gra planszowa.
[Obraz: http://img140.imageshack.us/img140/3554/onikb4.jpg]
Awatar
Marqs #2
Tytuł użytkownika: Maruda Wszechmocny
Członek przez Sty 2007 · 3959 postów
Członkostwo w grupach: Użytkownicy, WD Global
Wygląda zachęcająco. Swego czasu udało mi się trafić w internecie w sumie tylko na przyzwoicie zrobionego klasyka - Settlers of Catan.

Tak z ciekawości, jak to w ogóle działa? Modułów widzę na listach całą masę ale tytułów planszówek, które znam już znaleźć za bardzo nie mogę. Kojarzę ten Twilight Struggle pokazany na screenshocie ze strony głównej ale reszta to jakieś darmówki? Czy są może rzeczy w stylu tych bardziej znanych, porządnych planszówek ale ze względu na prawa autorskie działają tam na zasadzie Puma/Pumba etc?

Bo w takie Lords of Waterdeep, Small World czy King of Tokyo zagrałbym bez mrugnięcia okiem gdyby tylko nadarzyła się okazja, ale co jest tam dostępne to za bardzo nie wiem.

Ta Gra o Tron to po prostu przeniesiony na wersję elektroniczną odpowiednik tego czy jakaś radosna twórczość ludzi w internecie, którzy stworzyli coś swojego tyle, że w tych klimatach?
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Awatar
Michalero #3
Członek przez Cze 2010 · 97 postów · Położenie: Ustrzyki Dolne, Warszawa
W odpowiedzi na post #1
Ja mam 2 tygodnie wolnego to mogę się skusić jeżeli wyjaśnisz mi co i jak ;)
[Obraz: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
Awatar
Jeremiasz #4
Generalnie lista modułów jest ogromna, przy czym duża część jest niedostępna (zostały usunięte ze wzgledu na copyright) ale akurat gra o tron jest dostępna.

Jak działa Vassal ?
Jeszcze do końca nie rozkminiłem i w sumie potrzebuje z tym pomocy dlatego szukam ludzi, ale :
1. Ściągasz Vassal i instalujesz -> to tylko silnik
2. Ściągasz interesujący Cie moduł i go instalujesz
3. Nastepnie wybierasz dany moduł w Vassal i są dwie opcje, albo zakładasz grę albo szukasz gry przy czym sprowadza się do tego samego -> otwiera się moduł z pokojami gdzie możesz założyć własny pokój z grą albo dołączyć do innego i w sumie tyle.

Sam silnik nie oferuje kontroli rozgrywki, w sensie takim, że nie podlicza punktów, nie dzieje się nic z automatu, wszystkie akcje musi wykonać gracz, czyli ustawianie elementów gry, pionków itd robi się manualnie, czyli tak jakbyś siedział przy stole i musiał poukładać wszystko przed grą.

Co do samej gry o tron to tutaj intrukcja, może kogoś zaciekawi, ja póki co zagrałem jedną grę na żywo i bardzo mi się spodobało.
http://galakta.pl/download/gra_o_tron_2ed_instrukcja.pdf

EDIT:
Gra jest od 3 do 6 graczy i rozgrywka trwa długo -> kilka godzin, ale w Vassal jest możliwość zapisu stanu gry więc można sobie podzielić rozgrywkę i grać np 1-3 rundy dziennie. Najfajniejsza rozgrywka jest dla 6 graczy oczywiście.
Mój skype jasszajer -> będę dostępny o 21.
Ten post ostatnio był zmieniany przez Jeremiasz o 14.07.2014, 15:55.
Awatar
Zorann (Administrator) #5
Tytuł użytkownika: Ten który czuwa
Członek przez Sty 2007 · 4823 posty · Położenie: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Jestem chętny, ale póki co czasu brak ;)
A może uściślij, gdzie to jest te daleko od rodzinnych stron? Nie aby w Opolu? ;)
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Awatar
Marqs #6
W odpowiedzi na post #4
Cytat za Jeremiasz:
Sam silnik nie oferuje kontroli rozgrywki, w sensie takim, że nie podlicza punktów, nie dzieje się nic z automatu, wszystkie akcje musi wykonać gracz

Że też zawsze musi być haczyk :/
Miecze! Miecze! Miecze!
Awatar
Jeremiasz #7
Nie w Opolu ;) Przeprowadziłem się ze Śląska do Sopotu jakieś 4 lata temu, gdzie żyję ze swoją lubą:P poznaną w podobny sposób jak Twój :P

BTW posiedziałem na Vassalu i znalazłem 4 graczy do nauki i opanowaliśmy interfejs, także mogę nauczyć co i jak :D
Awatar
Marqs #8
Ja jak zobaczyłem tą instrukcję to tak w połowie zwątpiłem. Ale za to ten filmik wszystko całkiem fajnie wyjaśnia. Chyba sobie jutro przysiądę i zerknę o co w tym całym Vassalu chodzi.
Miecze! Miecze! Miecze!
Awatar
Jeremiasz #9
Jakby co to opanowałem wczoraj interfejs Vassala do Gry o Tron i mogę potłumaczyć co i jak ;) nawet rozegrałem 3 rundy z jakimiś ludźmi, którzy też się uczyli i było spoko ;)
Zamknij Pomniejsz – Powiększ + Odpowiedz na ten post:
Kod weryfikacyjny: VeriCode Proszę przepisać kod weryfikacyjny z obrazka do pola tekstowego umieszczonego obok niego.
Emotikonki: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Znaki specjalne:
Idź do forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Strona wygenerowana w 133,3 ms (78,7 ms) · 97 zapytań do bazy danych w czasie 8,4 ms
Bieżący czas: 14.11.2018, 03:33:30 (UTC +01:00)