Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna RSS
Targ - tylko sensowne propozycje.
Page:  previous  1  2  3  4  5  6  7  next 
Mistral #16
Member since May 2010 · 996 posts · Location: Południe Europy
Group memberships: Użytkownicy
Show profile · Link to this post
In reply to post ID 68857
Targ mógłby wyglądać tak:

1. Postać zyskuje przedmiot.
2. Przedmiot jest wyceniony tak jak wszystkie inne przedmioty w sklepach w zależności od różnych cech (takich jak pochodzenie, opóźnienie, obrażenia, materiał z którego jest wyrobiony itd.), które składają się na ostateczną wartość przedmiotu.
3. Postać po uzyskaniu przedmiotu, może sprawdzić jego wartość w każdym sklepie (obliczając procenty ;-) ) i oprócz tego na targu jest informacja o 100% jego wartości.
4. By wyłożyć przedmiot na targ postać musi uiścić koszty manipulacyjne w wysokości 5% wartości przedmiotu, jednak podobnie jak w przypadku magazynu nie mniej niż 15 miedziaków za ekwipunek i 3 miedziaki za pozostałe rzeczy.
5. Przedmiot ląduje na liście oczekujących na wystawienie na targu na 96-288 klepsydr (to dobry pomysł z losowością pojawienia się na targu. Przynajmniej stwarza szanse dla każdego.)
6. Listę przedmiotów wystawionych i tych, które mają się pojawić może obejrzeć każdy w Magicznym Lusterku za 15 miedziaków - marzy mi się taka możliwość w kilku innych miastach, żeby targ ożywić i ograniczyć bieganie.
7. Przedmiot pojawia się na liście za 70-120% jego realnej wartości (i znowu Random :-p ).
8. Czas w przeciągu którego przedmiot pozostaje wystawiony na targu może zostać ograniczony do 30 dni, w czasie których jego cena systematycznie spada o 10% tygodniowo, jednak nie poniżej 60% realnej wartości.
9. Po upływie terminu, niesprzedany przedmiot automatycznie wraca do magazynu postaci.
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminiarch.jpg]
"So remember to keep your mind sharp and your teeth clean!"
Arlington Public Library terminal
Aayren ili Essen #17
Member since Jul 2007 · 1575 posts · Location: Kraina Niebieskich Migdałów / Lublin
Group memberships: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
 Ja bym ceny żadnego przedmiotu nie podnosił do więcej niż 100%. Jak ktoś to kupi, to i tak sprzedający zyska wiele, a kupujący najwyżej nie straci.
[Image: http://stat.rumandmonkey.com/tests/1/6/5261/20802.jpg]
Boragor #18
Member since Jan 2007 · 2827 posts
Group memberships: Animatorzy, Użytkownicy, WD Global, Zdarzeniowcy
Co do wyceny, co do wyceny randomowej to mija się to z celem, bo...

Jest w planach wprowadzenie skilla "Handlarz".

A teraz dlaczego:

Dajmy na to wystawiamy miecz za targu za 20 srebrników. Robimy akcję kup teraz dajmy na to.

Jeżeli sprzedamy przedmiot bardzo źli urzędnicy zabierają nam z transakcji, jeżeli ktoś kupi przedmiot 20%, czyli w tym wypadku 4 srebrniki. Skill handlarz obniżałby ten zbójecki podatek.

Rozwijalibyśmy go sprzedając przedmioty. Za każdym razem jak sprzedamy rośnie i im sprzedamy za większą kwotę tym szybciej rośnie za każdym razem.

Mając realny wpływ na ceny (czyli sprzedając towar za 50-100% jego wartości - pojawia się nam taki zakres jak chcemy wystawić przedmiot na targu) możemy modelować przyrost tego skilla.

Pomysł z podglądem ofert z innych miast jest fajny. Ja bym do tego wprowadził jeszcze ze 2-3 konkurencyjne targi w innych miastach. Jeden w Wadrze, drugi może w Utreed. Każdy jednak z targów miałby określone kwoty maksymalne za sprzedawane przedmioty. Ten w Utreed: przyjmuje przedmioty o wartości do 1 zł. Ten w Kowd przyjmowałby do 10 zł monet, a ten w Wadrze do 50 zł monet. Targ w Utreed, ze słabymi ajtemkami dla początkujących ubarwiłby rozrywkę dla młodych postaci, które też mogły by zacząć handlować od początku.

