Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Sugestie RSS
Lobbowanie orderami sugestii do wprowadzenia do WND
tak trochę kontrowersyjnie
Page:  previous  1  2  3  4  5  6  next 
sataniel #61
Member since Apr 2010 · 102 posts
Group memberships: Użytkownicy
Show profile · Link to this post
In reply to post ID 80903
Quote by Marqs:
Quote by Vandhall:
Aktualnie w robocie:
Lobbing Sugestii
Czas wykonania: 2 dni

Temat "Co właśnie robię i co robić będę" najlepszym przyjacielem wandererowca ;)

No cóz. Jakos nie pomyslalem o tym, ze w temacie, w którym absolutnie nic sie nie zmienilo odkad zaczalem grac w ta gre (czyli jakies 1,5 roku temu), nagle nastapi jakas zmiana.

Fajnie, ze cos nowego jest dodawane. Szkoda, ze akurat to. Wyglada na to, ze Grygor ma racje - realizowane sa od razu tylko pomysly za ordery. Jesli spojrzec na temat "spelnione marzenia", okazuje sie, ze w 2011 przybylo tam 8 tematów, podczas gdy sugestii było ok 100. Nie wierze, że tylko niecałe 10% nadawało się do wprowadzenia.

Odkąd V skończył awanse, tak naprawdę Wanderer stoi w miejscu. Można nawet powiedzieć, że się cofnął, bo już nawet Losstarot stracił zapał. Wg mnie, V próbuje teraz wysłać sygnał: "jeśli chcecie, żeby było lepiej, to za to zapłaćcie". Rozumiem, że V żyje z Wanderera i Hydry i zależy mu na maksymalizacji zysków, ale pod względem marketingowym, jest to wg mnie ruch tragiczny. Z tego co czytam i widzę, stara gwardia jest już dość mocno znudzona i zmęczona monotonią gry. Potrzebna jest jakaś świeżość, jakieś mocne uderzenie, które ludzi najpierw rozrusza i zmobilizuje. Gwarantuję, że będą oni wtedy bardziej chętni do wydawania orderów na sugestie. Kiathe/Targ/Gildie/Juki - wg mnie, przynajmniej dwa z tych elementów powinny się pojawić przed lobbingiem.

Wiadomość o terminie realizacji, V zamieścił wczoraj. Jeśli wierzyć jego słowom, jutro dodatek powinien zostać skończony. W tym momencie, dyskusje o tym jak to powinno wyglądać i jak działać, uważam za całkowicie bezcelową. Na to był czas wcześniej, a nie w momencie gdy V ma wszystko już poukładane i zaplanowane.

Zwykle jest tak, że jeżeli użytkownik płaci za konkretną funkcjonalność, liczy na to, że zostanie ona ukończona w ustalonym terminie. Mam nadzieję, że również w tym przypadku tak będzie, a przekroczenie terminu będzie się wiązało ze zwrotem orderów.
Mistral #62
Member since May 2010 · 996 posts · Location: Południe Europy
Quote by sataniel:
Odkąd V skończył awanse, tak naprawdę Wanderer stoi w miejscu. Można nawet powiedzieć, że się cofnął...

No bez przesady: 23 nowe przygody, Wrzeciony, nowe mapy, poprawienie 20 stron błędów ortograficznych i stylistycznych; do tego kilka "drobiazgów" jak bonusy do broni, bestiariusz, nowe prace...
To wszystko w parę miesięcy. Nawet przerobienie przygody, jeśli nie jest tak banalna, że ma trzy ekrany, zajmuje parę dni. Ja tam widzę conieco.  <_<

