Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Sugestie RSS
Obciąć dostęp do Wadry i Jazny dla postaci poniżej xx lewelu
Page:  1  2  3  4  5  6  next 
Losstarot (Administrator) #1
Member since Jan 2007 · 2622 posts · Location: Śląsk
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, ScriptMaker, Strażnicy, Użytkownicy
Show profile · Link to this post
Subject: Obciąć dostęp do Wadry i Jazny dla postaci poniżej xx lewelu
Wadra i Jazna są ogólnie dostępne przy czym posiadają prawie jeśli nie najlepszy sprzęt. Trochę to bez sensu że młoda postać np na 23 lewelu biega w biżuterii w której biegają lewele 125+.
Proponuję questy akcesyjne z odpowiednio dostosowanymi przeciwnikami.
Trzeba by tylko wykombinować od jakiego mniej więcej poziomu wpuszczać tam.

edit.
trzeba też pamiętać że ludzie lubią mieć cele, jeśli za szybko zdobędą najlepszy sprzęt to ... wiadomo
Wanderer !!!
This post was edited on 2011-04-08, 19:44 by Losstarot.
Aayren ili Essen #2
Member since Jul 2007 · 1575 posts · Location: Kraina Niebieskich Migdałów / Lublin
Group memberships: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
 Kurcze nawet się zgodzę. Niby szalej duszo piekła nie ma, a jednak te ograniczenia powinny być. W sumie dać dostęp do Wadry samo przed 50, a do Jazny przed 100lvl. Oprócz przygód trzeba by też rozdypozycjonować sprzęt w znaczeniu że teraz na świecie są pierścionki +1/+2dmg, a w Jaźnie +3/+4/+5. Można by je rozdzielić w wadrze +4, w Jaźnie +5 czy coś... W końcu pamiętajmy, że siła potworów też się będzie zwiększać.
[Image: http://stat.rumandmonkey.com/tests/1/6/5261/20802.jpg]
Ystredd #3
Member since Apr 2010 · 316 posts · Location: Na Mazurach
Group memberships: Użytkownicy
In reply to post #1
A Wudu-Dor, do którego mogą wejść krasie na każdym lvlu bez żadnych questów i jest tam najlepszy sprzęt?
Pierścionki 4, 5 dmg to nie jest takie hop siup i nie można sobie pozwolić na nie ot tak jak pewnie myślicie, że teraz się zarabia. Żeby uzbierać takie 3 i pół złocisza to trzeba by harować ze dwa miesiące... A może to mało?

Po za tym w Wadrze nie ma takiego szału, nie popadajcie w przesadę, tylko tarcza 41AC. Może jeszcze odetnijcie Starwę i tamtejsze super-defy z których korzystają młode postacie, a są dobre i dla starych? A może ustawcie sobie granice, że na 50lvlu dopiero można wyjść z Utreed?

Jak chcecie koniecznie mieć lepszy sprzęt od "młodej postaci na 23 lewelu" których i tak spora część to zabawki skillerów albo pracusiów, to wstawcie sobie lepszy sprzęt do waszych gildii po 4 awansie. Lepiej chyba dołożyć coś nowego niż odcinać dostęp do tego co już jest.
Potwory stają się coraz silniejsze, a tu chcecie zabrać itemy bez których żeby coś osiągnąć trzeba będzie skillować z 0,5 roku? Ja tam nie mam cierpliwości żeby przez 6 miesięcy nic innego nie robić tylko tłuc jakiegoś krasia żeby móc zrobić kilka przygód, jeśli ze sprzętem mógłbym je zrobić dwa razy szybciej.

A jak będzie targ którego wszyscy chcą to i tak "młodziaki" będą miały tą biżuterię z Jazny i to może nawet taniej niż w sklepie. Jakieś tam licytacje ktoś zrobi i pozamiatany plan osłabienia młodych postaci żeby nie dogoniła elity. Jak dacie nam nędzny sprzęt z Kowd, Taspola to wg. mnie umrze jakakolwiek nadzieja na konkurencję... Żeby ci co mają 30-40 lvl mogli się kiedyś równać z tymi co mają obecnie 100lvl. No bo niby jak nadrobić te straty?
[Image: http://img838.imageshack.us/img838/2922/nazwyqd8.png]
Marqs #4
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3960 posts
Group memberships: Użytkownicy, WD Global
Ja tam od zawsze byłem przeciw takiemu sztucznemu ograniczaniu graczy. Nie lubię tego i już. IMO przy starych zarobkach nie było żadnego powodu do ograniczania komukolwiek dostępu gdziekolwiek. A że teraz nowi zarabiają jak zarabiają... jedna z moich zabawek ma ring 5-5, porządny mieczyk też z tych lepszych miast itd. a nawet nie tykała za bardzo tych polowań, mediculusów i co tam jeszcze teraz jest. Więc jeśli ktoś to wszystko co teraz ma wykorzystuje, to pewnie będzie miał więcej kasy na 50 lvlu niż nasze staruszki na 80 jak nie wyżej ;)

Jak dla mnie problemy są dwa.

