Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna RSS
rozmowy w toku: rozbrojenie
Page:  1  2  next 
Teriasz #1
Member since May 2010 · 448 posts · Location: Piaseczno
Group memberships: Użytkownicy
Show profile · Link to this post
Subject: rozmowy w toku: rozbrojenie
Wyobraźmy sobie Wandererowe rozmowy w toku(no dobra widziałem kilka śmiesznych obrazków na joemonster :P).

No więc dzisiejszym gościem jest Teriasz. Wyobraźmy sobie taki obrazek: na krzesełku(takie drewniane z oparciem i czterema nogami) siedzi sobie niski brodaty jegomość, a na dole podpis: Teriasz, krasnolud, twierdzi że rozbrojenie jest do duppy.

37 lvl ma on skile:
Uniki
23 (53) +72%
Magia
10 (24) +34%
Topór
79 (77) +57%
Parowanie
77 (71) +26%
Rozbrojenie
33 (33) +28%

A przy wstąpieniu do gildii wojowników:
Uniki 13 (34) +25%
Topór 53 (52) +92%
Parowanie 45 (45) +77%

czyli zauważmy że słabe, na codzien zajmuje się eksterminacją pomiotów.
Zwróćmy uwagę na statystyki rozbrojenia:
Przeciwnik, będzie próbował podnieść broń przynajmniej przez tyle akcji: 2 [2.4]
Jeżeli postać walczy z kimś kto nie posiada broni (np zwierze), użycie umiejetności rozbrajanie spowoduje rozproszenie przeciwnika na tyle akcji: 1-2
Jeżeli przeciwnik będzie miał trafienie wręcz: 83, Szczęście 60, to szansa na jego rozbrojenie: 66.35%
Jeżeli przeciwnik będzie miał trafienie wręcz: 105, Szczęście 60, to szansa na jego rozbrojenie: 48.08%
Jeżeli przeciwnik będzie miał trafienie wręcz: 105, Szczęście 90, to szansa na jego rozbrojenie: 42.59%
Jeżeli przeciwnik będzie miał trafienie wręcz: 127, Szczęście 60, to szansa na jego rozbrojenie: 33.94%

Zwróćmy uwagę na przyrosty:
Elves

Disarm +25%
Magic -47%

Human

Disarm +15%
Magic -67%

Dwarves

Magic -97%
Disarm 0%

Obserwacja z ostatniego tygodnia, magia a disarm. Uwaga: magii przyrosło prawie tyle samo co disarmu. A przecież z krasnala taki czarodziej jak z trola łucznik.

Hmm może na disarmie stwora bezbroniowego skil wolniej rośnie. Tylko gdzie miałbym expić jak nie na pomiotach...
(osada za mocna, a inne przygody poprostu się nie opłacają).

Mógłbym się na arenę przenieść, tam disarm szybciej poleci, ale... kto w okolicach 35lvl ma mniej niż 100 hit?

Giermkom jakoś lepiej tarczowanie idzie, giermki na moim poziomie i w podobnym stylu gry mają 50-60 shielda. 

Chciałbym zaprosić kolegów krasnali wojowników na krzesełko opisane prze ze mnie na początku posta.

Oraz innych graczy o opinię.

