Nie zalogowany. · Zapomniane hasło · Rejestracja
Forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna RSS
Transfer kasy
Strona:  1  2  3  następna 
Awatar
gorthaur #1
Członek przez Sty 2007 · 1395 postów · Położenie: BaradDur
Członkostwo w grupach: Użytkownicy
Zobacz profil · Link do tego postu
Temat: Transfer kasy
Dobra spróbuje się wytłumaczyć.
Transfer gotówki - jak się dobrze przyjrzeć to te 9 złota zysku to jest w porównaniu do ceny z Taspole- a czy faktycznie postać na tym zyskała - o ile mnie pamięć nie myli na jednej czy 2 z tych transakcji zapomniałem że podatek jest naliczany i postać DK musiała dopłacić do interesu. Tak więc może zysk wyniósł ok 3 golda. Sprzedawane były przedmioty z Kiathle - nie chciało mi się czekać aż inne postacie wejdą i będą mogły kupić sobie sprzęt. Chciałem przetestować postacie z nowymi przedmiotami. Swoją drogą to DK nie mógł stracić na tych transakcjach.
Moim zdaniem transfer gotówki jest na wielką skalę- gdybym chciał zyskać na tym kasę to sprzedawałbym za 200% i przetransferowałbym wszystką kasę z tych postaci (jakbym mógł coś za nią kupić). Nie wyobrażam sobie żebym nie mógł kupić od swojego kowala( w przyszłości miecza), lub innej postaci mającej dostęp do przedmiotów pożądanych(targ jest wolny). A może w wypadku gdy mocniejsza postać traci kasę to nie jest już transfer gotówki?
I co jest transferem gotówki? 1 srebrnik 10 , 100, a może 1000?

Jeżeli chodzi o karę to idźcie po bandzie -usnucie konto. Ja nawet jestem za tym. W przyszłości jak będzie tylko potrzeba, to dalej będę w taki sposób sprzedawał i kupował przedmioty.  Nie mam zamiaru umawiać się z kimś aby mi sprzedał przedmiot który mogą sam sobie kupić i robić 2 -3 transakcje(trudniejsze do wykrycia) aby osiągnąć ten sam cel- to w moim przekonaniu jest śmieszne.
[Obraz: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
Awatar
Michalero #2
Członek przez Cze 2010 · 97 postów · Położenie: Ustrzyki Dolne, Warszawa
I akurat ja z tym nie mam nic wspólnego :) moja postać jest moja a płaciłem więcej bo nie mam dostępu do tych itemów
Maniollo #3
Członek przez Mar 2007 · 2590 postów
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Skrybowie, Użytkownicy, WD Global
W odpowiedzi na post #1
Na targu moglaby byc taka mala podpowiedz dla leniwych, gdzie obliczaloby cene wystawienia rowna cenie zakupu + 10%. Sprzedaz po takiej cenie swoim postaciom rozumiem, ze nie budzi zadnych zastrzezen.

A w sprawie tych pracusiow... nie wiem jak inni gracze, ale ja prowadze moich zielarzy tylko po to zeby pomagac moim innym postaciom. Wiec jak nie bede mogl sprzedac kiedys tam moich wyrobow moim innym postaciom to fajnie jakby ustalic to juz teraz, bo szkoda czasu na ich klikanie ;)

Pozdrawiam,
Maniollo
Awatar
Michalero #4
A dalej napiszę jeszcze że skoro kupiłem coś od Gorta to on mi to załatwił na zamówienie czyli zapłacił np 10g za item wystawił go na targ i musiał go wystawić za więcej bo pobierany jest podatek za transakcje. I na współpracy ze mną akurat stracił co widać na załączonym obrazku

http://screenshooter.net/7476921/jpbkwop      <-----  wycinek z historii targu jaki jest u mnie
Awatar
Marqs #5
Tytuł użytkownika: Maruda Wszechmocny
Członek przez Sty 2007 · 3959 postów
Członkostwo w grupach: Użytkownicy, WD Global
No jak dla mnie to warto by wyjaśnić jedną rzecz.