Poza tym wydaje mi się, że Lobbing sugestii to miecz obosieczny - Vand też się do czegoś zobowiązuje.  ;-)
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminiarch.jpg]
"So remember to keep your mind sharp and your teeth clean!"
Arlington Public Library terminal
Vandhall (Administrator) #63
Member since Jan 2007 · 4385 posts · Location: Kathanorn
Group memberships: Administratorzy, Użytkownicy
Ciekawe Tarhin, ale Sataniel ma rację, trochę za późno, sporą cześć wczoraj zrobiłem. Poza tym złożone... ale mam nadzieję niedługo zobaczycie co tam porobiłem. Jak to co zrobiłem się nie sprawdzi zawsze będzie można ulepszyć  ;)

"Co właśnie robię i co robić będę" aktualizuję na bieżąco, choć nie listę a to co jest aktualnie w robocie.
Podstawowym źródełkiem informacji o tym co robię, co będę robił i co zostało zrobione - wraz z datami wprowadzenia jest to: Wanderer pomysły. Nie ma tam tylko informacji o przygodach ale jest tu: Wprowadzone przygody

Na te pomysły jak się zalogować jest na forum opisane ;)
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminisorc.jpg]
W zasadzie nie jestem materialistą. Jednakowoż entuzjazm w pracy
jest wprost proporcjonalny do wysokości stanu konta.
This post was edited on 2011-11-18, 11:23 by Vandhall.
Minkiel #64
Member since Apr 2007 · 1291 posts
Group memberships: Animatorzy, Użytkownicy, WD Global
Jak dla mnie to dobre rozwiązanie - Wanderer nie ruszy dalej jeśli nie będzie z niego więcej pieniędzy... normalne...
Wiadomo, jest pewne ryzyko z tym związane... ale trudno. Jak się nie zaryzukuje to nie zmieni się nic w grze, tylko stale będzie balans, awanse, błędy i wszystkie inne bieżące rzeczy...

[Image: http://images30.fotosik.pl/165/9d3e0c1867174e9fm.jpg]

Serwis nart Kraków
Gwaihir #65
Member since Aug 2007 · 1211 posts · Location: Kraków
In reply to post #61
Quote by sataniel on 2011-11-17, 19:10:
(...) Zwykle jest tak, że jeżeli użytkownik płaci za konkretną funkcjonalność, liczy na to, że zostanie ona ukończona w ustalonym terminie. Mam nadzieję, że również w tym przypadku tak będzie, a przekroczenie terminu będzie się wiązało ze zwrotem orderów.

Cóż, może nie do końca wypada, ale aż chciało by się rzec - he, he, he :)

Jeżeli więc o mnie chodzi, mam nadzieję, że uwaga Sataniela będzie jednym z pierwszych punktów regulaminu funkcjonowania lobbingu skoro mamy już takie obsuwy na etapie wprowadzania do systemu mechanizmu płacenia za jego rozwój. :)

Ehh, ten Wanderer... :D
Gra, która wprowadza nowy wymiar do teorii względności czasu.
[Image: http://diverseworld.eu/radek/oni.jpg]
Baenre.
Maniollo #66
Member since Mar 2007 · 2591 posts
Group memberships: Animatorzy, Skrybowie, Użytkownicy, WD Global
Zle to obliczacie ;) Jesli jest napisane w temacie 'Co robie...' ze cos powinno zajac 2 dni to wcale nie znaczy, ze za dokladnie 2 dni to bedzie skonczone. Vand pisal juz przeciez nieraz, ze to sa dwa dni robocze, czyli ze zajmie to dwa dni pracy nad ta jedna rzecza. Zalozmy wiec ze napisal w tamtym temacie w srode ze zajmie mu to dwa dni, w czwartek siedzial jeden dzien, w piatek nie robil nic w tym temacie, w weekend przyjechala rodzina, wiec tez nie mial kiedy sie tym zajac, dzisiaj mogl miec na przyklad awarie cieplej wody i dopiero jutro bedzie mogl przesiasc nad tematem i go skonczyc. Jest dwa dni? Dla nas minal tydzien, dla Vanda zas wszystko sie zgadza, bo zajelo mu to tyle ile zaplanowal ;)
Vandhall (Administrator) #67
W zasadzie to baza już jest, można sobie w ratuszu obejrzeć jak to wygląda. A i jak kto chce się szarpnąć na srebrnika to można dodać pomysł. Nie jest skończone - bo brakuje zwiększania priorytetu za pomocą orderów. Na razie i tak nie będzie naczelny nic akceptował/odrzucał wiec jeden dzień jest bez znaczenia ;)
Mistral #68
Member since May 2010 · 996 posts · Location: Południe Europy
In reply to post #65
1. Graficznie i stylistycznie.
Całkiem całkiem to się komponuje graficznie. Trochę bym poprzestawiał kwadraciki:

