Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Offtopic RSS
Dyskusja polityczno-ideologiczno-jakaśtam
Roboczy tytul tematu ;)
Page:  previous  1  2  3  4  5  6  7  8  next 
Losstarot (Administrator) #76
Member since Jan 2007 · 2617 posts · Location: Śląsk
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, ScriptMaker, Strażnicy, Użytkownicy
Show profile · Link to this post
In reply to post ID 77706
Quote by Gwaihir:
Posty zniknęły, bo Vandhall od blisko tygodnia nawet na wiadomości od administratora nie odpowiada.
...

Vand ma pewien śmieciowy problem do rozwiązania w realu, stąd też mniejsza aktywność.

maRcus żyłka mi pęknie bo bym się wtrącił ale ... nieeeeeee, powstrzymam się...
ale żeby nie było, cieniostwór trzymaj się, nie jesteś sam.
Wanderer !!!
Mistral #77
Member since May 2010 · 996 posts · Location: Południe Europy
Group memberships: Użytkownicy
Więc skoro Loss się nie-wtrąca, więc i ja nie-dodam swojego zdania.
Zorann dobrze argumentuje swoje wypowiedzi, natomiast twoje wypowiedzi @cieniostwór, mam wrażenie, że mijają się z dyskusją. Myślę, że dość dobrze ujął to Amsun:
...ale cieniostwor nie tylko niezbyt celnie broni swojego, jak też raczej nic go nie przekona do zmiany zdania...
To tyle w tym temacie.

@Zorann
btw. niezły cytat masz w podpisie.

A zatem /me "wydobył kozik i zabrał się za struganie znalezionego kołka." :rolleyes:
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminiarch.jpg]
"So remember to keep your mind sharp and your teeth clean!"
Arlington Public Library terminal
Ma5akra #78
Member since Jan 2007 · 129 posts · Location: WMG Wrzosowiska
Quote by Araya:
Jeśli mogę się jeszcze wtrącić:

Quote by Ma5akra:
Quote by maRcus:
Ok, ale dziewczyna też nie zaplanowała gwałtu, więc czemu ona ma ponosić "karę", wychowując dziecko- które jest płodem zbrodni i dla niej jest symbolem kary?
Quote by Zorann:
Ponieważ, jak to ładnie i trafnie spostrzegłeś, życie nie składa się z dwóch kolorów, Marcusie.
Nie jesteś Cieniostworem, więc myślę, że nie muszę tutaj więcej napisać - po prostu przemyśl to.
Nie musi wyskrobywać, rodzić, wychowywać, oddawać do adopcji. Już kiedyś o tym pisałam, Zorann przytoczył link, ale powtórzę się: lekarz ginekolog może oczyścić drogi rodne ze spermy! Można też wywołać menstruację (i nie mam na myśli środków wczesnoporonnych).

Piszesz, że nie są to środki wczesnoporonne, jaki więc mają mechanizm działania? Teoretycznie: wywołanie menstruacji, jeśli doszło do zapłodnienia, powinno uniemożliwić implantację zarodka, czego konsekwencją jest poronienie. Mylę się?
Jaka jest skuteczność tej metody? 100%? Jeśli nie powodują poronienia, to niemożliwe jest nawet zbliżenie się do tej wartości, gdyż w pewnej części przypadków do zapłodnienia już doszło. Zresztą jak pisze Zorann, taka dziewczyna raczej nie pójdzie od razu do lekarza...
Wiem, że to będzie nie do Ciebie, ale: w całym tym przykładzie o gwałcie najsmutniejsze jest traktowanie dziecka, nawet poczętego w taki sposób, jako kary dla matki...

primo: czasami podczas roznych kuracji lekarz ginekolog podaje leki wywolujace menstruacje. Az tak sie nie znam na tym, by moc podac szczegoly. Co do plukania drog rodnych, to juz ladnych pare lat temu o tym sie dowiedzialam, wiec i nie mam mozliwosci dopytac sie szczegolow, a na szukanie w necie mam za slaby net, ciagle sie rozlacza.
Srodki wczesnoporonne podaje sie w pewnej granicy czasowej.
secundo: napisalam o miejscach gdzie kobieta mogla by w takiej sytuacji sie zglosic. Gdyby mnie to spotkalo i znalabym takie miejsce, to z miejsca bym tam pojechala by uzyskac pomoc. Poniewaz gwalty nadal sa traktowane jak sa, a takich miejsc nie ma to latwo jest naklaniac do aborcji.
tercio: Wiem, ze nie do mnie, ale napisze, ze dziecka w tej sytuacji nie traktuje jak kary, raczej jak taka sama ofiare jak kobieta, albo bardziej. 