Kowd z zakresem do 10 zł monet, było by jednocześnie na tyle blisko, że nie było by upierdliwe tam jeździć.

A Wadra, była by targiem dla weteranów.
Spike
[Image: http://img140.imageshack.us/img140/3554/onikb4.jpg]
proszą o nie jeżdżenie po ich członkach ;)
Kiathle! I lepsze czary obronne (w tym na dystans) dla magów!
This post was edited on 2010-10-03, 10:16 by Boragor.
Marqs #19
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3960 posts
Group memberships: Użytkownicy, WD Global
To ja już bym wolał mieć wszystko pod ręką w Kowd tylko podzielone na zakładki tanie/średnie/drogie żeby nie musieć się przedzierać przez listę miliarda itemków jeśli interesuje mnie coś tylko z wyższej półki. No i wszystko w jednym miejscu wydaje mi się wygodniejsze. Chcę sprawdzić co na targu to jadę do Kowd i zerkam sobie. A jak zerkam na itemki z dużych lvli to przy okazji mogę sprawdzić jak się ma sprawa z ofertą dla mniejszych postaci. A przy takim rozbiciu targów człowiek by się najeździł więcej niż to tego warte.
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Boragor #20
No ale miałbyś podgląd czy za kasę czy za ordery na to co się dzieje w innych targach.

Poza tym to Wanderer, a nie Siedzenadupiezawszeiteraz i ta gra IMHO powinna polegać na jeżdżeniu ;)
Spike
Marqs #21
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3960 posts
Group memberships: Użytkownicy, WD Global
Nie każdy ma ordery a i kasa się nie wszystkim przelewa. A jak będą opłaty podobne do tych teleportowych to... Poza tym po co płacić za coś co może zrobić nasz pracuś za darmo? :D

Mi tam bez większej różnicy bo ja z targu pewnie będę korzystał raz na ruski rok. Ot, po prostu wydaje mi się to być niewygodne i niepotrzebnie przekombinowane ;)
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
elOlivard #22
Member since Nov 2008 · 385 posts · Location: Kraków
No to i ja podam kilka swoich uwag:
-Targ jako opcja sprzedaży za cenę większą niż cena złomowania ogólnie dobrym pomysłem jest.
-Rozumieć zatem, że do naszych sprzedawanych przedmiotów doliczony jest VAT, jednak jestem przeciwny aby gdy wystawiamy przedmiot na te ustawowe 2 tygodnie i nam nie zejdzie to tracimy 5% (przykładowo) jego wartości - tu przytoczę przykład - mamy pierścień za 20 złociszy na sprzedaży (normalnie kosztowałby tam więcej no ale kupiliśmy sobie lepszy no to czemu nie odzyskać więcej kasy na jego spieniężeniu), no ale nikt go nie kupił - bo dajmy na to elita ma już lepsze pierścienie, a młodych jeszcze nie stać, i przedmiot robi pyk po tych 2 tygodniach do magazynu a my za ten cały cyrk bulimy 1 złocisza co jest jednak dużą kwotą.

-skill handlarz - tu klika istotnych uwag:
Jak bardzo powoli będzie on wzrastać? Jak bardzo jego charakterystyka poziom/zysk będzie zmierzać do nieskończoności nieliniowo? Jak długo mam handlować złomem żeby wreszcie bardziej mi się opłaciło upłynnić ten super drogi amulet?
No powiedzmy sobie szczerze - jak często zmieniamy ekwipunek, żeby sprzedać stary - no raz na dłuższy czas, jak skill będzie rósł powoli - to są trzy wyjścia - albo kiedyś tam się go wyszkoli, albo trzeba będzie wystawiać ten złom z osady w nadziei że ktoś nam kupi podbiwszy skilla, albo kupować drożej w sklepie by potem sprzedać taniej na targu - śmiało mogę powiedzieć - za opłacalne to nie będzie w stosunku do możliwości zarobku.

Kolejna sprawa - sprzęt sprzedawany po niższej wartości owszem - ale ja myślę że powinna być możliwość zarabiania na targu - jeśli kiedyśtam wejdzie umagicznianie - to śmiało powinno się dać sprzedać nieco drożej przedmiot.

