Nie zalogowany. · Zapomniane hasło · Rejestracja
Forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna RSS
Awans na Obrońcę i Najemnika
Strona:  poprzednia  1  2  3 ... 7  8  9 
Awatar
Aayren ili Essen #121
Członek przez Lip 2007 · 1575 postów · Położenie: Kraina Niebieskich Migdałów / Lublin
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
Zobacz profil · Link do tego postu
W odpowiedzi na post ID 91307
 Jak ktoś dostaje SB na pierwszym stopniu profesji, to się nie ma co dziwić  :-p I stanowczo przesadzasz z tymi tarczami, możesz albo być takim moim krasiem i lekceważąc dodge zwiększyć AC, albo sobie lekkozbrojnego rycka zrobić z dodge mającego trzy linie obrony. W oby przypadkach piknie jak się wie jak z tego korzystać.

I co do rozbrojenia to matematycznie Teriasz ma rację. W przygodzie często walczy się z masą przeciwników o słabszym hicie niż przeciętny wędrowiec, więc walcząc już z jakimiś pięcioma większa jest korzyść z SB niż z disarm.
[Obraz: http://stat.rumandmonkey.com/tests/1/6/5261/20802.jpg]
Awatar
Marqs #122
Tytuł użytkownika: Maruda Wszechmocny
Członek przez Sty 2007 · 3957 postów
Członkostwo w grupach: Użytkownicy, WD Global
No właśnie kurcze dali to SB na pierwszym awansie i człowiek myślał, że się puszkować na amen dzięki temu nie będzie musiał bo tarcza na siebie ciosy przyjmie a tu lipa ;)
Ale to jest fakt, bez SB lekkozbrojny rycerz to już by było kompletne samobójstwo.
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Wolfstark #123
Członek przez Lis 2009 · 549 postów
Członkostwo w grupach: Użytkownicy
 Nie wiem Marqus czy nie powinieneś zmienić tarczy na Wielką z twoim skillem SB i dodatkowym AC lepiej by Ci pasowało.Najlepsze osiągają około 55 AC to 5 razy więcej niż ta twoja...a że pewnie zapas capu masz to jest w czym wybierać.Dalej będziesz lekko zbrojny tyle,że z 40+ AC więcej i unikami obniżonymi o... żeby nie skłamać musiałbyś sam sprawdzić :P ale nie sądzę aby w warunkach PvP było to więcej niż 5%...
 Ja na 209levelu mam do rozdysponowania 431 many,a ty jako człek masz jej na niższym levelu?
 Marudzisz,marudzisz a z Garetem wygrałeś w turnieju więc w czym jest problem?Że nie możesz pokonać mojej postaci, która ma 20 leveli więcej i ma założone same najlepsze glejty??Trzeba expić, brać udział w eventach i przestać kisić kasę na to co wyjdzie po Kiathle ;)
 Na moim Krasiu w walkach PvP unik wychodzi tyle razy co mam palców w jednej ręce :) ale i tak go ćwiczę.W PvE na Wielkim Skalnym Czerwiu lepiej się sprawuje wysoki unik niż moje marne 275AC :)
Krasnoludzki Obrońca
Zhounk to mój Guru ;)
Troll Zhounk potężnym uderzeniem --===EKSTERMINUJE===-- przeciwnika na 325 punktów! Wolfstark otrzymuje 306 ran.
PRZYCIĄĆ UJEMNY MODYFIKATOR DO UMIEJEK Z PENETRACJI!!
Awatar
Marqs #124
Wielkie tarcze mają gdzieś koło 0.15 redukcji więc jeśli założę tylko tarczę i nic innego mój dodge spadnie o 24%. Jeśli oczywiście dobrze to policzyłem ;) A do tego dochodzi jeszcze reszta pancerza więc dużo z mojego dodge nie zostanie. Może jak SB przekroczy 300 w skillu to będę mógł używać czegoś takiego z powodzeniem.

Many mam prawie 600 czyli tyle co elfi łucznik na 125 levelu ;) Spodziewałem się trochę więcej u krasi niż te 400 z hakiem.