Quote by Zorann:
Akurat chodzi o przypadek w którym jest na to za późno, bo doszło już do zapłodnienia.
Nie każda zgwałcona kobieta leci też od razu do lekarza, zwykle jest odwrotnie - zamknięcie problemu w sobie.
Zatem rozważamy przypadek ciąży w wyniku gwałtu.

Quote by maRcus:
Był to hipotetyczny przykład i wcale nie jest powiedziane, że dla każdej ofiary gwałtu ciąża jest "karą", choć moim prostym chłopskim rozumowaniem ciężko to nazwać to też zadośćuczynieniem. Po prostu- drażniłem się z Zorannem
Proponuję skończyć tę dyskusję, bo Lossowi niedługo żyła pęknie 

@Zorann: Czesto bywa za pozno, bo brak miejsc, w ktorych kobieta poczula by sie bezpiecznie po takich przejsciach. Gdzie moglaby otrzymac pomoc lekarza i psychologa, w atmosferze dyskrecji, delikatnosci i zrozumienia.
@maRcus: W takich sprawach nie mozna sobie zartowac czy draznic sie z kims. Zycie ludzkie jest wartoscia nadrzedna.

Quote by Losstarot:
maRcus żyłka mi pęknie bo bym się wtrącił ale ... nieeeeeee, powstrzymam się...
ale żeby nie było, cieniostwór trzymaj się, nie jesteś sam.

@Loss: jesli twoje poglady sa podobne do cieniostworowych, to przykro mi.

I zeby nie bylo, nie jestem katoliczka, ani chrzescijanka. Po prostu dla mnie zycie, kazde zycie jest swiete.

Byl poruszany problem glodu i zalamania gospodarki. Przeludnienia. W jednym miejscu ludzie umieraja z glodu, a w innym jedza tak duzo, ze waza potem od 100 do 300kg, albo kupuja tak duzo jedzenia, ze 1/2-2/3 laduje w smietniku.
Oprocz tego kraje wysoko rozwiniete przenosza swoje agresywne uprawy i produkcje do krajow mniej rozwinietych zabierajac najlepsze ziemie i zanieczyszczajac srodowisko. Uprawy genetycznie modyfikowane przynosza zgube rolnictwu i rolnikom, wspierane silnymi srodkami chemicznymi zanieczyszczaja, zatruwaja ziemie i wody gruntowe, nie mowiac juz o roslinach, ktore potem jedza ludzie i zwierzeta hodowlane, ktorych mieso z tymi truciznami tez jedza ludzie.
Po za tym zywnosc, ktora zjada przecietny czlowiek jest tak mocno przetworzona, ze stracila ponad polowe wartosci odzywczych, witamin i mineralow. A to wplywa na wieksze zapotrzebowanie na pokarm. Je sie wiecej.
wystarczy przeczytac sklad pierwszego lepszego produktu z polki sklepowej. Oprocz glownych skladnikow zawiera substancje ulepszajace smak i zapach, konserwanty i inne E-zwiazki.
Z jednej strony jest nadprodukcja dobr i wciaz nakrecany popyt, a z drugiej rosnace sterty smieci. Srodki, energia i czas zuzyte do produkcji sa nie wspolmierne do otrzymywanych rzeczy.
Zyjemy w swiecie o wysokim rozwoju technologicznym, lecz placimy za to wysoka cene, jak dla mnie, za wysoka.
Miejsca skazone przez rozne trucizny i zwiazki radioaktywne, pozostalosci po kopalniach odkrywkowych, po przemysle ciezkim, itp. no i wysypiska smieci. Tereny, ktore przy madrym gospodarowaniu, byly by mozliwe do zamieszkania czy chocby wykorzystane pod uprawy.

