Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Offtopic RSS
Mapa nie do Idarionis
Page:  1  2  3  next 
Kalgherion #1
User title: Knight
Member since Jan 2007 · 798 posts · Location: Koszalin
Group memberships: Skrybowie, Użytkownicy
Show profile · Link to this post
Subject: Mapa nie do Idarionis
Tak się akurat złożyło, że zaproponowano mi zrobienie kolejnej mapy, nie związanej z Idarionis. Poniżej link. Co sądzicie? Jakieś uwagi? Pasowałby taki styl w Wandererze?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2746955ea214aeb9…
Kalgherion [40]
"Madness is out there!"
http://idarionis.myminicity.com
Gwaihir #2
Member since Aug 2007 · 1211 posts · Location: Kraków
Group memberships: Użytkownicy
Żadnych zastrzeżeń. :)

Jeżeli mapa jest do projektu mmorpg, to zarzuć proszę linkiem.
[Image: http://diverseworld.eu/radek/oni.jpg]
Baenre.
ElAdamo #3
Member since Jan 2007 · 1281 posts
Group memberships: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
jeśli taki styl to moim zdaniem trzeba by "postarzyć" ta mapę, jakieś załamania , zabrudzenia, rozdarcia, przypalenia i pogniecenia
Tata Ani i Ewy
Kalgherion #4
Nie jest żaden RPG, a mapa do książki. O samej książce napiszę jeszcze kiedyś jak się pojawi. :D
ElAdamo, tu rzeczywiście można się pobawić postarzeniem mapki, bo ta jest bardziej papierowa niż Idarionisowa. Tylko będę miał z tym problem, bo robiłem mapkę w GIMP'ie, można powiedzieć w ramach testowania narzędzia, bo miałem z nim pierwszy raz do czynienia. Ewentualnie przerzucę gotowe zdjęcie do Fotosklepu i tam pogrzebię. Na razie jeszcze poczekam na inne opinie i na opinię mojego zleceniodawcy. :D
Kalgherion [40]
"Madness is out there!"
Losstarot (Administrator) #5
Member since Jan 2007 · 2617 posts · Location: Śląsk
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, ScriptMaker, Strażnicy, Użytkownicy
Jak dla mnie super, ma fajny klimat.
Wanderer !!!
Zorann (Administrator) #6
User title: Ten który czuwa
Member since Jan 2007 · 4831 posts · Location: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Pierwsze spojrzenie - wszystko super.

Drugie spojrzenie + wymuszona dawka czepialstwa:

- Za mała czcionka, a że jej krój nie jest prosty, to mam kłopot z przeczytaniem np. nazwy miasta na południowym wschodzie (Orakca? Orakta?), albo "Posiadłość hrabiny MarleXX". A to obok posiadłości w ogóle nieczytelne, przyklejenie nosa do monitora prędzej umożliwi mi policzenie pikseli niż odczytanie tego. W tym przypadku trzeba to oczywiście wydrukować i zobaczyć jak będzie na papierze.

- "Białe plamy" - możliwe, że celowe, te w prawym i lewym górnym rogu. Ale dlaczego las w centrum jest otoczony bielą? Pod lasami jest ładna zieleń, pod górami też wszystko jak trzeba, te białe plamy IMHO powinny zostać pokolorowane np. tą zielenią "leśną" z narysowanymi terenami trawiastymi, nie zostawiając na mapie żadnej białej przestrzeni, aby całość się lepiej prezentowała. Myślę, że warto przynajmniej to zrobić i zobaczyć, aby się przekonać, czy będzie lepiej, czy też wydziwiam ;)

- Przejście między wodą a lądem jakieś takie ostre się wydaje. Może gdyby zrezygnować z tej cienkiej linii okalającej akweny byłoby lepiej? Sugerowałbym też wzorem lasów i gór dać na morzu jakieś grafiki. Gdzieniegdzie jakieś pola z falami, może coś sugerującego ławicę, czy płynący statek, coś w tym guście.
To wrażenie może też powstaje przez kontrast z białymi polami - woda ciemnieje aż staje się czarna kreską i nagle biel. Ten fragmencik gdzie morze sąsiaduje z górami wygląda lepiej niż reszta granic miedzy wodą i lądem.

- Brak nazw rzek?

- "Maryha" to trochę niefortunna nazwa miasta w naszym kraju, no ale to nie Twoja broszka ;)

- Niektóre trakty są kropkowane inaczej niż pozostałe. Tak ma być?

- A teraz napisz coś więcej, skoro i ja się postarałem ;)
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
This post was edited on 2011-12-27, 17:01 by Zorann.
Kalgherion #7
O jak ładnie. :)
Czcionka rzeczywiście mała jest, ale jak dam większą to nie zmieszczę wszystkiego. Wydruk powinien być dobry bo to 300 dpi i 2600 x 2000 px. Tu oczywiście pomniejszone, bo fotosik robi swoje rozmiary.
Białe plamy to takie miały być jako tereny nizinne bez rysunków. Może fakt, że można by jakiś lekki odcień zieleni nadać. Potestuję.
Przejście między morzem a lądem to akurat jestem z elementów, który najbardziej mi się podoba i raczej go nie będę ruszał. Podobnie z grafiką na morzu. Co za dużo to nie zdrowo. Chociaż ten stateczek jest niezły. Tylko jak go narysować...
Nazwy rzek, rzeczywiście brak. Do uzupełnienia.
Maryha. Dobre. :) Miasto to Margha, tyle, że czcionka ma takie G, że prawie jak Y wygląda. Ale nazwę jeszcze można zmienić, bo tylko 5 miast ma ustalone odgórnie nazewnictwo niezmienialne. Maryha akurat ma opcję Edit enabled.
Trakty się automatycznie pokropkowały stosując odpowiednie przekształcenie w Gimpie. Nie był to efekt zamierzony, ale też źle nie wygląda.
Coś więcej powiadasz? O książce? A no to fantastyka będzie. :P
Szersze informacje wrzucę jak mi żona poda opis, który przygotowuje. Tak. Jest to jednocześnie mój zleceniodawca. :D
Kalgherion [40]
"Madness is out there!"
Zorann (Administrator) #8
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
No proszę, konkretny konkret, a już myślałem, że ograniczysz się tylko do niesamowitego spoilera "to będzie fantastyka, nie wiedzieliście?" :D

