Nie zalogowany. · Zapomniane hasło · Rejestracja
Forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna RSS
Ban na alkierz
Strona:  poprzednia  1  2  3  następna 
Awatar
Grygor #16
Tytuł użytkownika: stary pieprzony marudzący tetryk
Członek przez Sty 2007 · 2066 postów
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Graficy, Skrybowie, Użytkownicy
Zobacz profil · Link do tego postu
W odpowiedzi na post ID 4364
Mef trochę za bardzo się wczuwasz w rolę.
Zgadzam się z Kolanem w 100%. Alkierz to nie powinno być miejsce, w którym na siłę piszę się o wymyślonych byle pierdołach. Alkierz powinien być miejscem, w którym można wczuć się w klimat, rozmawiać na dowolne tematy (w pewnym zakresie) i żartować, byle by nadając odpowiedni wyraz swojej wypowiedzi.
Strażnicy nie są po to aby podciągać wszystkie zachowania graczy pod reguły regulaminu i na siłę pokazywać, że tu i tu się złamało "prawo". Mają rozpatrywać czy rzeczywiście zachowanie takie a takie jest sprzeczne z regulaminem i karygodne.
Zresztą czuję, że ktoś chciał po prostu wypróbować swoje możliwości.
Nie będę oceniał. Ale moim zdaniem za taką alkierzową rozmowę należy się co najwyżej upomnienie. A nie tekst typu "egrrrhm chrząka donośnie" i ograniczenie wstępu.
[Obraz: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
Awatar
Mef #17
Tytuł użytkownika: Uczeń Mistrza Małodobrego
Członek przez Sty 2007 · 877 postów · Położenie: Marchewkowe Pole
Członkostwo w grupach: Strażnicy, Użytkownicy
Pomine osobiste wycieczki, ktore z regionu pierdol glowy niezdatne sa wychylic w Twoim wykonaniu Grygor. Odpowiem moze w ten sposob: alkierz nigdy nie byl przewidziany "dla wszystkich". Nikt nie dostaje wejscia tam "z marszu". Zaproszenie jest wyrazem zaufania straznika do wpuszczanej osoby, jesli ktos takie zaufanie zawiedzie, to musi na nie znowu zapracowac. O banach i karach mozna mowic, jesli cos sie kazdemu nalezy. W przypadku alkierza - tak nie jest. Jesli zrobimy go tak, ze kazdy bedzie tam mogl siedziec, to w tedy zwykla karczma bedzie tylko dla newbie i marginesu - ergo calkowicie niepopularna, beda w niej dominowac tylko teksty o mechanice, o real life a nie zwiazane z gra. Chyba trudno juz cos wiecej z mojej strony napisac w tym temacie, poki nie pojawia sie jakies sensowne argumenty a nie tylko "nie zgadzam sie, naduzywasz wladzy". Naduzyl wladzy najwyzej ktos, kto wpuscil do alkierza osoby, ktorych zachowanie mogloby swiadczyc, ze sie tam kompletnie nie nadaja (w przypadku Boragora bylem to ja, ale to tylko swiadczy, jak wiele mozna zdzialac klimatycznym podaniem;]).

Cytat za Majster:
A ja bym był za surowymi karami od razu i żeby nie było moja postać El Nino dostała bana też. Ale jak mamy zrobić z alkierza klimatyczny pokó/uj  to od razu że tak powiem za pysk gawiedź złapać i niech sie dwa razy zastanowi nim coś powie :) a uklimatyczniać wypowiedzi można w zwykłej karczmie i pośród tej całej hałastry wykazać się powagą i zaangażowaniem a później w alkierzu szaleć.  Przynajmniej ja sie postaram ;)

A jesli przyjmiecie postawe cytowanej wyzej postaci (El Nino - rowniez zostalo mu odebrane zaproszenie w tej sytuacji) to zanim sie obejrzycie, zobaczymy sie znowu w alkierzu. Jesli nie - trudno, lepiej rzadsze tam dyskusje a wartosciowsze niz karczemny spam.

