Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Sugestie RSS
Kalendarz Idarionis.
Rok ma 365 dni. Zapełnijmy go jakoś :)
Page:  previous  1  2  3  4  next 
Zorann (Administrator) #31
User title: Ten który czuwa
Member since Jan 2007 · 4837 posts · Location: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Show profile · Link to this post
In reply to post ID 77580
Zatem system kastowy.
A import, to nie kontenerowce i masówka na cały kraj i nie z drugiego końca świata, tylko np. z jednego regionu do drugiego. Na przykład krasnoludom zamkniętym w ich twierdzach. Będących de facto inną kulturą. Tak samo jak elfy.
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Storm #32
Member since Jan 2007 · 1119 posts · Location: Gory Marcowe
Group memberships: Użytkownicy
In reply to post ID 77581
Ja dodam jeszcze:

Quote by Wanderpedia:
Studom

Studom to miasto w północno-wschodniej części Kathanorn. Dostać się do niego można z Utreed, Kowd lub z Taspola.

Miasto jest niewielkie i w raczej wiejskim klimacie. Nie ma tu dymiących kuźni, dymarek czy typowego dla miast kupieckich zgiełku i hałasu na drogach. W zamian w mieście roztacza się woń świeżo pociętego drewna, słychać stukania i chrobot pił tnących deski.

Okolica znana jest z najlepszych drwali w Kathanorn - i nic w tym niezwykłego wszak Studom to największy producent drewna w kraju. Na północy w Lasach Jesionowych sporo jest intensywnie pracujących tartaków zatrudniających armię drwali. Wielkie bele drewna, ładnie pocięte deski i trociny transportowane są do miasta lub bezpośrednio na szlak i stamtąd trafiają do stolicy - Utreed. W samym mieście jest cech drwali, stolarzy i cieśli, tak zresztą jak i wiele pracujących warsztatów rzemieślniczych.

Studom to nie tylko drewno, w okolicy miasta jest wiele pól uprawnych i pasiek od pszczelarzy. Produkowana żywność w większości wysyłana jest w głąb kraju i do stolicy. W lasach polują myśliwi przynosząc dziczyznę do karczmy i skóry na handel lub do garbarza.

Jeśli szukać w Studom pracy to jako drwal, stolarz, cieśla czy zwykła pomoc w tartaku. Znajdzie się i robota u pszczelarzy, garbarza albo u myśliwego.

http://www.idarionis.com/wanderpedia/index.php/Studom

Nic nie przeszkadza by takich miescin rolniczych (wsi) rozsnutych po calym kraju bylo wiecej. Nie wspomina sie o czyms tak oczywistym. Ilu jest wedrowcow, troche ponad 6k? Reszta spoleczenstwa kilkadziesiat do 100 tys. Moze pol miliona?
 Kraj, ktory nie ma rolnictwa, a ma co innego np kopalnie rud metali czy kamieni szlachetnych albo tzw przemysl, ktory nazwalbym raczej cechami rzemieslniczymi, moze smialo exportowac swoje dobra i tak oto kwitnie handel miedzy krolestwami osciennymi, opisany przeciez w grze.
Moze tez wziac przyklad z wspomnianych wczesniej wikingow gdy nie ma pol uprawnych lub mieszkancy nie do pluga stworzeni... Wystarczy troche wyobrazni.