Zyjemy w spoleczenstwie konsumcyjnym, wygodnym, egoistycznym i krotkowzrocznym. Cywilizacja "bialego czlowieka" jest cywilizacja smieci i smierci.
Czytalam wypowiedz Cejrowskiego na temat zycia Indian Amazonskich, bardzo mi sie spodobalo. Ci ludzie nie znaja "grzechow bialego", nie ma tam kradziezy, zboczen seksualnych, chciwosci. Buduja by miec dach nad glowa, poluja, zbieraja i przyrzadzaja po to by zaspokoic glod, a jesli ktos z ich wioski jest w potrzebie to mu pomagaja, dziela sie.
Leche i Lorelai -kleryczki(?), Luna i Loba- magusie, Lilli-weteran, Robin Loxley- łucznik, Erna i Leona- czarusie
Somos memorias de lobos que rasgam a pele...
She brought the Night hidden in her sad Wolf eyes
The perfume of a twilight, her strongest scent
Half Wolf, Half female...

http://pl.youtube.com/watch?v=oX-qDh5opAM
[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
[Image: http://idarionis.republika.pl/wanderer/banminimonk.jpg]
cieniostwor #79
Member since Jul 2010 · 1573 posts
Group memberships: Graficy, ScriptMaker, Użytkownicy
Wszystkie wasze argumentacje oparte są o założenie że żyć każdy musi. I słusznym, poprawnym ideologicznie założeniu że cel taki jest osiągalny niezależnie od miejsca i czasu przy korzystaniu z istniejących technologii i regulacji. Tymczasem mi brak wiary w to że ludzkość jest w stanie zorganizować się globalnie, te piękne idee są realizowalne tylko w dwóch ustrojach: socjalizm lub tyrania i to na skalę gloalną. Czyli albo wszyscy mają po równo i to samo (no prawie jak socjalizm) albo każdy ma to co potrzebuje (tylko nie on decyduje co mu jest potrzebne).
Ciekawe jest to że jednocześnie morderce można zabić ale tylko zanim on zamorduje (w obronie) jeśli jednak już zabił to należy bezwzględnie dać mu szansę na poprawę. Czyli stawiacie mimo wszystko siebie przed innymi. Skoro nie wolno decydować o cudzym życiu to zdaj się na łaskę mordercy, bo skąd ta pewność że jesteś od niego lepszy? Bo on chce cię zabić? A może on wierzy że jeśli tego nie zrobi to umrze? Może ktoś kazał mu to zrobić inaczej zginą jego dzieci? To te hipotetyczne niewiadome które dla własnego dobra można pominąć?
Skoro nie wolno decydować o cudzym życiu to jak ma to się do decydowania o własnym? Mówicie mi eutanazja to morderstwo, ja mówię samobójstwo a wy dalej swoje. Moje życie, mam prawo do życia (tak wiem konstytucyjnie jest ono "niezbywalne" swoją drogą fajny twór "niezbywalne prawo" to zwyczajnie przymus) i chyba ostatecznie prawo decydowania o nim. Zawsze ten sprzeciw mnie śmieszył, ludzie palą piją, ryzykują i jest OK. Powoli wolno się zabijać, nikt nie krzyczy...
Podobnie wolno nie karmić umierającego z głodu - co to za grzech - nie ja zabrałem mu jedzenie. Ale że on ma u siebie pomniane wcześniej plantacje GMO i jest wyzyskiwany przez nam podobnych to przemilczmy. Mnóżmy się murzyny będą na nas robić. Ewentualnie zaczniemy ekologicznie przeżuwać zboże dla lepszego jego wykorzystania.
Ja patrzę na świat taki jaki jest nie taki jakim chciałbym go widzieć. Jeśli mam mieć pogląd to wykonalny. Bez sensu jest dla mnie zakaz aborcji jeśli jednocześnie przyjmuje się do wiadomości że aborcja i tak istnieje. Albo jesteś wstanie to zjawisko eliminować (co nie działa) albo je akceptujesz. Albo chronisz każde życie za wszelką cenę i od jutra całe swoje środki i wolny czas przeznaczasz na ratowanie głodujących/chorych/potrzebujących czyli tylko tych którzy niemal na pewno umrą bez pomocy albo akceptujesz morderstwo przez zaniechanie. Albo ewentualnie jesteś hipokrytą głoszącym iż życie jest bezcenne i ratować je trzeba zawsze chyba że akurat polemizuję o tym na forum...
[Image: http://www.kamesenin.tk/wn/obrazy/lies.jpg]
Aayren ili Essen #80
Member since Jul 2007 · 1575 posts · Location: Kraina Niebieskich Migdałów / Lublin
Group memberships: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
"Jeśli mam mieć pogląd to wykonalny. Bez sensu jest dla mnie zakaz aborcji jeśli jednocześnie przyjmuje się do wiadomości że aborcja i tak istnieje."