No i jak expić panie premierze, jak expić skoro najlepszy quest nie daje trenować klasowego skilla :-p Na co wydawać złoto skoro wydało się go ponad 100 i nic nowego w sklepach nie ma (glejtów przecież kupić się nie da). No i w jakich eventach brać udział skoro żadnych nie ma, a jak już są to pewnie wyskoczy jakaś bestia z piekieł i i tak się jej nie ubije.
Miecze! Miecze! Miecze!
Wolfstark #125
 0.15 owszem ale z twoim skillem SB reduktor jest pewnie zmniejszony o jakieś 133% ???Aktualny reduktor wynosi więc 0.40.Ja zdejmując pawęż który po zmniejszeniu reduktora wynosi 0.04 i przy 175 skilla w unikach tracę 61 uników.Jeśli więc 61 uników straty to 96% to 1%=0.64 uniku,60 x 0.64= w przybliżeniu 38 uniku tyle bym stracił nosząc Wielką tarczę.Pytanie do Ciebie czy chcesz stracić 38 uniku i dostać ekstra 40AC?
 P.S.Oczywiście musisz sobie podstawić swoje wartości do tego równania ;)

Szarżę można podskilować u trenera tak samo jak i resztę skilli, pytanie tylko który da więcej procent za mniej e ;)
Krasnoludzki Obrońca
Zhounk to mój Guru ;)
Troll Zhounk potężnym uderzeniem --===EKSTERMINUJE===-- przeciwnika na 325 punktów! Wolfstark otrzymuje 306 ran.
Awatar
Marqs #126
U mnie wyszła strata 45 dodge za te 40AC. Kiepsko mi się kalkuluje bo samo założenie tej tarczy podwoiłoby (a nawet trochę więcej) stratę dodge wynikającą z pancerza jaki noszę.

No a z treningiem szarży to nie żartuj nawet. Nie wiem czy gdzieś jest jakiś nowy trener tego, ale ten gildyjny miał problem z uczeniem skilla gdy zbliżał się do 20 punktów. Wątpię, żeby radził sobie z kimś, kto doczłapał jakoś do setki ;)
Miecze! Miecze! Miecze!
Wolfstark #127
 W takim razie trenuj inne skille.Masz SB,miecz,unik,parowanie albo magię.Nie patrz na dodatki skup się na najważniejszych skillach.Myśl bardziej w kategoriach wzmacniania swoich atutów względem innych klas ;).Ja osobiście powalenia i SB trenuje tylko na skarkach,ale resztę skilli można dopompować gdzie indziej.Czy wiesz,że w Kiathle za 5e dostajesz blisko 1000expa w skillu magia?
 Bardzo łatwo rozliczyć czy 40AC będzie lepsze niż 45 uników.Prosty przykład przeciwnik zadaje Ci po odjęciu pancerza 30 obrażeń trafiając z 33% skutecznością.Czyli z 300 ciosów trafiło Cię 100.W sumie zadał 3000 obrażeń (wiem że to więcej niż twoje HP ale to tylko przykład ) Po założeniu nowej tarczy obrażenia są na poziomie 26 tyle,że trafia Cię częściej tak o około 5% czyli z 300 ciosów trafiło Cię 114.W sumie zadał Ci 2964 obrażeń.
 W tym obliczeniu ważna jest skuteczność ataków przeciwnika na Tobie jak posiadasz małą tarczę i wielką.Potestuj sobie na arenie i sam zobaczysz czy te 45 uników to 5% czy może więcej albo i mniej.Później znajdź odpowiednią  wielką tarczę w niezbędniku albo udaj się do Kiathle.Dodaj sobie modyfikator z AC i będziesz mądrzejszy ;)
Krasnoludzki Obrońca
Zhounk to mój Guru ;)
Awatar
Marqs #128
Cytat za Wolfstark:
Myśl bardziej w kategoriach wzmacniania swoich atutów względem innych klas ;)

Tya, tych atutów to ja za dużo nie widzę ;)

Czy wiesz,że w Kiathle za 5e dostajesz blisko 1000expa w skillu magia?

To mi akurat nic nie mówi bo nie wiem jak to się na procenty przekłada.

Bardzo łatwo rozliczyć czy 40AC będzie lepsze niż 45 uników.Prosty przykład przeciwnik zadaje Ci po odjęciu pancerza 30 obrażeń trafiając z 33% skutecznością.Czyli z 300 ciosów trafiło Cię 100.W sumie zadał 3000 obrażeń (wiem że to więcej niż twoje HP ale to tylko przykład ) Po założeniu nowej tarczy obrażenia są na poziomie 26 tyle,że trafia Cię częściej tak o około 5% czyli z 300 ciosów trafiło Cię 114.W sumie zadał Ci 2964 obrażeń.