Dodam jeszcze, ze w Czerdzie nad rzeka Flewia jest port. Tam odbywa sie handel wszelkimi towarami, w tym na pewno zywnoscia. W miescinie Swerde jest quest "Spalona osada" i wspomnienie w innym o wiosce Ristarm. Wie ktos jak nazywala sie owa spalona osada? A moze takich osad jest wiecej wokol miast i twierdz? W sredniowieczu tak bylo. Wokol zamkow warownych rozsiane dokola byly osady bez nazw, ot skupiska rolnikow, mlynarzy itp. Targ byl w kazdym takim miescie jak np w Kowd tyle ze mnie jako wedrowca, podroznika, wojownika osobiscie nie interesuje kupno jedzenia, bo mam to w karczmie. Zarabiam w inny sposob i wokol mnie toczy sie ksiezyc, a o chlopach przypominam sobie gdy na ich polu wyladuje chimera i trzeba ja stamtad usunac. ;-)
 Skoro V nie kultywuje rolnictwa ( ktore mnie nie obchodzi w tej grze) to znaczy ze go nie ma?
[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
[Image: http://idarionis.republika.pl/wanderer/banminiwar.jpg]

http://www.youtube.com/watch?v=a9WvP1KfnqU
This post was edited on 2011-06-01, 23:21 by Storm.
Aayren ili Essen #33
Member since Jul 2007 · 1575 posts · Location: Kraina Niebieskich Migdałów / Lublin
Group memberships: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
 Zedytowałem pierwszego posta, tam będę dodawał sugestie świąt dni itd. Wszelkie pomysły, sugestie, uwagi, komentarze i krytyka mile widziane.
[Image: http://stat.rumandmonkey.com/tests/1/6/5261/20802.jpg]
cieniostwor #34
Member since Jul 2010 · 1573 posts
Group memberships: Graficy, ScriptMaker, Użytkownicy
są 3 rasy niech mają swój dzień ;)
dzień człowieka - 15 sierpień
dzień elfa - 15 kwiecień
dzień krasnoluda - 15 październik

tak żeby było lokalnie lepsze to od wigilii ;)
[Image: http://www.kamesenin.tk/wn/obrazy/lies.jpg]
Gwaihir #35
Member since Aug 2007 · 1211 posts · Location: Kraków
8 listopad - "Promyk nadziei" - w Kathanorn święto to zwane bywa czasem "Dniem Grogana Nieugiętego".
Uroczystości najhuczniej obchodzone są w Górach Sylskich i okolicznych krasnoludzkich twierdzach (z resztą również w iście krasnoludzkim stylu). Wydarzenia te upamiętniać mają chwalebne zwycięstwo rudobrodego krasnoluda odniesione nad legendarną samicą skarka.
W Wudu-Dor, rok - rocznie, organizowane są jarmarki, gdzie wędrowni trubadurzy zjeżdżają się by odgrywać inscenizacje bitwy.

Taka moja propozycja. ;)
[Image: http://diverseworld.eu/radek/oni.jpg]
Baenre.
This post was edited on 2011-11-24, 15:46 by Gwaihir.
maRcus #36
Member since Feb 2007 · 1839 posts · Location: Łódź
Pomysł mi się podoba, więc jestem za :D

Jednak wg mnie trzeba iść za ciosem i wprowadzić troszkę więcej takich zarówno eventów tak i nagród. Powstaje z tego całkiem niezła motywacja, aby zmagazynować złom noszony na sobie, założyć porządne wdzianko i ruszyć na rozwalenie jakiegoś szkaradztwa, na opowieści o którym rycerze podrywają dziewki w karczmach ;)
Ścięcie Drzewca Arajskiego, pokonanie Burzeńca, itd. itp. Potworków nie brakuje, a przy takich bossach postacie zasługują na trochę więcej niż 1 sr. za ewentualną opowieść ;)
Grogan Dwarf Mercenary 306 lvl
Mordred Lothor Human Invader 282 lvl
Milla Human Paladin 194 lvl
Isabell Human Priest 179 lvl
Belian Dwarf Guardian 148 lvl
Dinnaroth Elf Battlemage 137 lvl
This post was edited on 2011-11-24, 16:15 by maRcus.
Aayren ili Essen #37
Member since Jul 2007 · 1575 posts · Location: Kraina Niebieskich Migdałów / Lublin
 Gdyby nie zajęcia pierwszy bym był z tym pomysłem  :-)
 Chociaż ja bym to widział bardziej jako losówka w w-d, gdzie rzeczywiście się na ten pomnik wykuty złotymi kilofami w skale natykamy i dostajemy jakiś tymczasowy bonus.
 Przedstawiony pomysł też jest ok, osobiście jestem za wprowadzeniem obu tych form  ;-)
merowe #38
User title: Smutny
Member since Jan 2007 · 2166 posts · Location: Zamość
Group memberships: Strażnicy, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
Quote by maRcus:
Ścięcie Drzewca Arajskiego, pokonanie Burzeńca, itd. itp. Potworków nie brakuje, a przy takich bossach postacie zasługują na trochę więcej niż 1 sr. za ewentualną opowieść ;)
Quote by Aayren ili Essen:
Chociaż ja bym to widział bardziej jako losówka w w-d, gdzie rzeczywiście się na ten pomnik wykuty złotymi kilofami w skale natykamy i dostajemy jakiś tymczasowy bonus.

