Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Sugestie RSS
wiedźma
Page:  1  2  next 
merowe #1
User title: Smutny
Member since Jan 2007 · 2166 posts · Location: Zamość
Group memberships: Strażnicy, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
Show profile · Link to this post
Subject: wiedźma
u wiedźmy można zobaczyć jak biegłym się jest lub kilku najbieglejszych w danej umiejętności czyli
Mogę również za 1 order, pokazać najbieglejszych w: (rozwijany wybór umiejętności)

fajnie by było aby można było zobaczyć to w odniesieniu do konkretnej rasy czy profesji.
Mogę również za 1 order, pokazać najbieglejszych w: (rozwijany wybór umiejętności) z rasy (elf, krasnolud, człowiek, każda) i profesji (rozwijany wybór wszystkich profesji)

na przykład:
Mogę również za 1 order, pokazać najbieglejszych w: parowanie z rasy każda i profesji weteran.
maRcus #2
Member since Feb 2007 · 1839 posts · Location: Łódź
Group memberships: Użytkownicy
Jako że powstał taki wątek kiedyś dodam tylko życzenie od siebie.
Otóż marzy mi się, aby wiedźma była prawdziwą wiedźmą. Abym mógł do niej pójść i np. poprosić o rozwiązanie zagadki za kilka orderów lub srebrników. Nie każdy jest tak bystry, jak Zorann, nie każdy ma dostęp do tak obszernej pomocy, jak baza wiedzy Wilków, nie każdy wie, gdzie może się o pomoc zwrócić. A gdy się dociera do przeszkody, przejście której wymaga od nas pewnych uwarunkowań osobowych, czy też intelektualnych, a ich nie spełniamy grę takową porzucamy.
Obecna sytuacja z awansem Łucznika dość mocno zniechęciła mnie do klikania postaci- wg statystyk Firefox'a kliknąłem w płytki ok. 18 tys. razy. Rozmawiałem też ze Slothem, prosząc o pomoc, co skwitował dość dosadnym stwierdzeniem: "między innymi przez te j.. zagadki nie chce mi się grać i nigdy do tej gry nie wracać".
I w tym momencie mamy dość patową sytuację, bo mam właściwie 2 wyjścia- albo kasuję postać, co jest chyba najbardziej humanitarnym zabiegiem, gdyż po miesiącu nieudanych prób nie chce się nawet słyszeć o Wandzie, albo próbując dalej przejść "prostą zagadkę logiczną" ostatecznie nasza cierpliwość się wyczerpuje i kupując np. Diablo w ramach odreagowania zapominamy o przepięknym, magicznym i jakże niezwykłym świecie Idarionis.
Wg mnie trzecią opcją powinna być możliwość zwrócenia się do takiej wiedźmy, gdzie wiemy, że dajmy na to za 50 orderów da nam niezbędną odpowiedź, a tym samym pozwoli, abyśmy dalej gierkę klikali.
Grogan Dwarf Mercenary 306 lvl
Mordred Lothor Human Invader 282 lvl
Milla Human Paladin 194 lvl
Isabell Human Priest 179 lvl
Belian Dwarf Guardian 148 lvl
Dinnaroth Elf Battlemage 137 lvl
Aayren ili Essen #3
Member since Jul 2007 · 1575 posts · Location: Kraina Niebieskich Migdałów / Lublin
Group memberships: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
 Po 3 zdaniu przestałem czytać. Absolutnie jestem na tak!
[Image: http://stat.rumandmonkey.com/tests/1/6/5261/20802.jpg]
Zorann (Administrator) #4
User title: Ten który czuwa
Member since Jan 2007 · 4837 posts · Location: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Za ordery, to nie takie głupie w sumie... choć proponowałbym, aby wiedźma, skoro ma być prawdziwą wiedźmą, była trochę złośliwa i za pierwszym razem dała podpowiedź (solidną, ale jednak nie bezpośrednią), a dopiero za drugim gotowe rozwiązanie ;)
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
cieniostwor #5
Member since Jul 2010 · 1573 posts
Group memberships: Graficy, ScriptMaker, Użytkownicy
taaa i się zacznie parcie na zagadki ku chwale finansów ;)
Teraz zagadki to dla normalnego gracza często mur. Jak ma być gra za free to wiedźma musiała by pomagać i za srebro i za ordery. Bo niejedna zagadka tu daje konkretną nagrodę - kupisz rozwiązanie zagadki - kupisz nagrodę ;)
[Image: http://www.kamesenin.tk/wn/obrazy/lies.jpg]
Mistral #6
Member since May 2010 · 996 posts · Location: Południe Europy
Zgadzam się z cieniostworem. Wydaje mi się to trochę niesprawiedliwe w stosunku do innych graczy, którzy orderów nie mają.

...jednak... sam się zastanawiałem czy czasem nie zrobić jakiegoś pomocnika, który pomoże ci rozwiązać zagadki. Nie za ordery, ale za energię postaci (walutę która jest dla każdej - nisko czy wysoko poziomowej - postaci, ma mniej więcej równą wartość. Bo już 5 silver to dużo dla 5 poziomowej postaci, a prawie nic dla postaci koło 100 poziomu).

