Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Sugestie RSS
O szukaniu przygód raz jeszcze i tak do...
Page:  1  2  next 
Gwaihir #1
Member since Aug 2007 · 1211 posts · Location: Kraków
Group memberships: Użytkownicy
Show profile · Link to this post
Quote by Gaffke:
A ten quest to w Wadrze?

Jak działa ten cały system zwiększenia szansy na zalezienie przygody kiedy się wcześniej x energii wydało bez efektu?
297e wydane w 3 kliknięciach na absolutny bezsens. Co więcej - jak reszta pisała - wyobrażam sobie to wspaniałe uczucie, kiedy nie przejdzie się przygody w pierwszej próbie i trzeba jej szukać od nowa z podobnymi rezultatami.

Wielu już się oburzało o to, że wydali setki energii na nic. Skoro wszyscy się zgadzają, że obecny system wyszukiwania przygód jest totalnie do bani - jeżeli ktoś uważa inaczej, to niech pierwszy rzuci kamień - i ma podobno zostać wymieniony, to jaki jest sens podpinania pod niego nowego miasta na które wszyscy tak czekali?

Dobrze, że ostatnio i tak mi się klikać nie chciało, więc się energia na postaciach marnowała, ale jeżeli komuś zależy i wywala dzień w dzień po 100e na nic, to z całym szacunkiem - odechciało by mi się błyskawicznie.

Propozycji było wiele - dać możliwość odkupienia energii wydanej na szukanie przygód. Pomysł ma szanse przejścia, czy został zbojkotowany?
Doraźne lekarstwo - jeżeli ktoś wyda więcej niż x energii bez znalezienia jakiejkolwiek przygody, a w mieście jest do znalezienia cokolwiek, to powiedzmy po tych 100e znajduje z automatu.
Przecież to się zupełnie mija z celem.
[Image: http://diverseworld.eu/radek/oni.jpg]
Baenre.
This post was edited on 2010-10-07, 11:33 by Gwaihir.
gorthaur #2
Member since Jan 2007 · 1395 posts · Location: BaradDur
Tak ja dzis wydałem DK 100e znalazłem inną przygodę. Pozostałe 80 e przeznaczyłem na ponowne szukanie a oczywiście jak znalazłem przygodę dostępowa do twierdzy krasnali - jak mogło być inaczej? Zabrakło energii podczas jej trwania i teraz trzeba będzie szukać jej od początku. Jakie to jest osłabiające ...
[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
Boragor #3
Member since Jan 2007 · 2827 posts
Group memberships: Animatorzy, Użytkownicy, WD Global, Zdarzeniowcy
No niestety - system szukania przygód póki co jest jaki jest i na razie taki będzie, choć zmiany są dyskutowane, także na forum.

W, mam nadzieję, niedługim czasie coś się ruszy w temacie.

Co do samego miasta, to pocieszające może być to, że jak już owego questa znajdziecie i przejdziecie, to już macie przecież dostęp do Wudu-Dor i możecie tam jechać kiedy chcecie.

Myślę, że trochę zachodu jaki jest potrzebny żeby się tam dostać nikomu nie zaszkodzi, zwłaszcza, że to góra dwa dni roboty, co jest przecież kropelką w morzu energii, którą wydajemy na szkolenie postaci.

Potraktujcie to jak... miłe urozmaicenie ;). Ja to też potraktowałem w ten sposób.

Quest został napisany specjalnie w ten sposób, żeby dostanie się tam nie było formalnością tylko wiązało się z pewny zaangażowaniem.
Spike
[Image: http://img140.imageshack.us/img140/3554/onikb4.jpg]
proszą o nie jeżdżenie po ich członkach ;)
Kiathle! I lepsze czary obronne (w tym na dystans) dla magów!
Marqs #4
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3960 posts
Group memberships: Użytkownicy, WD Global
To nie zaangażowanie. Zaangażowanie to by była mini kampania z jeżdżeniem po krainie, szukaniem starych map w bibliotece itd.

To jest po prostu upierdliwe ;)

Wywalić to szukanie przygód i już... to tylko sztuczny i nieprzyjemny sposób na ograniczenie naszego tempa rozwoju.
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Grygor #5
User title: stary pieprzony marudzący tetryk
Member since Jan 2007 · 2066 posts
Group memberships: Animatorzy, Graficy, Skrybowie, Użytkownicy
Jestem za. Ew. dać skilla "poszukiwacz przygód", przynajmniej nie będzie płaczu nad straconą bezpowrotnie energią.
[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
Losstarot (Administrator) #6
Member since Jan 2007 · 2622 posts · Location: Śląsk
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, ScriptMaker, Strażnicy, Użytkownicy
1- dać możliwość odzyskania zmarnowanej energii za szukanie przygód
2- zrobić tak aby przygody same się odkrywały po jakimś czasie (wpływ charyzmy i sławy)
3- pozostawić możliwość szukania przygód, dla niecierpliwych
Wanderer !!!
elOlivard #7
Member since Nov 2008 · 385 posts · Location: Kraków
No to wygląda, że udało się trafić na przygodę - jednak przejście jej jak się domyślam na moim poziomie bardziej randomowe - a że przygoda się chowa to lipa również.
Pozdrawiam - Oli
Szlajowaty #8
Member since Dec 2009 · 71 posts
Jeżeli komuś się nie podoba system szukania przygód - droga wolna, możecie sami napisać doskonalszy skrypt, to nie jest takie łatwe, jak wam się wydaje ;).
Chcecie miasto - musicie się męczyć, proste!

Poniżej odpowiedź Marqsa (ModL)
Quote by Marqs:
Zasadniczo to my nic nie musimy. A zmuszanie graczy do czegoś co dla nich jest bezsensowne/upierdliwe/nieprzyjemne/głupie to zdecydowanie kiepski krok.

