Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Nowicjusze RSS
Polowanie na pomioty
nauka unikow
Page:  1  2  next 
Kaniponk (Administrator) #1
Member since Jan 2007 · 1796 posts · Location: UTG
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, Strażnicy, Użytkownicy
Show profile · Link to this post
Subject: Polowanie na pomioty
Jest w Polowaiu na pomioty bonusowy ekran na ktorym dostajemy bonus do uników.
I moje pytanie brzmi czy na pewno, sprawdzalem przyrost i wyniosl 1% co rownie dobrze moze byc efektem wczsniej stoczonej walki. Co prawda uniki mam dosc wysoko, ale 1%?
postac Savoia.
Be the kind of player that when your fingers hit a keyboard each morning, Vandhall says:
"Oh crap. He's up"
Vandhall (Administrator) #2
Member since Jan 2007 · 4385 posts · Location: Kathanorn
Group memberships: Administratorzy, Użytkownicy
Tak jest bonus ale jest niewielki - to przygoda skierowana głownie dla nisko poziomowych postaci.

Ten dodatek dla kogoś z Unikami 20 jest więcej wart niż dla kogoś z 100 ;)
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminisorc.jpg]
W zasadzie nie jestem materialistą. Jednakowoż entuzjazm w pracy
jest wprost proporcjonalny do wysokości stanu konta.
Kaniponk (Administrator) #3
Member since Jan 2007 · 1796 posts · Location: UTG
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, Strażnicy, Użytkownicy
Dziekuje za wytlumaczenie, spodziewalem sie kilku% - ale i 1 nie pogardzę :D
Be the kind of player that when your fingers hit a keyboard each morning, Vandhall says:
"Oh crap. He's up"
peu #4
Member since Jun 2010 · 6 posts
Group memberships: Użytkownicy
Witam,

Na wstępie przepraszam, że podpinam się pod temat nie do końca związany z problemem nauki uników. Dotyczy on jednak tej samej przygody, więc liczę na wyrozumiałość ;)

Gdy powróciłem do gry po około roku przerwy, zostałem zaskoczony updatem, degradacją z giermka na inicjusza i brakiem ekwipunku. Miałem co prawda gotówkę i stare skile, więc myślałem że ponowne wstąpienie na pierwszy stopień ścieżki rycerstwa będzie formalnością. Jak to bywa myliłem się :)
Dokonując zakupów, nie zauważyłem przycisku "szczegółowo" i skończyłem z ekwipunkiem, w którym ubicie szkieletu rycerza było wyzwaniem podobnym do podrapania się po plecach w pełnej zbroi płytowej. Po dłuższym czasie spędzonym na arenie, udało mi wymienić się miecz na coś, co zadaje jakieś obrażenia i teraz ubija mnie dopiero wyjec. Reszta ekwipunku nadaje się jednak tylko do wymiany. Przeglądając forum, czytając wieści natrafiłem na wspomnianą w temacie przygodę. Zachęcony szybkim zarobkiem postanowiłem zacząć masowo ją wykonywać. I tu właśnie pojawia się problem. Wydedukowałem (wieści, wypowiedzi na forum, Wilczy Niezbędnik), że przygoda znajduje się w Utreed. Od ponad tygodnia, trzema postaciami próbuję odnaleźć rzeczoną przygodę. Wszystkie postacie mają po 18 przygód i od dłuższego czasu nie natrafiły na żadną inną. Na początku myślałem: "pech", lecz na logikę biorąc, przygoda reklamowana w wieściach, ogłoszeniach z ratusza, cotygodniowych rankingach. Na pytanie o pomioty byle przechodzień powinien odpowiedzieć "Cały czas prosto, za młynem w lewo...". A tu nic.
W związku z powyższym, pytanie brzmi: co robić? Nie zrażać się, szukać dalej, kiedyś się znajdzie. Czy może wcześniej należy wykonać jakąś określoną przygodę? Wykonać jakąś inną czynność?

