Nie zalogowany. · Zapomniane hasło · Rejestracja
Forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna RSS
Awans na Obrońcę i Najemnika
Strona:  poprzednia  1  2  3 ... 6  7  8  9  następna 
Awatar
Teriasz #106
Członek przez Maj 2010 · 428 postów · Położenie: Piaseczno
Członkostwo w grupach: Użytkownicy
Zobacz profil · Link do tego postu
W odpowiedzi na post ID 91290
Ale miałeś 17 topora więcej a i tak wyprzedzałem Cię o 6 hit. Hehe drogie te nowe umiejki co? A tak w ogóle to miałeś albo super pecha albo ja miałem super szczęście, bo ja przeszedłem za pierwszym razem.  :-D  :-D  :-D
edit
Bo ja sobie furię warga wyłączyłem ;) chyba każdy z 3 przeciwników miał powalenie, więc ustawiłem się na trochę większy unik wręcz. Zauważ ;)
/me nie chce być poszukiwaczem przygód, chce być znajdywaczem...
Awatar
Aayren ili Essen #107
Członek przez Lip 2007 · 1575 postów · Położenie: Kraina Niebieskich Migdałów / Lublin
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
 Muszę Ci powiedzieć, że ja moim krasiem unikam uników i gdyby się dało wyłączyłbym je całkiem  :-D Raczej nie zdobyłbym się na wyłączenie furii... W sumie powalenie i 3 przeciwników więc w walce zwykle bywa duża losowość.

EDIT! Właśnie! Lapek zawiesił mi się w chwili gdy wkraczałem do "kręgu śmierci" i w związku z tym nie wiem jak potoczyła się tamtejsza konwersacja. Wklei mi ktoś tekst albo chociaż napisze na priv co tam się wydarzyło?
[Obraz: http://stat.rumandmonkey.com/tests/1/6/5261/20802.jpg]
Awatar
Teriasz #108
Uważam, że każda możliwość się przydaje. Kiedyś jak będziesz walczył z 5 trollami to zobaczysz ;) zastanawiam się też czy walka z bossem, który ma powalenie nie opłaca się bardziej bez pancerza ;)
Awatar
Aayren ili Essen #109
Członek przez Lip 2007 · 1575 postów · Położenie: Kraina Niebieskich Migdałów / Lublin
 Odstrasza mnie fakt, że pierwszy wykonywany jest unik, a dopiero potem parowanie/osłona tarczą. W ten sposób walcząc z mniej celnym przeciwnikiem mogę unikać jego ciosów, podczas gdy tarcza i parowanie nie dostają expa który by na pewno wpadł, jako że parowanie jest o wiele wyższe u kraśka. Gdyby było odwrotnie, to oczywiście - nie udało się sparować, a zostaje jeszcze szansa na unik. Wolę być świetny w parowaniu i beznadziejny w unikach niż mieć to i to na średnim poziomie. Tak przynajmniej sobie dumam o tym wszystkim...
Maniollo #110
Członek przez Mar 2007 · 2590 postów
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Skrybowie, Użytkownicy, WD Global
Mozna miec tez wszystko na wysokim poziomie :) Po to jest redukcja zeby ustawiac postac na kazdego przeciwnika w przygodach i miec wszystkich akcji obronnych na maksymalnym poziomie.
Awatar
Aayren ili Essen #111
 I don't see how...

EDIT: Inaczej - rozumiem słuszność tego typu akcji u każdej innej postaci, oprócz mojego krasnala właśnie. U niego każdy atak który może uniknąć jest niemal w 100% pewne że sparuje. W takiej sytuacji wolę mieć powiedzmy 18exp parry i 0exp dodge niż nawet 15exp dodge i 17 parry. Zwłaszcza jak siedziałem na trollu i expiłem takie ustawienie było optymalne. Dzięki temu nie muszę się też przejmować redukcją - choćby i 100% jej było, mojemu kraskowi to nie przeszkadza.
Ten post ostatnio był zmieniany przez Aayren ili Essen o 12.05.2014, 12:11.
Awatar
Marqs #112
Tytuł użytkownika: Maruda Wszechmocny
Członek przez Sty 2007 · 3958 postów
Członkostwo w grupach: Użytkownicy, WD Global
Dodge trzeba skillować na wszelki wypadek. Jeszcze V pójdzie po rozum do głowy i uzna, że redukcja powinna wpływać na wszystkie akcje obronne a nie tylko jedną i wtedy będzie klops  :-p  No bo co, dodge upośledzone jest czy jak? Ja wiem, że uniki się z elfami kojarzą i przez analogię można wysnuć różne wnioski ale parry i sb robią dokładnie to samo a ich już nic (poza upośledzonym kolegą  :-p) nie ogranicza.