Takie obliczenia na tym etapie gry są ciężką sprawą. Jasne, jak znajdziesz rekruta na 200 levelu to możesz się tak cyferkami pobawić ale już w walce choćby z innym kawalerem bez dużej liczby kontrolnych walk sensownie tego nie wyliczysz (SA zmniejszający hit, znajomość zachowań zwiększająca etc.),a jak dojdą powalenia i inne tego typu zabawki to już w ogóle liczenia więcej niż to tego warte.
Wejdą nowe miasta z nowym sprzętem to się pewnie w małego matematyka pobawię ale mój zasadniczy problem to nie "jak ubrać kawalera w więcej płytek żeby radził sobie trochę lepiej" (bo to nic ciekawego, w 30 minut mogę go ubrać nawet w 250+AC) tylko raczej "jak zrobić naprawdę lekkozbrojnego kawalera, który będzie sobie radził lepiej".
Miecze! Miecze! Miecze!
Awatar
Gerald #129
Członek przez Gru 2008 · 691 postów
Kolo 20 bede w wudu dor ubrany I z buffami jak na turniej moze bedziesz mial ochote sie sprawdzic.
Wolf juz przyjal moje wyzwanie kilku wiecej nie zrobi mi roznicy a moze bedzie takie porownanie dla kogos pomocne.
[Obraz: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
 [Obraz: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminimonk.jpg]
[Obraz: http://www.nodiatis.com/pub/8.jpg]
Lord Gerald-(442)Paladyn lev. 234
Niebieski Smok,pokonany

Wielki Czerw Skalny potężnym uderzeniem --===*WYKORZENIA*===-- przeciwnika na 683 punktów! Gerald otrzymuje 405 ran.
Cios był tak mocny, że odrzuciło Gerald na kilka sążni i oszołomiło!
Ten post ostatnio był zmieniany przez Gerald o 14.05.2014, 19:30.
Wolfstark #130
W odpowiedzi na post #128
 Zrobisz jak uważasz Marqus tylko pamiętaj,że ja też dostanę w przyszłości nowy sprzęt
Krasnoludzki Obrońca
Zhounk to mój Guru ;)
Maniollo #131
Członek przez Mar 2007 · 2590 postów
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Skrybowie, Użytkownicy, WD Global
Wolf, trener magii w Kiathle bierze 6e ;) Co nie zmienia faktu ze trenerzy sa tam calkiem dobrzy i drodzy tez.
A z tym skillami to troche lipa... mam takiego slabego kawalera, ktory siedzi na zrodle od wiekow liczac ze cos podskoczy w skillach w porownaniu do innych, ale jeszcze nie zauwazylem zeby cos sie u niego zmienilo. W szarzy jak byl czwarty tak ciagle jest. Nie wiem gdzie inni siedza, ale ogolnie tez nie musi byc tak zle. Albo zakladka z umiejetnosciami sie zepsula.
Awatar
Marqs #132
Gdzieś cichcem skillują bo mnie z pierwszego miejsca zepchnęli jak na skarkach jeszcze siedziałem. Teraz to nawet nie wiem który jestem ale pewnie gdzieś w okolicach drugiego/trzeciego miejsca. Czwarte miejsce podejrzewam, że jest całkiem niezłe bo wszyscy przed nim awansowali pewnie sporo wcześniej.
Miecze! Miecze! Miecze!
Awatar
maRcus #133
Członek przez Lut 2007 · 1831 postów · Położenie: Łódź
Teraz dla odmiany nowy Obrońca się melduje w Krainie :) Jeszcze tylko 2 awanse do odhaczenia i mogę z czystym sumieniem rezygnować z Wanderer'a.

Dla nowicjuszy wstawiam staty (krasnolud):
Uniki 181
Magia 98
Topór 240
Rozbrojenie 122
Drugi Atak 175

HIT/DMG: 311/20-40
AC:116
Grogan Dwarf Mercenary 282 lvl
Mordred Lothor Human Invader 254 lvl
Milla Human Paladin 167 lvl
Isabell Human Priest 159 lvl
Dinnaroth Elf Battlemage 126 lvl
Belian Dwarf Guardian 125 lvl
Zamknij Pomniejsz – Powiększ + Odpowiedz na ten post:
Kod weryfikacyjny: VeriCode Proszę przepisać kod weryfikacyjny z obrazka do pola tekstowego umieszczonego obok niego.
Emotikonki: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Znaki specjalne:
Strona:  poprzednia  1  2  3 ... 7  8  9 
Idź do forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Strona wygenerowana w 259,6 ms (137,7 ms) · 129 zapytań do bazy danych w czasie 18,3 ms
Bieżący czas: 22.11.2017, 04:43:37 (UTC +01:00)