Nie zalogowany. · Zapomniane hasło · Rejestracja
Forum: Wanderer Game Straż! Straż! RSS
Dark Kane 43 gp zysku z targu
Awatar
ElAdamo #1
Członek przez Sty 2007 · 1281 postów
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
Zobacz profil · Link do tego postu
Temat: Dark Kane 43 gp zysku z targu
Spora część tego zysku to zakup przez postacie z tego samego konta z zyskiem np. 9 gp
wg mnie postać do zablokowania.
Tata Ani i Ewy
Awatar
Aayren ili Essen #2
Członek przez Lip 2007 · 1574 posty · Położenie: Kraina Niebieskich Migdałów / Lublin
 Wciąż nie jest nasz targ dosyć dobrze uregulowany przez przepisy. Wszystko jest jednak zapisane w logach. Niesprawiedliwością i bezprawiem byłoby blokowanie za to. Ale o niczym nie zapomnimy, i w odpowiednim czasie zabierzemy co się "bezprawnie" zdobyło.
[Obraz: http://stat.rumandmonkey.com/tests/1/6/5261/20802.jpg]
Awatar
Vandhall (Administrator) #3
Członek przez Sty 2007 · 4380 postów · Położenie: Kathanorn
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Użytkownicy
Ale pogadajcie z nim... niech się wytłumaczy, tym bardziej jeśli uważacie ze transferuje pieniądze.

Blokada konta to absolutnie ostateczna absolutna ostateczność , której trzeba unikać ;)

Tak sobie myślę... a może dorobić przycisk "cofnij transakcje"? Tak tylko dla straży... z potrąceniem kosztów manipulacyjnych :D
[Obraz: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminisorc.jpg]
W zasadzie nie jestem materialistą. Jednakowoż entuzjazm w pracy
jest wprost proporcjonalny do wysokości stanu konta.
Awatar
ElAdamo #4
Najlepiej gdyby programowo nie można było realizować kupna przedmiotu wystawianego z tego samego konta.
Tata Ani i Ewy
Awatar
Zorann (Administrator) #5
Tytuł użytkownika: Ten który czuwa
Członek przez Sty 2007 · 4813 postów · Położenie: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Punkt pierwszy mówi wyraźnie "Targ nie powstał po to, aby transferować pieniądze pomiędzy postaciami", a dodatkowo ostrzega, że naruszając go można utracić postać całkowicie.
Punkt czwarty dodaje: "Jeżeli zostaną wykryte transakcje mające na celu przekazywanie pieniędzy innym postaciom, poza blokadą targu jest możliwość odebrania postaci monet, które nieuczciwie zdobyła."

Regulamin jest pod tym względem restrykcyjny, bo nie precyzuje, że chodzi po postacie z tego samego konta - zakazuje zatem transferów nawet z "obcymi" postaciami, więc machlojki w ramach tego samego konta są absolutnie karygodne.

Gdybym siedział na koniu, to spadłbym z niego i nakrył się ostrogami gdyby ktoś mi powiedział, że DK nie jest tego świadom, lub interpretuje te słowa inaczej, zwłaszcza, że ElAdamo napisał "postaciom" w liczbie mnogiej, czyli transfer jednokierunkowy pełną gębą. Oczywiście - zapytać o wyjaśnienia trzeba, a nuż czegoś nie wiemy.

W razie stwierdzenia winy sugerowałbym zgodnie z wolą Vanda łagodny wymiar kary, tj. odebranie postaci do której były transfery każdego zarobionego na targu miedziaka plus kasacja nielegalnie przekazanych przedmiotów, oraz blokada targu dla postaci docelowej. Wydaje mi się, że taka kara jest odpowiednia dla każdego nakrytego "pushera".
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Awatar
ElAdamo #6
Na czerwono to postacie z tego samego konta i zysk z sprzedaży. Ciekawe też z jakiego powodu Michalero tak przepłacał.

