Nie zalogowany. · Zapomniane hasło · Rejestracja
Forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna RSS
O Bogowie
Awatar
gorthaur #1
Członek przez Sty 2007 · 1395 postów · Położenie: BaradDur
Członkostwo w grupach: Użytkownicy
Zobacz profil · Link do tego postu
Temat: O Bogowie
Czy Idarionis w swoim zamyśle jest światem monoteistycznym? Jeśli nie to może warto stworzyć panteon bogów? Typu bóg wojny, śmierci, wody, lasu, itp. Ja bym widział to jako panteon bogów głównych i tu dzież charakterystyczny dla innych ras (orkowie, gobliny itp) bogowie pomniejsi. Mogłyby być rożnego rodzaju świątynie(jak już zostanie uruchomiona ta w Kowd, to w każdym mieście mogłaby być świątynia poświęcona innemu bogowi)- po przyjęciu wiary w jakiegoś boga dostawałoby się charakterystyczne dla niego błogosławieństwo.  Każdy z takich bogów mógłby mieć swoje awatary. Tylko czy jest warto coś takiego tworzyć?
[Obraz: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
Awatar
Marqs #2
Tytuł użytkownika: Maruda Wszechmocny
Członek przez Sty 2007 · 3959 postów
Członkostwo w grupach: Użytkownicy, WD Global
Cytat za Strona Główna:
Podczas eksploracji świata trzy rasy spotkały Moce - rozumne bezcielesne byty. Moce były w Idarionis od zawsze i pokochały ludzi, elfy i krasnoludy. Nauczyły przybyszy magii, otoczyły mądrą opieką. W zamian uczyły się emocji i innego niż ich własne spojrzenia na świat.

Jedna z Mocy została jednak spaczona i oszalała. Zapragnęła tworzyć nowe istoty. W swym szaleństwie owładnęła Portalami, które ponownie otwarte, od tej pory wypluwają hordy wynaturzonych cielsk pragnących tylko bólu i przerażenia swych ofiar, na które polują w całej krainie.

Znaczy się nie ma w Idarionis bogów jako takich i chyba nie ma nawet potrzeby, żeby się pojawili.
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Awatar
gorthaur #3
A świątynia w Kowd komu jest poświęcona?
Awatar
cieniostwor #4
Członek przez Lip 2010 · 1573 posty
Członkostwo w grupach: Graficy, ScriptMaker, Użytkownicy
bóstwu ognia zdaje się - przynajmniej taka kapliczka tam stoi i nie ma pożarów dzięki niej (tak przynajmniej w jakieś zagadkowej przygodzie stoi)
Istnienie bóstw jako takich w niczym nie przeszkadza nawet istnieniu jakiejś większej "mocy". Nieraz można odnieść wrażenie że politeizm to tylko wiele imion jednego boga przypisanych niejako do jego wpływów. A przecież fajnie by było jakiegoś światowida znaleźć w lasach arajskich ;)
[Obraz: http://www.kamesenin.tk/wn/obrazy/lies.jpg]
khets #5
Członek przez Lip 2008 · 262 posty · Położenie: Zamość
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Użytkownicy, WD Global
W Kowd to Morgosa czcili zanim V. wyciął w pień kapłanów i zamknął świątynie przed ludźmi, szyszkojadami i karasiami ;)
Awatar
Marqs #6
Tytuł użytkownika: Maruda Wszechmocny
Członek przez Sty 2007 · 3959 postów
Członkostwo w grupach: Użytkownicy, WD Global
Ja tam pamiętam teorię, że Morgos to po prostu nazwa jednej z tych mocy. Chłopi za mało kumaci byli, żeby czcić coś bezimiennego i bez fizycznej formy więc dla ułatwienia pojawił się ten cały Morgos.

No ale na ile to oficjalna wersja to nie wiem. Jakoś mnie nigdy bogowie nie interesowali.
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Mistral #7
Członek przez Maj 2010 · 996 postów · Położenie: Południe Europy
W odpowiedzi na post #5
Bogowie są, religia się rozwija naturalnie, lud jest spokojny... ja bym w to nie ingerował. Niech się to rozwija spontanicznie.
[Obraz: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminiarch.jpg]
"So remember to keep your mind sharp and your teeth clean!"
Arlington Public Library terminal
Awatar
ElAdamo #8
Członek przez Sty 2007 · 1281 postów
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
Moc spaczona i Morgos to podobne "istoty". Morgos miał fajnie bo zetknął się z ludźmi. Moc spaczona z goblinami. Moce pragną rozkoszować się ludzkimi uczuciami, emocjami i przeżyciami. Obywatele i chłopstwo nie musi sobie personalizować mocy bo może ją na własne oczy ujrzeć.

Są jeszcze moce u krasnoludów i elfów, one objawiają się tym co zapisano w kronikach.

