Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Offtopic RSS
Dyskusja polityczno-ideologiczno-jakaśtam
Roboczy tytul tematu ;)
Page:  1  2  3 ... 6  7  8  next 
Aayren ili Essen #1
Member since Jul 2007 · 1575 posts · Location: Kraina Niebieskich Migdałów / Lublin
Group memberships: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
Show profile · Link to this post
 Ludzie... Czytacie gazety? Oglądacie wiadomości? Słuchacie radia? Co to ma być?! Co to **** ma być? Gadam z koleżanką na pewien temat... I jej białe jest moim czarnym.
 Smoleńsk, a co, powiem że o to chodziło.
 Ale spójrzmy prawdzie w oczy, każda dyskusja o tym, to obrzucanie się słowami które dostaliśmy od innych. A ci inni prowadzą przecież wojnę między sobą.
 W idealnym świecie, uwierzyłbym w oficjalny werdykt ludzi którzy zajmują się tą sprawą.
 Ale w naszym świecie, nikt już chyba nie wierzy, że tych co nad tym pracują ktoś już dawno nie przekupił...
 Żyjemy w świecie, gdzie słowa są jednocześnie bronią i amunicją. Wciskają nam ją do rąk i każą do siebie strzelać. Ale ja nie mam ochoty. Pieprzyć. Jedyny kontakt z mediami od dziś to koleżanka z dziennikarstwa. Fajna jest  ;-)
[Image: http://stat.rumandmonkey.com/tests/1/6/5261/20802.jpg]
Zorann (Administrator) #2
User title: Ten który czuwa
Member since Jan 2007 · 4831 posts · Location: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Quote by Aayren ili Essen:
Ludzie... Czytacie gazety? Oglądacie wiadomości? Słuchacie radia? Co to ma być?! Co to **** ma być?

Nie. Strata czasu i nerwów na to, aby "być na bieżąco", tj. np. wiedzieć, że grozi nam pandemia (ha, pandemia, kiedyś to słowo coś znaczyło, a teraz?) świńskiej grypy na którą zmarło w całości 6 osób (podobno, bo skąd możemy być pewni, że to nie była zwykła grypa). Albo na bieżąco obserwować, co też za kataklizm nam grozi z tytułu efektu cieplarnianego, o którym kompletnie nic nie wiemy. Albo na co marnuje pieniądze PO, a na co PIS. Oczywiście wszystko obiektywnie i nigdy wybiórczo... Co jest oczywistą bzdurą, bo media mają za zadanie odmóżdżyć społeczeństwo, które będzie głosować np. na Tuska, bo ten drugi jest śmieszny, a Tusk ma niebieską koszulę i jest fajny, poza tym co najmniej trzy razy obiecał z mównicy obniżenie podatków, a nigdy nie miał dość jaj, by wejść na tą mównicę po wyborach i powiedzieć: "kłamałem, kłamałem, kłamałem". Albo inny Komorowski który jako prezydent będzie mężem stanu, nie to co ten drugi, który jest cośtam.

Hmm... Tak, to by było to ;)
I tak wiem za dużo mimo że wiadomości nie oglądałem już od ho ho ho.
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Vandhall (Administrator) #3
Member since Jan 2007 · 4380 posts · Location: Kathanorn
Group memberships: Administratorzy, Użytkownicy
Ja przestałem słuchać radia krótko po kampanii wyborczej, nie pamiętam już kiedy ale kiedy to pis z po mieli się dogadać (popis) i kiedy cała ta wojna w mediach między nimi się zaczęła. Wiadomości w telewizji też jakoś tak wtedy zaprzestałem oglądać... szkoda mi było czasu i nerwów.

Nabrałem takiego obrzydzenia, do polityków że po prostu nie mogę ich słuchać ani ogladać. Zresztą i tak nie mają nic ciekawego do powiedzenia: jak widzę gębę bliźniaka to przełączam - wiem, co powie i czyja to wina :) Podobnie z drugą stroną, wiem że będzie uspokajał i mówił ze wszystko będzie dobrze, ba że jest!