Z góry dziękuję za poradę.
Elnarot #5
Member since Sep 2008 · 381 posts · Location: Łódź
Group memberships: Użytkownicy, Zdarzeniowcy
Quote by peu:
wcześniej należy wykonać jakąś określoną przygodę?

z tego co pamiętam, warto, abyś się udał do Gildii Poszukiwaczy Przygód. Tam jest coś, co trzeba wykonać. Ale pamięć zawodna, mylić się mogę ;)
L Sarafan #6
Member since Feb 2010 · 186 posts
O ile mnie pamięć nie myli najpierw trzeba zaliczyć przygodę: Spotkanie lub wyrodki w piwnicy. Dobrze nie pamiętam ale któraś z tych dwóch ;-) Po wykonaniu odpowiedniej, pokaże się tekst co Masz robić dalej. Obie są w stolicy.
[Image: http://idarionis.republika.pl/wanderer/banminiwar.jpg]
[Image: http://idarionis.republika.pl/wanderer/wandererplayer1.jpg]
,,Nie powtarzaj w kółko, że świat jest coś Ci winien. Świat nie jest Ci nic winien. On był tu pierwszy."
This post was edited on 2010-06-06, 17:49 by L Sarafan.
peu #7
Member since Jun 2010 · 6 posts
Quote by L Sarafan:
O ile mnie pamięć nie myli najpierw trzeba zaliczyć przygodę: Spotkanie lub wyrodki w piwnicy. Dobrze nie pamiętam ale któraś z tych dwóch ;-) Po wykonaniu odpowiedniej, pokaże się tekst co Masz robić dalej. Obie są w stolicy.

Dziękuję ślicznie, faktycznie przygodę odpowiednią zrobiłem już jakiś czas temu, zgłosiłem się w Gildii podróżników, ale chyba nie miałem tam nowych przygód. Postanowiłem więc zjawić się tam za jakiś czas, lecz wypadło mi z głowy całkowicie.
Mistral #8
Member since May 2010 · 996 posts · Location: Południe Europy
Jest to w temacie Polowania na pomioty, więc również podpinam się pod ten temat.

Ja wiedzą ci, którzy spędzili trochę czasu na tej przygodzie jest to straszny pożeracz energii. Na początku kiedy ilość znalezionych przedmiotów była większa, to się jeszcze opłacało, ale teraz?
Dwoma postaciami spędziłem łącznie 1200 en! na tej przygodzie (poziom standard) i znalazłem tylko jeden srebrny topór (jakoś tak 2,76 sr) i jednego srebrnika. Wierzę, że mogę mieć pecha, ale aż takiego?

Jeśli ta przygoda jest stale balansowana i w efekcie to wygląda tak jak wygląda, to mój głos jest taki by jednak zwiększyć trochę drop, albo chociaż z niektórych ekranów zdjąć -1 en.

Z dzisiejszych akcji
Przykład:
- 3 en na wejście
- 1 en czy chcesz odprowadzić dziwczynę do domu
- 1 en nie, niech wraca sama
- 1 en "pora na zemstę"
- 1 en czy chcesz odprowadzić dziewczynę do domu
- 1 en nie, niech wraca sama
- 1 en upolowałeś 6 pomiotów
Bilans: 9 en, 14exp, 6 zł :huh:

Przykład 2 (drugie podejście):
- 2 en na wejście
- 1 en upolowałeś 6 pomiotów
Bilans: 3 en, 6 zł, 15 exp  :#:
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminiarch.jpg]
"So remember to keep your mind sharp and your teeth clean!"
Arlington Public Library terminal
ElAdamo #9
Member since Jan 2007 · 1281 posts
Group memberships: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
6 złotych monet to chyba nieźle? ;)
Tata Ani i Ewy
Boragor #10
Member since Jan 2007 · 2827 posts
Group memberships: Animatorzy, Użytkownicy, WD Global, Zdarzeniowcy
Zarobki są jakie są.

Doliczyć do tego jeszcze trzeba sprzedaż trofeów i ewentualne nagrody ;).

Co do enegożerności to stosunek ene do /exp/gold/skille i tak jest lepszy niż w każdym innym queście do tej pory.

Quest jednak został tak skonstruowany żeby opłacało się też robić inne. Tak więc też ma wady.

Z dziewczyniskiem nieprzytomnym macie wybór - albo sława albo mniejsza strata ene. Zawsze jest jakiś wybór ;)
Spike
[Image: http://img140.imageshack.us/img140/3554/onikb4.jpg]
proszą o nie jeżdżenie po ich członkach ;)
Kiathle! I lepsze czary obronne (w tym na dystans) dla magów!
maRcus #11
Member since Feb 2007 · 1845 posts · Location: Łódź
Quote by Boragor:
Co do enegożerności to stosunek ene do /exp/gold/skille i tak jest lepszy niż w każdym innym queście do tej pory.

