Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Offtopic RSS
....Bye
Page:  1  2  3  4  next 
Grygor #1
User title: stary pieprzony marudzący tetryk
Member since Jan 2007 · 2066 posts
Group memberships: Animatorzy, Graficy, Skrybowie, Użytkownicy
Show profile · Link to this post
Subject: ....Bye
Nosiłem się z tym od dłuższego czasu... no cóż, kiedyś na każdego przychodzi czas.

Właśnie wyklikuje swoją ostatnią ene w grze. Puszczam ją w tragiczny system szukania przygód. Ostatnio robiłem to nagminnie i chyba właśnie przez to ulotnił się czar WND. Nie bardzo pociąga mnie wizja wykonywania awansu na 127-8 lvlu, toteż postać stoi w miejscu z licznikiem 500 expa do 126 poziomu. Nie poexpie, nie poskilluje, nie ma opcji na jakikolwiek zarobek - nie wbijając lvlu. Czas leci a klepsydry przepadają. Mógł bym powiedzieć, ze sam sobie jestem winien, nie do końca jednak była by to prawda. Było zapewnienie, że na awanse nie będzie trzeba czekać, szczególnie, że apelowałem o jakieś kroki w tym kierunku już daaaawno temu. Cóż, cała przyjemność z realizowania pewnej strategi rozwoju wzięła w łeb. Kropką nad "I" jest balans profesji. Nic nie wskazuje, na to żeby awans na najeźdźcę miał cokolwiek zmienić. Po prostu zbrakło w końcu ochoty do klikania.

Postaci póki co nie anihiluje, co jakiś czas zajrzę tu ponieważ jest jeszcze coś do dokończenia. Chcę też zobaczyć owe coś, które przygotował wam Losstarot z moją i Teppicka pomocą (mam nadzieje, że narobiłem smaku) ;). Można by rzec, że to taki pożegnalny prezent, dla reszty za kilka lat przyjemnej forumowej znajomości. 
Bywajcie.
[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
Losstarot (Administrator) #2
Member since Jan 2007 · 2617 posts · Location: Śląsk
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, ScriptMaker, Strażnicy, Użytkownicy
Trudno się nie zgodzić co do powodów, aczkolwiek szkoda, mam nadzieję że wrócisz.
Wanderer !!!
Minkiel #3
Member since Apr 2007 · 1291 posts
Group memberships: Animatorzy, Użytkownicy, WD Global
Ehh....

Żal...

Ale fakt, faktem rozumiem... cała strategia dla postaci dała w łeb w momencie kiedy się okazało, że awansu nie ma... To mogło zniechęcić.

[Image: http://images30.fotosik.pl/165/9d3e0c1867174e9fm.jpg]

Serwis nart Kraków
Gwaihir #4
Member since Aug 2007 · 1211 posts · Location: Kraków
Group memberships: Użytkownicy
Nieco nawet zabawne ile w tej grze od przypadku czystego zależy.