Zamieńmy na:

"Jeśli mam mieć pogląd to wykonalny. Bez sensu jest dla mnie zakaz zabójstwa jeśli jednocześnie przyjmuje się do wiadomości że zabójstwo i tak istnieje"

Ha! Przemyśliwuj swoje argumenty, bo Cię tutaj zjedzą! Ja Ciebie rozumiem, nie popieram ale rozumiem. Tylko chyba nie umiesz do końca poprawnie wyrazić swoich myśli.
[Image: http://stat.rumandmonkey.com/tests/1/6/5261/20802.jpg]
cieniostwor #81
Ale dokładnie o ten paradoks chodzi. Pozawalasz na morderstwo w samoobronie bo to nie morderstwo tylko obrona życia (i tu "synonim" jest OK), pozwalasz umrzeć głodnemu  (morderstwo przez zaniechanie działań )jest OK ale jak pozwolisz na aborcje (morderstwo przez zaniechanie działań) jest nie OK. To takie niespójne dla mnie.
Aayren ili Essen #82
Member since Jul 2007 · 1575 posts · Location: Kraina Niebieskich Migdałów / Lublin
 Hmm... Do dobra, skoro już gadam, to gadam.

Zabójstwo w obronie własnej - ktoś zginąć musiał, ktoś zaatakował, a ktoś inny się bronił. Ten kto atakuje dokonuje morderstwa, ten drugi wprawdzie też, ale okoliczności pokazują, że to obrona.

Dać umrzeć głodnemu - to jest zbrodnia zaniechania. Za to też powinny być kary. Ale że każdy z nas właśnie teraz to robi, to kto ma nas osądzać? To jest właśnie paradoks, że jeśli wszyscy to robią, to przestaje to być złe.

I dochodzimy do aborcji - to jest celowe działanie, na szkodę drugiego człowieka (bez patetycznych zwrotów że to mały bezbronny dzidziuś, berbeć czy coś). Tutaj nie ma usprawiedliwienia, że ten drugi człowiek nas zaatakował. Ba ten drugi człowiek nie wiadomo czy jest świadomy swego istnienia. I teraz jeśli jeszcze na to pozwolimy, to wszyscy będą popełniać tą celową zbrodnie.
Ricewind #83
Member since Feb 2007 · 1346 posts
Group memberships: Animatorzy, Global Makers, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
In reply to post #80
Quote by Aayren ili Essen:
...bo Cię tutaj zjedzą!

Jeść nikogo nikt publicznie nie będzie:) Mamy podobno wolność myśli i przekonań i każdy może sobie wypisywać bzdury (bzdury a nie słowa karalne) nawet pisząc je w sposób wyniosły i w pełni poważnie (ciekawe kto tu teraz poczuje się adresatem tych słów :D ). Smuci mnie tylko jedno…  Rozmowa o czymś naprawdę ważnym przeradza się po raz  kolejny w konkurs literacki i szermierkę na słowa. Zresztą to nawet nie to, bo rozmowa to tu już dawno się skończyła a zaczęło się trykanie baranów, którzy choć doskonale wiedzą że to nic nie zmieni i do niczego dobrego nie prowadzi trykają  się dalej ku uciesze… no właśnie kogo?  Wiem, wiem jak mi się nie podoba to mogę nie czytać ale w przerwie między „dyskutowaniem” zauważcie proszę że w żaden sposób nie wpłyniecie na zmianę swoich poglądów a jedyny efekt jaki osiągniecie to uwierzcie mi (zresztą widać to już w niektórych postach) nie taki efekt o jaki wam chodzi ;)

