Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Offtopic RSS
W nocy przyśnił mi się pomysł na biznes:P
może dobry, może głupi - sami oceńcie:)
umbertho #1
Member since Nov 2012 · 101 posts
Group memberships: Użytkownicy
Show profile · Link to this post
Subject: W nocy przyśnił mi się pomysł na biznes:P
Witam. Ostatnio wpadłem na pewien pomysł małego portalu.
Powiedzmy, że taka mini społecznościówka, mało rozbudowana. Ogólnie wyglądałoby to tak:
Rejestracja na portalu, uzupełnianie danych postawowych, kontaktowych, zainteresowania, zdjecia itp...
Przy rejestracji generuje nam się kod 6-znakowy, np: 2HD6A8. Teraz, o co tak na prawdę chodzi:
Zamawiasz sobie t-shirt z kodem, oraz logiem i adresem portalu. Powiedzmy na środku t-shirtu wielki kod
2HD6A8, prawy górny róg - logo, pod spodem mniejsza czcionka: znajdź mnie na: wuwuwujakasstronapl. Ktoś,
kto chciałby cie poznac, ale tylko raz cie widzial i zauważył koszulkę, wpisuje kod w portalu i
wyswietla sie twoj profil i ew. dane kontaktowe i już może cie poznac :). Na profil można wejść tylko znając kod.

To tyle z mechaniki.

Teraz ekonomia, czyli to czego najardziej się boję: Na początku będzie ciężko się rozreklamować/pozycjonować.
Niestety nie mam zbyt wielkich funduszy, aby zainwestować, więc będę reklamować tzw. partyzantką.
Z koszulkami na początek wymyśliłem allegro. Kupię kilka sztuk czystych bez nadruków, papier do nadruków i
sam ręcznie będę żelazkiem działać, a konto allegro będzie powiązane z portalem :P. Sam portal nie będzie problemem,
to już mam nadzieję sam wdrożę. Ale jeszcze zanim
się za coś wezmę - postanowiłem pozbierać opinie, sugestie i czy wogóle jest to trafiony pomysł, zanim jakąś złotówkę zainwestuję.
Nie ukrywam, że trafiam w rynek przede wszystkim młodych ludzi, którzy szybko przyswajają nowości, nie rzadko nawet te głupie :P
Czy to dobry pomysł, czy kupilibyście taką koszulkę, czy używaliyście portalu i czy to wogóle się będzie opłacać według Was?
- Czarownicę spalić!
- Ale ona taka piękna...
- OK. A potem spalić!
cieniostwor #2
Member since Jul 2010 · 1573 posts
Group memberships: Graficy, ScriptMaker, Użytkownicy
Dobrze rozreklamowane mogło by ruszyć ale lekko nie będzie. Przede wszystkim o ile idea zrozumiała to niby kto normalny będzie w tej koszulce pomykał po mieście? Ilu takich będzie? Coś takiego mogłoby zadziałać w połączeniu z jakimiś eventami (imprezy w klubach, koncerty, jakieś zloty) a na co dzień bez szans. Dodaj do tego fakt że ty chcesz na tym zarobić a za "byle chiński t-shirt" nikt wiele nie zapłaci (każdy debil może sobie kod napisać na koszulce sam) Taki niby portal randkowy tylko inne podejście... Więzienny numer na czole twu klacie.

To może działać tylko w połączeniu ze zorganizowanymi imprezami masowymi. Jak by się później zrobiło "modne" to może na jakiś czas wyszło by na ulice. Ale osobiście myślę że z takim konceptem to możesz się zgłosić do jakiegoś radia, tv czy chociaż sieci klubów. Jak nie stworzysz miejsca w którym te osoby się zgromadzą to nic z tego nie wyjdzie. Bo możesz sprzedać 250 000 koszulek a szansa spotkania drugiej osoby będzie bliska zeru. Osoby postronne zaś no cóż może jak to będzie atrakcyjna blondynka to jakieś wejścia będą ale co dalej? Zrobi się z tego w najlepszym razie portal sex-randkowy. Jak ktoś decyduje się nosić adres na koszulce jak reklamę to musi mieć w tym cel.

Akcja promocyjna? Bez rozdania pary tysięcy koszulek za free się nie obejdzie.

BTW portal to Twoim zdaniem pikuś do zrobienia w domu? Powodzenia w zarządzaniu i ochronie danych osobowych... Już nawet pomijając aspekty prawno techniczne to samo gromadzenie i handel danymi jest niezłym biznesem samo w sobie. Komplet (imię nazwisko adres telefon mail są warte 5PLN). Jak pozbierasz tylko mail i nick to będzie taki portal randkowy jakich wiele tylko tym się różni że wciska koszulkę za real kasę...

Jak dla mnie to inwestycja wielce ryzykowna. Jak każda taka daje mikro szansę na zrobienie wielkich pieniędzy.
[Image: http://www.kamesenin.tk/wn/obrazy/lies.jpg]
umbertho #3
Member since Nov 2012 · 101 posts
Group memberships: Użytkownicy
Też myślałem o jakichś eventach w klubach. Właśnie największym problemem jest to, że ciężko będzie się znaleźć 2 osobom, które na portalu już są. Myślałem też o tym, żeby skupić się na początku na jednym mieście, żeby zwiększyć to prawdopodobieństwo. Zarzucić jakieś ciekawe plakaty na słupy ogłoszeniowe itp. Co do normalności - rozumiem Cię, na zdrowy rozum jest to trochę komiczne, ale powiedz mi, czy wychodząc na miasto nie widzisz jak komicznie i śmiesznie ludzie się ubierają? Moda potrafi ludziom wodę z mózgów zrobić:P Co do portalu: dane podstawowe, nie wymagane. bez adresu. Nie musisz wypełniać telefonu czy nazwiska. O bezpieczeństwie będę myślał trochę później:P
- Czarownicę spalić!
- Ale ona taka piękna...
- OK. A potem spalić!
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 168 ms (97.1 ms) · 53 database queries in 56.4 ms
Current time: 2019-10-20, 17:51:53 (UTC +01:00)