Innymi podatkami objąć powinno się też przedmioty niebitewne - no bo kiedyś wiadomo pewnie będą potrzebne, i handel nimi także będzie konieczny.
Pozdrawiam - Oli
Boragor #23
Umagiczniony przedmiot będzie systemowo droższy.

Złom z osady: nie wszystko da się sprzedać, ale pierścionki od Koszmara - na przykład ten +35 HP, to niezła IMHO rzecz, więc część rzeczy może zejść.

Poza tym zasada jest taka, żeby to były trochę tańsze ajtemki niż w sklepach, więc gracze niżsi stażem będą kupować.

A jak będzie rósł? Nie wiem - kwestia odpowiedniego balansu.

A rósł będzie tak jak powiedziałeś:
Od maksymalnej kwoty tego podatku wraz ze wzrostem skilla będzie dążył do zerowej jego stawki.
Spike
elOlivard #24
Member since Nov 2008 · 385 posts · Location: Kraków
Wracając do kwestii przedmiotów niebitewnych, handel nimi na targu będzie konieczny - no bo wiadomo umagicznianie, wytwarzanie przedmiotów, warzenie mikstur, budowanie i wiele innych - toteż przedmioty te powinno dać się sprzedać po cenie równej ich 100% wartości a nawet i więcej - bo to nie są jednak przedmioty które kupuje się w sklepie, a pozyskuje się innymi drogami, i jest konkurencja, że u tego gracza kupię harpie pióra po 15 miedziaków a u tamtego kupię po 10, podczas gdy wartość "nabita" to 8 miedziaków. Że dajmy na to jesteśmy jedyną osobą która zbiera dany towar i ma go w sprzedaży to może sprzedać go drożej.

Oczywiście wszystko to naturalnie będzie mieć miejsce jak już będzie można te wszystkie dobra wykorzystywać w inny sposób aniżeli tylko złomowanie w sklepie.
Pozdrawiam - Oli
Boragor #25
Chcieliście jakiś pomysł na wykorzystanie złomu?

Dla pracusiów - kowali - niech skupują złom za groszę, a później wykorzystują materiał do robienia nowych broni, które mogą być lepsze.

Jak już wejdzie robienie przedmiotów przez pracusiów, to jasna sprawa, że będzie konkurencja i ceny powinny się unormować same. Ale to jeszcze za jakiś czas.
Spike
Jeremiasz #26
Member since Jan 2007 · 829 posts · Location: Mysłowice
In reply to post #21
System Targowy by Jeremiasz czyli skomplikowany mix anty wałkowy
Zasady:

1. CENA KUPNA jest ustalana na podstawie ilości danego towaru na Targu ale nie może być niższa niż 70% WARTOŚCI PRZEDMIOTU. CENY są ustalane są na losowy przedział czasowy od 6 do 18 godzin nazywany dalej FALĄ. Towar pojawia się na rynku w losowej FALI, ale nie późniejszej niż trzecia od wystawienia Towaru i jest dostępny w kolejnych FALACH jeżeli się nie sprzeda. CENA ZAKUPU podczas FALI nie zmienia się. TOWAR można wycofać z rynku ale znika on dopiero w kolejnej FALI, w obecnej można go zakupić.

1.1 W przypadku gdy jest tylko jeden egzemplarz danego przedmiotu CENA KUPNA przedmiotu wynosi 160 % WARTOŚCI PRZEDMIOTU a do sakwy sprzedającego trafia w przypadku sprzedaży 120% WARTOŚCI PRZEDMIOTU ( 40% marża zarządcy targu ). W przypadku gdy TOWAR występuje w sklepie w danym mieście marża wynosi 60% wartości przedmiotu.

1.2 Każdy kolejny egzemplarz danego przedmiotu obniża CENĘ KUPNA  o 6%.

ZALETY : Można zarobić na UNIKALNYCH PRZEDMIOTACH sprzedając je za więcej niż są warte. Można zarobić także na sprowadzeniu towaru z odległych stron co powinno spowodować pojawienie się handlarzy czyli nowe możliwości w grze.

