Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna RSS
Transfer kasy
Page:  previous  1  2  3  next 
Marqs #16
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3959 posts
Group memberships: Użytkownicy, WD Global
Show profile · Link to this post
In reply to post ID 88083
Quote by Zorann:
Liczy się jakość, nie ilość ;)

Tylko co jeśli jakiś złośliwiec powoła się na coś w stylu wyłączenia organów? Ilu wtedy zostanie w takim głosowaniu? ;)

mój głos jest uniwersalny niezależnie od regulaminu.

Ech te sesje rpg ;)
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
gorthaur #17
Member since Jan 2007 · 1395 posts · Location: BaradDur
Group memberships: Użytkownicy
Przyjąłem do wiadomości wyrok.
Choć muszę powiedzieć że moja wizja transferu kasy jest zupełnie inna.
Tak jak wcześniej napisałem, nie wyobrażam sobie funkcjonowania targu i sensu istnienia postaci pobocznych bez możliwości kupienia potrzebnych przedmiotów w normalnej cenie od swoich( mocniejszych postaci) a także sprzedania pracusiami wytworzonych przez siebie przedmiotów. Skoro w planie nie ma przewidzianych takich zmian. Tak więc jak tylko będę miał potrzebę zakupienia takich towarów, to znowu sytuacja się powtórzy. A więc aby zapobiec takiemu procederowi trzeba zablokować mi targ. A skoro wykupuje konto elitarne - to chce mieć dostęp do wszystkich opcji w grze. Tak więc jednocześnie traci sens wykupywanie konta. A bez konta z zapasem 220e nie widzę możliwości korzystania z Wanda.
Reasumując- zaoszczędzę sobie i wam czasu na ściganie mnie. Proszę osobę która może usunąć moje konto aby uprzejmie to zrobiła- Dziękuję.
[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
Maniollo #18
Member since Mar 2007 · 2591 posts
Group memberships: Animatorzy, Skrybowie, Użytkownicy, WD Global
Ja nie widzę, żeby sprzedaż pomiędzy swoimi postaciami była zabroniona. Nie można transferowac gotówki,  tak więc sprzedaż za 110 % wartości zakupu jest jak najbardziej czysta. Ty jako handlowiec na pewno to rozumiesz ;-)
Gerald #19
Member since Dec 2008 · 691 posts
Gorth,wydaje mi sie ,ze troche za bardzo honorem sie uniosles. Moze trzeba wziasc ta sytuacje bardziej na chlodno. Przecierz nie zablokuja ci targu na zawsze i wedlug mnie wypadaloby dac na wstrzymanie.

Ps. Jak ci postac skasuja to ja skocze na pierwsze miejsce u Paladynow i nie bede mnial konkurencji.
 [Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminimonk.jpg]
[Image: http://www.nodiatis.com/pub/8.jpg]
Lord Gerald-(442)Paladyn lev. 234
Niebieski Smok,pokonany

Wielki Czerw Skalny potężnym uderzeniem --===*WYKORZENIA*===-- przeciwnika na 683 punktów! Gerald otrzymuje 405 ran.
Cios był tak mocny, że odrzuciło Gerald na kilka sążni i oszołomiło!
ElAdamo #20
Member since Jan 2007 · 1281 posts
Group memberships: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
9 Sprzedane  Dark Kane [162] Dark Sauron [144] Kostur 1 13zł 10sr 7zł 4sr 31md 99 16:14:09 17.03.1313

ten zapis z panelu strażnika czytam tak, że pierścień sprzedany za 13 zł 10 sr a zysk z tego to 7 zł 4 sr 99 to procenty zarobku w stosunku do ceny w sklepie. Niech Van powie czy prawidłowo zinterpretowałem zapisy w panelu.
Byc może nie był to transfer tylko normalna sprzedaż ale z panelu jednoznacznie wynika, że był to transfer. Może panel jest nie jednoznaczny?
Tata Ani i Ewy
gorthaur #21
Zysk z tego jest w stosunku do ceny z Taspole.
Maniollo #22
Member since Mar 2007 · 2591 posts
Group memberships: Animatorzy, Skrybowie, Użytkownicy, WD Global
Bez sensu. Zysk powinien byc obliczany od ceny zakupu! Wg moich obliczen (moga byc troche niedokladne, bo wiem tylko ile kosztuje ten pierscien z Kiathle) to nastapil transfer gotowki o jeden rzad wielkosci mniejszy. Cos kolo 4g. Jakby ktos mial ochote to sprawdzic i potwierdzilyby sie moje obliczenia to prosze tez o zmiane kwoty w temacie w dziale Straz, bo jest to krzywdzace i niezgodne z prawda.