Czasem w necie coś poczytam, tu przynajmniej mogę wybrać sobie co czytać/oglądać ;)
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminisorc.jpg]
W zasadzie nie jestem materialistą. Jednakowoż entuzjazm w pracy
jest wprost proporcjonalny do wysokości stanu konta.
This post was edited on 2011-06-03, 11:25 by Zorann.
Teriasz #4
Member since May 2010 · 445 posts · Location: Piaseczno
Group memberships: Użytkownicy
Heh ja się dowiedziałem, że wielki murzyn(no co?) przyjeżdża do Polski, z komunikatu głosowego w metrze(no że dzięki niemu stacje były pozamykane 0_o).

Z drugiej strony każdy starsza osoba(powyżej 40) z którą się licze, mówi mi że co ze mnie za Polak skoro nie ogarniam co się dzieje co wynika z braku kontaktu z mediami. Coś w tym racji jest i nie jest. Mówię wtedy: młody jestem i głupi, ale mój plan na dobrego obywatela jest taki, żeby płacić bardzo duże podatki :-D.

Że media kłamią wiemy nie od dziś, troche młodszy kumpel wybrał się na obchody 10 kwietnia i był u Kaczora pod mównicą a potem u Walcowej. Potem wrócił do domu i obejrzał telewizyjną relację z tego co tam się działo. Do dziś nie włączyl telewizora, do dziś czuje się oszukany...

No i jest jeszcze gorszy odpowiednik telewizji nasz kochany internet... wszystkie demotywatory, kwejki, joemonstery, filmy online. Robią wodę z mózgu i uzależniają. Dawno się oduczyłem mówić, że "w internecie przeglądam przynajmniej to co chce i jak chce". Moim zdaniem internet jest jeszcze gorszym telewizorem, bo ma więcej kanałów  :-).

Popatrzcie na podpis Zoranna, heh fajnie być takim Samsonem w dzisiejszych czasach, tylko człowiek czasami się tak smutno uśmiecha...

A oto jedne z fajniejszych kawałków ;)
http://www.youtube.com/watch?v=-0ozbLrMhMw

http://www.youtube.com/watch?v=oi1e6Jla1VA

Ja to się między innymi od nich życia uczę  :-)
/me nie chce być poszukiwaczem przygód, chce być znajdywaczem...
Zorann (Administrator) #5
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Oj nie, Teriaszu, tutaj się mylisz. Media, czyli radio, tv, prasa, wciskają ludziom kit, tak jak Twojemu koledze - kształtują poglądy wedle tego, co im pasuje. Internet posiada zbiory wszelakie i spotkać tutaj można głosy pochodzące z każdego obozu. W mediach tego nie uświadczysz. Poprzedni prezydent był śmieszny i śmiano się z niego do woli, także w telewizji. Obecny jest spoko i śmiać się nie wolno. A kto się śmieje tego się ocenzuruje - zobacz sprawę strony antykomor.pl (czy jakoś tak, łatwo znaleźć). To jest wolność słowa? Od razu widać, z której ekipy wolno się śmiać, a z której nie.

BTW podatków. Podatki płacimy po to, aby rząd wydał nasze pieniądze dla nas, tj. na szkoły dla naszych dzieci, czy inną armię "niezbędnych" urzędników których w naszym kraju jest grubo ponad pół miliona. Po drodze zgubił znaczną część na utrzymanie administracji która się tym procederem zajmuje. Znaczną wydał na rzeczy, których nie potrzebujemy, wreszcie jak już zainwestował w coś poprawnego, to zrobił to nieefektywnie i przepłacił. Uważasz, że ktoś inny wyda Twoje pieniądze dla Ciebie lepiej, niż ty sam byś to zrobił? Wyobraź sobie państwo w którym nie istnieją podatki - absolutnie wolny rynek. Moim zdaniem nie przeszłoby to, bo utrzymanie służb mundurowych, czy dopłaty do służby zdrowia byłyby potrzebne mimo wszystko. Ale aby to utrzymać wystarczyłby podatek, który poznałem w szkole podstawowej i który momentalnie oceniłem jako brutalne zdzierstwo. Podatek ten nazywał się dziesięciną - 10% dla państwa, 90% dla nas. Obecnie jest około 80% dla państwa, 20% dla nas. Miło, nie?
Dochodząc do sedna sprawy - im wyższe podatki, tym gorzej dla kraju.
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Teriasz #6
No tak, zapomniałem dopisać do wypowiedzi: "moim zdaniem" ;)