| Nowe pomysły |    | Koncepty  |    | Zaakceptowane |
| Dodaj pomysł  |    | Informacje |    |    Odrzucone     |

http://www.idarionis.com/wanderer/idarionis.…?locat=city…
Quote by Informacje:
srebrniki nie jest zwracany
srebrniki => srebrnik

Dobrym zwyczajem jest podanie linku do forum z dyskusją o pomyśle - jeśli jest.
Jeśli na forum jest dyskusja o pomyśle, podanie linku do tamtego postu niech będzie zwyczajem.

To tyle czepiania się kompozycji i języka. Czas na punkt nr dwa. :rolleyes:

2. Wrażenia
Btw.
Ja tam liczyłem na jakieś rzeczywiste zobowiązanie. Coś w stylu:
Quote by Gwaihir:
Quote by sataniel on 2011-11-17, 19:10:
(...) Zwykle jest tak, że jeżeli użytkownik płaci za konkretną funkcjonalność, liczy na to, że zostanie ona ukończona w ustalonym terminie. Mam nadzieję, że również w tym przypadku tak będzie, a przekroczenie terminu będzie się wiązało ze zwrotem orderów.
Cóż, może nie do końca wypada, ale aż chciało by się rzec - he, he, he :)

Jeżeli więc o mnie chodzi, mam nadzieję, że uwaga Sataniela będzie jednym z pierwszych punktów regulaminu funkcjonowania lobbingu...

Czytając informacje widać, że Vand się tak obwarował, że będzie tak jak było. Czyli wpływ zostanie jak z forum, a ordery może ktoś wrzuci jak nie będzie miał co z nimi robić. Od czasu do czasu coś się z listy zrobi...
Imo na razie jest lipa. Sorry. :-/
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminiarch.jpg]
"So remember to keep your mind sharp and your teeth clean!"
Arlington Public Library terminal
Maniollo #69
Czyli trzebaby polobbowac te najwazniejsze rzeczy na poczatku jak juki, targ, Kiathle czy perki, poki jeszcze rozwiazanie jest swieze i jest szansa, ze szybciej zostanie to wziete pod uwage ;)
cieniostwor #70
Member since Jul 2010 · 1573 posts
Group memberships: Graficy, ScriptMaker, Użytkownicy
Tak na to patrzę to widzę, że jakby tam był kwadracik z napisem "daj ordery na remont ratusza" na jeden pies by wyszło.  :-p
No bo w sumie płaci się tam za to co w zasadzie i tak jest robione a gwarancji żadnych nie ma. Po mojemu to byłoby troszkę jak żebranie a zrobione jest troszkę jak wyłudzenie. Ciężko powiedzieć co lepsze.
[Image: http://www.kamesenin.tk/wn/obrazy/lies.jpg]
Minkiel #71
Member since Apr 2007 · 1291 posts
Group memberships: Animatorzy, Użytkownicy, WD Global
No... trochę poprzednicy mają racji, teraz nic się nie zmienia bo te koncepty, które będą na szarym końcu będą tam wisiały bardzo długo... Ci którzy wrzucili tam jakiekolwiek ordery będą mogli się czuć pokrzywdzeni.