Gdybyś Ty był w klanie z Teppic'iem i to Tobie on by przygodę napisał, a moja cierpliwość została by na taką próbę jak Twoja wystawioną - pisał bym bliźniaczego do Twego posta, z tym że już miesiąc temu.
Przykre to straszliwie, że kolejna legenda nosi się z zamiarem opuszczenia Kathanorn. Co gorsza w cały ten burdel wpadłeś dlatego, że odważyłeś się przełamać standardy, wyrwać z szeregu i poszukać innych rozwiązań niż tłumy.
Kilka razy zastanawiałem się właśnie jak bardzo Twoja strategia rozwoju została skrzywdzona takim obrotem sprawy i naprawdę jestem pełen podziwu dla miłości jaką darzysz (darzyłeś?) tą grę, że wytrzymałeś tak długo.
Mnie właściwie przeraża to również i świetlanej przyszłości nie wróżę, choć nie po to tutaj głos zabieram by fusy mącić. Niemniej jednak jest to dobre miejsce by zastanowić się przez chwilę co się dzieje z Wandererem?
Co się stało z awansami?
Inicjatywami niektórych Animatorów, którzy ewidentnie wzięli na swe barki więcej, niż byli w stanie udźwignąć efektem czego było wiele niesnazek i awantur a niektóre konkursy (najprawdopodobniej) do tej pory nie doczekały się rozstrzygnięcia?
Gdzie w tym wszystkim są plotki o wprowadzonym i już gotowym od miesięcy nowym mieście, świątyni, chorobach?
Wielka niespodzianka z okolicy nowego roku? Chyba jeden z największych niewypałów jaki tutaj widziałem - boli tym bardziej, że wydałem na niego 2-3 miesięczną energię dając się omamić i złapać na ładne teksty o cierpiącej i umierającej ludności i rozkazach króla, który na "mnie" tak straszliwie liczył.
Nie ma co owijać w bawełnę - praktycznie wszystko, co się pojawia, choć dużo tego nie ma - jest potwornie zbugowane. To co możemy zobaczyć, zgłaszamy, pytanie czy jest to choć 50% naszego świata. Co z całą resztą? Czy w ogóle jakiekolwiek testy są przeprowadzane na tych sporadycznych nowych funkcjonalnościach?
Chyba w tym miejscu o juki, czy targ pytać już nie wypada, bo i po co?
A lista co robię i co robić będę? Wydaje mi się, że w tym roku nic tam nie drgnęło, choć oczywiście mogę być w błędzie.

Wanderer nie wychodzi z kryzysu, nie odkopuje się z zaległości. Pogrąża się w całym tym chaosie głębiej każdego dnia.
[Image: http://diverseworld.eu/radek/oni.jpg]
Baenre.
This post was edited on 2010-07-23, 09:12 by Gwaihir.
Marqs #5
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3959 posts
Group memberships: Użytkownicy, WD Global
Szkoda, ale nie zdziwiła mnie Twoja decyzja, spodziewałem się tego. Ba, spodziewam się, że całkiem niedługo paru innych starych graczy może dać sobie z WND spokój. Sam jakiś czas temu nie miałem internetu dwa dni, normalnie po takiej przerwie pierwsze co to wchodziłem sobie na WND i forum, żeby zobaczyć co i jak, a teraz? Ot, poczekałem sobie do wieczora i wyklikałem no bo przecież trzeba, inaczej ene ucieknie :rolleyes:

Tempo wprowadzania usprawnień jest jakie jest, było takie od dawna i od dawna było niestety przyczyną odchodzenia starych, wartościowych graczy, a że teraz doszły jeszcze problemy w ustalaniu priorytetów... Ech, jak fajnie by było usłyszeć od V "No dobra szanowni gracze, to co byście chcieli teraz dostać?" i faktycznie po niedługim czasie to "coś" zobaczyć w grze.

Od nowego roku jedyna poważna rzecz jaka weszła to bodaj animatorzy (których działalności od jakiegoś już czasu ja jako gracz nie widzę), narzędzia dla nich itd. faktycznie wyglądały na spory projekt, ale cała reszta (nie licząc dwóch awansów, choć powinny być już w tym czasie zrobione cztery) to totalne pierdółki, które w oczach laika wyglądają na coś robionego w max parę dni. Rok 2009 też szału nie robił niestety.