Tak swoją drogą mała ilustracja co do potencjału dodge u krasnoludów.
Giermek ma -30%, rycerz -27%.
Krasio wojownik ma -10%, krasio weteran -7%

Jeśli ktoś by chciał, to mógłby stworzyć krasia będącego Marqsem na sterydach. Więcej hp, więcej uników, więcej parry, hit bez znajomości zachowań taki sam. Do tego dochodzi rozbrajanie i większe SA więc taki krasio nawet mając topór z o wiele większym dmg będzie atakował szybciej od mojego rycerza.
A jak przeciwnik będzie sprawiał problemy (choć wątpię bo obstawiam, że taki krasio byłby sporo lepszy od mojej postaci) to zawsze można zapakować się po uszy w blachy i i tak być lepszym od rycerza ;)

Swoją drogą to ten cały balans profesji jest całkiem specyficzny. Krasie w porównaniu z rycerzami mają dużo więcej hp, większe uniki (-7% vs -27%), większe parry (+17% vs +32%), większy drugi atak (+5% vs +15%), większy END i STR. Mają za to mniej DEX i INT ale jakoś mi się te statystyki ze sobą nie równoważą. Nawet po dodaniu do tego równania szczęścia. Mniej magii i many też na pewnym etapie przestaje się liczyć bo okolice 100 w tym skillu dla zwarciowców są już ciężkie do przeskoczenia, zwłaszcza jak taki kawaler nie może czarować jeśli chce szarży użyć.

Kiedyś jeszcze można było mówić, że rycerstwo ma lepszy sprzęt bo to elita etc. więc nie noszą resztek tak jak wojownicy ale odkąd ogólnodostępny sprzet jest lepszy od gildyjnego...
W sumie, to to całe rycerstwo średnio się do wojowania nadaje a bardziej podchodzi pod ozdobne puszki, które sobie bogata szlachta na korytarzach zamków stawia. No bo bojowe puszki też lepsze są z krasiów ;)
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Awatar
Teriasz #113
No bez przesady. Panie Marqs. Może skill w toporze będzie taki sam, jak skill w mieczu, ale hit to inna bajka. Szczęscie+zręczność robi swoje. A do tego rycerz to zawsze więcej magii, zawsze 1-2 czary więcej. Rycerz zawsze szybciej osiągnie możliwość rzucania lepszego czaru. No i przewaga w tarczy, rekompensuje parowanie i unik. Niestety w kiedy ścieżka rozwoju się rozdwaja jest wybór gorszy i lepszy. Uważam, że najeźdźca może spokojnie pobić krasia obrońce, a kawaler może dać radę krasiowi najemnikowi ;)
Podsumowując :D :
należy trenować uniki, bo:
Istnieją fireballe, a do nich trzeba szybko dobiec.
Czasem warto dobiec szybko do właściciela pocisków lecących w Twoją stronę.
Nie zawsze jest mądrze dać się powalic co rundę.

Wojownikiem się zostaje bo to najbardziej easy profesja. I sprawy mniej skomplikowane, jak technika uczy, są lepsze ;)
Ten post ostatnio był zmieniany przez Teriasz o 12.05.2014, 22:43.
Awatar
Gerald #114
Członek przez Gru 2008 · 691 postów
Cytat za Teriasz:
Podsumowując :D :
należy trenować uniki, bo:
Nie zawsze jest mądrze dać się powalic co rundę.

Nonsens Teriaszu unik nie wpływa na magię ani na strzały,tylko na to o ile cię trudniej trafić.
Wszystkie postacie w grze przemieszczają się o tyle samo  pól ale kolejkowanie ich jest na korzyść szybszego.
Ponoć powalenie może zostać tylko uniknięte zatem puszka ma problem i tu przyda się szczęście i zręczność.

Co do sprzeczek jaka klasa i rasa jest najsilniejsza turnieje i eventy niech to rostrzygną.
[Obraz: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
 [Obraz: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminimonk.jpg]
[Obraz: http://www.nodiatis.com/pub/8.jpg]
Lord Gerald-(442)Paladyn lev. 234
Niebieski Smok,pokonany

Wielki Czerw Skalny potężnym uderzeniem --===*WYKORZENIA*===-- przeciwnika na 683 punktów! Gerald otrzymuje 405 ran.
Cios był tak mocny, że odrzuciło Gerald na kilka sążni i oszołomiło!
Awatar
Teriasz #115
Nonsens! :D
Mam więcej uników, bo nie zakładam zbroi, więc szybciej biegam. A skoro szybciej biegam, to mniej razy mnie trafią. A jak już dobiegnę to wtedy mam unik zamiast pancerza ;)
O to chodziło ;)
Awatar
Marqs #116
W odpowiedzi na post #113
Cytat za Teriasz:
Szczęscie+zręczność robi swoje.

