Nie zalogowany. · Zapomniane hasło · Rejestracja
Forum: Wanderer Game Straż! Straż! RSS
[Hammer id: 15994] / [Sinobi Wals], [Aayren] / odrzucone imię
Anicet #1
Członek przez Paź 2012 · 37 postów
Członkostwo w grupach: Użytkownicy
Zobacz profil · Link do tego postu
Temat: [Hammer id: 15994] / [Sinobi Wals], [Aayren] / odrzucone imię
Miano Hammer nie łamie (w opinii poszkodowanego) żadnego punktu regulaminu i jest stosowne dla krasnoluda.

Któż jak nie dwarf może mieć na imię Młot?

Hammer zaczyna się z wielkiej litery, nie ma w nim żadnych cyfr. Nie jest nazwiskiem (w każdym razie - nie jest to główne zastosowanie tego słowa), wulgaryzmem, tytułem szlacheckim czy nazwą profesji. Nikogo nie poniża i nie wyśmiewa.
Nie wydaje się, aby źle brzmiał przy przedstawianiu przez herolda.

W literaturze uznanych autorów też takie imiona występują: vide np. Helm Młot (patron Helmowego Jaru) we "Władcy pierścieni" J. R. R. Tolkiena.

W czym zatem problem, który widzi aż dwóch dostojnych Strażników?
[Obraz: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminimonk.jpg]
Awatar
Aayren ili Essen #2
Członek przez Lip 2007 · 1575 postów · Położenie: Kraina Niebieskich Migdałów / Lublin
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
 Młot, Dom, Las, Stół, Hammer, House, Forest, Table... Nic z tego u mnie nie przejdzie. Ja przyznaję, fajnie brzmi, ale to jest nazwa rzeczy... Może zmieniłbym zdanie, jeśli Hammer byłoby częścią dwuczłonowego miana, jako "nazwisko". A jeszcze lepiej "XXX JakiśtamHammer". A już całkiem przekonałaby mnie historia postaci, wyjaśniająca to miano. W takiej formie jak zaproponowano, to jest stanowczo za mało.
[Obraz: http://stat.rumandmonkey.com/tests/1/6/5261/20802.jpg]
Awatar
Zorann (Administrator) #3
Tytuł użytkownika: Ten który czuwa
Członek przez Sty 2007 · 4817 postów · Położenie: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Zgadzam się z Aayrenem.
Thorin Dębowa Tarcza przejdzie, natomiast sama Dębowa Tarcza zostanie odrzucona.
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Zamknij Pomniejsz – Powiększ + Odpowiedz na ten post:
Kod weryfikacyjny: VeriCode Proszę przepisać kod weryfikacyjny z obrazka do pola tekstowego umieszczonego obok niego.
Emotikonki: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Znaki specjalne:
Idź do forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Strona wygenerowana w 106,3 ms (36,2 ms) · 54 zapytań do bazy danych w czasie 5,5 ms
Bieżący czas: 15.07.2018, 20:43:24 (UTC +01:00)