Zawsze możesz popróbować z inną czcionką, która będzie lepiej widoczna i czytelna.
Imageshack.us nie zmniejsza fotek tak jak fotosik, sugeruję się przerzucić ;)
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
maRcus #9
Member since Feb 2007 · 1839 posts · Location: Łódź
In reply to post #7
Quote by Kalgherion on 2011-12-28, 00:39:
Szersze informacje wrzucę jak mi żona poda opis, który przygotowuje. Tak. Jest to jednocześnie mój zleceniodawca. :D

To połamania pióra życzę i niesłabnącej weny. Zapodaj info, kiedy można się spodziewać pierwszych egzemplarzy.
Grogan Dwarf Mercenary 304 lvl
Mordred Lothor Human Invader 279 lvl
Milla Human Paladin 191 lvl
Isabell Human Priest 176 lvl
Belian Dwarf Guardian 143 lvl
Dinnaroth Elf Battlemage 135 lvl
Aayren ili Essen #10
Member since Jul 2007 · 1575 posts · Location: Kraina Niebieskich Migdałów / Lublin
Group memberships: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
 Oraz gdzie można taką żonę znaleźć  :-D
[Image: http://stat.rumandmonkey.com/tests/1/6/5261/20802.jpg]
maRcus #11
Jak to gdzie? Pobawię się w Zoranna ;) Po wpisaniu w Googiela najbardziej to mi się spodobało :D

Najważniejszy jest wygląd. Na co zwracać uwagę?

Tipsy czy krótkie paznokcie? - to oczywiste, kobieta z tipsami nie będzie umiała zająć się domem. Nie umyje naczyń, bo jej drogi lakier do paznokci będzie odpryskiwał. Nie ugotuje, bo złamie sobie paznokietki. Nie posprząta, nie mówiąc już o zacerowaniu skarpetek i praniu ręcznym. Kochany mężczyzno - wybierz kobietę z krótkimi paznokciami, a najlepiej bez paznokci.
    Długie włosy czy krótkie? - kobieta, która ma długie włosy będzie mniej wydawać na fryzjera! ale więcej na szampony. Najbardziej ekonomiczna jest kobieta łysa! Z drugiej strony, kobietę z długimi włosami przynajmniej można złapać za kucyka i ten no... a niech się babiszon męczy, przecieżnie musi myć włosów.
    Sylwetka - kobieta chuda jak szkapa nie będzie dobrze gotować, to pewne na 49%, ale gruba też nie musi dobrze gotować. Panie o szczupłej sylwetce zajmują przynajmniej mało miejsca w łóżku. Dlatego wybór pozostawiam Tobie, drogi mężczyzno - albo szczupła pani, albo duże łóżko.
    Duże czy małe piersi? - małe piersi są urocze, pocieszne itp. Duże natomiast są urocze, pocieszne itp. Jednak małe piersi przy pocałunku nie przeszkadzają, natomiast przy dużych piersiach niestety będziesz musiał się nagimnastykować, żeby znaleźć usta. Dlatego małe piersi są lepsze!
    Duży nos czy mały nosek? - Kobieta powinnaumieć rozpalać zmysły, dbać o ognisko domowe, ale jak wiadomo powinna też uważać, aby cały dobytek nie poszedł z dymem. Dlatego, mój drogi mężczyzno lepsza będzie kobieta z dużym nosem, aby swobodnie wyczuwała dym i w odpowiednim czasie uratowała domostwo.
    Długie nogi, czy krótkie? - oj pomyśl mój drogi - kobieta z długimi nogami chodzi szybciej, a co jeśli Ci ucieknie?

Jaka jest idealna kobieta?

Łysa, bez paznokci, jak najchudsza z małymi piersiami, dużym nosem i krótkimi nogami.
Zorann (Administrator) #12
Ok, to kiedy dostaniemy fragmencik tekstu do zrecenzowania? :D
maRcus #13
No właśnie! Zapodaj coś.
Kalgherion #14
Pobawiłem się mapką i teraz wygląda tak. Zrezygnowałem z malowania całego obszaru, a bardziej ożywiłem tło i jest dość nierównomierne, co wygląda wg mnie znacznie lepiej.
http://imageshack.us/photo/my-images/827/naralawersjarc2.j…
Przekazałem Waszą prośbę autorowi. Mówi, że coś przygotuje. :D
Kalgherion [40]
"Madness is out there!"
Ricewind #15
Member since Feb 2007 · 1346 posts
Group memberships: Animatorzy, Global Makers, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
Cudeńko Mala sugestia od /me to - róża wiatrów i będzie kompletnie ;)
https://www.youtube.com/watch?v=O3efQ8yXmFg
[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
W grząskich trzcinach i szuwarach kroczy jamnik w szarawarach, szarpie kłącza oczeretu i przytracza do beretu, ważkom pęki skrzypu wręcza, traszkom suchych trzcin naręcza, a gdy zmierzchać się zaczyna z jaszczurkami sprzeczkę wszczyna, po czym znika w oczerecie w szarawarach i berecie....
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  1  2  3  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 254.9 ms (186 ms) · 143 database queries in 68.2 ms
Current time: 2019-08-24, 23:00:53 (UTC +01:00)