Nie zalogowany. · Zapomniane hasło · Rejestracja
Forum: Play By Forum / Twórczość własna Twórczość własna RSS
Gdzie te czasy...
Czyli quest dla forumowiczów
Awatar
Zorann (Administrator) #1
Tytuł użytkownika: Ten który czuwa
Członek przez Sty 2007 · 4813 postów · Położenie: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Zobacz profil · Link do tego postu
Temat: Gdzie te czasy...
Pamiętacie, ludziska, że był na forum WND kiedyś taki dział, w którym grało się sesje PBF?
I powstał w nim nawet kącik twórczości własnej.
I ludzie grali w PBFy, nawet w kilka jednocześnie niektórzy.
I pisali komentarze do sesji w dziale dyskusji.
I nawet opowiadania jeden z drugim czasem spisywał, coby w dziale Twórczość Własna się nim pochwalić.
A byli i tacy, co to coś innego stworzyli i nie omieszkali się tym pochwalić w tymże miejscu.

A teraz... cisza, spokój. Nikt nie gra w PBF, nikt nic nie pisze, nie tworzy gier, ani niczego.

Pewnie pozwijali wszyscy ten dział, żeby strona forum była krótsza - znam ja was, nieroby jedne!

Tedy wszem i wobec ogłaszam, że to jest skandal, hańba i ujma jeszcze do tego. I że sobie nie życzę takiej wiochy na tym elitarnym forum. Wobec czego rzucam Wam wyzwanie - stwórzcie coś. Cokolwiek, co pasuje do idei tego działu -  Play By Forum / Twórczość własna. Kto podejmie rękawicę? Kto rzuci się na questa którego zlecam? Exp piechotą nie chodzi!

Aaa, już widzę, jak Wam się kaprawe oczka zaświeciły, mendy przebrzydłe. Wiem ja, co wam po głowie chodzi. Jest zlecenie, tedy jaka cena, zapytacie? A guzik! Sam niespodzianek nie lubię, zatem poczęstuję Was tym dziegciem. Tedy kto questa mojego wykona, a uznam, że się doń przyłożył, a nie na kolanie odwalił aby było, temu coś dam. Ale nie powiem co. Ha. Czekam.
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
khets #2
Członek przez Lip 2008 · 262 posty · Położenie: Zamość
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Użytkownicy, WD Global
Ludzie ratunku... Złowrogi arogancki łucznik rzucił nam wyzwanie... Sam wielmożny hrabia de,Forum vel Web oburzony tym skandalicznym zachowaniem narwańca ogłosił, że problem trzeba uciszyć. Rozesłał on heroldów do okolicznych wiosek i miast by Ci oznajmili wszystkim ludziom różnych stanów co następuje...

"Ja hrabia... oznajmiam, że pewien łucznik zwany w środowisku Zorannem vel Zorannio miał czelność rzucać komukolwiek wyzwanie nie dając gwarancji o jakiejkolwiek zapłacie. Każdy kto oburzy się tym zachowaniem ma sięgnąć po broń i przynieść mi głowę aroganckiego strzelca... Chłopi chwyćcie za widły by pomścić tą zniewagę. Rycerze przygotujcie swoje miecze i tarcze... Nie dajcie się ustrzelić... Na nagrodę możecie liczyć... dostaniecie tyle srebra ile waży głowa tego aroganta..."

Karczmarze okolicznych miast są załamani w ciągu kilku dni ich zarobek zmalał bo wszelkie hołoty udały się na wyprawę...

Niestety nikt nie wie gdzie przebywa ich cel...
Awatar
Zorann (Administrator) #3
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Spieszę tedy uściślić, iż gwarancję na nagrodę daję pełną, jeno nie przedstawiam, co też będzie przedmiotem owej nagrody. A jako że nie sprecyzowałem konkretnie celu, a tym bardziej sposobu wykonania questa, tedy formalnie wszystko jest załatwione z należytą dbałością o brak szczegółów. Wszak waga mojej głowy też znana nie jest, więc jakże hrabia Forum vel Web może zarzucać mi brak gwarancji, kiedy sam takowej przedstawić nie potrafi. Nadto, hrabia Forum vel Web ośmiela się mnie znieważać? Mnie, administratora jego włości? Skazuję go przeto na banicję, a swoją nagrodę podwajam!
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Awatar
Ricewind #4
Członek przez Lut 2007 · 1346 postów
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Global Makers, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
W odpowiedzi na post #2
Cytat za khets:
Niestety nikt nie wie gdzie przebywa ich cel...
[Obraz: http://img15.imageshack.us/img15/2082/83228245.jpg]