Mam nadzieję, że nie robie niepotrzebnego zamieszania, a jeśli tak to przepraszam wszystkich którzy to przeczytali.
/me nie chce być poszukiwaczem przygód, chce być znajdywaczem...
Aderon #2
Member since Mar 2008 · 165 posts
Rób dwie pierwsze walki spalonej osady. Exp dwukrotnie lepszy, niż na trudnych pomiotach. Walki dłuższe, więc i skille lepiej rosną. Tylko zarabiać będziesz wolniej (ale wciąż przyzwoicie).
Teriasz #3
Member since May 2010 · 448 posts · Location: Piaseczno
Walki mam najdłuższe jakie się da;) czyli słaby toporek założony.
/me nie chce być poszukiwaczem przygód, chce być znajdywaczem...
Aderon #4
Member since Mar 2008 · 165 posts
Ale, jak sam zauważyłeś, ciężko rozbroić bezbronnych. Cóż, polecam Ci osadę nawet jeśli nie przyspieszy przyrostu rozbrajania. Dwie pierwsze walki wystarczą, dalej będziesz zbyt często przegrywał.
Wolfstark #5
Member since Nov 2009 · 549 posts
In reply to post #1
 Trzeba to skillowac na innych krasiach wojownikach ;) no i jak ktoś to kiedyś ujął liczy się ilość skutecznych disarmów,a ich używać można średnio co 10 tur.U mnie na 55 wydanej energii na magazynie orków przy 105 skilla,disarm przyrasta 3% ciekawostka jak u trenera w wadrze wydam te 2 srebniki na trening to przy stracie 8 energii skill przyrasta mi od 3% do nawet 5%.Disarm uzależniony jest też od trafienia,a my na tym kulejemy;p ostatnio zastanawiałem się nad tym aby disarma uzależnić nie od hita a od  skilla w broni.

Jeżeli przeciwnik będzie miał broni białej:59, Szczęście 60, to szansa na jego rozbrojenie: 66.35%

Jeżeli przeciwnik będzie miał broni białej:79, Szczęście 60, to szansa na jego rozbrojenie: 48.08%

Jeżeli przeciwnik będzie miał broni białej:79, Szczęście 90, to szansa na jego rozbrojenie: 42.59%

Jeżeli przeciwnik będzie miał broni białej:99, Szczęście 60, to szansa na jego rozbrojenie: 33.94%

Jest to duży plus w stronę krasi bo dajmy na to taki Storm ma na mnie 80%+ na rozbrojenie,a ja jego coś koło 40% jakby disarma uzaleznić od skilla w broni to obaj mamy po 190 broni białej (mniej więcej) a w tedy moje szanse rosną do około 50% natomiast jego szanse maleją uwzględniając jego poziom disarma do 55% około.Oczywiście to tylko propozycja :P
Krasnoludzki Obrońca
Zhounk to mój Guru ;)
Troll Zhounk potężnym uderzeniem --===EKSTERMINUJE===-- przeciwnika na 325 punktów! Wolfstark otrzymuje 306 ran.
PRZYCIĄĆ UJEMNY MODYFIKATOR DO UMIEJEK Z PENETRACJI!!
Zooltan #6
Member since Jul 2010 · 222 posts
Ale ogólnie skille masz moim zdaniem dosyć słabe. Mój kraś ma 23 level i skille niewiele mniejsze od twoich. Faktycznie na przygodach disarm rośnie dosyć wolno, ale przygody nie są od skillowania, i to raczej naturalne że umiejętności będą na nich wolniej rosnąć. Jak chcesz podciągnąć disarm, to znajdź jakiegoś krasia wojownika albo mnicha i tłucz go do nieprzytomności. Ja mam disarm na poziomie 28 i na przyrosty nie narzekam.
Moja ekipa Wędrowców na chwilę obecną składa się z:
Grothgar [13537]
Antanir [13618]
Atarla [14225]
Storm #7
Member since Jan 2007 · 1119 posts · Location: Gory Marcowe
In reply to post #5
Quote by Wolfstark:
Trzeba to skillowac na innych krasiach wojownikach ;)
[...]
 Jest to duży plus w stronę krasi bo dajmy na to taki Storm ma na mnie 80%+ na rozbrojenie,a ja jego coś koło 40% jakby disarma uzaleznić od skilla w broni to obaj mamy po 190 broni białej (mniej więcej) a w tedy moje szanse rosną do około 50% natomiast jego szanse maleją uwzględniając jego poziom disarma do 55% około.Oczywiście to tylko propozycja :P