Ps. Jeśli myślisz że pisze głupoty lub masz ochotę podyskutować na temat powyższego posta potraktuj tą wypowiedź jako spam lub reklamę proszku do pieczenia ;) Jeśli jesteś dziwny i stwierdzisz że mam rację to…  Wiedz że coś się dzieje :D
https://www.youtube.com/watch?v=O3efQ8yXmFg
[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
W grząskich trzcinach i szuwarach kroczy jamnik w szarawarach, szarpie kłącza oczeretu i przytracza do beretu, ważkom pęki skrzypu wręcza, traszkom suchych trzcin naręcza, a gdy zmierzchać się zaczyna z jaszczurkami sprzeczkę wszczyna, po czym znika w oczerecie w szarawarach i berecie....
Theodrus #84
Member since Feb 2008 · 376 posts
In reply to post #81
Nie do końca pozwala się na zabicie drugiej osobie w samoobronie. Samoobrona musi być adekwatna do zagrożenia. Więc można zabić teoretycznie tylko przy zagrożeniu własnego życia. Tutaj ścierają się dwa fundamentalne prawa i trzeba wybrać kogo prawo jest silniejsze. Otóż prawo naturalne obserwowane w przyrodzie obronę własnego życia traktuje jako odruch, zabicie innych członków własnego gatunku nie. Więc można zabić w samoobronie, bo prawo do życia broniącego się ma silniejsze podstawy.
Aborcja jest terminem sztucznym. Przecież już jest wpisane w system prawny kto zabija człowieka ten podlega karze. Bycie płodem jest etapem życia człowieka tak samo jak bycie dzieckiem os. dojrzewającą czy dorosłym. Dlaczego ktoś postanowił tak to uregulować to nie wiem. Także aborcja jest świadomym i zaplanowanym działaniem mającym na celu pozbawienie życia płód. Co więcej jest możliwe wyegzekwowanie przepisów obecnie obowiązujących w stopniu odpowiednim by opłacało się to czynić. Zwłaszcza w sytuacji gdy nowi obywatele są nam potrzebni, bo ktoś musi ciągnąć całe państwo gdy reszta przejdzie na emeryturę. Dlatego zakaz aborcji odchodząc od moralności jest pożyteczny społecznie!
Zupełnie inna jest eutanazja, którą osobiście uznaję za dozwoloną. Wolność powinna się kończyć na wolności drugiej osoby. Więc każdy powinien mieć prawo decydowania o własnym losie. Ale tylko on! Żadna rodzina wyrażająca zgodę na odejście człowieka w śpiączce i inne podobne brednie.
Kolejne umieranie z głodu. Choć chciałoby się wszystkim pomóc to się nie da. Najpierw działa się lokalnie. Jak widać nasze własne podwórko ma problemy z którymi nie możemy sobie poradzić więc co dopiero pomagać innym. Oczywiście tak pod warunkiem, że pomoc jest sensowna i stać nas na nią. Wysyłanie leków i jedzenia nie jest. To tylko dodatkowo zwiększa populacje, więc trzeba wysłać tych rzeczy więcej wtedy ludzi jest więcej i tak dalej. Trzeba zrobić tak by mogli sami się wyżywić. Co jest możliwe przy odpowiednim gospodarowaniu np. Zimbabwe było eksporterem żywności miejscowi nie przygotowani do rządzenia przejęli władzę i ludzie umierają z głodu.
cieniostwor #85
In reply to post #82
To jest właśnie paradoks, że jeśli wszyscy to robią, to przestaje to być złe.
No chyba jednak nie? Czy jednak tak? Wszystko albo nic reszta jest hipokryzją.

I dochodzimy do aborcji - to jest celowe działanie, na szkodę drugiego człowieka. Tutaj nie ma usprawiedliwienia.  I teraz jeśli jeszcze na to pozwolimy, to wszyscy będą popełniać tą celową zbrodnie.

Albo pozwalamy na aborcję nielicznym którzy prawdopodobnie zrobią tak czy owak (no bo jednak chyba wszyscy to nie?)  albo z automatu lekarza i kobietę skazujemy na dożywocie za morderstwo z premedytacją. Jak trafnie wszyscy zauważacie tu nie miejsca na kompromis. Pytanie co jest wykonalne?

Ba ten drugi człowiek nie wiadomo czy jest świadomy swego istnienia.

To jest ciekawe że by wziąć odrzucony argument "za" i wstawić go jako argument przeciw. Człowiek to świadomość, dusza czy tylko człowiek to reaktor biochemiczny o określonym DNA który odróżnia go od zwierząt?

Przedmówca podpiera się prawami natury. I tu się zgadzamy tylko nie wiem na ile konsekwentnie jest w stanie trzymać się tych praw. Każde zwierzę społeczne eliminuje jednostki zagrażające ogółowi. Niestety Australia już zaludniona nie mamy ich gdzie wysłać. Te więzienia się też niezbyt sprawdzają to co?
This post was edited on 2011-06-08, 19:39 by cieniostwor.
Aayren ili Essen #86
Quote by cieniostwor:
To jest właśnie paradoks, że jeśli wszyscy to robią, to przestaje to być złe.
No chyba jednak nie? Czy jednak tak? Wszystko albo nic reszta jest hipokryzją.
Precyzując - Wszyscy tak robią, a przynajmniej każdego można podciągnąć, w końcu zawsze można robić więcej. Ale to już dyskusja o niewiedzy, ignorancji, zaniechaniu, i nie ma co chyba się w ten temat zagłębiać. Do tego, jeśli na coś jest przyzwolenie społeczne, to pomimo braku zmiany charakteru moralnego danego podmiotu, może on być praktykowany. (Ot, przemoc domowa, alkoholizm).