1.3 Jedna postać może dokonać jednej transakcji kupna i jednej transakcji sprzedaży na dobę.

Przykład ilustrujący działanie targu:

Targ KOWD , przedmiot  Czekan-Kathanorskie-Brąz-Zwyczajna---81md--- , dostępny w sklepie KOWD. Ilość na Targu 0

Zakup jednego egzemplarza w sklepie a następnie wystawienie go na sprzedaż spowoduje, że cena na Targu po przeliczeniu cen będzie wynosiła 160%. Jednakże sprzedający nic na tym nie zarobi bo marża wyniesie 60%. Kupujący straci bo kupi drożej. Więc możliwość robienia wałków zablokowana.

Można też pomyśleć o zalaniu rynku towarem, by nasza słabsza postać mogła taniej sprzęt kupić. Aby to zrobić należy zakupić aż 9 CZEKANÓW i je wystawić w tym samym czasie. Wtedy cena w następnej FALI wyniesie 97,5% wartości, oczywiście pod warunkiem, że wszystkie czekany trafią w tej samej FALI na rynek a postać dla której będzie to zrobione nie przegapi danej FALI. Nawet jeżeli proceder się uda to w danej FALI będzie dostępne 9 czekanów, wiec zyska nie tylko nasza postać ale 8 innych o ile zyskiem można to nazwać.

Jak widać transfer pieniędzy do silniejszej postaci jest uniemożliwiony, z kolei transfer pieniędzy w drugą stronę jest utrudniony a nawet jeśli do niego dojdzie ma pozytywne skutki także dla innych postaci. Nie wspominając już o stratach jakie ponoszą postacie sprzedające towar bo dostają tylko 37,5% wartości przedmiotu.

1.4 Możliwości rozwoju Targu : charyzma zmniejszająca 40% marżę, każda udana transakcja sprzedaży zmniejszajaca 40% marżę

Myślę, że taki system byłby ciekawy bo :
1. Rola strażników marginalna, raczej lodów nie da się zrobić
2. Da się zarobić na przedmiotach rzadkich, trudno dostępnych
3. Początkujące postacie mogą kupić taniej sprzęt ale też niezbyt tanio bo przy dużej ilości danego towaru bardziej będzie opłacało się sprzedać Towar w sklepie aniżeli wystawić na Targ
4. Rozwiązanie dla rynku broni, jeżeli chodzi o rynek przedmiotów niebitewnych, możliwość kupowania większej ilości produktów oraz zmienione współczynniki...co do rynku broni współczynniki też można zmieniać :)

WADY:
1. Zabijamy wolny handel

Przykłady ilustrujące działanie Targu od strony liczb :
Cena i zysk uzależnione od ilosci towaru
[Image: http://img685.imageshack.us/img685/92/zrzutekranulk.png]

Przykład ustalania cen w FALACH
[Image: http://img693.imageshack.us/img693/5760/zrzutekranu1mz.png]
This post was edited on 2010-10-03, 13:23 by Jeremiasz.
Vandhall (Administrator) #27
Member since Jan 2007 · 4385 posts · Location: Kathanorn
Group memberships: Administratorzy, Użytkownicy
Nie jest anty-wałkowy ;)

Z tego co zrozumiałem - to nie rozwiązuje podstawowego problemu targu: sprzedaży przedmiotów głównej postaci  postaciom pobocznym (z innych kont) albo utworzonym wyłącznie na potrzeby skupu. Tym bardziej, że 160% dla charyzmatycznej postaci, z dużym doświadczeniem handlowym da w efekcie ponad 100%.

Jeżeli skomplikowany system anty-wałkowy nie rozwiązuje tego problemu to lepiej wprowadzić prosty, z podstawowymi zabezpieczeniami - dający większą swobodę ale z dobrym systemem śledzącym uczestników transakcji. Po kilku głośnych banach - pewnie będzie się to sprawować najlepiej ;)
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminisorc.jpg]
W zasadzie nie jestem materialistą. Jednakowoż entuzjazm w pracy
jest wprost proporcjonalny do wysokości stanu konta.
Boragor #28
Im bardziej user friendly jak dla mnie tym lepiej.