Co do podatków, to wyraziłem się nie jasno, chodzi mi o to, że im więcej zarabiam tym więcej płacę, bo 1% od 100 to 1, a 1% od 1000 to 10. To jest taki, samolubny dowcip.
To, że nasze pieniądze idą w błoto to oczywiste, no ale cóż zrobić. Ale za duża wolność też nie może być, ktoś musi ludzi pilnować, żeby nie porobili głupstw. Co do urzędników to moje wymądrzanie na ten temat wygląda tak:
1. większość administracji to kobiety, odeszły po prostu od garów i nie mają co robić(tutaj przymrużam oko, też taki głupi dowcip)

2. mgr-ów mamy dużo i nie ma co z nimi zrobić
3. I jeszcze ta unia, która każe wszystko jeszcze bardziej dokumentować.

Ja tam uważam internet za śmietnik, a raczej złomowisko. 90% danych w internecie nie przedstawia żadnej wartości.
W internecie każdy krzyczy co chce, nikt nie ma twarzy, nie musi być za bardzo odpowiedzialny za to co mówi.
Internet posiada zbiory wszelakie i spotkać tutaj można głosy pochodzące z każdego obozu.
Czyli wszystko i nic, każdy krzyczy co chce, 10 milionów ekspertów którzy tak jak ja nic nie potrafią i za dużo nie wiedzą na dany temat, tylko krzyczą i krzyczą. 10 milionów dziennikarzy i kilka tysięcy kanałów. Wszyscy narzekamy i oceniamy, świetnie, to do niczego nie prowadzi. Ta część internetu z której korzysta wspólnie 95% ludzi jest kontrolowana tak jak media.
W internecie można znaleść trochę fajnych rzeczy, ale tylko trochę, no i znam może z 5 osób które tak naprawdę potrafią z internetu korzystać. Po co ja korzystam? No jak widać, żeby czasem się wymądrzać, uczyć, czy pograć w wnd. Tak czy inaczej mam kilka stron zablokowanych, żeby mnie nie kusiło i jakoś nie chce ich odblokowywać.

Wybacz, ze z tym internetem nie napisałem, że to moje zdanie. Mówiąc, źle o internecie wyrażam swoją opinię, uważam je za prawdziwe. Chciałbym też tak niegrzecznie trochę powiedzieć, że nienawidzę koloru pomarańczowego i on jest do kitu. Tutaj mi nie powiesz że nie mam racji, tylko że jakbyś uwielbiał pomarańczowy to by zabolało ;)
This post was edited on 2011-05-28, 23:19 by Teriasz.
Zorann (Administrator) #7
Quote by Teriasz:
Internet posiada zbiory wszelakie i spotkać tutaj można głosy pochodzące z każdego obozu.
Czyli wszystko i nic, każdy krzyczy co chce, 10 milionów ekspertów którzy tak jak ja nic nie potrafią i za dużo nie wiedzą na dany temat, tylko krzyczą i krzyczą.
Prawda. I o to dokładnie chodzi - każdy ma swój rozum i potrafi to wszystko zebrać do kupy. Wyrobić sobie własną opinię na bazie 10 milionów rozproszonych głosów, a nie za pomocą kilku kierowanych odgórnie, przedstawiających tylko tę część prawdy, którą uzna za wygodne. I właśnie chodzi o wyrobienie własnego zdania, a nie przyjęcie tego, jaki się serwuje w, jak sama nazwa wskazuje, serwisach informacyjnych.
Możesz sobie wyrobić opinię o kimś zaglądając do jego lodówki. Ale dopiero kiedy przejrzysz jego śmietnik - wtedy będziesz miał prawdziwy obraz sytuacji. Grunt to założyć dobre rękawiczki przed grzebaniem. Bo grzebać w śmieciach trzeba umieć. Widząc jedną informację parskniesz śmiechem i pokiwasz głową z politowaniem, inną przeanalizujesz i uznasz za prawdziwą. Z biernego odbiorcy podawanych na tacy "faktów" stajesz się aktywnym poszukiwaczem prawdy, jakkolwiek by to banalnie nie brzmiało. Ale jeśli ograniczysz się np. do wiadomości ze stron głównych portali (z których nawiasem mówiąc korzystam rzadziej niż z telewizji), to równie dobrze mógłbyś oglądać wiadomości.
Dlatego to co Ty przedstawiasz za wadę, jest tak naprawdę zaletą internetu.