Rzeczywiscie na mnie Wolf masz jakies 50% szans i to w najgorszym przypadku czyli gdy jestem przygotowany jak do turnieju. Czy to malo?
 Ja na Ciebie mam dokladnie tyle o ile trafilem mniej wiecej w przyklad hita, ktory mozesz wyciagnac:
Jeżeli przeciwnik będzie miał trafienie wręcz: 253, Szczęście 60, to szansa na jego rozbrojenie: 65.32%
Czyli nie 80%. Jesli masz hita wiecej to moje szanse na rozbrojenie Ciebie zblizaja sie zdecydowanie ku 50%.
 Ale zgodze sie, ze najlepiej trenowac na krasiach z gorszym hitem od Twojego, Teriasz. Dobrze, jak podpakujesz sobie dexa bizuteria i defami na czas treningow. Warto zainwestowac w ten skill.

Mozesz tez jeszcze sprobowac na Dolinie Molgrid. Exp niewiele mniejszy, kasa raczej lepsza i przeciwnikow latwiej rozbroic, a przy tym obrone sie cwiczy. Dobry quest dla postaci ok 30-60 lvla.

W sumie to masz skille jak moj pracus na 42 lvlu ktorego wogole nie skilowalem nie liczac expienia Doliny Molgrid z badziewnym toporkiem ;)
[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
[Image: http://idarionis.republika.pl/wanderer/banminiwar.jpg]

http://www.youtube.com/watch?v=a9WvP1KfnqU
Mistral #8
Member since May 2010 · 996 posts · Location: Południe Europy
A spróbuj jakieś 100 ene wydać na Tarhinie.

Skille mamy podobne (nie licząc magii, której mój kraś ma zaledwie 17).

Jest teraz w ekwipunku jak najbardziej treningowym. O wysokości hit-a to nawet nie wspominam  ;-)
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminiarch.jpg]
"So remember to keep your mind sharp and your teeth clean!"
Arlington Public Library terminal
Wolfstark #9
Member since Nov 2009 · 549 posts
 W moim rozbrojeniu wystarczy,że będę miał 30 hita więcej od przeciwnika i szanse na jego rozbrojenie są na poziomie 80%.Ty ze swoim mieczykiem osiągasz zapewne te 280 hita jak nie więcej,bo jako jedyny trafiałeś mnie na ostatnim turnieju z 80% skutecznością;p.Z taką skutecznością to nie ma bata ale trzeba iść w puchę,a to kończy się tym,że daje Ci ekstra 15 hita.Tarczowanie mi tu mało pomoże,bo za niski mam jeszcze ten skill.Dlatego ta propozycja aby rozbrojenie uzależnić od skilla w broni a nie od całkowitego trafienia
Krasnoludzki Obrońca
Zhounk to mój Guru ;)
Troll Zhounk potężnym uderzeniem --===EKSTERMINUJE===-- przeciwnika na 325 punktów! Wolfstark otrzymuje 306 ran.
PRZYCIĄĆ UJEMNY MODYFIKATOR DO UMIEJEK Z PENETRACJI!!
Storm #10
Member since Jan 2007 · 1119 posts · Location: Gory Marcowe
Tarhin, nie ma sensu probowanie skoro mam takie same skile jak Ty. Wolfstark napisal trafnie, ze trzeba miec pewna przewage w hicie by moc przeciwnika z powodzeniem czesto rozbrajac.
I tylko wtedy najszybciej sie trenuje rozbrojenie gdy przeciwnik ma wyraznie mniejsze trafienie, a im wyzszy skill disarm tym latwiej tez rozbroic przeciwnika o rownych lub wyzszych umiejetnosciach.