Szkoda, że nie dość, że nie ma nowych funkcjonalności to nie działają nawet wszystkie stare, całe szczęście, że naprawione są łowy i walki drużynowe są teraz sensowniejsze. Zawsze coś, choć to drugie praktycznie w WND nie istnieje.
Z resztą dla nas to w sumie nie trzeba tak dużo, dodać miasta żeby było co ze złotem robić i na co zbierać, dodać awanse, dodać nowe questy z nowymi bossami (albo zmienić stare tak, żeby np dało się iść na przełęcz po trolla górskiego a nie modlić się o spotkanie go), wprowadzić sensowne nagrody za owe "bossy" i już spokój na jakieś pół roku. No ale my dostajemy szałową podziałkę w karczmie... (wiem wiem, podziałka nie jest niczemu winna, ot przypadła jej niewdzięczna rola ilustracji ;)). Szkoda.
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Losstarot (Administrator) #6
Member since Jan 2007 · 2617 posts · Location: Śląsk
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, ScriptMaker, Strażnicy, Użytkownicy
Podziałka, podziałka ... to akurat moja zabawka, niestety awansu nie jestem w stanie zrobić więc chociaż pierdółki :)
Co do bugów o których pisał Gwaihir, niestety ale nie da się wszystkich znaleźć przed wprowadzeniem, a samo szukanie ich i testowanie jest czasochłonne.
Miałem okazję zobaczyć trochę kodu źródłowego i naprawdę się nie dziwie że to wszystko tyle trwa.
Wanderer !!!
Marqs #7
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3959 posts
Ależ ja wiem, że podziałki V nie zrobił, to tym bardziej podkreśla moje spojrzenie. Bo gdyby nie gracz to nawet podziałki byśmy nie mieli ;)

A bugi nie takie straszne są, kiedyś pamiętam, że V zrobił testowy serwerek, zagonić największe marudy do testowania danego rozwiązania i jak się będą ociągać z dokładnymi testami to ich wina, a V ma czyste ręce no bo przecież nieprzetestowanego nie wrzuci na główny serwer ;)
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Minkiel #8
Sytuacja jak z Antygony...
Dramatyzm Wanderera polega na tym, że gracze mają od gry duże wymagania. Bo do tego administrator przyzwyczaił naszą subkulturę.(Chwała mu za to bo której jeszcze grze można mieć taki wpływ na to co się dzieje?) Żeby wymagania realizować trzeba osoby/osób, które będą je spełniać. Jedna osoba to jest za mało... Stąd pomysł animatorów... Bardzo dobry zresztą, ale to ciągle kropla w morzu potrzeb. Bo co,.. my animatorzy, robimy ile chcemy... Czasem poświęcimy 30 godzin w tygodniu na Wanderera na łeba, a zdarza się, że przez miesiąc palcem nie kiwniemy. Nie jesteśmy niczym zobowiązani. Mamy czas coś tam dłubiemy, nie to nie... Nikt pretensji mieć nie może, i wygląda na to, że nikt pretensji nie ma. I tak przez ostatni miesiąc może dwa, jak słusznie Marqs zauważył, nie zrobiliśmy nic praktycznego. *) A taka jedna osoba, która na Wanderera by pracowała 8 godzin dziennie mogłaby, wierzcie mi, naprawdę wiele... Ale takiej osobie trzeba by już zapłacić... Jednak jest nas tak mało, że zapewne nie ma z czego płacić...
I tu leży podstawa problemu...
Dopóki Wanderer nie zacznie przynosić zysków które wystarczą, aby zatrudnić pracownika, nigdy nie będzie lepiej... Proponuje więc się przyzwyczaić, albo zaproponować jak dać Wandererowi zarobić. :)

To nie jest projekt, który byłaby wstanie pociągnąć jedna osoba, na poziomie jaki my gracze oczekujemy.

*) Za wyjątkiem Grygora i Losstarota, którzy odwalili kawał wspaniałej roboty, a jej efekty już niedługo.

Serwis nart Kraków
This post was edited 4 times, last on 2010-07-23, 10:38 by Minkiel.
Hathor #9
User title: Hathor
Member since Dec 2007 · 599 posts
Dramatyzm Wanderera polega na tym, że gracze mają od gry duże wymagania.

Przepraszam, ale czy umożliwienie rozwoju postaci to dużo? Chłopcy nie mogą zrobić awansów, bo nie ma qestów. To tak wielkie wymagania?
Wypasione sklepy w Kiathle!!!!!
Minkiel #10
Quote by Hathor:
Dramatyzm Wanderera polega na tym, że gracze mają od gry duże wymagania.

Przepraszam, ale czy umożliwienie rozwoju postaci to dużo? Chłopcy nie mogą zrobić awansów, bo nie ma qestów. To tak wielkie wymagania?