A z tym pomarańczowym to jakaś aluzja do Ukrainy? ;)
Teriasz #8
Pomarańczowy to kolor mojego napisu z górnego posta ;-)

Swój światopogląd wedle mojej opinii powinno się kreować na bazie prawdziwych faktów i prawdziwych ludzi. W internecie każdy człowiek się zmienia, czasem jest bardziej sobą, czasem głupieje.
Używając porównań ze śmieciami, myślę tak: nie chce być śmieciarzem, który o 6.00 rano przychodzi przejrzeć to co ludzie wyrzucili. Nie do końca może idealnie trafne porównanie, wszakże coś w tym być musi skoro tego używamy.
Z wadami i zaletami to powiem Ci, że różnie może być. Taki nóż na przykład jest ostry, dobrze czy źle?
No jasne, że to zależy od tego co się z nim dzieje. Internet to szerokie pojęcie, teraz rozmawiamy oczywiście o tej medialnej części i takich oczywistych spraw jak wspaniałość wikipedii, wspominać nie trzeba.
Aktywność i bierność też według mnie trochę względna, bo jeden z moich domowników telewizję ogląda i ma kilkadziesiąt stacji z wiadomościami i takimi tam. Internet ma dużo więcej, wiadomo. Różni się od telewizji tym, że jest mniej ocenzurowany, wiadomo że niektórych rzeczy w telewizji nie ma, tyle że za to co jest w internecie nikt nie jest odpowiedzialny. Widzisz mógłbym Cię obrażać na 24 sposoby i dałbyś mi bana, nic więcej by się nie stało. Uważajac internetowe wiadmości za nieodpowiedzialne, nie chce się kierować zdaniem nieodpowiedzialnych ludzi.

Na rozładowanie niepotrzebnego napięcia też piszę tu coś na dole. :-D
Storm #9
Member since Jan 2007 · 1119 posts · Location: Gory Marcowe
Pamietam jak bedac w kraju ogladalem Teleexpres czy Wiadomosci i zawsze sie denerwowalem tym co tam slyszalem. Ciagle afery i zle wiadomosci. Mialem serdecznie dosc.
 Kiedy wyjechalem do Bosni i Hercegowiny w 2003 bodajze, trafilem w miejsce gdzie nie bylo telewizji, radia ani internetu. Byla przyroda i gory oraz ludzie o zupelnie innej mentalnosci. Mimo, ze wielu z nich potracilo bliskich w wojnie domowej, potrafili cieszyc sie zyciem i nie narzekac jak to maja w zwyczaju Polacy.
 Od tamtej pory nie ogladam tv ani nie slucham radia. To ja wybieram kiedy i co chce wiedziec.
 Teraz bedac w UK slucham fajnego radia (czasem w aucie) Kerrang. Jest to rockowa stacja gdzie wiecej graja jak gadaja. Mam dosc klamstw i obludy na codzien.
[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
[Image: http://idarionis.republika.pl/wanderer/banminiwar.jpg]

