Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Spełnione marzenia RSS
100 energii za awans
Page:  1  2  3  next 
Aderon #1
Member since Mar 2008 · 165 posts
Group memberships: Użytkownicy
Show profile · Link to this post
Subject: 100 energii za awans
Proponuję, by "gratisową" energię otrzymywaną przy każdym level upie zwiększyć z obecnych 30 punktów do 100.

1. Zwiększy to szybkość awansowania nowych postaci tak, by zdobycie 5 levelu było kwestią jednego, dwóch dni, a nie, jak dotąd, trzech czy czterech.
Sprawi to, że nowy gracz (zazwyczaj pełen zapału pierwszego dnia, więc nadmiar energii wyklika z dziką chęcią) bardzo szybko będzie miał szansę na pierwszy awans profesyjny, być może będzie mógł się zacząć mierzyć ze szczurami i kupić nowy mieczyk. Rozda więcej punktów postaci w krótszym czasie. Innymi słowy, jest większa szansa, że zostanie na dłużej - będzie widział, że gra oferuje więcej, niż zabijanie robaków i arenę.

2. Postacie do 20 levelu skorzystają najbardziej, a to właśnie rozwój na tym etapie jest najwolniejszy i najżmudniejszy. Wpływ marginalny, ale jednak.

3. Jednocześnie postacie na 125+ levelach awansują na tyle wolno, że zmiana ta nie utrudni Vandhallowi pracy (elita nie przyspieszy nagle z expem).

4. Nastąpi promowanie levelowania. Nie będzie to drastyczne "whoah, 100 ene, przestaję skillować!", ale jednak gdzieś tam z tyłu głowy będzie świadomość, że zamiast kolejnego dnia skillowania, można dobić tę końcówkę pasku expa i dostać dzień rozwoju gratis. Im więcej takich pokus, tym wyższy level będzie miał skiller, a więc jego poziom postaci będzie bardziej odpowiadał jej sile.

5. Zmiana jest tak banalna do wprowadzenia, że wątpię by zajęła dłużej niż 5 minut ;) Mogłaby więc zaistnieć od zaraz.
Jeremiasz #2
Member since Jan 2007 · 829 posts · Location: Mysłowice
Popieram wszystko co zwiększy dynamikę rozgrywki:P
[Image: http://img140.imageshack.us/img140/3554/onikb4.jpg]
This post was edited on 2011-10-10, 09:54 by Jeremiasz.
Vandhall (Administrator) #3
Member since Jan 2007 · 4385 posts · Location: Kathanorn
Group memberships: Administratorzy, Użytkownicy
Nawet mniej niż 5 minut, więcej czasu zajęło przeczytanie ;)
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminisorc.jpg]
W zasadzie nie jestem materialistą. Jednakowoż entuzjazm w pracy
jest wprost proporcjonalny do wysokości stanu konta.
sataniel #4
Member since Apr 2010 · 102 posts
Quote by Vandhall:

To znaczy, że jest już to zmienione i można przenieść temat do spełnionych marzeń? :)
Gwaihir #5
Member since Aug 2007 · 1211 posts · Location: Kraków
In reply to post #3
Quote by Vandhall:

No zaraz, zaraz.
To wcale nie jest takie proste.
Przecież nasza gra nie jest już w fazie beta, gdzie administrator miałby prawo wymagać od nas (w sensie graczy posiadających postacie względnie wysokopoziomowe :) ) żebyśmy machnęli ręką na tak jawną niesprawiedliwość. :D

Jeżeli tego typu modyfikacja zostanie wprowadzona, to należy odpalić skrypt, który rozliczy ten tajemniczy bilans energetyczny dla wszystkich postaci i przyzna należną energię: (poziom postaci - 1) * 70, wszystkim już istniejącym postaciom.
Czyli kolejne kilkanaście minut roboty. :)

Jeżeli administracja będzie przeciwna wprowadzaniu do gry tak dużego jednorazowego zastrzyku energii dla naszych postaci, gotów jestem pójść na ustępstwo i zgodzić się na dodanie tej energii do puli energii zmarnowanej przez lenistwo i możliwej do odkupienia. :D W ten sposób zrzuci się na już istniejący mechanizm kwestię szybkości odzyskiwania tej energii. ;)