Wyobrażałem sobie to bardziej tak:
Ktoś zgłasza jakiś pomysł, np Juki... Naczelny magistery, Ty Vandhallu, mówiąc wprost wyceniasz to... dajmy na to na 7 dni roboczych 7*8 to jest 56 godzin. Dajmy na to, że twoja stawka to jest 500 orderów za godzinę wychodzi 28000 orderów.
No i.. zbieramy... Jeśli zbierzemy daną pulę to Ty już powinieneś się zobowiązać do jakiegoś terminu. Nie do tego, żeby w momencie nazbierania od razu brać się do roboty za to. Ale określić termin, że potrzebujesz na to 7 dni, ale zaczniesz dopiero za tydzień w związku z tym funkcjonalność dostaniemy za dwa tygodnie...

Po przeczytaniu informacji z ratusza siłą rzeczy każdy odnosi wrażenie, że nic się nie zmieni bo niestety takich obietnic:
...i w miarę możliwości starać się realizować ich propozycje....
słyszeliśmy już dużo...
A skoro w grę wchodzi w kasa to społeczność nie będzie do tego podchodzić pobłażliwie.

No, ale może się mylę i ten system jednak się sprawdzi - zobaczymy.

[Image: http://images30.fotosik.pl/165/9d3e0c1867174e9fm.jpg]

Serwis nart Kraków
Gwaihir #72
Member since Aug 2007 · 1211 posts · Location: Kraków
Quote by Minkiel:
(...) No, ale może się mylę i ten system jednak się sprawdzi - zobaczymy.

Myślę, że się nie mylisz.
Przezornie postanowiłem wczoraj nic nie pisać po tym jak zobaczyłem obecną formę lobbingu - ot po prostu, czasem lepiej trzymać język za zębami. :)

Generalnie płacimy za grę w którą gramy - ulepszone konta, teleportacje, wiedźmy, odzysk, etc.
Teraz jeszcze mamy płacić za to, żeby gra w ogóle była tworzona.
Wychodzi mi z tego jedna przykra prawidłowość: zapłać, to zrobię Ci coś, za używanie czego będziesz płacił.

Już jakiś czas temu poruszony był temat, aby zmienić obecne trendy - odnoszę wrażenie, że główna część zysków generowana jest przez grupę kilku zapaleńców którzy płacą za Wanderera po prostu absurdalne (jak na standardy gier tego typu) kwoty.
W większości systemów z jakimi miałem do czynienia, jak ktoś wybulił 20-30 złotych w skali miesiąca to miał absolutnie wszystko. W Wandererze wystarczy prowadzić odzysk na jednej z postaci, raz na ruski rok odwiedzić wiedźmę, kilka teleportacji i się okazuje, że i stówa w miesiąc potrafi zniknąć.

Wczoraj - przy piwie - jeden z członków naszej społeczności zaproponował eksperyment.
Na (powiedzmy) miesiąc zorganizować akcję promocyjną obniżając koszt odzysku energii - diametralnie go zredukować, trąbiąc o tym wszem i wobec.
Wiele stracić na takim eksperymencie pewnie nie można, bo w najgorszym wypadku po miesiącu sytuacja wróci do swej pierwotnej formy.
Szczerze, odzyskuję energię już tyle czasu i ciągle nie mogę się nadziwić swojej naiwności. Nawet, gdyby koszt został zredukowany do 50% to ciągle myślę, że będzie to zbyt wygórowana wartość, choć jest to już zawsze krok w dobrym kierunku.