Wywalić to i już. Ktoś będzie za tym płakał? Jedyny problem to to, że nie wiadomo co by się stało z losówkami. Ale starczy je dać jako random przy podróży i wyjdzie lepiej niż jest.
This post was edited on 2010-10-07, 22:43 by Losstarot.
Szlajowaty #9
Member since Dec 2009 · 71 posts
Chwila, chwila.
Sam napisałeś, że nic nie musicie, a już w następnym zdaniu narzekasz, że jesteś zmuszany do bezsensownej/upierdliwej/nieprzyjemnej/głupiej rzeczy.
Zdecyduj się na coś ;).
Marqs #10
Bo nie musimy. Możemy olać rozwiązanie, które jest dla nas głupie. Dlatego właśnie ja swoją postacią nie szukam tego questa. Sprawdzam tylko pracusiem ile ene pójdzie w błoto żeby mieć lepszą podstawę do marudzenia.

Ale jeśli ktoś chce się tam dostać to jest zmuszony do czegoś, co jest obecnie chyba najbardziej nieprzyjemnym elementem gry. Elementem na który narzeka się od lat a nic nie jest w nim poprawiane.

Nieciekawie jednym słowem.
Miecze! Miecze! Miecze!
This post was edited on 2010-10-07, 20:44 by Marqs.
Boragor #11
System szukania przygód jest do zmiany oczywiście, ale Marqs jak zwykle demonizujesz i hiperbolizujesz problem.

Punkty energii wydane na szukanie przygód to tylko kropelka w morzu energii wydanej na skillowanie postaci przecież.

Skill "Poszukiwacz przygód" jest w planach. Ale raczej będzie się nazywał "Wędrowiec" albo "Wanderer". Będzie docelowo zwiększał szansę na znalezienie przygody. Ale to jak dokładnie będzie działał będzie zależeć od tego jak będzie wyglądać samo szukanie przygód jak już zrobimy jego reformę.

Starzy wyjadacze dostaną na start oczywiście więcej na podstawie tego ile wydali na szukanie przygód energii.

Skill jak dla mnie powinien też rosnąć jak postać podróżuje między miastami.
Spike
This post was edited on 2010-10-07, 21:22 by Boragor.
Marqs #12
No wszystko fajnie. Tylko co gracza obchodzi, że to będzie nawet 0,00000001% jego całej zużytej energii ale np trzy dni wywalał będzie w błoto energię na szukanie jakiegoś tam questa i przyjemności będzie miał z tego tyle, że...

Niby nic, ale mamy trzy dni złego humoru gracza. A mogło by tego złego humoru nie być wcale. Ok, można dodać kolejny skill, kolejny pasek który się nam będzie napełniał... ale czy to jest nam potrzebne?

IMO to wędrowanie w WND powinno się opierać na polowaniach, kontraktach, karawanach, skupach trofeów, odnawialnych przygodach i masie innych rzeczy z tych co to na wdrożenie czekają a nie z wpisywania w okienko jakiejś liczby, klikaniu ok i modleniu się o to, żeby znaleźć quest. Po reformie szukania zaś kolejna atrakcja to +1 do pasków skilli... jupi...
Miecze! Miecze! Miecze!
Boragor #13
Marqs - czyli już wiesz jak będzie wyglądała owa reforma?

Ja nie wiem, z tego co gadałem z Vandem, to on też nie. Ale skoro wiesz, to może przygotuj gotowy kod - wklei się do gry i będzie git.

Skoro jest faza na zmiany w grze proponuję się poważnie zastanowić na tym jak owo szukanie przygód ma wyglądać, zebrać stare pomysły i wykminić coś lepszego niż jest teraz. Jeżeli pomysł będzie sensowny, także pod względem realizacji, to przecież dlaczego miałby nie wejść?

Najprościej jest narzekać.
Spike
merowe #14
User title: Smutny
Member since Jan 2007 · 2171 posts · Location: Zamość
Group memberships: Strażnicy, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
In reply to post #12
ja się zgodzę z Marqsem. kolejny "pasek do napełniania" imho nie pomoże zbyt wiele. zamiast tego może rozwiązanie "każdy wydany punkt ene zwiększa szanse znalezienia przygody" zrobić x2 albo i nawet x4?może na dłuższą metę to by nie dało zadowalających wyników ale na krótszą imho to już by był krok do przodu.
Marqs #15
Ależ Boragorze, ja nie narzekam. Ja właśnie podałem pomysł. Wywalić to szukanie przygód kompletnie. Niech przepadnie i nigdy nie wraca. Wszystkie questy od razu dostępne. Nawet kodu skomplikowanego pisać nie trzeba. Widzisz jak przyspieszam prace nad udoskonalaniem WND?  :-D

Losówki to inna para kaloszy i tu jest IMO kilka opcji.

1) Oddzielona kolumna z wszystkimi losowymi questami z miasta (oczywiście od razu dostępnymi) i np odnawiane co 2-4 tygodnie losowo.
2) Losówki wyłącznie przy podróży. Jak chcesz to klikasz jak nie to po prostu dokańczasz podróż.
3) Losówki to jedyne przygody jakie obejmuje obecny system szukania przygód, czyli pełnoprawne questy odsłonięte od razu a z losówkami można się bawić tak jak to możliwe jest teraz tylko, że szanse odpowiednio zwiększone. To dla tych co im się podoba taki dreszczyk emocji "znajdę coś czy 100 ene w błoto".
Miecze! Miecze! Miecze!
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  1  2  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 194.8 ms (128.8 ms) · 144 database queries in 13.8 ms
Current time: 2021-01-18, 01:49:41 (UTC +01:00)