[Edit]
Choć oczywiście ukrywał nie będę, że wolał bym pierwsze rozwiązanie.
[Image: http://diverseworld.eu/radek/oni.jpg]
Baenre.
This post was edited 2 times, last on 2011-10-10, 13:44 by Gwaihir.
Aderon #6
Quote by Gwaihir:
Jeżeli tego typu modyfikacja zostanie wprowadzona, to należy odpalić skrypt, który rozliczy ten tajemniczy bilans energetyczny dla wszystkich postaci i przyzna należną energię: (poziom postaci - 1) * 70, wszystkim już istniejącym postaciom.
Prawo nie działa wstecz, jeśli tak, to ja poproszę o ujemny pakiet energetyczny dla każdego, kto klikał Spaloną Osadę za 4 ene na przejście :D
Gra się zmienia, jedni zyskują, inni tracą. Jawną niesprawiedliwością by było, gdybyśmy dostali tę energię. Ba, byłaby to wręcz hipokryzja.
Że nie wspomnę o tych, którzy kiedyś expili o jedną trzecią szybciej, niż obecnie, nim ucięto doświadczenie żeby spowolnić rozwój  :rolleyes:
Gwaihir #7
Member since Aug 2007 · 1211 posts · Location: Kraków
Quote by Aderon:
Że nie wspomnę o tych, którzy kiedyś expili o jedną trzecią szybciej, niż obecnie, nim ucięto doświadczenie żeby spowolnić rozwój  :rolleyes:

Nic mi nie wiadomo o żadnym "ucinaniu" doświadczenia. Progi poziomowe nie były zmieniane i - o ile się orientuję - przygody które oferują najwyższe przyrosty doświadczenia działają w niezmienionych formach od początku tej wersji, ot choćby taki troll.

Cóż, że niby spaloną osadę jakoś tam osłabiono? Racja. Niemniej jednak przygoda, to przygoda. Na tej zasadzie ja nie domagam się zadośćuczynienia, że kiedy moja postać była na 20 poziomie to nie było pomiotów. :)
Ba! Nawet nie chcę rekompensaty, że musiałem grać przez tyle długich miesięcy bez pierścionka +5 do obrażeń, a to przecież kpina w żywe oczy. :)

Akurat jeżeli o mnie chodzi nie mieszał bym kształtu świata w którym żyjemy i który kreuje rzeczywistość - czyli asortymentu sklepów, przebiegu przygód i samej ich różnorodności z fizycznymi ograniczeniami naszych postaci, jak konta, czy ilość energii, którą można gospodarować i tym podobne, bo to mimo wszystko dwie różne rzeczy. :)

Innymi słowy - gramy tak jak nam system w danej chwili pozwala (takie przygody, taki ekwipunek, takie globale, takie eventy, takie turnieje, etc) co jest normalnym stanem rzeczy, ale kwestia przez jak długi okres, ile mam grać i ile na ten cel mogę zagospodarować energii to zupełnie inna sprawa. Porównujesz nieporównywalne. :)
[Image: http://diverseworld.eu/radek/oni.jpg]
Baenre.
merowe #8
User title: Smutny
Member since Jan 2007 · 2171 posts · Location: Zamość
Group memberships: Strażnicy, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
pomysł fajny i jestem jak najbardziej za, ale podpisze się jeszcze pod tym co Gwaihir pisze.
Grygor #9
User title: stary pieprzony marudzący tetryk
Member since Jan 2007 · 2066 posts
Group memberships: Animatorzy, Graficy, Skrybowie, Użytkownicy
Było nie było, 10k ene w plecy.
[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
Marqs #10
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3960 posts
Group memberships: Użytkownicy, WD Global
Ja tam się chętnie zamienię na bilet do Kiathle.
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Aderon #11
In reply to post #7
Quote by Gwaihir:
Nic mi nie wiadomo o żadnym "ucinaniu" doświadczenia.
http://idarionis.com/forum/forum.…?req=thread&postid…

No bez jaj, Panowie. Pomysł z założenia ma być o tyle dobry, że przyspiesza rozwój raczkujących postaci, jednocześnie nie ruszając starszych, dzięki czemu Vand nie będzie miał problemów z wyrobieniem się z tworzeniem wyzwań, a Wy nagle żądacie dopisania tych 10k punktów energii do konta, dodając swoim postaciom ponad 3 miesiące życia? ;) Też bym nie pogardził takim prezentem, ale jeśli chcecie, to nikt wam nie broni awansować - górnej granicy levelu wciąż nie wyznaczono ;p

A jeśli młodzi mają dzięki temu nagle dużo lepiej, to grajcie od nowa. Z takim bonusem wnet przegonicie swoje obecne postacie.