http://www.youtube.com/watch?v=a9WvP1KfnqU
Kaniponk (Administrator) #10
Member since Jan 2007 · 1796 posts · Location: UTG
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, Strażnicy, Użytkownicy
a tak mi sie przypomniało czytając Zoranna:
[Image: http://www.pokertexas.pl/images/poker-artykuly/jd-tusk-komiks.jpg]
Be the kind of player that when your fingers hit a keyboard each morning, Vandhall says:
"Oh crap. He's up"
Zorann (Administrator) #11
Zagłosowałbym na niego, gdyby tylko wylazł na mównicę i powiedział to, co można przeczytać na pierwszych dwóch kadrach. Gość zyskałby w moich oczach niesamowicie :)
Kaniponk (Administrator) #12
Member since Jan 2007 · 1796 posts · Location: UTG
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, Strażnicy, Użytkownicy
rozumiem ze lubisz byc oszukiwany i okradany pod warunkiem, ze oszust/złodziej Ci to zakomunikuje?
Be the kind of player that when your fingers hit a keyboard each morning, Vandhall says:
"Oh crap. He's up"
Zorann (Administrator) #13
Gdyby ten człowiek zdobył się na pełną szczerość w stosunku do wyborców w takim stylu? Byłoby to interesujące. Pokazałby, że ma jaja, jako jedyny z wszystkich którzy mają jakiekolwiek realne szanse na zwycięstwo w wyborach. Jako jedyny z nich wszystkich zachowałby się jak przystało na męża stanu, bo dotychczas takich zachowań w polskiej polityce nie uświadczyłem. Banda dzieciaków w piaskownicy, a nie politycy.
Gdyby to zrobił, musiałbym się mocno zastanowić nad tym, czy "lubię być oszukiwany". W chwili obecnej z bandy patałachów jaka tam jest (była, mówię o wyborach prezydenckich) szacunek budzi co najwyżej 1,2 kandydata i obecny prezydent nie znajduje się w tej puli.
Ricewind #14
Member since Feb 2007 · 1346 posts
Group memberships: Animatorzy, Global Makers, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
Ale tak z głupia zapytam bo idę już spać i jestem trochę zmęczony Komorowski nie jest godzien twojego szacunku bo? Nie to że jestem jakimś tam jego wielkim zwolennikiem czy tez interesuje się polityką Tak po prostu z ciekawości pytam.
ps. wstyd sie przyznac ale /me twierdzi ze jedynym normalnym prezydentem RP był... Kwasniewski :D
https://www.youtube.com/watch?v=O3efQ8yXmFg
[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
W grząskich trzcinach i szuwarach kroczy jamnik w szarawarach, szarpie kłącza oczeretu i przytracza do beretu, ważkom pęki skrzypu wręcza, traszkom suchych trzcin naręcza, a gdy zmierzchać się zaczyna z jaszczurkami sprzeczkę wszczyna, po czym znika w oczerecie w szarawarach i berecie....
Zorann (Administrator) #15
Wałęsa był o wiele normalniejszym. Nie wyłaził na przykład z budynku tylnym wyjściem po drabinie bo był tak narąbany, że wstyd było głównym wejściem. Tak się nie zachowuje prezydent, tylko student chemii po imprezie. Kwaśniewski jest uważany za "dobrego" prezydenta głównie dlatego, że przez 95% czasu siedział i dłubał w nosie, tj. nie robił kompletnie nic, to i nie zdołal porządnie podpaść nikomu. No bo jakie zasługi jego prezydentury jesteś w stanie wymienić? Fakt, że np. Polska dołączyła do NATO to zasługa Wałęsy właśnie, Kwaśny sobie to przypisał, ale jedyną jego zasługą w tym temacie było to, że akurat za jego kadencji przyszedł na to czas. Mial dwie kadencje, podczas których więcej wypił niż wyprezydentował.