Założenie było takie: Świat bez bogów. Są za to moce o ograniczonej choć niebotycznej mocy, z których wzięła się magia i mana na Idarionis. Nie ma potrzeby tworzyć sobie panteonu skoro coś na kształt wyobrażeń o bogu jest pośród nas.
Tata Ani i Ewy
Awatar
Aayren ili Essen #9
Członek przez Lip 2007 · 1575 postów · Położenie: Kraina Niebieskich Migdałów / Lublin
W odpowiedzi na post #7
 Są Moce... Cztery, plus ta jedna spaczona... Ja szczerze mówiąc bym zrobił jakiś panteon z nich, albo coś, ale z drugiej strony to świetny i niecodzienny pomysł by były zamiast tego Moce które wcale bóstwami nie są... Ale wstrzymajmy się z tym, dyskutować jak najbardziej można, a mnie interesuje najbardziej na przykład, jak to możliwe, by moce nie zostały postrzeżone i zrównane z bóstwami, a następnie nie spersonalizowane w jakiś sposób... Jak to mi ktoś wytłumaczy, to moce mi całkiem nie przeszkadzają  :-)

EDIT: O, El się wciąż z wyjaśnieniem. W sumie... Wchodzę do świątyni, a tam Morgos... Pasuje. Widzę go, czuję go, słyszę go. Cóż więcej. Modlę się ładnie i dostaje blessa. Tak?
[Obraz: http://stat.rumandmonkey.com/tests/1/6/5261/20802.jpg]
Ten post ostatnio był zmieniany przez Aayren ili Essen o 17.01.2013, 20:38.
Awatar
ElAdamo #10
Jak otworzą świątynię to tak powinno być (fragment)

Możesz wyjść z świątyni (link do miasta) podejść do płomienia (link do kolumny) albo zapytać kapłana o coś jeszcze. (link do pytań)

link do pytań

- Co to za płomień po środku świątyni ? (link 1)

- Kim jest Morgos? (link2)

- Czy można się przyłączyć do wyznawców Morogsa? (link3)

- Czy Morgos udziela błogosławieństw? (link4)

- Co oznaczają kolory szat kapłanów? (link5)

- Potrzebuję leczenia, szybko... (link6)

link1

- Ten płomień to awatar Morgosa. Objawia się nam w ten sposób radując nasze dusze i ciało.
 - Chcę zapytać jeszcze o... (link do pytań)
 - Dziękuję to wszystko co chciałem wiedzieć. (link a)

link 2

- Morgos jest nazwą, która została nadana obecnemu w tym miejscu bytowi. Kiedy nasi przodkowie trafili w to miejsce zawarli przymierze z płomieniem, w którym objawił się Morgos. Chciał on poznać ludzi, ich naturę, pragnienia i aspiracje. Obiecał opiekę tym, którzy pozwolą mu zajrzeć w swoje dusze. Przez wiele pokoleń Morgos uczył się nas ludzi by stać się bardzo nam podobnym.

link 3

- My nie wyznajemy Morgosa. Grzejemy się w jego blasku pozwalając mu uczestniczyć w naszym
 życiu, w naszych emocjach, radościach i smutkach.
  Na znak zawartego niegdyś przymierza ci, którzy chcą być blisko Morgosa i dzielić z nim swoje przeżycia noszą szkaplerz, medalion wykuty w płomieniu Morgosa. 

link 4

- Owszem Morgos poznając duszę i emocje proszącego może zesłać na niego błogosławieństwo lub przywrócić harmonię. Łatwiej oczywiście otrzymać błogosławieństwo mając szkaplerz niż tylko wykonać pracę na rzecz świątyni. Aby uzyskać błogosławieństwo wejdź którymkolwiek z pozostałych wejść.
 Przy wejściu wschodnim możesz otrzymać szkaplerz, przy południowym może zostać ci zlecona praca na rzecz świątyni a przy zachodnim możesz zostawić jakiś datek w złocie co może pomóc ci uzyskać przychylność Morgosa. Wiedz jednak, że cokolwiek zrobisz to twoje wybory nie zsumują się i Morgos zaakceptuje tylko twój ostatni wybór.  By w skupieniu otworzyć się przed Morgosem idź prosto.

link 5

- Wiedz zatem iż kolor mojej szaty oznacza samą istotę Morgosa, błękitno niebieskie barwy to symbol wypalenia się ognia i przypomnienie o pracach porządkowych by go podtrzymać, zaś miedziany symbolizuje bogactwo i jego ułudę jako że miedź często ze złotem bywa mylona. Czarny kolor zarezerwowany jest dla naszych kowali, którzy powierzają Morgosowi rudę żelaza aby wydobył z niej metal i przekształcił do w szkaplerze.
 - Dziękuję to wszystko co chciałem wiedzieć.
Tata Ani i Ewy
Awatar
gorthaur #11
A pozostałe moce jak się zwą? I czy krasie i elfy mają też świątynie?
Awatar
ElAdamo #12
a tu już jest pole do popisu ;)
Tata Ani i Ewy
Zamknij Pomniejsz – Powiększ + Odpowiedz na ten post:
Kod weryfikacyjny: VeriCode Proszę przepisać kod weryfikacyjny z obrazka do pola tekstowego umieszczonego obok niego.
Emotikonki: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Znaki specjalne:
Idź do forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Strona wygenerowana w 163,3 ms (108,6 ms) · 121 zapytań do bazy danych w czasie 10,7 ms
Bieżący czas: 14.11.2018, 03:34:47 (UTC +01:00)