Nie zalogowany. · Zapomniane hasło · Rejestracja
Forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna RSS
Łuk/kusza?
Strona:  poprzednia  1  2  3  4  5  6  następna 
Nazir #46
Członek przez Sty 2007 · 101 postów · Położenie: Elbląg ... ale nie zawsze leżę ... ;P
Członkostwo w grupach: Użytkownicy
Zobacz profil · Link do tego postu
W odpowiedzi na post ID 6763
@Miglanc
Ja nie tylko sobie to tak wyobrażam, ale jeszcze jestem przekonany że mam rację.

cyt: ... Przecież miecz to miecz, jedynie wolniejszy i większy i tarczy nie uniesiesz....

Dokładnie. I dlatego wymaga innej techniki, innego sposobu walki, zarówno w ataku, jak i w obronie.
A o tym, że dla rapiera powinien być wymagany jeszcze całkiem inny skill to w ogóle się nie będę odzywał  :-D

Bo jak będziemy tak uogólnić, że to tylko "kawałek metalu z rękojeścią" to sprawa podziału "broni strzeleckiej" stanie się bezprzedmiotowa.
Dracian, Human Squire lv:40
Igor, Human Man at Arms lv:46
Foton, Elf Sorcerer lv:48
Awatar
Orlica #47
Tytuł użytkownika: Pierwsza rycerka Idarionis
Członek przez Sty 2007 · 917 postów
Członkostwo w grupach: Global Makers, Strażnicy, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
Myśląc w ten sposób to każda broń powinna mieć swojego skila... tylko nie mów mi, że buława (mace) to to samo co młot (hammer) i pałka czy maczuga (club). Lekkim toporkiem inaczej się macha niż toporzyskiem za 100 CAP, itp.

w RPG są pewne uproszczenia, tego się nie da uniknąć

BTW. Nigdy was nie dziwiło jakim cudem w FPS bohater umie się od razu posługiwać każdym rodzajem broni jaki znajdzie, nawet jeśli przejdzie z pistoletu na bazukę, albo miotacz ognia ;)
[Obraz: http://img6.imageshack.us/img6/6512/wandii4.png]

[Obraz: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
Awatar
Zorann (Administrator) #48
Tytuł użytkownika: Ten który czuwa
Członek przez Sty 2007 · 4817 postów · Położenie: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Nazir ma racje, walka mieczem jednorecznym a walka mieczem dwurecznym to jak poslugiwanie sie dwiema calkowicie roznymi broniami.
Kiedys byla propozycja, zeby oprocz podzialu broni na 1 i 2 reczne zrobic skille poslugiwania sie takimi. Skill w jednorecznych umozliwialby udany atak dwiema broniami rownoczesnie, a skill do broni dwurecznej zwiekszalby zadawane obrazenia, zas skill sword byl na starym, dobrym miejscu i obejmowal zarowno wersje jedno jak i dwureczne. A jak ktos woli tarcze i jeden miecz, to ma shield blocka gratis. To bylo bardzo dawno i to byl moj pomysl ;)
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Awatar
Jabcok #49
Tytuł użytkownika: Szary człek
Członek przez Sty 2007 · 1151 postów · Położenie: Domek/Wioseczka/Breslau
W odpowiedzi na post #46
Miglanc - Nazir dobrze mówi. Miałeś ty kiedyś miecz w ręku? albo chociaż pręt metalowy?

Najlepszy jest przykład pręta - mniejszą różnicą jest jeśli zamiast dużego ciężkiego pręta, postawisz długi ciężki miecz lub dość ciężki topór o długiej rękojeści, niż różnica - ciężki, długi pręt - długi pręt. Mówię tak, bo prędzej dorwiesz pręt niż miecze lub topory. Spróbuj sobie to chociaż wyobrazić - używanie broni to nie jest machanie nią na lewo i prawo.

Owszem przy ciężkich narzędziach to róznica między toporem i mieczem zaczyna zanikać, bo i jednym tniesz i drugim wręcz siecząc i rąbiąc.

Cała różnica polega na wyważeniu - broń jednoręczna jest przeważnie wyważana jak najbardziej do rękojeści - dzięki temu można uzyskać większą precyzję. Dlatego miecze jednoręczne przeważnie zwężały się od rękojeści do końca ostrza (pomagało jeszcze zbrocze, pełniące poza "odlżeniem" jeszcze jedną funkcję, od której wzięło swoją nazwę ;) ).

Techniki walki też musiały się więc różnić. I najważniejsze - inaczej się przecież broniło - ci walczący z bronią oburęczną musieli o wiele bardziej skupiać się na tym by do siebie przeciwnika nie dopuszczać (również więcej unikać i parować, ale to z ciężką bronią wcale łatwo się nie robi). Zaś człowiek z tarczą większość ciosów przyjmował na tarczę próbując przy tym odbić broń przeciwnika. Głównie po to, by odsłonić sobie miejsce na zadanie ciosu.