Wolf, sam mieczyk to nie wszystko.
[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
[Image: http://idarionis.republika.pl/wanderer/banminiwar.jpg]

http://www.youtube.com/watch?v=a9WvP1KfnqU
Mistral #11
No więc, kwoli ścisłości, kilka ciekawszych parametrów Tarhina:
Szybkość -3/75 (btw. Właśnie zauważyłem błąd. W statystykach wyświetla inaczej.)
Pancerz [7-11] co by się czasem nie przebijać przez pancerz. Tylko dlatego taki mały, bo ja sobie ustawiam walki, żeby gdzieś tam przy 50 go pokonywać. Ale to mniej istotne.
Trafienie wręcz:  24
Obrażenia wręcz:  2-5
Unik wręcz:   25
Rozbrojenie: 37

Co chcesz lepszego? :-D
maRcus #12
Member since Feb 2007 · 1845 posts · Location: Łódź
Jakbym widział Grogana :)
Cóż, jeśli chodzi o DA to niestety trafiłeś w bardzo zły moment. DA jest mocnym skillem i dającym sporo przewagi, pod warunkiem, że masz go tak >110 rozwinięty i walczysz tylko w przygodach. Aktualnie skillowanie tej umiejki to straszna katorga, ale poza areną, na tak niskim poziomie raczej nie ma innej możliwości, aby zoptymalizować jego rozwijanie.
Moja postać na 127 poziomie kosztem expa i golda nadrabia zaległości właśnie na arenie, (chociaż też troszkę i z innych powodów).
Tak więc życzę sukcesów i dobrania kilku partnerów na arenie z odpowiednio niskim HITem.
Grogan Dwarf Mercenary 315 lvl
Mordred Lothor Human Invader 293 lvl
Milla Human Paladin 203 lvl
Isabell Human Priest 188 lvl
Belian Dwarf Guardian 161 lvl
Dinnaroth Elf Battlemage 145 lvl
Morien Isslur Elf Battle Bowman 132 lvl
Gwaihir #13
Member since Aug 2007 · 1211 posts · Location: Kraków
Swoją drogą może by wypadało podnieść przyrosty DA skoro po modyfikacji sposobu jego używania, rozwój umiejętności został znacznie spowolniony?

No bo i dlaczego młodsi Wandererowcy mają mieć trudniej niż starzy wyjadacze, skoro ponoć wszystkie akcje są podejmowane z myślą o tym, by było odwrotnie (no może nie licząc medytacji :-p - z którą BTW też by coś wypadało uczynić :) )
[Image: http://diverseworld.eu/radek/oni.jpg]
Baenre.
Ystredd #14
Member since Apr 2010 · 316 posts · Location: Na Mazurach
In reply to post #11
Quote by Tarhin:
No więc, kwoli ścisłości, kilka ciekawszych parametrów Tarhina:
Szybkość -3/75 (btw. Właśnie zauważyłem błąd. W statystykach wyświetla inaczej.)

Czyli, że co? Podczas walki się cofa?  :-D
[Image: http://img838.imageshack.us/img838/2922/nazwyqd8.png]
Mistral #15
Spędziłem ze dwa czy trzy miesiące żeby go doprowadzić do takiego stanu i ku mojemu zaskoczeniu niewiele się zmieniło. Co prawda łucznik wykonuje zawsze przynajmniej dwie akcje na jedną Tarhina, ale ten normalnie się męczy i jakoś kondycji nie chce przybywać zamiast ubywać. ;-)

@maRcus
Właściwie to postać czysto treningowa. Odpuściłem sobie wojownika. Czasami nawet go zostawiam na parę miesięcy, żeby sobie poleżał, potem znowu podskilluję co nieco; tak jakby z nudów. Właściwie to dawno już bym go usunął gdyby nie pełnił ważnej funkcji społecznej jako manekin treningowy. Potrzeba jak widać jest skoro ma dziennie coś około 1500-2000 pojedynków.
Hmmm, myślisz, że by się dało zrobić z niego NPC arenowego?
This post was edited on 2011-05-22, 23:11 by Mistral.
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  1  2  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 230.8 ms (156.8 ms) · 144 database queries in 13.1 ms
Current time: 2020-09-21, 09:19:53 (UTC +01:00)