EDIT: poprawa linku
This post was edited on 2011-10-10, 18:49 by Aderon.
Grygor #12
User title: stary pieprzony marudzący tetryk
Member since Jan 2007 · 2066 posts
Group memberships: Animatorzy, Graficy, Skrybowie, Użytkownicy
Młodzi, młodzi. Po co w takim razie było nam starym grać i czekać przez x lat. Za dużo sięgania do wora Mikołaja, garstka ene tu, garstka tam, i rok do przodu. Mi tam wystarczy, fakt to co skillowałem przez rok, nowy następca wyskilluje w połowę krócej.
[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
Ystredd #13
Member since Apr 2010 · 316 posts · Location: Na Mazurach
A to źle, że następcy wyskillują się w połowę krócej? Źle, że gra pędzić będzie do przodu, stanie się ciekawsza i bardziej dynamiczna? W najlepszym przypadku tak Was dogonią mniejsze lvle, że nie będziecie musieli się tam kisić sami, te 20 osób albo i mniej, no i gra, a zwłaszcza turnieje powinny stać się ciekawsza pod względem konkurencji i liczby zawodników.
btw. kiedy kolejny turniej? Ktoś chętny sypnąć orderami z kiesy?  :-D

Po za tym nie są to aż takie ekstremalne zmiany. 70E na każdy level, daje to mniej więcej 7-8k Energii straconej przez najstarsze postaci, czyli 1,5-2 miesiące. Jest o co się kłócić?
I tak Was tam przez ten konkretny zabieg nikt nie dogoni, następne pokolenie za Wami ma do nadrobienia kilkadziesiąt leveli, 2 miesiące nie załatają tej przepaści między Nami. A jeśli gra zamiast 5 lat na Czwarty Awans będzie wymagała 4 lat i 10 miesięcy to dla mnie jest zmiana na lepsze.  :-D
[Image: http://img838.imageshack.us/img838/2922/nazwyqd8.png]
Aderon #14
In reply to post #12
Mi tam wystarczy, fakt to co skillowałem przez rok, nowy następca wyskilluje w połowę krócej.
8-( Raczysz kpić, mości Grygorze. Zysk 70 punktów energii przy każdym level upie nazywasz gigantycznym ułatwieniem rozrywki?

Postać na 20 levelu, o ile jest dobrze zrobiona (lub ma dużo AC), może expić na średnich pomiotach lub zakładzie na cmentarzu. Prowadzę 3 postacie w zakresie 20-30 level, więc wiem, o czym mówię - zdobycie poziomu to kwestia na oko dwóch tygodni. +70 energii raz na dwa tygodnie to, według Ciebie, dwa razy szybszy rozwój? Gratuluję ukrytego (chyba nieco za bardzo) geniuszu matematycznego.

Za przeproszeniem, jesteście - większość z Was - bandą hipokrytów. Gdy osłabiano osadę, krzyczano że gra musi się zmieniać, by być doskonalsza i nie wolno się oglądać na jednostki, które na tym tracą. Czyniliście to z gracją średniowiecznego oficera rekwirującego właścicielowi ziemskiemu jego konie zaprzęgowe na potrzeby żołnierzy w armii.

Teraz sytuacja jest analogiczna, to rzuciliście się jak stado hien, które poczuły zapach padliny. Byle coś uszarpać dla siebie, inaczej pod żadnym pozorem nie należy wprowadzać niczego! Gdyby zwiększono exp za mobki z questu "robale na farmie", też byście z rozpaczą w głosie żądali przeliczenia dla każdej postaci, ile robaków zabił i dodania nadwyżki expa? :nuts:
Marqs #15
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3960 posts
Group memberships: Użytkownicy, WD Global
Bo tu od początku ery powinien być mechanizm śledzący kiedy kto się zarejestrował, wtedy by nie trzeba było młodszym co i rusz różnych rekompensat wymyślać. Pan X zaczyna grę tydzień później niż pan Y to ma gdzieś tam licznik z 672 punktami energii, które z racji późniejszej rejestracji mu przepadły i codziennie powinien poza ustawowym 96ene dostawać np 20 ene. Po miesiącu czasu odrabia stratę tego tygodnia i ma szanse z panem Y. A pan Y ma mały bonus za wierną grę przez ten czas i zostaje mu pewna mała przewaga, jaką jest energia ze snu i jedzenia. No ale to i tak praktycznie nic w skali straty z jaką zaczynają nowi teraz.
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  1  2  3  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 248.4 ms (182.4 ms) · 144 database queries in 52.7 ms
Current time: 2021-01-18, 02:39:57 (UTC +01:00)