Kiepski ze mnie matematyk, ale z tego co rozumiem aktualnie na targu wygląda to tak, że gdy sprzedajemy coś za 10g to w tych 10g jest już zawarty podatek, tak? Czyli na rękę postać dostaje po sprzedaży 9g?
Jeśli więc przedmiot wystawiony przez pierwszą postać kosztował ją w sklepie 9g to o przekazywaniu pieniędzy nie może być mowy bo pierwsza postać wychodzi na zero a druga nieco traci, ale jedynie kosztem inspektora z targu czyli zasadniczo ten 1g rozpływa się w powietrzu.

Czyli w takim wypadku jak by nie patrzeć transfer pieniędzy nie występuje. No i jak dla mnie warto czarno na białym napisać czy coś takiego jest w obrębie jednego konta legalne bo w sumie ma znaczenie czy wysyłamy jedną postać, która robi porządek z questem akcesyjnym a potem uzbraja całą resztę postaci z konta (które płacą naturalnie te 10% "kary" za lenistwo) aby nie musiały się zabijać o driady przez miesiąc. Czy też każda postać musi jednak sama się z akcesem męczyć lub męczyć się musi z szukaniem innego gracza, który mu potrzebne itemki sprowadzi.
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Awatar
cieniostwor #6
Członek przez Lip 2010 · 1573 posty
Członkostwo w grupach: Graficy, ScriptMaker, Użytkownicy
Cała ta dyskusja jest bez sensu. Handel jest chyba po to żeby zarabiać. Jeszcze bym to rozumiał jakby najsilniejsza postać sprzedawała drop słabszym postacią tylko dla złota (kupione itemy lądują w Taspole). Ale tak to jest handel.
Jak ma to być takie popieprzone szukanie dziury w całym to ustawcie cenę na targu na cenę z Taspla i zlikwidujcie podatek.
[Obraz: http://www.kamesenin.tk/wn/obrazy/lies.jpg]
Awatar
Zorann (Administrator) #7
Tytuł użytkownika: Ten który czuwa
Członek przez Sty 2007 · 4823 posty · Położenie: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
To nie jest handel - Gorthaur jasno zaznaczył, że pushuje i będzie pushował swoją postać. W takim wypadku należy jedynie zadecydować, czy jest to działanie dozwolone. Obecny regulamin tego zabrania, ja jednak wbrew regulaminowi swój głos oddałem w temacie straży na korzyść oskarżonego.
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Awatar
gorthaur #8
Członek przez Sty 2007 · 1395 postów · Położenie: BaradDur
Chciałem tylko jedno zaznaczyć u mnie DK nie jest główną postacią. LDS jest główną.
Awatar
Zorann (Administrator) #9
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
To szczegół nie mający większego znaczenia, chodzi o sam fakt transferu ;)
Z zewnątrz może nie być oczywiste, którą postać ktoś uważa za główną.
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Awatar
Michalero #10
Moim zdaniem nie powinno być możliwości ruchu na rynku między postaciami z naszego konta.
Ten post ostatnio był zmieniany przez Michalero o 09.05.2013, 20:04.
Awatar
Marqs #11
W odpowiedzi na post #9
No przepraszam bardzo, ale coś tu na moje oko jest nie halo.

Czy straż nie jest przypadkiem po to, żeby egzekwować (może i nie najdoskonalsze ale już w tym kraju jesteśmy do tego przyzwyczajeni  :-p) prawo?
A tutaj po poście Zoranna w temacie strażników mam przed oczami sytuację, w której policjanci łapią kierowcę na przekroczeniu prędkości a potem zaczynają się zastanawiać, czy kurcze może nie lepiej by było ten znak ograniczenia do 80km/h zdjąć. Fajniej się będzie jeździło i w ogóle...