Teraz jest dobra okazja by sprawdzić, czy system ten musi być taki upośledzony. W sumie to nawet zwłaszcza teraz, kiedy wszyscy dostali sporo energii do odzysku i tym bardziej, że nie do końca jest to energia którą zmarnowali. Chodzi oczywiście o pulę której przyznanie sam nieopatrznie wnioskowałem w ramach rekompensaty za podniesienie bonusu energetycznego z 30 do 100 punktów. :)

Tymczasem zamiast pomyśleć o wszystkich tych regularnie płacących mocno wygórowane kwoty i postarać się rozprowadzić koszty po społeczności, priorytet zyskują inicjatywy jak jeszcze bardziej ich wydoić, nie zobowiązując się do absolutnie niczego.
[Image: http://diverseworld.eu/radek/oni.jpg]
Baenre.
Vandhall (Administrator) #73
Ja się nigdy na deklarowane terminy nie zgodzę... no bo nie mogę, dobrze wiecie jak z nimi jest ;).
Zajechalibyście mnie i w konsekwencji byłoby wielkie niezadowolenie i musiałbym oddawać ordery. I już nawet nie o te ordery by się rozchodziło ale o cały galimatias z tym związany.

Nie musicie lobbować, nikt nie musi. Nie musicie więc płacić za ficzery, które będą wprowadzone. W całym tym lobbowaniu w ratuszu chodzi wyłącznie o to, aby zmotywować mnie do tego aby coś wprowadzić wcześniej od czegoś innego - ale jeśli się da. Jak już się klepnie pomysł i stanie się on konceptem, kiedy będzie można "lobbować" pomysł wejdzie na 100% i cóż jedynie mogę się postarać spełnić oczekiwania co do szybkiego wdrożenia. Bo jeśli nie spełnię to następnym razem nie zalobbujecie skoro nie będzie warto...

Edit: Mamy tu już przykład jak to będzie działać. Są w zasadzie 3 pomysły:
1. Kiathle
2. Efekty z jedzenia
3. Licznik przygód.
W przyszłym tygodniu zakończę drobne sprawy i będę mógł się zabrać za coś większego. Wchodzę na koncepty wiedzę, ze społeczność wylobbowała, że bardziej im zależy na liczniku przygód, Kiathle i efekty.
Zaczynam wprowadzać licznik (3), potem kiathle(1), potem na przykład wyskoczyło coś ważnego po drodzem trzeba było sietym zająć i dalej zgodnie z listą efekty(2).

Gdyby nie było lobbowania zacząłbym wprowadzać Kiathle, potem na przykład efekty, potem coś innego i jeszcze innego... a za 4 miesiące licznik przygód.

Tak czy siak ważne rzeczy dla was wejdą prędzej czy później... różnica jest taka, że macie - prawda ograniczony, ale jednak wpływ na to co może być szybciej.
This post was edited 2 times, last on 2011-11-22, 11:57 by Vandhall.
cieniostwor #74
Member since Jul 2010 · 1573 posts
Group memberships: Graficy, ScriptMaker, Użytkownicy
Zaczynam wprowadzać licznik (3), potem kiathle(1), potem na przykład wyskoczyło coś ważnego po drodzem trzeba było sietym zająć i dalej zgodnie z listą efekty(2).

Gdyby nie było lobbowania zacząłbym wprowadzać Kiathle, potem na przykład efekty, potem coś innego i jeszcze innego... a za 4 miesiące licznik przygód.

:-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D
Spadłem z krzesła
 :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D
Jak wylobbujemy że najważniejsze jest Kiathle to wprowadzisz najpierw licznik przygód w odróżnieniu do sytuacji w której nie lobbujemy bo wtedy zgodnie z oczekiwaniami jako pierwsze było by jednak Kiathle  :-D

Tak to chyba kwintesencja lobbingu w Idarionis
[Image: http://www.kamesenin.tk/wn/obrazy/lies.jpg]
Maniollo #75
Kwintesencja kwintesencją, ale co Ty byś chciał żeby wprowadzono w pierwszej kolejności?
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  previous  1  2  3  4  5  6  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 249.3 ms (194.2 ms) · 144 database queries in 17.2 ms
Current time: 2021-01-18, 01:45:17 (UTC +01:00)