Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Offtopic RSS
Medieval: Total War
część 1 nie 2
merowe #1
User title: Smutny
Member since Jan 2007 · 2166 posts · Location: Zamość
Group memberships: Strażnicy, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
Show profile · Link to this post
Subject: Medieval: Total War
skoro już mowa o grach przez sieć to może w Medieval: Total War by ktoś chciał pograć?
Marqs #2
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3959 posts
Group memberships: Użytkownicy, WD Global
No w końcu ktoś coś sensownego wymyślił :D

Aczkolwiek na moim dysku chwilowo gości tylko Rome, Medievale jakoś mniej mi się podobały zdecydowanie, ale to może dlatego, że mi muliły kompa jak jeszcze na starym grałem.

A w marcu Shogun 2 wychodzi... niah niah niah :D
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
merowe #3
dobrze wiedzieć, przydało by mi się najpierw w 1 pograć bo nie miałem okazji ;)

Rome też można pograć ale nie czuje się tak mocny w tą część jak medievala 1.
to jak? ;) przy weekendzie?
Marqs #4
No kiedyś przy czasie można spróbować. Choć ja w multi mam zerowe doświadczenia.

W medievala pierwszą część grałem na tyle sporo, że na najwyższym poziomie trudności całą mapę podbiłem ale to dawno, dawno temu było. A Rome zainstalowałem z nudów i pograłem ze 3 dni więc doświadczenie minimalne w tym mam.
Miecze! Miecze! Miecze!
merowe #5
no ja bodaj na normalu podbiłem wszystko. na hardzie już tak fajnie nie było ale też dawałem rade. Experta się boje ruszać ;)

Rome to u mnie podobnie.

no i przez sieć to nie grałem w to nigdy ;)
Ricewind #6
Member since Feb 2007 · 1346 posts
Group memberships: Animatorzy, Global Makers, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
Aktualnie jedyna gra którą od czasu do czasu odpalam. W multi jeszcze nie grałem ale chętnie poprowadzę swoje legiony przeciw żywemu przeciwnikowi (może dzisiaj potestuje jak to wygląda)
https://www.youtube.com/watch?v=O3efQ8yXmFg
[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
W grząskich trzcinach i szuwarach kroczy jamnik w szarawarach, szarpie kłącza oczeretu i przytracza do beretu, ważkom pęki skrzypu wręcza, traszkom suchych trzcin naręcza, a gdy zmierzchać się zaczyna z jaszczurkami sprzeczkę wszczyna, po czym znika w oczerecie w szarawarach i berecie....
merowe #7
mapka jest duża więc można pograć we 3 na raz. i moja propozycja co by zaczynać możliwie najdalej od siebie aby zdążyć już dojść do dalszych okresów i mocniejszych jednostek. i poziom kompa max normalny co by nam mocno nie przeszkadzał ;)
co waćpany na to?
EDIT: no i mam oryginalną złotą edycję więc dodatku nie odinstaluje jak coś.
This post was edited on 2011-02-22, 12:44 by merowe.
Marqs #8
Yyyy... a to medieval ma w ogóle tą mapkę w multi? Mi się wydawało, że w tych starych medievalach to tylko bitwy są. A taka cała taktyczna rozgrywka to tylko hotseat.

Wiem że shogun 2 ma mieć kampanie w co-opie ale o multi na całej mapce nie słyszałem jeszcze.
Miecze! Miecze! Miecze!
merowe #9
no mówiłem że nigdy nie grałem to nie wiem. wydawało mi się że rozgrywka jest taka jak na singlu. jeżeli same bitwy to odpadam bo to zawsze zostawiam do prowadzenia kompowi
Marqs #10
Z tego co czytałem to mapkę dodali niby dopiero w empire. Tak więc żeby sobie pograć taktycznie to trzeba na shoguna 2 pewnie jednak poczekać.

I mięczak jesteś :D Ja zawsze lubiłem atakować kompa gdy miał 2-3 krotną przewagę i śmiać się jakie to AI jeszcze głupie ;)
Miecze! Miecze! Miecze!
Storm #11
Member since Jan 2007 · 1119 posts · Location: Gory Marcowe
Group memberships: Użytkownicy
Ja preferuje Shogun total war, grajac z kompem nie zaatakujesz dwukrotnie silniejszego, bo nawet jesli wygrasz walke wykrwawiajac armie to w kolejnej bitwie bedzie pogrom. ;-)
 A takze Panzer General III. Przy obu tych grach spedzilem sporo czasu niegdys. W Shogunie nie dokonczylem jedynie klanem Takeda. Cholernie niewygodna lokacja. Trzeba tam stosowac bardzo agresywna i dynamiczna taktyke, a przeciwnicy nie spia.
[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
[Image: http://idarionis.republika.pl/wanderer/banminiwar.jpg]

http://www.youtube.com/watch?v=a9WvP1KfnqU
Marqs #12
W mordę... ciężki ten Shogun 2 :D

Człowiek tu kulturalnie podbija przeciwnikowi miasteczko, a ten woła swoich kumpli i robi combo pod tytułem przekupienie mojego generała tak, że połowa mojej armii przechodzi na stronę wroga + atak z trzech stron trzech sprzymierzonych przeciwko mnie armii. No i po kampanii, bo to już nie te czasy gdy komp wygrywał bitwę i cofał się do obrony. Tu chłopaki podbili od razu dwie moje prowincje i nic już nie moglem zrobić.

A i bitwy nawet przeciwko kompowi są cięższe, choć to może też wina tego, że nie znam zależności między jednostkami i za cholerę nie mogę ich rozpoznać na polu bitwy :D
Miecze! Miecze! Miecze!
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 173.5 ms (108 ms) · 118 database queries in 50.5 ms
Current time: 2019-12-11, 02:21:45 (UTC +01:00)