Jeśli to do ciebie lub do innych nie przemawia - zwróćcie uwagę na analogię do noży (których też niestety w Idarionis nie ma :/ ) - mianowicie - są noże, które mają środek ciężkości za jelcem (właściwie to w nożach żadziej są jelce - prędzej w mieczach), czyli na rękojeści. Te służą do dokładnych "ręcznych" czynności - wykrawanie, "dłubanie", obieranie... Te które mają środek ciężkości za rękojeścią - na ostrzu, można używać nawet jak małych siekierek (lub coś jak maczeta).

I co? Jak dla mnie to te pojawiające się gdzieś i kiedyś dyskusje na temat kuszy i tego, że obrażenia zależą od siły, bo różne cięciwy... no po prostu szczegółowe, gdy obok większe fiołki przechodzą. :D

plątajmy, plątajmy, ale się nie zaplątajmy - nie chciejmy wszystkiego od razu przełożyć - skupmy sie na najważniejszych rzeczach ;)

aha i jak dyskusja się będzie ciągnąć - niech jakiś mod podzieli ;)

EDYC: ooo się ciągnie, tylko, że jakby mnie wyprzedziła :D
[Obraz: http://omegateam1234.webpark.pl/127.jpg]
"When I think of how a guidestone led the Kharak population onto their epic quest, I suspect my life needs one." Znalazłeś!
Awatar
Wenegor #50
Członek przez Sty 2007 · 463 posty · Położenie: Mokrzyska
No to jak wszyscy zadowoleni to ja powiem, ze nie podoba mi sie to, powinien zostac jeden skill distance i juz. A jezeli musi byc podzial, to Vand powinien wprowadzic kusze z obrazeniami old short bow, bo jak to mowia "nie mozna nikomu zabronic skilowac"
[Obraz: http://images30.fotosik.pl/165/9d3e0c1867174e9fm.jpg]
ch*j
Awatar
Miglanc #51
Tytuł użytkownika: Warlike Archer
Członek przez Sty 2007 · 927 postów · Położenie: Częstochowa/Wrocław
OK, ja się już nie wtrącam w wasze sprawy z mieczami!:) I tak podział wam tylko zrobi na złość, a powracając do rozdzielenia kuszy i łuku to też byłbym przeciw.. w sumie to jaka jest różnica między kuszą a łukiem ? Przecież to chodzi o trenowanie celności ( wybystrzenie oka?:> ) Można nad tym pomyśleć.. I trzeba pomyśleć o młodych graczach, bo póki co to kazdy się martwi jak podzielimy nasze dotychczasowe skille :) ... gdy zaczną strzelać z kuszy bo pomyślą że fajna bo duże dmg a nie mają pojęcia o opóźnieniu itd. A potem nie ma odwrotu :> Ew. można by wprowadzić wybór skilla ( łuk kusza ) przy awansie na bowmana/briganda :) I wtedy każdy by mógł wybrać co mu pasuje, a co do słabych kuszy, no nie wiem czy to było by fair ( Oczywiście biorąc pod uwagę że Vand nie zmieni żadnych łuków ) Dużo tu można rozprawiać, gdy nie znamy zdania ani planów Vandhalla...
Reprezentuję Bałwanów.
Awatar
Zorann (Administrator) #52
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
w sumie to jaka jest różnica między kuszą a łukiem
Duza? Nie... olbrzymia! To tak jak miedzy samochodem a helikopterem. Moze samochodem jezdzic umiesz, ale wplyw kunsztu za kierownica nie bedzie mial za wiele do rzeczy, kiedy bedizesz musial siasc za sterami Mi-24.
Roznica miedzy mieczem jedno a dwurecznym jest chyba jeszcze mniejsza niz ta miedzy lukiem a kusza ;)
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Awatar
Colan #53
Tytuł użytkownika: Baron
Członek przez Sty 2007 · 730 postów · Położenie: Gdańsk
no ale jak tak bedziemy sie rozdrabniac, to jeszce bedzie trzeba wprowadzic rozne rodzaje shield blockingu, bo przecie inaczej sie blokuje puklerzem, tarcza mala, lekka i jakas wielka, ciezka tarcza co zaslania 3/4 Twojej postaci...

