Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna RSS
Przerabianie przygód
wydzielony
Page:  previous  1  2  3 ... 12  13  14 
Mistral #196
Member since May 2010 · 996 posts · Location: Południe Europy
Group memberships: Użytkownicy
Show profile · Link to this post
In reply to post ID 83655
Przygody przerobione

Od Vanda dostałem:
"Bohatera z Kertle" Boragor - done (no, tak plus minus zrobione, bo strasznie skomplikowane toto - same możliwe zakończenia i wpisy do dziennika robiłem dwa dni)
"Praca" Kaniponk -done
"Trening czyni mistrza" Infernus - done
"Szalony alchemikus" Khets - done

Od graczy:
"Pomocna dłoń" /me - done (trzy ekraniki, poszło ekspresowo)
"Pościg w Kiathle" Marqs - done (choć ta przygoda chyba wymaga jeszcze czegoś  ;-) jakby nowej lokacji)
"Szaleństwa..." Ricewind - done
"Miły staruszek" Mistral - done  :-p

Nie mam na razie żadnej przygody. Jakby ktoś chciał, żeby jego przygoda została przerobiona a już dłużej leży u Vanda, to adres mail jest jak w poście powyżej... Edit. żeby nie szukać: pael@op.pl
 Nawet ci którzy już są na liście mogą wysyłać ponownie...
 Nawet coś trudniejszego może być.  :-)

PS. Chyba forum nie reaguje na zmianę posta i po edycji nie zaznacza na nowo jako "nieprzeczytane". Dlatego jak coś przerobię, pojawi się nowy post z tym co przerobiłem i z tym co jeszcze mam u siebie do przerobienia.
btw.
Parę dni temu gadałem z Vandem o wprowadzaniu przygód. On raczej nie chce przerywać pracy "głównej", którą sobie na tę chwilę wyznaczył (np. teraz jest to targ). Ale zaraz po tym jak skończy, dostanie całą paczuszkę nowych przygód do wprowadzenia.
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminiarch.jpg]
"So remember to keep your mind sharp and your teeth clean!"
Arlington Public Library terminal
Maniollo #197
Member since Mar 2007 · 2591 posts
Group memberships: Animatorzy, Skrybowie, Użytkownicy, WD Global
Moim zdaniem przygoda Marqs-a powinna wejsc w pierwszej kolejnosci ;)
Nie mowie, ze byla to najlepsza z przygod w konkursie, ale no wiadomo dlaczego.
A tak przy okazji to przygoda Morrighan byla calkiem fajna, ciekawe czy daloby sie ja odkopac, bo wg mnie poziomem dorownywala Rice-owi.
Marqs #198
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3959 posts
Group memberships: Użytkownicy, WD Global
Ja tam bym wolał jakby inna moja przygoda napisana do Kiathle weszła ;)

No ale ona niestety potrzebuje V żeby zaistnieć w grze.
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Mistral #199
Noooo, Kiathle jest na liście priorytetów na samej górze więc tylko czekać jak Vand skończy targ i pojawi się nowe miasto.

Sama przygoda od Marksa też nie będzie trudna do wprowadzenia. Mało trudnych funkcji, raczej łatwe  zbalansowanie (jeśli można się tak wyrazić o tym)... pójdzie szybko.

Nie wiem jak wyglądają stare przygody z poprzedniej wersji Vanda, ale i na nie mogę rzucić okiem jak trzeba. Po prostu głupio mi napisać jakąś jeszcze jedną nową swoją przygodę i dodać do listy, a niektóre przygody naprawdę super się czyta - np. ta która jest na liście od Khetsa  :-) - super klimat.

@Marks
Wyślij coś ze swojej szuflady, bo na razie nic nowego nikt mi nie wysłał. Na pewno coś tam jeszcze zostało. ;-)

Hmmm, a może jakiś konkurs na przygodę?  :rolleyes:
Marqs #200
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3959 posts
Group memberships: Użytkownicy, WD Global
Ano leżą u mnie na dysku różne questy, ale nic do wysłania gotowego nie mam.