A co do Komora... Nie no, nie będę się czepiał faktu, że zrobił błąd ortograficzny. Pozwolę sobie tylko zauważyć, tak dla porównania, że z Kaczora się śmiano, gdy już nawet nie było z czego, to z samego nazwiska, albo ze wzrostu. Komorowski jak coś palnie i ktoś o tym napisze na stronie internetowej, to momentalnie autor strony ma w domu agentów, bo "stwarza zagrożenie dla kraju", "obraza głowy państwa", ble ble ble. To pokazuje nam, kto jest teraz u władzy. Z kogo wolno było się śmiać, a z kogo teraz nie wolno. Pokazuje, po czyjej stronie są media. Dlatego, choć wprawdzie polityką się nie interesuję (a i tv jak wspomniałem nie oglądam), to troche wiem i obecna ekipa rządząca jest moim zdaniem najgorszą jaką pamiętam. Ogranicza wolność, wprowadza cenzurę, podnosi podatki, podnosi wydatki, jednocześnie bezczelnie twierdząc, że jest liberalny, itp.

Znowu myśl mi uciekła. Konkret - dlaczego nie głosowałem na Komora już podczas wyborów? Z prostej przyczyny. Jeszcze przed wyborami obiecał, że nie będzie pospisywał ustaw przed wyborami, o ile nie będzie to koniecznie potrzebne - dowodu nie znajdę teraz, ale pamiętam, że takie coś było. Bardzo ładnie - władza spłynęła nań niezasłużenie, więc się zachował jak przystało i postanowił z niej nie korzystać dopóki nie wygra demokratycznych wyborów, co się chwali. I co zrobil 2 dni przed wyborami? Podpisał radośnie niezbędnie potrzebną naszemu społeczeństwu ustawę, którą Kaczyński na 100% by odrzucił (o czym każdy wiedział) - tak, tę bzdurę o przemocy w rodzinie. Dlaczego to zrobił? Skąd ten pośpiech? 2 dni przed wyborami? Kłamca, a w dodatku zabezpieczył się na wypadek przegranej - bo ustawa już przeszła, a gdyby przegrał to by poleciała, o czym doskonale wiedział. I znowu pokazuje się, że to piaskownica, a nie mąż stanu.

Dalej - afera z krzyżem. Oczywiście, oberwało się moherowym babciom, nie twierdzę, że bez winy. Ale całą aferę rozpoczął nie kto inny a Komorowski. To jego wypowiedzi i zachowanie sprawiły, że cała ta głośna afera w ogóle miała miejsce. Potężny minus należy się w tym momencie zwłaszcza za hipokryzję, gdyż ten sam prezydent miłościwie nam panujący wykorzystywał przed wyborami kościół jako kiełbasę wyborczą, chwaląc się, jaki to z niego katolik. Podlizywał się elektoratom z obu stron jednocześnie! Mógł milczeć, albo powiedzieć wprost, że katolikiem nie jest. Dowód oprócz kontrowersyjnego krzyża, by nie było, że marne dowody daję; cytuję za prezydentem: "popieram in vitro, ponieważ jestem za życiem". Nie dość że dowodzi powyższe, to na dodatek jest totalną bzdurą. Komor albo nie wie co to jest in vitro i powtarza bzdury za plakatami tworzonymi przez kliniki aborcyjne (które oficjalnie też są "za życiem"), albo celowo urabia ludzi mówiąc, że popiera wojnę w imię pokoju, czy jak Sapkowski to <nie>ładnie ujął, "oddawanie się" w imię dziewictwa.

Ja tam nie chcę za prezydenta hipokryty i osoby, która próbuje robić ze mnie głupka większego niż jestem. A to tylko czubek góry lodowej ;)
This post was edited on 2011-06-03, 11:26 by Zorann.
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  1  2  3 ... 6  7  8  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 350 ms (283.9 ms) · 142 database queries in 65.1 ms
Current time: 2019-08-24, 10:50:47 (UTC +01:00)