Nie, to akurat nie. :)
Przywiązałaś jednak uwagę do jednego zdania w poście, a traktować lepiej by było post w całości.

Serwis nart Kraków
This post was edited on 2010-07-23, 11:25 by Minkiel.
Teriasz #11
Member since May 2010 · 445 posts · Location: Piaseczno
No to jestem sierotą:D, nie ma kto się mną opiekować. Grygor mój mistrz, był jak miły wujek z ameryki, nie wysyłał w prawdzie prezentów, ale przynajmniej dawał dobre rady;). Czas poszukać nowego mistrza...
/me nie chce być poszukiwaczem przygód, chce być znajdywaczem...
Storm #12
Member since Jan 2007 · 1119 posts · Location: Gory Marcowe
Vand, nie odpisales na moj mail, moze tu przeczytasz nieco...

Grygor byl bardzo zniechecony brakiem jakichkolwiek wiesci z pracy nad awansem na najezdzce. Nie pamietam czy ktos juz napisal tekst na najezdzce czy nie. Animatorzy moga sie wypowiedziec w tej kwestii, bo to ich dziedzina przeciez teraz.
 Sam chcialbym wiedziec cos na ten temat, bo jestem zainteresowany.

Przekonalem Grygora, by wrocil do gry, bo przeciez wprowadzanie questow na awanse to obecnie sprawa priorytetowa. Mam racje?

Czy moze ktos kompetentny i posiadajacy dostateczna wiedze na temat, wypowiedziec sie w tej kwestii rzeczowo?
[Image: http://idarionis.republika.pl/wanderer/banminiwar.jpg]

http://www.youtube.com/watch?v=a9WvP1KfnqU
Michalero #13
Member since Jun 2010 · 97 posts · Location: Ustrzyki Dolne, Warszawa
Wiadomość widać z kiedy nie wiem czy jest coś nowszego ;)

Quote by Minkiel on 2010-06-26, 17:06:
Wszyscy wiedzą, że Vandhall miał ciężką sytuację ostatnio co nie zmienia faktu, że przygody być powinny dużo wcześniej zanim ktokolwiek pojawił się na 125 poziomie. Jeśli jednak do tej sytuacji doszło, to trzeba problem rozwiązać...

Sytuacja z questami na awans wygląda następująco:
- Kapłan - wiadomo, wdrożony
- Paladyn - napisany, niewdrożony
- Najeźdźca - brak questa
- Kawaler - Quest jest napisany, przez Ikelibro, jednak nie sprawdzony.
- Łucznik, Tropiciel - Zorann pisał kiedyś questa który by się nadawał na awans. Może będzie jeden quest dla dwóch profesji?
- Najemnik - quest napisany przez Ricewinda, niewdrożony
- Obrońca - jw.
- Mag bitewny - brak questa
- Elementalista - brak questa
- Brutal - brak questa
- Zabójca brak questa, ale jest chętny do napisania

Nie ma co ukrywać, że wprowadzenie questów idzie nam jak krew z nosa. Dla mnie samego przerobienie przygody to ładnych parę, a czasami paręnaście godzin... A prawda jest taka, że jak Vandhallowi nie pomożemy to szło to będzie w takim tempie w jakim idzie teraz.

Dlatego też, żeby sztucznie przyspieszyć proces tworzenia przygód awansowych proponuje, żeby zmniejszyć ilość questów. I tak dla Kawalera i Najeźdźcy byłby ten sam quest w wyborem na końcu czy jakoś w trakcie co się chce. Tak samo dla maga i elementalisty, oraz łucznika i tropiciela... Pytanie co o tym sądzą obecni zainteresowani... Głównie to pytanie dla rycerzy... Bo u nich już czerwone światło alarmowe się przepaliło... (U paladynów też, ale tu sytuacja jest jasna) Jeżeli Ci przystali by na taką propozycję to w przyszłym tygodniu biorę się za przerabianie przygody...

