Nie zalogowany. · Zapomniane hasło · Rejestracja
Forum: Wanderer Game Straż! Straż! RSS
Morrowidm [14693]/ Merowen Argray i Losstarot/ ban na imię
morrowidm #1
Członek przez Mar 2011 · 1 post
Członkostwo w grupach: Użytkownicy
Zobacz profil · Link do tego postu
Temat: Morrowidm [14693]/ Merowen Argray i Losstarot/ ban na imię
Dziś imię mojej postaci zostało odrzucone przez strażników, jako niezgodne z regulaminem.  Wyjaśniam: ten nick został stworzony przeszło 10 lat temu, inspiracją do niego był tolkienowski wyraz „morrowdim”  oznaczający jutrzenkę w języku hobbickim, aby łatwiej go było wymówić została zamieniona kolejność trzech ostatnich liter. Po aż trzykrotnym przeczytaniu regulaminu, a głównie po wnikliwej analizie części dotyczącej imion, nie wydaje mi się aby proponowany przeze mnie nick łamał którykolwiek z jego punktów.
Poniżej odpowiedzi na każdy z punktów zawartych w części regulaminu dotyczącego imion:
1. Imię zostało zaczerpnięte ze świata fantasy, więc chyba jest zgodne z charakterem fantasy?
2. Imię zaczyna się z dużej litery, nie zawiera w sobie cyfr.
3. Imię nie kojarzy się (przynajmniej mi i moim znajomym) z żadnym znanym nazwiskiem.
4. Imię nie zawiera słów uznanych powszechnie za obraźliwe, szowinistyczne i obrażające uczucia religijne oraz mniejszości narodowych.
5. Imię nie zawiera żadnego tytułu.
6. Imię nie pochodzi od jakiejkolwiek postaci ze świata fantasy (choć według regulaminu mogło by).
7. Imię nie zawiera w sobie nazwy profesji, ani rasy.
8. Imię nie zawiera błędu ortograficznego.
9. Interpretacja regulaminu w odniesieniu do imion należy do strażników, ale strażnicy są też tylko ludźmi i w związku z tym nie są nieomylni... A zgodnie z regulaminem forum od każdej ich decyzji można się odwołać, co też właśnie czynię.
Proszę o zaakceptowanie imienia lub przynajmniej podania wyjaśnień, z jakiego powodu imię zostało odrzucone.
Awatar
merowe #2
Tytuł użytkownika: Smutny
Członek przez Sty 2007 · 2163 posty · Położenie: Zamość
Członkostwo w grupach: Strażnicy, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
ledwo przebudzony /me z myślą ile to ma jeszcze dzisiaj nauki patrzy na post i myśli "jestem zuooo chodzące..."

do rzeczy
mógłbym się zasłonić tym:

3.9. Interpretacja regulaminu w odniesieniu do imion należy do strażników. Strażnicy mogą odrzucić imię bez powoływania się na regulamin i bez tłumaczenia się. Za swoje decyzje odpowiadają przed innymi strażnikami.

no ale że się napociłeś i post NIE wygląda na pisany przez 10 latka tylko osobę normalną, to postaram się jakoś uargumentować swoją wcześniejsza decyzje. Jeżeli uznasz że moje argumenty są naciągane to patrz cytat.

Imię mi się kojarzy z mieszanką nazwy zacnej gry MORROWInd oraz paroma WIDMami. Do tego dodam jeszcze że imię w moim mniemaniu częściowo nie pasuje do klimatu gry. Częściowo jednak tak. Jeżeli się mocno uprzesz i obiecasz uwzględnić w historii postaci genezę imienia to zaakceptuje takowe.
Awatar
Losstarot (Administrator) #3
Członek przez Sty 2007 · 2616 postów · Położenie: Śląsk
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, ScriptMaker, Strażnicy, Użytkownicy
W odpowiedzi na post #1
Dla mnie pierwsze skojarzenie to gra Elder Scrolls: Morrowind, zbieżność widoczna gołym okiem i tak też potraktowałem to imię, jako przekręcenie nazwy gry.
Co do regulaminu:
pkt 1  Imię ... takie którego nie wstyd będzie heroldowi ogłosić przy wejściu do sali tronowej.
Wyobrażam sobie tego herolda i jego minę gdy wyczytuję takie imię, dla mnie niezbyt to pasuje na imię więc w imię walki o wysoki poziom imion jestem dalej na nie.

...
Aczkolwiek bardzo mnie to imię nie bulwersuje i w dobie niedoboru nowych graczy może byłbym skłonny do zmiany zdania.
Wanderer !!!
Awatar
ElAdamo #4
Członek przez Sty 2007 · 1281 postów
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
a nie mogło by być Morwidm, albo Mor Rowidm ? Mi Morrowidm tez nie bardzo pasuje.
Tata Ani i Ewy
Awatar
Zorann (Administrator) #5
Tytuł użytkownika: Ten który czuwa
Członek przez Sty 2007 · 4823 posty · Położenie: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Nie rozumiem dlaczego to imię zostało odrzucone. Jedyne z czym się kojarzy to Morrowind, co nie jest złe, nawet gdyby imię brzmiało wprost "Morrowind", to można by dyskutować.
Powołanie się na herolda tu nie pasuje, o ile nie jest on fanem Morrowinda...

BTW co uważacie w tym świetle o imieniu Ricewind? Nie dość że skojarzenie, to jeszcze gdy je sobie herold przetłumaczy...

Imię Morrowidm jest w 100% w porządku.
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Awatar
Aayren ili Essen #6
Członek przez Lip 2007 · 1575 postów · Położenie: Kraina Niebieskich Migdałów / Lublin
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
 Mi też się kojarzy, mało pomysłowe i w ogóle... Ale do przepuszczenia. Mamy tutaj u siebie parę mniej chlubnych imion ;]
[Obraz: http://stat.rumandmonkey.com/tests/1/6/5261/20802.jpg]
Zamknij Pomniejsz – Powiększ + Odpowiedz na ten post:
Kod weryfikacyjny: VeriCode Proszę przepisać kod weryfikacyjny z obrazka do pola tekstowego umieszczonego obok niego.
Emotikonki: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Znaki specjalne:
Idź do forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Strona wygenerowana w 121,3 ms (66,6 ms) · 78 zapytań do bazy danych w czasie 7,8 ms
Bieżący czas: 18.11.2018, 05:30:23 (UTC +01:00)