Vand ma rację ;)

Komplikować można to w nieskończoność, ale to tylko spowoduje to, że targ będzie za 18 lat może ;)
Spike
Jeremiasz #29
Member since Jan 2007 · 829 posts · Location: Mysłowice
In reply to post #27
Marża 60% nie obnizała by się. Chodzi o to, żeby nie zarabiać na przedmiotach dostępnych w tym samym miejscu. Co do sprzedaży przedmiotów własnym postaciom - oczywiście blok ;)

Pytanie do Ciebie Szefie :) jak mam sprzedać przedmiot mojej innej postaci przez pośrednika w korzystnej cenie gdy:

1. Ilość przedmiotów takich samych musiała by być powyżej 7
2. Nie wiadomo kiedy przedmiot trafi na rynek
3. Nawet czekając aż wszystko trafi na rynek w tym czasie ktoś może zakupić przedmiot i już cena nie jest taka jaka być powinna w kolejnej fali.
4. Nie wiadomo kiedy bedzie następna fala, jaka będzie cena w kolejnej fali i jak długo fala będzie trwała, wiec możliwości planowania są znikome
5. Ktoś może nas wyprzedzić w zakupie przedmiotu
6. Zyskują także inne postacie a nie tylko nasza więc gdzie tu wałek? Wspomagając swoją postać wspomagasz co najmniej 7 innych i to nieznacznie bo cena jest niewiele niższa...
7. Proceder należy powtórzyć dwa razy : nasza postać -> pośrednik , pośrednik -> nasza postać

Boragor ale to rozwiązanie jest właśnie user friendly bo Ty jako gracz wystawiasz tylko przedmiot albo kupujesz, nie musisz się przejmować ustalaniem ceny czy tym, że ktoś podważy wiarygodność Twojej transakcji. Wszystko robi system Ty tylko zaglądasz na targ patrzysz na ceny i albo kupujesz albo próbujesz sprzedać. Jeżeli ceny są ok to wrzucasz swój złom jeżeli nie to sprzedajesz w sklepie albo trzymasz.

Zdaję sobie sprawę, że mój pomysł jest skomplikowany i może też ciężko zrozumieć co i jak ale raczej nie da się lodów zrobić.
Jeden sposób na wałek widzę ale kompletnie nieopłacalny i raczej transakcja na tyle charakterystyczna, że latwa do wykrycia.
Mianowice kupuje przedmiot za 10 zł i idę tam gdzie go nie ma. Wystawiam za 16 zł. Pośrednik kupuje go za 16zł ja dostaję 12 zł. 2 zł zysku na mojej postaci. Pośrednik wystawia przedmiot ponownie za 16 zł kupuję drugą postacią za 16 zł, pośrednik dostaje 12zł czyli traci 4zł, a druga postać dostaje przedmiot wart 10 zł w cenie 16 zł, czyli jest stratna 4-6 zł ( w zależności czy dalej go sprzeda ). Łącznie za transfer 2zł trzeba zapłacić 8-10zł. Przy czym transakcja ta jest na tyle charakterystyczna mianowicie ja->pośrednik->ja, że w przypadku gdy parametry broni nie zmienią się ( umagicznianie czy coś ) można ją uznać za nielegalną. Obejście jej z kolei będzie wymagało kolejnego pośrednika i zwiększenie kosztu o kolejne 4zł ( marża Targu )
This post was edited 2 times, last on 2010-10-03, 14:44 by Jeremiasz.
Vandhall (Administrator) #30
Member since Jan 2007 · 4385 posts · Location: Kathanorn
Group memberships: Administratorzy, Użytkownicy
Quote by Jeremiasz:
Mianowice kupuje przedmiot za 10 zł i idę tam gdzie go nie ma. Wystawiam za 16 zł. Pośrednik kupuje go za 16zł ja dostaję 12 zł. 2 zł zysku na mojej postaci.

I tyle w temacie ;)... 2 zł dla głównej postaci, (i to na początku bo z każdą udaną transakcją będzie więcej + lepsza charyzma) koszty pobocznych się nie liczą...

Chodzi mi o to, że skoro system nie zabezpiecza w 100% przed "wałkiem" to po co nam on...
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminisorc.jpg]
W zasadzie nie jestem materialistą. Jednakowoż entuzjazm w pracy
jest wprost proporcjonalny do wysokości stanu konta.
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  previous  1  2  3  4  5  6  7  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 268.6 ms (209.8 ms) · 144 database queries in 19.4 ms
Current time: 2021-01-18, 01:40:02 (UTC +01:00)