9 Sprzedane  Dark Kane [162] Dark Sauron [144] Kostur 1 13zł 10sr 7zł 4sr 31md 99 16:14:09 17.03.1313

10 Sprzedane Dark Kane [162] Michalero [467] Pierścień 1 13zł 50sr 6zł 80sr 76md  99 10:23:41 17.03.1313

11 Sprzedane Dark Kane [162] Michalero [467] Amulet 1 15zł 15sr 8zł 10sr 54md 99 07:09:56 19.03.1313

12 Sprzedane Dark Kane [162] Michalero [467] Miecz 1 10zł 5zł 48sr 99 17:25:00 19.03.1313

13 Sprzedane Dark Kane [162] Ugliooka [3506] Pierścień 1 16zł 9zł 5sr 76md 99 11:19:35 21.03.1313

14 Sprzedane Dark Kane [162] Ulmo [5877] Pierścień 1 3zł 50sr 1zł 53sr 3md 99 14:56:32 18.03.1313

15 Sprzedane Dark Kane [162] Grimmjow [7444] Naramiennik 1 4zł 1zł 88sr 54md 99 10:31:30 05.04.1313

16 Sprzedane Dark Kane [162] Horveth [15556] Hełm 1 80sr 11sr 14md 99 16:39:51 24.03.1313
Tata Ani i Ewy
Awatar
Zorann (Administrator) #7
Tytuł użytkownika: Ten który czuwa
Członek przez Sty 2007 · 4813 postów · Położenie: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Gorthaur wyraził swoją opinię. Uważam, że możemy w takim wypadku przejść do głosowania.

Cytat za gorthaur:
Transfer gotówki - jak się dobrze przyjrzeć to te 9 złota zysku to jest w porównaniu do ceny z Taspole
Sprzedaż przedmiotu wymienionego na nowy oznacza, że zyskiem jest cała transakcja. Nie chce się czekać na to, aby ktoś inny kupił? Zatem nie ma popytu, a jest podaż i to za cenę wysoką. Zamiast obniżyć cenę sprzedaży i uzbroić się w cierpliwość, stworzyłeś sztuczny popyt używając do tego własnej postaci pobocznej.

I co jest transferem gotówki? 1 srebrnik 10 , 100, a może 1000?
Recydywa odróżnia transfer od transakcji. Kwota nie gra roli.

Nie wyobrażam sobie żebym nie mógł kupić od swojego kowala( w przyszłości miecza), lub innej postaci mającej dostęp do przedmiotów pożądanych(targ jest wolny).
Tak powinno być. Moje propozycje klanów zakładały niekontrolowane wymiany przedmiotów między jego członkami. Jestem zwolennikiem wolności.

Nie mam zamiaru umawiać się z kimś aby mi sprzedał przedmiot który mogą sam sobie kupić i robić 2 -3 transakcje(trudniejsze do wykrycia) aby osiągnąć ten sam cel- to w moim przekonaniu jest śmieszne.
Ejże, ejże, to tak, jakby polityk powiedział "napadłem na bank, bo kradnę jawnie, nie mam zamiaru kryć się z korupcją, aby uzyskać ten sam cel, bo to śmieszne, więc bądźcie mi wdzięczni, że kradnę bez owijania w bawełnę" :D

Dobrze, że doszło do tej sytuacji. Regulamin targu od dawna prosił o doprecyzowanie, lub drastyczną zmianę. Teraz jest ku temu pretekst, gdyż musimy rozsądzić tę sprawę. Deklaracja recydywy tylko ułatwia podjęcie decyzji.

Moja opinia jest taka: Ponieważ Gorth zapowiada, że nie zamierza zmienić swojego postępowania, wszystko co musimy ustalić to fakt, czy można wspomagać swoimi pobocznymi postaciami postać główną.
Jeśli nie - należy ukarać Gorthaura i proponuję karę jaką wyżej opisałem, a ponieważ wiemy, że grozi nam recydywa, wszystkie postacie z jego konta powinny dostać permanentnego bana na targ.
Jeśli tak - należy zmienić treść regulaminu i jasno zaznaczyć, że transfer jest dopuszczalny.