Jesteś pewien? ;) Owszem, gdyby zrobić założenie totalnej przychylności randoma to ok, ale z tego, co widziałem- pod względem exp/skill lepiej siedzieć na Cmentarzu, a i średnio 12 miedziaków z 5 E wpadnie.
Grogan Dwarf Mercenary 315 lvl
Mordred Lothor Human Invader 293 lvl
Milla Human Paladin 203 lvl
Isabell Human Priest 188 lvl
Belian Dwarf Guardian 161 lvl
Dinnaroth Elf Battlemage 145 lvl
Morien Isslur Elf Battle Bowman 132 lvl
Boragor #12
Member since Jan 2007 · 2827 posts
Group memberships: Animatorzy, Użytkownicy, WD Global, Zdarzeniowcy
Zapomniałem dodać: jak na te levele.

Polowanie na pomioty jest o wiele mniej dochodowe niż Osada dajmy na to. Ale za osadę nie zabierzesz się na 10 levelu.

Podobnie z zakładem na Cmentarzu bo zapewne o to Ci chodzi. Też nie jest quest do przejścia na 10, a nawet 15 poziomie.

Tutaj chodziło o danie młodym postaciom questa, który trochę ich wspomoże w ciężkiej pracy na początku gry i uatrakcyjni ją dla nich trochę.
Spike
[Image: http://img140.imageshack.us/img140/3554/onikb4.jpg]
proszą o nie jeżdżenie po ich członkach ;)
Kiathle! I lepsze czary obronne (w tym na dystans) dla magów!
maRcus #13
Member since Feb 2007 · 1845 posts · Location: Łódź
Mój elf zaczął i jedno i drugie w zasadzie jednocześnie i wielkiej różnicy w trudności nie ma. Jak dla mnie mocno demotywującym czynnikiem jest stosunek E/walka. Co nie umniejsza wartości tego questa, bo jednak alternatywa jest, a to już sukces.
Grogan Dwarf Mercenary 315 lvl
Mordred Lothor Human Invader 293 lvl
Milla Human Paladin 203 lvl
Isabell Human Priest 188 lvl
Belian Dwarf Guardian 161 lvl
Dinnaroth Elf Battlemage 145 lvl
Morien Isslur Elf Battle Bowman 132 lvl
Amsun #14
User title: Sunset Haste
Member since Jul 2007 · 1088 posts · Location: Wiocha of Głogowo
Jak ktoś uzyskał przychylność Randoma*, to jest całkiem nieźle... ba, nawet całkiem przyzwoicie  ;-)
Raz na jakiś czas (mniej więcej co 100E) wypadał mi srebrny przedmiot (siedziałem czterema postaciami na trudnym i dwiema na standardzie... teraz się zajmują czym innym, ale ćśśś  :rolleyes: ). Niekoniecznie elitarnej jakości, są zwykłe, kiepskie... ale kaska leciała  :-D

*Koniecznie z wielkiej litery - trzeba okazać szacunek  :-D
Radość, która zwalcza złość. Tego nigdy dość!
Istota wyższa zarządzająca losami: człeka Twardziela, człeka Weterana, człeka Rycerza, człeka Kleryka, elfiej Magiczki, elfiej Łuczniczki, kobiety Mniszki, elfa Wojownika.
Mistral #15
Member since May 2010 · 996 posts · Location: Południe Europy
In reply to post #13
A czy nie dało by się jakoś tak ustawić ekrany, żeby nie były sytuacje, że ani razu nie zawalczę (tak, zdarzyło mi się nie raz).
Wchodzę:
"czas na zemstę" i upolowałeś 6 pomiotów (sytuacja po odprowadzeniu dziewczyny)
albo uniki "teraz czas sprawdzić to w walce" i pojawia się ekran końcowy

To tylko sugestia: zrobić to tak, żeby były chociaż 2-3 walki.

@ElAdamo
6 złotych monet
?? Podczas gdy ja jakieś 20sr ?? Nie potrafię sobie nawet wyobrazić jak to jest możliwe. Czy to nie było czasem na najwyższym poziomie tej przygody?

Edit. przekreślenie
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminiarch.jpg]
"So remember to keep your mind sharp and your teeth clean!"
Arlington Public Library terminal
This post was edited on 2010-06-24, 12:46 by Mistral.
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  1  2  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 187.2 ms (130.5 ms) · 145 database queries in 13.6 ms
Current time: 2021-01-15, 22:11:02 (UTC +01:00)