Zorek potraktuj to jako "twórczość własną" ;)
https://www.youtube.com/watch?v=O3efQ8yXmFg
[Obraz: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
W grząskich trzcinach i szuwarach kroczy jamnik w szarawarach, szarpie kłącza oczeretu i przytracza do beretu, ważkom pęki skrzypu wręcza, traszkom suchych trzcin naręcza, a gdy zmierzchać się zaczyna z jaszczurkami sprzeczkę wszczyna, po czym znika w oczerecie w szarawarach i berecie....
Awatar
Zorann (Administrator) #5
Nice, ale... Błądzisz, synu, błądzisz ;)
Akurat znam Twoje możliwości, a to sprawia, że rosną i moje oczekiwania. To jak Oblivion - wyższy lvl sprawia, że przeciwności losu też rosną w siłę i quest staje się trudniejszy ;)
Awatar
Zorann (Administrator) #6
I co, nikt nie podejmie się realizacji? Nikt nic nie tworzy, nikt się niczym nie pochwali? Oj, bo się zdenerwuję i nagrodą za wykonanie zadania będzie zaledwie brak kary, np. coś w stylu "łaskawie nie skasuję tego działu z forum" ;)
Awatar
Ricewind #7
Członek przez Lut 2007 · 1346 postów
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Global Makers, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
Patrzymy pod słonce tam gdzie szczyty dalekie. Oczy mrużymy w bolesnej męce. Lecz wiemy że zaraz już lada chwila pojawi się on. On zawsze się pojawia W dumie i blasku schodzi krętą ścieżką niosąc natchnienie ociemniałym. A imię jego „Przykład” i w księgach zapisane jest że idzie on z góry ;)
Do dzieła Złowrogi Ponieś pochodnie inicjatywy i rozprosz mroki zwątpienia. Zejdź z góry i niech przykład stanie się ciałem;)
https://www.youtube.com/watch?v=O3efQ8yXmFg
[Obraz: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
W grząskich trzcinach i szuwarach kroczy jamnik w szarawarach, szarpie kłącza oczeretu i przytracza do beretu, ważkom pęki skrzypu wręcza, traszkom suchych trzcin naręcza, a gdy zmierzchać się zaczyna z jaszczurkami sprzeczkę wszczyna, po czym znika w oczerecie w szarawarach i berecie....
khets #8
Członek przez Lip 2008 · 262 posty · Położenie: Zamość
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Użytkownicy, WD Global
Chodzą słuchy, że wielmożny hrabia Forum vel Web w kilka godzin stracił cały swój majątek na podstawie bliżej nieokreślonego królewskiego edyktu. Następnego dnia znaleziono go martwego w przydrożnym rowie nieopodal byłej posiadłości. Ludzie w karczmach powiadają, że pijany hrabia spad z konia i skręcił kark... jeszcze inni plotkują, że popełnił samobójstwo... Nieliczni twierdzą, że szyi hrabiego tkwiła strzała z kaczym pierzem. Ci ostatni byli najbardziej zapaleni w poszukiwaniu tajemniczego łucznika którego niezbyt lubił hrabia. Niestety nikt nie wie jaka była prawda... Niemal ślepy grabarz przewoził ciało na maleńką wyspę na jeziorze na której znajduje się mauzoleum dla szlachetnie urodzonych i popełnił jeden błąd który kosztował go swoją posadę, dach i strawę i zaznajomił z miejskim lochem. Ciało hrabiego oparte o burtę małej łodzi zsunęło się i z pluskiem wpadło w odmęty jeziora... Wielkie masy chłopów i mieszkańców po wieści o śmierci hrabiego powróciło z wyprawy i smętnie żłopie piwo w karczmach. Wieść niesie o kilku narwańcach kontynuujących wyprawę na łucznika pomimo tego, że o nagrodzie hrabiego mogą tylko marzyć.
Awatar
Zorann (Administrator) #9
W odpowiedzi na post #7
A zatem jest dokładnie tak, jak wpierw myślałem.
Nie udał mi się przekręt, który planowałem.
Na tym forum jest przecież bez liku przykładów,
Można na ich bazie wygrać sto takich zakładów.

Skoro jednak nikt śmiały się ku temu nie rwie,
By coś stworzyć, cokolwiek, w lenistwa przerwie,
Trza odwołać się do rady, znanej mądremu:
Chcesz mieć coś zrobione - więc zrób se to samemu!

http://idarionis.com/forum/forum.php?req=thread&id=5365
Wolfstark #10
Członek przez Lis 2009 · 549 postów
Członkostwo w grupach: Użytkownicy
 Zamiast się bawić w PDFy znaleźlibyście MG który wam poprowadzi sesję RPG.Więcej przyjemności,więcej emocji,a i czasu się mniej traci na jedną przygodę ;)
Krasnoludzki Obrońca
Zhounk to mój Guru ;)
Troll Zhounk potężnym uderzeniem --===EKSTERMINUJE===-- przeciwnika na 325 punktów! Wolfstark otrzymuje 306 ran.
PRZYCIĄĆ UJEMNY MODYFIKATOR DO UMIEJEK Z PENETRACJI!!
Awatar
Zorann (Administrator) #11
Zapraszam w swoje okolice takowego MG, niechaj przywiezie ze sobą graczy i namiot w którym tychże umieści, a i piwnicą do rozgrywania sesji nie pogardzimy ;)
Wolfstark #12
Członek przez Lis 2009 · 549 postów
Członkostwo w grupach: Użytkownicy
 To już będzie lepiej jak ty wpadniesz do nas :P ostatnio trochę rzadziej co prawda ale jak mamy wolny weekend to robimy sesyjkę dla 5 graczy :)
Krasnoludzki Obrońca
Zhounk to mój Guru ;)
Troll Zhounk potężnym uderzeniem --===EKSTERMINUJE===-- przeciwnika na 325 punktów! Wolfstark otrzymuje 306 ran.
PRZYCIĄĆ UJEMNY MODYFIKATOR DO UMIEJEK Z PENETRACJI!!
Zamknij Pomniejsz – Powiększ + Odpowiedz na ten post:
Kod weryfikacyjny: VeriCode Proszę przepisać kod weryfikacyjny z obrazka do pola tekstowego umieszczonego obok niego.
Emotikonki: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Znaki specjalne:
Idź do forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Strona wygenerowana w 186,7 ms (131,9 ms) · 118 zapytań do bazy danych w czasie 10,3 ms
Bieżący czas: 16.08.2017, 16:05:56 (UTC +01:00)