Tzn jeden quest jest gotowy, ale tam jest całkiem dużo różnych mechanizmów, które pewnie są trudne do przerobienia (a niektórych pewnie nawet w grze jeszcze nie ma) więc nie wiem czy jest sens słać coś, w czym tylko kawałki będziesz mógł przerobić a potem V będzie musiał dorobić resztę.
Drugi quest to proste klik dalej i jest na ukończeniu, ale z nim też jest mały problem, bo główną nagrodą za niego jest dostęp do kolejnego questa, a tego nawet nie zacząłem pisać.
Trzeci z kolei dało by się dokończyć w dzień czy dwa (o ile mnie wena dopadnie) ale on czeka sobie właśnie na konkurs przygód od dawna więc poczeka sobie pewnie jeszcze trochę ;)

Także jakby nie patrzeć bieda u mnie. Jak uda mi się zmotywować to usiądę nad tym drugim, dokończę go i wyślę a potem zabiorę się za ten będący nagrodą ale nic nie obiecuję. Musisz V pomolestować, żeby z wora wyciągnął kolejne questy do przerabiania bo pewnie ze świeżą dostawą bez konkursu faktycznie może być trudno ;)
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Mistral #201
Przerobiłem dwie nowe przygody:
"Szkoła rekrutów" - przygoda do Kowd na niskie poziomy. Dużo czytania, b. mało walki.
"Plaga" - jw. do Kowd, na bardzo ale to bardzo niskie poziomy. Trochę lepsza od robaczków. Dużo akcji.

Przygody u mnie leżały zaczęte i tylko je dokończyłem. Sorry, że to znowu moje  :scared: . Teraz już się ograniczę do przygód innych graczy (jeśli będą).

Na razie nie mam nic od was.
Mistral #202
Czy ktoś ma dostęp do narzędzi które kiedyś przygotowywał Loss? Chodzi mi przede wszystkim o:
WND_quest_creator_final_b.php

Myślałem żeby to trochę usprawnić; może nawet rozpisać w diagramy w js. Dało by się zrobić, żeby po prostu włożyć pole - jeden drugi trzeci przycisk dla określenia parametrów - wkleić tekst i masz gotową przygodę  ;-)

Podkładka Lossa by sporo pomogła.

@Vand
Jak coś to możesz mi podrzucić przygodę, to w ramach relaksu coś tam przeczytam i przerobię. :-)
Losstarot (Administrator) #203
Member since Jan 2007 · 2617 posts · Location: Śląsk
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, ScriptMaker, Strażnicy, Użytkownicy
Daj maila to Ci podeślę.
Wanderer !!!
Mistral #204
mailto: pael@op.pl
Dzięki. Na js słabo się znam, ale może coś z tego sknocę.
Losstarot (Administrator) #205
Member since Jan 2007 · 2617 posts · Location: Śląsk
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, ScriptMaker, Strażnicy, Użytkownicy
poszło.

IMO dobrze by było zrobić jedno kompletne narzędzie do robienia przygody od początku do końca.
Wanderer !!!
Mistral #206
Wiesz, chciałbym coś takiego zrobić, ale ja nie mam no to warsztatu. Po prostu nie znam kodu na tyle, żeby napisać coś takiego w js (a widzę z tego co zrobiłeś, że powinno to być w js, bo całkiem fajnie się to sprawdza).

Nie wciskał bym tego do jednego pliku. Tak jak to jest zrobione jest dobrze - jeden plik do przystosowania treści a drugi do składania elementów skryptu.

Plan jest mniej więcej taki:
Prawa strona 50% wyświetlanie tekstu.
Lewa strona to spis funkcji - w miarę przerabiania przygód (a mam już na koncie 20-30) spisałem sobie kilka przypadków i rozwiązań (proste $name "imię postaci wraz z tytułem"; i skomplikowane np. "czy postać ma skill").
Chciałbym to zrobić w stylu twojego pliku dodać na zasadzie podmiany. Coś w stylu:
<p onclick="changebot_update2('7','10');">link dalej</p>
function changebot_update2... etc.
Bardziej na zasadzie kopiowania od ciebie  :rolleyes:
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  previous  1  2  3 ... 12  13  14 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 219.4 ms (150.2 ms) · 113 database queries in 73 ms
Current time: 2019-08-24, 23:46:36 (UTC +01:00)