Podoba mi się też sugestia Zoranna, żeby najpierw postać otrzymywała podpowiedź. A jeśli dalej będzie potrzebowała pomocy, wróci do wiedźmy jeszcze raz.

Np. Przygoda: Wizja (wciąż nie mogę tej... przygody przejść wszystkimi postaciami  ;-) )
Powiedzmy:
Podpowiedź 200 ene
Odpowiedź  400 ene

Edit.
Temat szybko się rozwija i jak widzę sporo ludzi jest za. Może wydzielić temat i przenieść do sugestii?
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminiarch.jpg]
"So remember to keep your mind sharp and your teeth clean!"
Arlington Public Library terminal
Zooltan #7
Member since Jul 2010 · 222 posts
Może po prostu wystarczy nakłonić przygodopisarzy, żeby tworzyli normalne, jednoznaczne zagadki?  :nuts: Przecież w już istniejących przygodach zagadki można zmienić, żeby się te tysiące graczy, którzy będą w przyszłości grać w Wanderera nie musiały męczyć.  :-D

PS: Rozwiązał ktoś wojownikową Wizję całkiem samodzielnie? Chciałbym zobaczyć takiego hardkora :D
Moja ekipa Wędrowców na chwilę obecną składa się z:
Grothgar [13537]
Antanir [13618]
Atarla [14225]
Zorann (Administrator) #8
User title: Ten który czuwa
Member since Jan 2007 · 4837 posts · Location: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Ktoś musiał rozwiązać, aby móc innym pomagać ;)
Choć zgadzam się, że to hardkorowe zagadki, których nie sposób rozwiązać samą tylko wiedzą, potrzeba mieć i szczęście, by trafić w słowo.
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
cieniostwor #9
Zorann one są hardkorowo zniechęcające. Ja robię czasem sobie przygody od tak z nudów (szukam klikam bez sprawdzania co to i dla kogo). Jak dochodzę w którejś do zagadki to idę w długą bo szkoda czasu i nerwów. Jednego to bawi ale na tego jednego jest pewnie 100 takich jak ja.
Marqs #10
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3959 posts
Group memberships: Użytkownicy, WD Global
In reply to post #7
Quote by Zooltan:
Może po prostu wystarczy nakłonić przygodopisarzy, żeby tworzyli normalne, jednoznaczne zagadki?  :nuts:

Moja przygoda z jednoznaczną zagadką do której odpowiedź jest zawarta w tekście przygody czeka na wprowadzenie już ponad 6 lat. Nie wiem nawet czy w ogóle istnieje jeszcze na jakimś nośniku gdziekolwiek ;)

Może V ma awersję do zbyt łatwych zagadek  :-p

A z tymi orderami dla wiedźmy to nie głupie, nic tylko otworzyć jej konkurencję zaraz obok i wołać 20% mniej orderów :D
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Vandhall (Administrator) #11
Member since Jan 2007 · 4380 posts · Location: Kathanorn
Group memberships: Administratorzy, Użytkownicy
A ja właśnie miałem pisać prośbę do społeczności o napisanie kilku przygód z zagadkami i łamigłówkami... bo miałem wrażenie że ich mało trochę ;)

A z tą wiedźmą to ciekawy pomysł. Dodam zaraz temat do rozpiski.

Ale z przygodami "na pomyślunek" to ja całkiem poważnie - każdy powinien coś sobie znaleźć, jeden przygodę z ciekawą fabułą, inny bojowe wyzwanie, ktoś współczynniki a na pewną są i tacy którzy chcieliby trochę pogłówkować.
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminisorc.jpg]
W zasadzie nie jestem materialistą. Jednakowoż entuzjazm w pracy
jest wprost proporcjonalny do wysokości stanu konta.
cieniostwor #12
V pogłówkować a nie poirytować. Nie każdy ma zapas LSD w biurku żeby wizje zrozumieć :P
Vandhall (Administrator) #13
Ależ ja jestem bardzo otwarty i elastyczny w tym względzie... co mi podeślecie to wprowadzę (prędzej czy późnej), jeśli naturalnie będzie oferowało swój poziom ;)
cieniostwor #14
W tym temacie jednak rozchodzi się o jakiś sposób na zdobycie rozwiązania tych zagadek który nijak rozwiązać samodzielnie nie potrafimy ;) Powiedzmy sobie szczerze że jak długo zagadka nie będzie matematyczną łamigłówką tak długo rozwiązanie będzie trudne i niejednoznaczne. Jeden na to wpadnie inny nie. A 90% graczy całkowicie odpuści. Ja z wizją dawno się poddałem. A od tego czasu omijam wszelkie cudne zagadki szerokim łukiem.
Vandhall (Administrator) #15
Ja to w pełni rozumiem. Optymalnie to powinno być tak, ze powinno być wiele takich przygód i powinna być możliwość innego rozwiązania - jak na przykład za pomocą wiedźmy. Pomysł do realizacji jak napisałem w poście wyżej ;)... choć może nie do całkiem wszystkich "łamigłówek" niech ci którym się chce szukać rozwiązania, maja jakąś nagrodę. Na pewno dla kluczowych przygód musi być pomoc.
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  1  2  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 227.8 ms (158.2 ms) · 144 database queries in 53.4 ms
Current time: 2019-11-17, 01:30:00 (UTC +01:00)