1. Starzy mają przekichane, bo ciągle wykraczają ponad normę. Dla nas nie istnieje sprzęt do którego możemy dążyć. A brak sensownego przebierania postaci znacznie utrudnia plany kupowania kilku rodzajów setów bo kompletne przebieranie teraz swojej postaci to IMO masochizm. Ot, wchodzi nowe miasto i albo w nim nie ma nic dla nas albo jest tylko że my już dawno mamy na to kasiorę.
2. Nowi mają fajnie ze sprzętem i to jest poniekąd problem bo questy były balansowane pod sprzęt, który młodzi o jakieś dwa poziomy technologiczne wyprzedzą ;) Niby dla nich fajnie bo szybszy rozwój i nie mam nic przeciwko, tylko nie jestem pewny czy te awanse będą wtedy coś warte. Choć może szybszy rozwój sprawi, że dotrą do awansów z mniejszymi skillami i się wyrówna, kto wie.
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Losstarot (Administrator) #5
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, ScriptMaker, Strażnicy, Użytkownicy
In reply to post #3
Świat/nowe miasta/nowe sklepy powinny być odkrywane powoli, a nie tak że od razu wszędzie można iść kupić itd.
Żeby uzbierać takie 3 i pół złocisza to trzeba by harować ze dwa miesiące... A może to mało?
IMHO tak to mało dla młodych postaci

Jeśli będzie targ to tak zrobiony aby nie było kombinacji, zresztą kto Ci sprzeda przedmiot poniżej kosztu zakupu ?

Ja nie rozumiem dlaczego trzeba dawać młodym fory żeby mogli dogonić starsze postacie, to jest tak jak w życiu, zawsze jest ktoś starszy, mądrzejszy, bogatszy i nie zawsze się da go dogonić. Trzeba z tym żyć.

Co do nędznego sprzętu z Kowd i Taspola, może wypalmy te miasta, po co nam one skoro są lepsze miasta od razu dostępne.
Rozwój postaci powinien się wiązać ze stopniowym zmienianiem sprzętu, po trochę, wraz z czasem i umiejętnościami/expem, a nie od razu to co najlepsze.
Wanderer !!!
Storm #6
Member since Jan 2007 · 1119 posts · Location: Gory Marcowe
Loss, po co te ograniczenia dla mlodych postaci? Jesli ktos chce byc mocny musli liczyc sie z tym ze na dobry sprzet trzeba zarobic ( co nie jest latwe w przypadku mlodych) a potem pokonac szmat drogi by zrobic zakupy A przedtem kupic drogie mapy co juz w tej chwili jest swego rodzaju zopora. Nic tak (procz awansu na kolejny stopien profesji) w tej grze nie cieszy jak zakup wymarzonego sprzetu. A Ty chcesz to blokowac ludziom.  :nuts:

A niech sobie kupuja co chca. Po co wprowadzac ograniczenia? Nie obawiaj sie ze zaburzy to balans gry ( nigdy go nie bylo :D ) Wejda nowe questy lepiej dopracowane itd. Inaczej tylko reset ale niektorym weteranom tej gry chyba juz by odeszla ochota...

Abstrakcyjny pomysl wg mnie.
[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
[Image: http://idarionis.republika.pl/wanderer/banminiwar.jpg]

http://www.youtube.com/watch?v=a9WvP1KfnqU
Aayren ili Essen #7
Member since Jul 2007 · 1575 posts · Location: Kraina Niebieskich Migdałów / Lublin
 Ystredd przytoczył tu bardzo dobre argumenty, ale ale, po co w takim razie zawyżać lvl dostępu do W-d dla postaci powyżej 125lvl? Dlatego że fajnie jest po awansie mieć nowe rzeczy w gildii, a nie słabsze od tego co już jest dostępne.

No i sorry bardzo, ale czy to nie jest właśnie fajne, gdy po pokonaniu jakiegoś bossa możesz wyjść do nowej lokacji, a tam dostać nowe przygody, sprzęt i ogólnie nowe możliwości? Mogłeś kupić ring 5-5 na targu, ale teraz będziesz mógł go kupić i sprzedać z zyskiem jakiemuś żądnemu młodzikowi. Nie łudźmy się, fajnie jest osiągać coś nowego, niż dostawać to od razu na tacy. Przemyślcie to moi mili.