Ja tam bym tą sytuację rozwiązał w prosty sposób. Policzyć za ile DK kupił itemy w sklepach, policzyć ile w sumie zainkasował za nie na targu i zabrać po prostu nadwyżkę. A już potem to niech sobie V uaktualnia regulamin, żeby było klarowniej.
Miecze! Miecze! Miecze!
Ten post ostatnio był zmieniany przez Marqs o 09.05.2013, 20:08.
Awatar
Zorann (Administrator) #12
Od tego jest reszta strażników, by mnie przegłosować i głos wetujący Vanda. Moim zdaniem albo Gorth jest winny i trzeba go surowo ukarać, albo niewinny, lub winny ale nie będziemy go karać, gdzie dwie ostatnie opcje oznaczają, że regulamin można wyrzucić do kosza. Ponieważ uważam, że obecne prawo jest złe i wątpię, aby ktokolwiek podjął krok dość zdecydowany jak nałożenie kary, tak też zagłosowałem - za zamianą martwego prawa.
Awatar
Marqs #13
Wyjdzie pewnie, że czepiam się jak zwykle ale to prawo nie jest nowe prawda? Może czegoś nie wiem ale nie zauważyłem, żeby strażnicy aktywnie działali w kierunku zmian w tym regulaminie.

Z resztą, ilu jest aktywnych strażników? Ze 4 chociaż się uchowało?

No i co gdy zmienimy prawo a za jakiś czas ktoś inny złamie nowy regulamin? Wtedy znowu będziecie się zastanawiać, czy aby regulaminu nie zmienić? No bo skoro zmieniliście raz i nie wyciągnęliście konsekwencji to czemu mielibyście tego nie zrobić ponownie?
Miecze! Miecze! Miecze!
Awatar
cieniostwor #14
Członek przez Lip 2010 · 1573 posty
Członkostwo w grupach: Graficy, ScriptMaker, Użytkownicy
W odpowiedzi na post #12
Push z założenia to czynienie jednej postaci silniejszej kosztem innych. Co daje złoto w tej grze? Kupi 5 setów sprzętu na każdą okazję? I co? To nie zaburzy przebiegu gry, nie sprawi że coś zyska a taki transfer to sztuka dla sztuki.
Kosztem tego prawa jest tylko to że moja starsza postać nie może sprzedać starego itemu poniżej kosztów młodszej postaci... A powinna móc oddać go za darmo.
Ta gra ma taki problem że na raz próbuje tworzyć gildie i pozwala posiadać kilka postaci. Pushem byłoby wspieranie postaci jednego konta przez inne konto po to stworzone. Inaczej to strategia gracza. Mam postać silną i słabą, dwie równe albo po prostu współpracujące - pomagają sobie tak by obie były optymalne. Ale ja jako gracz przesuwam złoto z kupki na kupkę...
[Obraz: http://www.kamesenin.tk/wn/obrazy/lies.jpg]
Awatar
Zorann (Administrator) #15
W odpowiedzi na post #13
Nie zauważyłeś, bo tego typu dyskusje nie odbywają się na ogólnodostępnym forum ;)
Owocność dyskusji pozostawiam indywidualnej interpretacji każdego gracza czytającego regulamin ;)

Liczy się jakość, nie ilość ;)

Od tego są strażnicy i ich głosowanie. Nie musimy się tłumaczyć ze swoich decyzji, a Vand zawsze może uchylić nasz wyrok.
Jeśli regulamin nie zostanie zmieniony, będę zgodnie z jego literą głosował za ukaraniem i zbanowaniem targu dla wszystkich postaci Gortha. Zresztą, w swoim poście uwzględniłem ten scenariusz, więc mój głos jest uniwersalny niezależnie od regulaminu.
Zamknij Pomniejsz – Powiększ + Odpowiedz na ten post:
Kod weryfikacyjny: VeriCode Proszę przepisać kod weryfikacyjny z obrazka do pola tekstowego umieszczonego obok niego.
Emotikonki: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Znaki specjalne:
Strona:  1  2  3  następna 
Idź do forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Strona wygenerowana w 197,9 ms (142,5 ms) · 141 zapytań do bazy danych w czasie 14,8 ms
Bieżący czas: 14.11.2018, 03:34:26 (UTC +01:00)