Czysto pragmatycznie patrząc... Każdą z tych przygód przez następne dwa lata zrobi nie więcej niż 20 osób.. nie ma się co rozdrabniać moim zdaniem. I tak zamiast 12 przygód moglibyśmy zmniejszyć liczbę do 8... W takim tempie to jakieś dwa miesiące do przodu. ;)

Pytanie co o tym sądzicie?
Grygor #14
User title: stary pieprzony marudzący tetryk
Member since Jan 2007 · 2066 posts
Group memberships: Animatorzy, Graficy, Skrybowie, Użytkownicy
   Moment, pisałem że mogę sam questa skrobnać... zostało to zkwitowane tak, że T zrobi to i tak lepiej (w co nie wątpie), zresztą i tak nie przekoduje go zanim nie wprowadzi się kilku innych rzeczy :nuts: . Miało być za 2 tygodnie, a jest cisza. Dla was przekucie questa to kilka-kilkanaście godzin pracy, do której nie możecie się chocby zabrać, od miesiecy. Nie tylko wy poświęcacie swój czas na rozwoj tej gry. Ja tam, nie chce nikogo krytykować, ale wszyscy dokładnie wiemy, że tego awansu nie będzie ani w sierpniu, ani we wrześniu. Wszyscy wiemy, że osoby, które questy przerabiają, na własne awanse czekać nie będą. V też na ten temat słowa nie powie, bo co ma mówić, kiedy wolontariuszom się nie chce?  Szkoda, ze zabrakło wam takiej mobilizacji, jak przy queście na palladyna.

Ja ze swojej strony mogę dać tylko taką propozycje:
Postać Grygor jest cofana do 125 lvlu (ostatni lvl up był za 6 hp wiec po minimalu, nie było by tego z awansem) i zostaje mu zablokowana możliwość lvl upa, tak jak miało to miejsce w błędzie, gdzie exp był naliczany cały czas, aczkolwiek postać nie zdobywała poziomu. Wówczas możecie sobie nie robić awansu dowolnie długo, a ja mogę klikać swoim własnym trybem. Moja postać dostała już wystarczająco po dupie, wystarczy porównać (leciałem z expem do 123 poziomu, potem wystopowałem):
[Image: http://img69.imageshack.us/img69/2980/strata.jpg]
Widać jak na dłoni ile czasu czekam na ten awans. To nie tygodnie, to miesiace. ...zmarnowane, co w żaden sposób i tak nie będzie zrekompensowane, więc mam prawo liczyć na to, że mimo braku tego zakichanego awansu, będę mógł klikać normalnie.
This post was edited 2 times, last on 2010-08-04, 10:27 by Grygor.
ElAdamo #15
Member since Jan 2007 · 1281 posts
Group memberships: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
a było to tak:

Teppic napisał questa na kapłana bo ktoś tam już, już miał awansować. Czyli po znajomości zmolestował Vanda (to moja opinia). Trochę namieszał w fabule gry i ogólnych założeniach, czyli poszedł w samowolkę. Ja z Boragorem zrobiliśmy quest na Palladyna poniekąd w obawie aby i tu nie namieszał. Reszta awansów to qwestia dobrego textu i pomysłu. Teppic dał pomysł na questa na najeźdźcę ale znowu zaczął kombinować po swojemu nie znając nawet miniquestów z gildii rycerzy. Miał wtedy mało czasu więc po dyskusji jak to ma wyglądać chyba dał sobie spokój bo gdzieś wyjeżdżał.

Moja propozycja jest taka:

niech w lochach Modaam zagnieździ się staszna bestia, której Grygor nie pokona przez kilka leweli a w tym czasie dopisze się fabułę. Zakładam Grygorze iż nie liczyłeś na to, ze questa przejdziesz za pierwszym podejściem i na 125 lewelu?
Tata Ani i Ewy
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  1  2  3  4  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 338.5 ms (265.5 ms) · 145 database queries in 100.2 ms
Current time: 2019-08-25, 00:12:26 (UTC +01:00)