Inna sprawa, abstrakcyjne jest dla mnie doganianie starych postaci. Po jaką **** w ogóle? Kiedyś byłem młodym graczem, teraz mogę uważać się już za kogoś o średnim stażu, a nigdy w życiu nie pomyślałem o tym żeby pobić jakiegoś tam Marqsa, Storma czy Lossa. Ta gra daje więcej ciekawszych możliwości niż mglista zachcianka dorównania komuś kto zaczął rok wcześniej od Ciebie.
Grygor #8
User title: stary pieprzony marudzący tetryk
Member since Jan 2007 · 2066 posts
Group memberships: Animatorzy, Graficy, Skrybowie, Użytkownicy
Zamiast ograniczeń lvl. Jakaś obstawa miasta, jak Swerde, albo zaporowe ceny przedmiotów. Nie widzę, nic złego w tym, że ktoś lata w najlepszej biżuterii od 20 lvlu. Kiszenie się na niskim poziomie nie jest opłacalne IMO.
cieniostwor #9
Member since Jul 2010 · 1573 posts
Group memberships: Graficy, ScriptMaker, Użytkownicy
Ale o co ten hałas. albo ja nie czuje tej gry albo nie wiem co... Trochę już tu gram, lewel mam ledwo 17 ene zmarnowane jakieś 750. Czas leci i jak czas spędzam na pomiotach to faktycznie można na wszystko zarobić już teraz. Tylko czemu jakoś nie chce mi się nawet iść po ten pierścień? No bo jest mi niepotrzebny... Może na awans a może przejdzie bez niego... Tylko jak tego nie będzie to nic mnie to nie obejdzie (trza będzie inaczej so radzić) jak to będzie to pewnie w razie potrzeby się kupi. Ale nie pojmuje co to w ogóle obchodzi postacie na lewelu o którym tu mowy nie ma? Nic na tym nie zyskacie ani nie stracicie...
[Image: http://www.kamesenin.tk/wn/obrazy/lies.jpg]
Aderon #10
Member since Mar 2008 · 165 posts
Wy mieliście osadę za 4 punkty energii, nam zostawcie pomioty i jaznijnych jubilerów.
Aayren ili Essen #11
 Ej no, prawdę mówiąc to jedna moja postać ostatnimi dniami przeszła cały magazyn, reszta albo siedzi na osadzie albo do niej nie dorosła. Więc proszę mi tu nie mówić o jakichkolwiek działaniach osobistych. Tak samo sam zgłosiłem obcięcie mediculusa bo za dużo na nim zarabiałem, i zrobię ze wszystkim co moim zdaniem może wpłynąć na balans. Quest akcesyjny, rozdyspozycjowanie części sprzętu i uważam, że może i ktoś straci pierścień +5, ale na pewno zyska na zabawie.
wiechu128r #12
Member since Feb 2009 · 102 posts · Location: Grudziądz
Kto daje i zabiera...
W myśl zasady, że prawo nie działa wstecz, to zamiast modyfikować pół świata, questy do miast które powstaną.
Wiechu128r

Wszystkie błędy itd. Zgłaszam dla:
Lady Katrin [12835]
Losstarot (Administrator) #13
świetne argumenty "Kto daje i zabiera...", "prawo nie działa wstecz", "Wy mieliście osadę ", "co to w ogóle obchodzi postacie na lewelu". ... wiedzcie że nie wszyscy patrzą tylko i wyłącznie z punkty widzenia swojej postaci, niektórzy patrzą na całość, aby Wanderer był lepszą, bardziej zbalansowaną grą w którą przyszłym graczom będzie się lepiej grało. Niestety nie zawsze wszystko się da przewidzieć, i wtedy trzeba robić poprawki.
Wanderer !!!
Amsun #14
User title: Sunset Haste
Member since Jul 2007 · 1088 posts · Location: Wiocha of Głogowo
Ale ograniczenie lvl'owe - jak w temacie - jest bez sensu.

Ale żeby jakkolwiek obciąć dostęp do tychże miejsc, to najpierw musi się znaleźć ochotnik do napisania przygody akcesyjnej. No, ktoś chętny? Mistrz V wprowadzi to pewnie kiedy będzie mógł, czyli po awansie łuczników, Kiathle, jukach, wybieraniu celu w przygodach...  ;-)

Nikt nie zabrania młodej postaci spróbować się wtedy do miasta dostać - a nawet jaką satysfakcję będzie miała wtedy  :-D
Radość, która zwalcza złość. Tego nigdy dość!
Istota wyższa zarządzająca losami: człeka Twardziela, człeka Weterana, człeka Rycerza, człeka Kleryka, elfiej Magiczki, elfiej Łuczniczki, kobiety Mniszki, elfa Wojownika.
Grygor #15
User title: stary pieprzony marudzący tetryk
Member since Jan 2007 · 2066 posts
Group memberships: Animatorzy, Graficy, Skrybowie, Użytkownicy
Chyba wszystkim chodziło o to, żeby młodzi mieli możliwość szybszego doganiania starych. Teraz, tę możliwość ograniczać?
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  1  2  3  4  5  6  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 207.3 ms (147.8 ms) · 145 database queries in 18.9 ms
Current time: 2021-01-23, 14:42:17 (UTC +01:00)