a może zamiast czasowego bonusu perk za pokonanie jakiegoś bossa jako pierwszy? jak już takowe perki wejdą to mogą dawać np obniżenie cen w sklepach czy karczmie, albo coś innego ciekawego.
Aayren ili Essen #39
 Ale właśnie pierwsza osoba będzie miała za duży bonus. Może ogólnie za pokonanie bossa jakiś perko-achiwment.

A co do tego wykucia w skale to wcale nie chodzi o jakiś perk tylko o zapisanie tego w historii w taki myślę fajny sposób. Ja chciałbym spotkać coś takiego w swoich podróżach.
Marqs #40
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3959 posts
Group memberships: Użytkownicy, WD Global
No, akcent fajny. Pozostaje mieć nadzieję, że nie będą ciągle tylko paladyni przeplatani z mnichami w takich rzeczach i trafi się czasem jednak ktoś inny ;)
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
maRcus #41
Member since Feb 2007 · 1839 posts · Location: Łódź
Quote by Marqs:
No, akcent fajny. Pozostaje mieć nadzieję, że nie będą ciągle tylko paladyni przeplatani z mnichami w takich rzeczach i trafi się czasem jednak ktoś inny ;)

No i właśnie się trafił ;)
Grogan Dwarf Mercenary 306 lvl
Mordred Lothor Human Invader 282 lvl
Milla Human Paladin 194 lvl
Isabell Human Priest 179 lvl
Belian Dwarf Guardian 148 lvl
Dinnaroth Elf Battlemage 137 lvl
Marqs #42
Nie daj się zwieść. Oni specjalnie poczekali i puścili takiego przykładowego krasia, że niby ktoś inny też bossy zabijać może, żeby właśnie wprowadzić takie cuś. A jak już to się na stałe zadomowi, to nagle będziemy mieć po dziesięć świąt na cześć "sami wiecie kogo" ;)
Miecze! Miecze! Miecze!
sataniel #43
Member since Apr 2010 · 102 posts
Quote by Marqs:
A jak już to się na stałe zadomowi, to nagle będziemy mieć po dziesięć świąt na cześć "sami wiecie kogo" ;)

No pewnie. Wystarczy tylko spojrzeć na to, kto rzucił propozycję. Naiwny ten kto myśli, że to tylko przez przypadek! ;-)
Maniollo #44
Member since Mar 2007 · 2591 posts
Group memberships: Animatorzy, Skrybowie, Użytkownicy, WD Global
No dobrze, ale czy jest jakis mobek ktoremu nikt na razie oficjalnie nie dal rady czy dopiero sie wymysli specjalnie pod "sami wiecie kogo"? :)
Marqs #45
Podpakowanego smoka nikt nie ruszył :D
Miecze! Miecze! Miecze!
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  previous  1  2  3  4  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 250.1 ms (158.5 ms) · 147 database queries in 56 ms
Current time: 2019-11-17, 01:16:33 (UTC +01:00)