Quote by cieniostwor:
I dochodzimy do aborcji - to jest celowe działanie, na szkodę drugiego człowieka. Tutaj nie ma usprawiedliwienia.  I teraz jeśli jeszcze na to pozwolimy, to wszyscy będą popełniać tą celową zbrodnie.
Albo pozwalamy na aborcję nielicznym którzy prawdopodobnie zrobią tak czy owak (no bo jednak chyba wszyscy to nie?)  albo z automatu lekarza i kobietę skazujemy na dożywocie za morderstwo z premedytacją. Jak trafnie wszyscy zauważacie tu nie miejsca na kompromis. Pytanie co jest wykonalne?

No jak i lekarz i kobieta mimo prawa zgadzają się by to dziecko zabić... No ale tu jest też kwestia, propagowanej zewsząd niewiedzy. Mówimy o tym co powinno być zakazane, to że zawsze jest ktoś kto prawo łamie to też jest już dyskusja na inny temat.

Quote by cieniostwor:
Ba ten drugi człowiek nie wiadomo czy jest świadomy swego istnienia.
To jest ciekawe że by wziąć odrzucony argument "za" i wstawić go jako argument przeciw. Człowiek to świadomość, dusza czy tylko człowiek to reaktor biochemiczny o określonym DNA który odróżnia go od zwierząt?

Dopisałem to zdanie, bo jedni pisali że ma świadomość inni że nie ma. Także podkreśliłem, że niezależnie, czy świadomość ma, czy nie ma. Tyle.

Quote by cieniostwor:
Przedmówca podpiera się prawami natury. I tu się zgadzamy tylko nie wiem na ile konsekwentnie jest w stanie trzymać się tych praw. Każde zwierzę społeczne eliminuje jednostki zagrażające ogółowi. Niestety Australia już zaludniona nie mamy ich gdzie wysłać. Te więzienia się też niezbyt sprawdzają to co?

A Ty co proponujesz?
Theodrus #87
Member since Feb 2008 · 376 posts
In reply to post #85
Jak zostało zauważone więzienia jako główny cel mają wyeliminowanie przestępcy z społeczeństwa i ten cel spełniają. Ich zdaniem jest też resocjalizacja, która leży i kwiczy.
Australia jak i niesławna Syberia pokazują, że się da. Ludzie tam zesłani jakoś przeżyli i coś sobie pobudowali po czym żyli dalej.
To ma związek z powodem dlaczego ludzie popełniają przestępstwa. Z tego co mi wiadomo większość przestępstw jest popełniania z powodu środowiska w jakim ludzie żyją zmiana środowiska na inne zlikwiduje czynniki popychające ludzi do takich a nie innych zachowań. O ile zesłanie kogoś stawiało go w nowych warunkach i umiejscawiało w nowej społeczności o tyle wyjście z więzienia nie. Co więcej taka osoba jest dotknięta stygmatem "karalności" i jak ktoś taki ma wrócić do funkcjonowania w społeczeństwie? W czasie odsiadki powinno się nawet przymusowo próbować przygotować człowieka do wyjścia a proces integracji z społeczeństwem zacząć jeszcze przed uwolnieniem.
Pomijam patologiczne przypadki gdzie ludzie zabijają bo tak jest fajnie i uwielbiam patrzeć jak gaśnie życie w oczach innych, bo tutaj niestety chyba nic poza rozstrzelaniem lub dożywociem nie pomoże.
Także nie wspominam o ofiarach bzdurnych przepisów typu pijani rowerzyści, przepisy są durne i należy je jak najszybciej zmienić. Tylko jak skoro naród zacznie wrzawę, że wypuszcza się kierowców wiozących śmierć na siodełku!
Zorann (Administrator) #88
User title: Ten który czuwa
Member since Jan 2007 · 4831 posts · Location: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
In reply to post #85
Losstarot:

może zajmijcie się już czymś innym ? bo ta dyskusja do niczego dobrego nie doprowadzi.
Mylisz się, Loss, doprowadzi. Wiele osób które nie udziela się w wątku może czytając go dowiedzieć się o różnych sprawach. Osoby inteligentne wyciągną wnioski. Poza tym moja argumentacja przyniosła pewne efekty, więc nie jest to zmarnowany czas.
Poza tym w pewnych kwestiach nie wolno milczeć.