Ponieważ jestem zwolennikiem wolności i klanów w których panuje aktywna współpraca z użyciem postaci pobocznych-pracusiów (bo w WND postać główna nie będzie nigdy pracusiem - nie ma na to szans z uwagi na skillowanie i exp), swój głos oddaję na rzecz zmiany regulaminu i zezwolenia na push, przy jednoczesnym zaostrzeniu polityki rozprawiania się z multikontami, które powinny z kolei być karane bezwzględnym banem.
Ponieważ obecnie WND jest grą w której nie ma jako takiej interakcji między postaciami, a kiedy klany to zmienią, będziemy mieli i tak wyrównane szanse - nie widzę przeciwwskazań dla pushowania głównej postaci, lub wspomagania słabszych.
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Awatar
Aayren ili Essen #8
Członek przez Lip 2007 · 1574 posty · Położenie: Kraina Niebieskich Migdałów / Lublin
 Postaciami pobocznymi NIE można wspomagać postaci głównej.
 Gorthuarowi zabrać wszystko co bezprawnie zarobił.
 W wypadku kontynuacji tego typu procederu zablokować jego konto dla możliwości korzystania z targu.
 Jeśli w wypadku innych /istot wyższych/ doszło do tego typu wykroczeń, i stało się to przed tym wyrokiem, należy skonfiskować bezprawnie zdobyte dobra. Jeśli po tym wyroku - karą powinien być zakaz korzystania z targu.
 Rozważyć zmianę prawa w przyszłości, aby było ono bardziej dopasowane do istniejących warunków.
[Obraz: http://stat.rumandmonkey.com/tests/1/6/5261/20802.jpg]
Awatar
ElAdamo #9
Postacie z jednego konta powinny mieć programowo wyłączone wyświetlanie sprzętu wystawionego prze inna postać z tego samego konta. Dane konto powinno mieć możliwość po wybudowaniu jako takiej siedziby urządzenia skarbczyka gdzie trzymane były by przedmioty i gold dostępny dla wszystkich postaci na końcie. Na dzień dzisiejszy w bankach powinna być możliwość wynajęcia skrytki bankowej na te cele. Opłata dzienna za taka skrytkę to powiedzmy 1 srebrnik?

Co do karania to według regulaminu zasługuje na karę, patrząc realnie to szkoda złotówek dla Vanda. Lepiej wprowadzić skrytki bankowe lub opcję magazyn wspólny i dla pierwszej postaci dodatkowej to srebrnik dziennie, dla drugiej 2 srebrniki i i tak dalej..
Tata Ani i Ewy
Awatar
Vandhall (Administrator) #10
Członek przez Sty 2007 · 4380 postów · Położenie: Kathanorn
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Użytkownicy
Naprawie kilka ważniejszych błędów. Dodam opcję "anuluj" transakcję. Która cofnie transakcję jeśli to możliwe. Jeśli nie, to przeliczy towar i odda pieniądze komu trzeba.

Do tego dodam opcje tymczasowego/trwałego zablokowania wyświetlania ofert targowych, dla osób które lekceważą ostrzeżenia. I zobaczymy co to da.

Banować całe konto...  bardzo radykalny krok. Przecież starczy zablokować targ ;)
[Obraz: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminisorc.jpg]
W zasadzie nie jestem materialistą. Jednakowoż entuzjazm w pracy
jest wprost proporcjonalny do wysokości stanu konta.
Zamknij Pomniejsz – Powiększ + Odpowiedz na ten post:
Kod weryfikacyjny: VeriCode Proszę przepisać kod weryfikacyjny z obrazka do pola tekstowego umieszczonego obok niego.
Emotikonki: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Znaki specjalne:
Idź do forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Strona wygenerowana w 242,6 ms (119,6 ms) · 104 zapytań do bazy danych w czasie 8,4 ms
Bieżący czas: 27.06.2017, 01:05:28 (UTC +01:00)