Pozdrawiam,
Maniollo
Zorann (Administrator) #23
User title: Ten który czuwa
Member since Jan 2007 · 4833 posts · Location: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
In reply to post #21
Wyrok nie został jeszcze ogłoszony.
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Wolfstark #24
Member since Nov 2009 · 549 posts
 Tak się zastanawiam czego Gorth jest winny?Tego,że sprzedał przedmiot swojej innej postaci z tego samego konta(gdzie podobno stracił bo kupił drożej,a sprzedał taniej) czy też tego,że drugą postacią zaoszczędził 40energi na tym aby nie pójść do Kiathle?  (przez to zyskał 2% skilla w każdej umiejce).Według mnie na tym etapie gry na którym Gorth jest taki PUSZ jest niemal niezauważalny i szkodliwość czynu jest niska.To tak jak Policjant karałby za przekroczenie ograniczenia prędkości o 1km ;)
Krasnoludzki Obrońca
Zhounk to mój Guru ;)
Troll Zhounk potężnym uderzeniem --===EKSTERMINUJE===-- przeciwnika na 325 punktów! Wolfstark otrzymuje 306 ran.
PRZYCIĄĆ UJEMNY MODYFIKATOR DO UMIEJEK Z PENETRACJI!!
ElAdamo #25
Member since Jan 2007 · 1281 posts
Group memberships: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
według narzędzia, które maja strażnicy zarobek był rzędu 99% procent na przedmiocie jak na poniższym obrazku

[Image: http://pics.tinypic.pl/i/00382/i589orrwna40_t.jpg]
Tata Ani i Ewy
Marqs #26
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3959 posts
Group memberships: Użytkownicy, WD Global
Jako, że trafiła się okazja, żeby z targu skorzystać to tak w kwestii tych zysków napiszę.

Itemek kupiłem w sklepie, wystawiłem za nieco więcej niż cena kupna (ale tak, żeby nie zyskać na nim tylko minimalnie przez tą całą prowizję stracić) a narzędzie z targu mi ściemnia, że mam na tym ponad 8g zysku mino, że faktycznie mam w sakiewce praktycznie tyle samo, co przed transakcją.

Więc jak ktoś to sprawdzi tak, jak proponowałem wcześniej to może wyjść, że DK zyskał/stracił na tym całym biznesie ledwo kilka golda a nie kilkadziesiąt.
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Vandhall (Administrator) #27
Member since Jan 2007 · 4380 posts · Location: Kathanorn
Group memberships: Administratorzy, Użytkownicy
In reply to post #25
1. Handel pomiędzy postaciami jest jak najbardziej dozwolony - po to jest ten targ aby wymieniać się ekwipunkiem.

"Targ nie powstał po to, aby transferować pieniądze pomiędzy postaciami." Zdaję sobie sprawę z niedoskonałości tego zapisu - i że każdą transakcję można pod to podciągnąć. Jeśli ktoś ma pomysł jak lepiej to zapisać, proszę śmiało pisać, podumamy. Ale trzeba uwzględnić to, że dozwolony jest transfer w granicach rozsądku - rozsądku który trudno zdefiniować. No bo przecież nie napiszemy "że można tyle i tyle zarobić, tyle i tyle oraz to i to sprzedać". Inaczej też "rozsądnie" jest dla jednej osoby inaczej dla drugiej. Dlatego też najpierw strażnik rozmawia - i z tego co widzę tak też było w tej sytuacji. Nie widziałem waszych PMek ale z tematu na forum wnoszę, że rozmowa słabo poszła ;)

Więc podsumowując tą kwestię, można handlować miedzy postaciami można zarobić ale tak aby dbać o interes postaci, w którą się wcieliło.. Mamy tu RPG, wcielamy się w postać i zapominamy, że na koncie jest 1-11 innych postaci - pamiętajmy o tym. To czy jest to naiwne myślenie czy nie zależy od nas...

2. Nieograniczony transfer między postaciami w ramach konta czy gildii - nie. W tej grze używamy różnych autoklików, można odpalić kilka postaci w różnych przeglądarkach jednocześnie i każda postać  może "zarabiać" w tle. Bez naszej ingerencji w zasadzie lub z minimalną. Można każdej postaci poświęcić kilka minut dziennie...
Gdyby to była gra gdzie gra się jedną postacią albo drugą kosztem czasu poświęconego postaci pierwszej - wtedy owszem, można by, bo na jedno by wszak wyszło. Ale nie u nas. Dlatego nigdy na takie coś nie będzie zielonego światła.

3. Usuniecie konta za łamanie regulaminu. Tak jest napisane... ale nie wyobrażam sobie co postać musiałaby nabroić abym komuś usunął z tego powodu konto. Za łamanie regulaminu na targu karą powinno być blokowanie targu - czasowe lub trwałe. Albo anulowanie transakcji z ew potrąceniem kosztów manipulacyjnych :)
Nie piszę, ze mamy tu taką sytuację, ale o tym niżej.

4. Te 99% to podejrzane jest, zdaje się że mamy tam jakieś błędy w panelu. Teraz jak mam tu co analizować, przyjrzę się temu i naprawie co trzeba. Postaram się pewne rzeczy też zrobić bardziej klarownie - to w przyszłym tygodniu. Wtedy będzie też można lepiej przeanalizować te transakcje.