cieniostwór trzymaj się, nie jesteś sam.
Losstarot, jestem w stanie zrozumieć, że popierasz punkt widzenia przeciwny mojemu, ale nie uwierzę, że podpisujesz się pod argumentami Cieniostwora. Może skoro już tutaj piszesz, to pokus się na argumenty? A jeśli nie... no to nie pisz :>

Ma5akra:

primo: czasami podczas roznych kuracji lekarz ginekolog podaje leki wywolujace menstruacje. Az tak sie nie znam na tym, by moc podac szczegoly. Co do plukania drog rodnych, to juz ladnych pare lat temu o tym sie dowiedzialam, wiec i nie mam mozliwosci dopytac sie szczegolow, a na szukanie w necie mam za slaby net, ciagle sie rozlacza.
Srodki wczesnoporonne podaje sie w pewnej granicy czasowej.
secundo: napisalam o miejscach gdzie kobieta mogla by w takiej sytuacji sie zglosic. Gdyby mnie to spotkalo i znalabym takie miejsce, to z miejsca bym tam pojechala by uzyskac pomoc. Poniewaz gwalty nadal sa traktowane jak sa, a takich miejsc nie ma to latwo jest naklaniac do aborcji.
tercio: Wiem, ze nie do mnie, ale napisze, ze dziecka w tej sytuacji nie traktuje jak kary, raczej jak taka sama ofiare jak kobieta, albo bardziej. 
Trochę pomieszałaś teraz. Araya ma rację.
Jeśli juz zdążyło dojść do zapłodnienia, to jest za późno. Tutaj miesza się nieco terminologia i nic dziwnego - media nazwą rzecz "wywołaniem menstruacji", albo "pigułką po" i tyle. Nastolatka nie ma pojęcia, co to oznacza, więc stosuje w nieświadomości dokonując... wczesnej aborcji! Pewnym środowiskom oczywiście nie zależy na tym, aby ludzi uświadamiać. Już tłumaczę o co chodzi z tą wczesną aborcją:
Zarówno "środek wywołujący menstruację", jak "pigułka po", oraz "środek wczesnoporonny" to jest dokładnie to samo. Chodzi o to, aby usunąć zapłodnione jajeczko z macicy, zanim to się "zagnieździ" (jest na to fachowy termin, ale nie pomnę teraz). Robi się to właśnie "pigułką po" - która wywołuje menstruację kiedy normalnie już by do niej nie doszło. De facto jest to wywołanie poronienia, które niczym szczególnym nie różni się od zwykłej miesiączki, nieświadoma nastolatka nawet nie będzie wiedziała, co dokładnie się stało w jej organizmie.
Granica czasowa środków wczesnoporonnych wynika właśnie z faktu, że póki jajeczko nie znajdzie dla siebie miejsca w macicy, jest jeszcze możliwe wywołanie menstruacji, później jest już za późno, bo nie zadziała ona, albo wywoła tragiczne skutki dla dziecka. Ta granica to jeśli mnie pamięć nie myli około 3-4 dni od zapłodnienia, potem jest za późno na "pigułkę po", aka "środkiem wczesnoporonnym".

Quote by Zorann:
Akurat chodzi o przypadek w którym jest na to za późno, bo doszło już do zapłodnienia.
Nie każda zgwałcona kobieta leci też od razu do lekarza, zwykle jest odwrotnie - zamknięcie problemu w sobie.
Zatem rozważamy przypadek ciąży w wyniku gwałtu.

@Zorann: Czesto bywa za pozno, bo brak miejsc, w ktorych kobieta poczula by sie bezpiecznie po takich przejsciach. Gdzie moglaby otrzymac pomoc lekarza i psychologa, w atmosferze dyskrecji, delikatnosci i zrozumienia.
Tak naprawdę w sprzyjających warunkach (dni płodne kobiety) jest to kwestia godzin, nawet minut.