Szczęście to człowiek ma czasem wrażenie, że nie robi nic ;) A przewaga w dex wcale nie daje dużo większego hita. Z resztą trafić dwa razy i nie przebić puszki a walnąć raz a porządnie to też różnica.

A do tego rycerz to zawsze więcej magii, zawsze 1-2 czary więcej. Rycerz zawsze szybciej osiągnie możliwość rzucania lepszego czaru.

Jasne, tylko na pewnym etapie dojdzie się do tego, że i tak najlepsze czary rzucać się będzie od święta bo są za trudne. A wtedy czy człowiek straci 20 ene a krasio 50 nie będzie miało większego znaczenia bo obaj rzucą podobną ilość. Człowiek najwyżej odpali jakąś magiczną szmatę gratis jako ostatni czar w kolejności.

No i przewaga w tarczy, rekompensuje parowanie i unik.

To by miało sens, gdyby wojownik nie miał swoich umiejętności. Disarm rekompensuje z nawiązką całą przewagę szybkości z dexa, szybszej broni i kompletnego braku pancerza przeciw kompletnemu zapuszkowniu przeciwnika. Mało?

Istnieją fireballe, a do nich trzeba po prostu mieć dużo HP, żeby przeżyć salwę i zarąbać maga błyskawicznie przy użyciu broni z dużym dmg.
Do strzelających też szybko się nie dobiega nawet na golasa. Lepiej założyć puszkę i pawęż bo to o 20% więcej szansy na zablokowanie strzały no i penetracja ma problemy.

Mam więcej uników, bo nie zakładam zbroi, więc szybciej biegam. A skoro szybciej biegam, to mniej razy mnie trafią. A jak już dobiegnę to wtedy mam unik zamiast pancerza.
To całe założenie goły=szybszy też na pewnym etapie dość mocno się zaciera. I wcale nie trafią go mniej niż puszki. Unikniesz sporo, sparujesz trochę ale jak oberwiesz to zaboli. A przyzwoita puszka sparuje i przyjmie na pancerz dużo więcej, niż golas uniknie.
Miecze! Miecze! Miecze!
Awatar
Teriasz #117
    Quote by Teriasz:
    Szczęscie+zręczność robi swoje.

Szczęście to człowiek ma czasem wrażenie, że nie robi nic ;) A przewaga w dex wcale nie daje dużo większego hita. Z resztą trafić dwa razy i nie przebić puszki a walnąć raz a porządnie to też różnica.

Szczęście to ja bym chciał mieć. Bezpośrednio na cyferkach widać je tylko w szansie na rzucenie czaru(i to znacznie), w rozbrojeniu i unik na dystans, który się liczy tylko w przygodach. Szansa na rzucanie czaru się przydaje,  przez tyle lat gry to daje z 1000e więcej :D które się przydaje ;) Szczęśliwego rycerza trudniej rozbroić. Kilka hit więcej + ~10 hit więcej od miecza, to już razem może być 20 ;) A w szczęście to ja wierzę :D

Co do magii: magiczna szmata + lekkość i już mamy troszcze

No i przewaga w tarczy, rekompensuje parowanie i unik.

To by miało sens, gdyby wojownik nie miał swoich umiejętności. Disarm rekompensuje z nawiązką całą przewagę szybkości z dexa, szybszej broni i kompletnego braku pancerza przeciw kompletnemu zapuszkowniu przeciwnika. Mało?

W przygodach trochę bardziej się ta tarcza przydaje niż disarm, bez wątpienia lepiej mieć dodatkową linię obrony niż rozbroić jednego z dziesięciu raz na jakiś czas. Po za tym tarcza dodaje już pewnie doświadczonym rycerzom prawie 20AC i odejmuje mnóstwo redukcji.

Istnieją fireballe, a do nich trzeba po prostu mieć dużo HP, żeby przeżyć salwę i zarąbać maga błyskawicznie przy użyciu broni z dużym dmg.
Do strzelających też szybko się nie dobiega nawet na golasa. Lepiej założyć puszkę i pawęż bo to o 20% więcej szansy na zablokowanie strzały no i penetracja ma problemy.

Mam więcej uników, bo nie zakładam zbroi, więc szybciej biegam. A skoro szybciej biegam, to mniej razy mnie trafią. A jak już dobiegnę to wtedy mam unik zamiast pancerza.