5. Gorthaur po tylu latach ty mi piszesz takie coś... mamy tu pewną sytuacje, problem trzeba go rozwiązać a nie składać broń i "papa" ;)

6. Regulamin jest regulaminem, drogowskazem, nie możemy niezależnie od wszystkiego się go twardo trzymać. Ot chociażby dlatego, że jest nie doskonały i pewnie nigdy nie będzie. Rozsądek, dobra wola i rozmowa, to jest tu najważniejsze, tak myślę.
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminisorc.jpg]
W zasadzie nie jestem materialistą. Jednakowoż entuzjazm w pracy
jest wprost proporcjonalny do wysokości stanu konta.
cieniostwor #28
Member since Jul 2010 · 1573 posts
Group memberships: Graficy, ScriptMaker, Użytkownicy
V bez sensu jest patrzenie na "korzyść postaci w którą się wcielam". Pomyśl tylko mam postać na 40 lewelu i na 19. Ta na 40 lewelu ma już jako taki zapas kasy. A ta na 19 potrzebuje kasy żeby dozbroić się na awans. Starsza postać skupuje drop młodszej za max cenę. Kto na tym traci? Przecież to samo życie pomagasz komuś innemu bo kiedyś ci się może odwdzięczyć (a że obie postaci twoje to znasz "przyszłość"). A może starsza postać ma w tym interes taki że potrzebuje tej młodszej do drużyny. Albo 100 innych argumentów.
A tak szczerze - jesteś V wstanie wyśledzić kogoś na multikontach? Bo im to mocniej obwarować tym bardziej trzeba będzie kombinować. Teraz może nie ma tu tłumów ludzi ale chyba o to chodzi. 90% ludzi ma dynamiczne IP całkiem sporo m dostęp do niezależnych łączy, ostre prawo doprowadzi tylko do patologii

Jeśli więc ma być ograniczenie to ustawmy widełki cenowe na 90-110% ceny sklepowej i już nie pójdzie zarabiać inaczej jak sprzedając drop. Ilość dropu jaki można sprzedać wystarczy ograniczyć do x sztuk na miesiąc.

Albo skończmy ten cyrk i niech targ będzie wolny. Złoto i tak nie daje przewagi w grze a już na bank nie taką którą wielce trzeba się martwić... Pełna sakwa to nagroda za to że komuś się chce.
[Image: http://www.kamesenin.tk/wn/obrazy/lies.jpg]
gorthaur #29
V choc tak napisalem to z ciezkim sercem byloby mi sie roztac z gra. Sprawa jest do wyjasnienia choc nie ukrywam ze Z ma pokretny sposob myslenia i nadaje sie na ustawdawodawce. Zaglosowalbym  na niego. :d
Zorann (Administrator) #30
User title: Ten który czuwa
Member since Jan 2007 · 4833 posts · Location: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Pewnie wkrótce zaproponuję ustawę, tzn. nieco zmodyfikowany regulamin, jeśli nikt inny się do tego nie zabiera ;)

Skoro jednak Vand nie chce transferów, to pytanie, co z tą sprawą - strażnicy uważają, że jesteś winny, a to oznacza, że muszę przestać być miły i wskazać karę jaką uważam za odpowiednią do tej winy, a ta jest surowa. Nie chcę tego robić... Ale zostanę przegłosowany, więc nie muszę się tym przejmować ;)

Tak się zastanawiam czego Gorth jest winny?Tego,że sprzedał przedmiot swojej innej postaci z tego samego konta
To nie jest tak. Inaczej każda sprzedaż poniżej 110% wartości to strata. Na tej zasadzie mogę przelać 100GP z postaci pobocznych do głównej i powiedzieć, że jestem stratny, bo tak naprawdę to byłaby to tylko sprzedaż za 100% wartości przedmiotów, które kiedyś używałem i leżą w magazynie. Kto inny by je kupił za 100% wartości? W końcu ktoś by to zrobił, jeśli chciałby właśnie tego przedmiotu, to lepiej kupić od gracza, niż ze sklepu. Problem w tym, że trwałoby to kilka miesięcy, jeśli nie lat. Kupno postacią poboczną rozwiązuje problem - to co wyżej pisałem, stworzenie popytu, którego nie ma - to jest wina.

No ale Vand się wypowiedział, więc niech aktywniejsi strażnicy biorąc ją pod uwagę podejmą decyzję co do swoich głosów. Nikt nie chce Cię usuwać z gry, ale jeśli ogół straży uważa, że to co zrobiłeś jest nielegalne, to trzeba będzie zablokować Ci targ (i to na stałe, teraz, lub po kolejnej "nielegalnej" transakcji, ale to tylko gra na czas - niepotrzebne przeciąganie niejasnej sytuacji), czyli usunąć Cię z gry... Skoro nie zmieniamy regulaminu, to powodzenia z rozwiązaniem tej sytuacji ;)
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  previous  1  2  3  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 253.5 ms (189.9 ms) · 144 database queries in 50.7 ms
Current time: 2019-09-21, 18:44:48 (UTC +01:00)