Ricewind:

(...) w żaden sposób nie wpłyniecie na zmianę swoich poglądów (...)
Nieuważnie czytałeś ten i poprzedni temat, bo takie rzeczy zachodziły.
Poza tym - to co napisałem na początku do Lossa.

Cieniostwór:

Tutaj już skończyłem, o ile nie pojawi się cokolwiek sensownego w Twoich postach. Na razie marnie to widzę.
Co ciekawe - Twoje wypowiedzi wytykają nawet ci, którzy podzielają Twój pogląd. Niech da Ci to do myślenia.
Co jeszcze ciekawsze - tamte osoby nie pokusiły się o należytą argumentację. Dlaczego? Czyżby takowej nie było?
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
cieniostwor #89
Zorann jesteś człowiekiem który gdy kot płacze na parapecie spuszcza żaluzje żeby nie widzieć.

Nadal nie odpowiedziałeś dlaczego jesteś mniej odpowiedzialny za śmierć głodującego w afryce bo nie dążyłeś do nakazu karmienia go niż za śmieć dziecka/płodu bo nie dążyłeś do zakazu aborcji? Czym te dwa zaniechania się różnią? Tylko powszechnością pierwszego?

Aayren ili Essen co proponuje? Nie wracajmy jednak na drzewa i prawo dżungli zostawmy w dżungli...
Jednak trzeba mieć świadomość że eliminujemy naturalną selekcje i ją wypadałoby jednak czymś zastąpić. Czym to za trudne pytanie jak dla mnie, nawet moje mordercze poglądy nie rozwiążą tak masowego problemu... Jedyna nadzieja w medycynie i wyrobieniu poglądu że chory genetycznie nie powinien się rozmnażać jeśli istnieje ryzyko dziedziczenia choroby. Tyle że to chyba nie ten temat? Tylko ja zdaje się widzieć związek.
Aayren ili Essen #90
Quote by cieniostwor:
Nadal nie odpowiedziałeś dlaczego jesteś mniej odpowiedzialny za śmierć głodującego w afryce bo nie dążyłeś do nakazu karmienia go niż za śmieć dziecka/płodu bo nie dążyłeś do zakazu aborcji? Czym te dwa zaniechania się różnią? Tylko powszechnością pierwszego?

Za oba jestem tak samo odpowiedzialny, jak i Ty zresztą. Obu nas zapewne bardzo mało to obchodzi. Tylko ja uważam że obu zjawisko być nie powinno, a Ty, że tylko jednego z nich. Mam swoje zdanie, które tutaj argumentuję. Jeśli Ci to nie wystarcza - w obu przypadkach powinny zostać ustalone programy mające na celu zabronienie aborcji/karmienie głodujących. Taaa, zwalenie dużej części winy na państwo i na UE zdaje się być doskonałym wyjaśnieniem  :-)

Quote by cieniostwor:
Aayren ili Essen co proponuje? Nie wracajmy jednak na drzewa i prawo dżungli zostawmy w dżungli...
Jednak trzeba mieć świadomość że eliminujemy naturalną selekcje i ją wypadałoby jednak czymś zastąpić. Czym to za trudne pytanie jak dla mnie, nawet moje mordercze poglądy nie rozwiążą tak masowego problemu... Jedyna nadzieja w medycynie i wyrobieniu poglądu że chory genetycznie nie powinien się rozmnażać jeśli istnieje ryzyko dziedziczenia choroby. Tyle że to chyba nie ten temat? Tylko ja zdaje się widzieć związek.

Tak się składa, że w poniedziałek miałem egzamin z biologii ewolucyjnej  :-)  Stary... Jakbyś znał MOJE mordercze, biologiczne poglądy, to drżałbyś na samo moje imię. Tylko, że jak sam powiedziałeś na drzewa nie wracamy, a żyjemy w cywilizowanym świecie. Na dodatek ja się tu staram się być katolikiem, a przynajmniej porządnym człowiekiem. To wymusza pewne... hamujące  rozlew krwi rozwiązania. Ta cała wolność, ideały, etyka i inne duperele. Trzeba się dostosować. Poza tym, nasze geny stają się coraz bardziej rozlazłe i jedyna nadzieja tak naprawdę w medycynie. Znaczy gatunek przetrwa tak czy siak, gorzej jak będzie wyglądać.  ;-)
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  previous  1  2  3  4  5  6  7  8  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 443.2 ms (362.7 ms) · 145 database queries in 74.3 ms
Current time: 2019-08-24, 23:20:21 (UTC +01:00)