To całe założenie goły=szybszy też na pewnym etapie dość mocno się zaciera. I wcale nie trafią go mniej niż puszki. Unikniesz sporo, sparujesz trochę ale jak oberwiesz to zaboli. A przyzwoita puszka sparuje i przyjmie na pancerz dużo więcej, niż golas uniknie.

W sumie wiadomo, biega się na te 60% udźwigu, o wtedy jest maksymalna szybkość postaci. Co do fireballów to przecież czarodzieje noszą mały pancerz i nie ma znaczenia czy się bije trochę mocniej i wolniej czy szybciej i słabiej. Hp masz racje, to że rycerz dobiegnie jedną akcję szybciej nic nie znaczy.

A dobrze pamiętam? jak się rozbroi maga to on nie może czarować?

Walcząc z łucznikami poziom potrzebnego wojownikowi zapuszkowania zależy od umiejętności łucznika w walce wręcz. Jak słabo macha mieczem to 60% cap.  Jak dobrze macha mieczem to i tak się przegra ;P ale lepiej się zapuszkować. Tak czy inaczej warto mieć uniki, bo nigdy nic nie wiadomo, a czasem dzięki nim oszczędzi się 100-200hp przy 60% cap

Uważam, że trzeba dopakować wszystkich oprócz obrońców, najeźdźców, zabijaków, brutali i łuczników bitecznych :D

A myślą przewodnią moich rozmyślań jest: grosz do grosza attitude. Co w tej grze jest bardzo ważne ;)
Awatar
Marqs #118
Cytat za Teriasz:
W przygodach trochę bardziej się ta tarcza przydaje niż disarm, bez wątpienia lepiej mieć dodatkową linię obrony niż rozbroić jednego z dziesięciu raz na jakiś czas. Po za tym tarcza dodaje już pewnie doświadczonym rycerzom prawie 20AC i odejmuje mnóstwo redukcji.

Tylko ten rozbrojony w tym czasie nie może atakować. Czyli to też na dobrą sprawę dodatkowa obrona. Nawet lepsza, bo ze 100% skutecznością no i gratis rozbrojony przeciwnik traci obronę ze swojego parry bo nie ma czym parować.
Co do tarcz to sytuacja jest taka sobie. 30% dodatkowego AC z tarczy mającej 11 szału nie robi. No ale jak ktoś nosi pawęż mającą 60AC to już jakiś bonus jest. Fakt, da się z najmniejszymi tarczami dojść do praktycznie zerowej redukcji ale mało kto powie, że te kilka punktów dodge więcej rekompensuje stratę w AC i zatrzymywaniu strzał.

Co do fireballów to przecież czarodzieje noszą mały pancerz i nie ma znaczenia czy się bije trochę mocniej i wolniej czy szybciej i słabiej.

Cóż, czarodzieje mają większy pancerz niż mój kawaler więc dla mnie to nie takie hop siup ;)
Z magami trzeba szybko bo oni cały czas ciskają te swoje pioruny. IMO przewaga dmg z topora przewyższa stratę w szybkości w stosunku do miecza. Zwłaszcza jak ma się gratisowe kilkaset hp bo to dobre kilka(naście) offów na klatę więcej.
Miecze! Miecze! Miecze!
Maniollo #119
Członek przez Mar 2007 · 2590 postów
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Skrybowie, Użytkownicy, WD Global
Oj Marqs, piszesz o tych tarczach tak jakby ktoś ci zabronił kupować pawęży ;) Teraz nawet juki Vand zrobił dla ciebie żebyś mógł sobie nosić kilka zestawów i zmieniać ekwipunek w zależności czy potrzeba więcej unikow czy AC.
Awatar
Marqs #120
Nie muszę kupować bo mam pawęż. Nawet gildię mam tak skonstruowaną, że w nagrodę za jakiś tam quest jest właśnie pawęż i nijakiego wyboru tam w tej kwestii nie ma. Najwyraźniej rycerstwu nie wypada nosić nic mniejszego ;)
Miecze! Miecze! Miecze!
Zamknij Pomniejsz – Powiększ + Odpowiedz na ten post:
Kod weryfikacyjny: VeriCode Proszę przepisać kod weryfikacyjny z obrazka do pola tekstowego umieszczonego obok niego.
Emotikonki: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Znaki specjalne:
Strona:  poprzednia  1  2  3 ... 6  7  8  9  następna 
Idź do forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Strona wygenerowana w 245,1 ms (190,4 ms) · 142 zapytań do bazy danych w czasie 18,7 ms
Bieżący czas: 20.04.2018, 17:27:44 (UTC +01:00)