ja bym oponowal tez za ty, ze distance to ogolna umiejetnosc strzalu z dystansu (czy to z kuszy, czy to z luku), co najwyzej potrzebna jest umiejetnosc ew. walki dwoma broniami jednoczesnie, a jak juz wejda ew. bronie obureczne, to co najwyzej wprowadzil bym umiejetnosc walki broniami oburecznymi na wzor jezykow (tylko kilka poziomow) a glowny skill do walki takimi broniami to dalej sword / axe, etc.
Order  Sokoła
__ [Obraz: http://img209.imageshack.us/img209/4597/herbwielkimistrzminidr3.gif] __
 Semper fidelis
Awatar
Jeremiasz #54
Członek przez Sty 2007 · 827 postów · Położenie: Mysłowice
Co do tych 10 k to byłem przeca twardy :) a własciwie dumny :D byłem głownym darczyńcą Idarionis :) no i nigdy sie nie uponiałem zeby mi kase zwrócić o nie :)

A kontrargument przeciwko 40bow 40xbow ?:>

Zakladasz nowa postać i ma oba po 10  i bedzie rozwijać jeden, bedzie stratna na tym drugim skillu. A Ty mimo ze bedziesz mial 200 bow i 40 xbow to czasami bedzie Ci sie oplacalo zalozyć kusze bo ma wiekszy dmg.
[Obraz: http://img140.imageshack.us/img140/3554/onikb4.jpg]
Awatar
Miglanc #55
Tytuł użytkownika: Warlike Archer
Członek przez Sty 2007 · 927 postów · Położenie: Częstochowa/Wrocław
Wątpię. BTW. Jeżeli ja będę miał 200 bow i 40 xbow to nowy gracz i tak nie może się ze mną równać to co to jemu za różnica ? Nie jarzę tego..

PS. Jestem za nierozdzielaniem tego bo same problemy...
Reprezentuję Bałwanów.
Awatar
Zorann (Administrator) #56
Czyli kusza za 800gp lepsza od luku za 17k to nie jest problem Twoim zdaniem?
Awatar
Jeremiasz #57
Członek przez Sty 2007 · 827 postów · Położenie: Mysłowice
nie chodzi mi o bezposrednie starcie :/ tylko o questy powiedzmy dwóch bowmanó jeden bow 200 i 40 xbow drugi 100 i 10  i jest quescik gdzie jest potwór którego w miare łatwo trafić ale ma cholernie duze AC i strzaly z łuku mu nic nie robią, Ty sobie mozesz pozwolićna zmiane broni taki Bowman po zmianie juz niebardzo :P

A poza tym skoro chcesz uzywać tylko łuku lub tylko kuszy to po cholere Ci 40 w oby dwóch skillach ?:>
[Obraz: http://img140.imageshack.us/img140/3554/onikb4.jpg]
Awatar
Wenegor #58
Członek przez Sty 2007 · 463 posty · Położenie: Mokrzyska
Kusza do walki luk do skilowania :) Takze ludzie i elfy polaczmy sily i powiedzmy stanowcze NIE rozdzieleniu skilla distance :-D
[Obraz: http://images30.fotosik.pl/165/9d3e0c1867174e9fm.jpg]
ch*j
Nazir #59
Członek przez Sty 2007 · 101 postów · Położenie: Elbląg ... ale nie zawsze leżę ... ;P
@ Wenegor
W końcu uczciwe postawienie sprawy.  :-D
Dlatego trzeba je rozdzielić. ;-)
Dracian, Human Squire lv:40
Igor, Human Man at Arms lv:46
Foton, Elf Sorcerer lv:48
Frytha #60
Członek przez Sty 2007 · 535 postów · Położenie: Radom
W odpowiedzi na post #57
Cytat za Jeremiasz:
nie chodzi mi o bezposrednie starcie :/ tylko o questy powiedzmy dwóch bowmanó jeden bow 200 i 40 xbow drugi 100 i 10  i jest quescik gdzie jest potwór którego w miare łatwo trafić ale ma cholernie duze AC i strzaly z łuku mu nic nie robią, Ty sobie mozesz pozwolićna zmiane broni taki Bowman po zmianie juz niebardzo :P

A poza tym skoro chcesz uzywać tylko łuku lub tylko kuszy to po cholere Ci 40 w oby dwóch skillach ?:>

nie jest mi potrzebne w nieuzywanym skillu 40 ale to jest dla tych ktorzy nie bardzo wiedza co jest dobre i zeby nie bylo sytuacji w ktorych 300 graczy prosi o ponowny wybor
Zamknij Pomniejsz – Powiększ + Odpowiedz na ten post:
Kod weryfikacyjny: VeriCode Proszę przepisać kod weryfikacyjny z obrazka do pola tekstowego umieszczonego obok niego.
Emotikonki: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Znaki specjalne:
Strona:  poprzednia  1  2  3  4  5  6  następna 
Idź do forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Strona wygenerowana w 221,3 ms (156,4 ms) · 146 zapytań do bazy danych w czasie 18,5 ms
Bieżący czas: 23.05.2018, 16:00:46 (UTC +01:00)