Edit:
Taka ciekawostka - alkierz, ang. alcove moze znaczyc rowniez alkowa, a alkowa to juz moze byc rowniez damski buduar na przyklad lub sypialnia... hmmm :))))) Jesli kolki komus na glowie ciosac - to mi, bo nazwa jest mojego pomyslu :D

re:down
Wyciagasz zbyt daleko posuniete wnioski. Jestem daleki od omnipotencji w kwestii decydowania o tym. Dlatego wlasnie straznikow jest sztuk bodajze 7 i decyzje jednego zawsze i wszedzie moga zawetowac. Pamietaj, ze ja wyslalem Ci zaproszenie i po jednej "krzywej" akcji nie zmienie diametralnie zdania, najwyzej mam nadzieje, zmotywuje kogos do wiekszych staran.
[Obraz: http://bularca.ro/erep_tools/signature/1240028.png]
[Obraz: --rysunek na zapas--http://img367.imageshack.us/img367/6677/whatcolorisblueml0.jpg]
Ten post ostatnio był zmieniany przez Mef o 17.03.2007, 18:33. Łączna ilość zmian tego postu: 3.
Boragor #18
Członek przez Sty 2007 · 2827 postów
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Użytkownicy, WD Global, Zdarzeniowcy
Uważasz więc Mefie że kompletnie się nie nadaje do alkierza??
Spike
[Obraz: http://img140.imageshack.us/img140/3554/onikb4.jpg]
proszą o nie jeżdżenie po ich członkach ;)
Kiathle! I lepsze czary obronne (w tym na dystans) dla magów!
Ten post ostatnio był zmieniany przez Boragor o 17.03.2007, 19:53.
Awatar
Grygor #19
Tytuł użytkownika: stary pieprzony marudzący tetryk
Członek przez Sty 2007 · 2066 postów
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Graficy, Skrybowie, Użytkownicy
W odpowiedzi na post #17
Cytat za Mef:
Pomine osobiste wycieczki, ktore z regionu pierdol glowy niezdatne sa wychylic w Twoim wykonaniu Grygor.

No więc jako postać z marginesu, nie rozumiem co żeś strażniku chciał mi przekazać. Czy można jaśniej? Chciał bym się jakoś ustosunkować do "owej uwagi" aczkolwiek nie wiem jak... :]

Poza tym to się z tobą w pełni zgadzam. Alkierz niekoniecznie dla wszystkich, itp.itd. Tylko, że sam miałem kilkanaście razy wątpliwość czy aby brać udział w dyskusji, ponieważ mógł bym zarzucić klimatycznym żartem, przez jednych interpretowanych normalnie a przez innych nadgorliwie. Bo tak jak napisaliście wylecieć jest łatwo. Dyskusje w alkierzu są mocno naciągane. Nie czuć tam prawdziwego klimatu. Bo każdy waży słowa. Zastanawia się czy aby użycie nieodpowiedniego określenia nie pozbawi go możliwości przebywania w tym spokojnym zakątku. Dlatego albo należy rozbudować regulamin, albo po prostu informować raz i dosadnie o złym charakterze dyskusji. Bo przecież ewidentnie widać było, że Boragor, Pablo i cała reszta rozmawiając o sprawach mechaniki starali się wczuć w rolę i zaaranżować sytuację na wzór dyskusji przy piwie. Starali się trzymać regulaminu i myślę, że upomnienie wystarczyło by w zupełności. Gdyby tóryś ze strażników powiedział : Przepraszam państwa, z takimi dyskusjami na zewnątrz.
Na 200% przestali by, co więcej nie zaczynali by tego nigdy więcej.
Tylko teraz jest pytanie jaka jest rola strażnika. Czy ma on być bezwzględną maszyną do banowania. Czy może w niektórych, niejednoznacznych sytuacjach naprowadzać graczy na właściwą drogę, tłumacząc im regulamin, po prostu  pomagac im... Bo niema co się oszukiwać ten obecny regulamin dobry jest, ale dość skromny. I nie każdy musi go interpretować tak samo. Co widać po odmienności zdań przy akceptowaniu np imion.
[Obraz: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
Boragor #20
Re Mef.
Grygor ma rację. Wiesz jak to wygląda Mef? Twoje działanie i banowanie bez ostrzeżenia? Tak jakbyś popełnił parę błędów przy przyjmowaniu postaci do alkierza, a później na szybko starał się je naprawić. Niestety za te błędy nie płacisz Ty tylko inni.

Dopóki jednoznacznie nie będzie określone co uważamy za "klimatyczne" a co nie (to słowo coś zauważyłem że robi ostatnio wielką furrorę) będą zawsze tego typu problemy. Grygor dobrze zauważył że chcieliśmy być erghh.. klimatyczni w tym o czym rozmawialiśmy, więc nawet jeżeli uważasz, że złamaliśmy jakiś punkt w jakimś ogólnym, czy nawet Twoim regulaminie napewno nie zrobiliśmy tego z premedytacją. Każdy ma inną definicję tej klimatyczności. Każdy inaczej ten klimat czuje, i ma do tego święte prawo dopóty, dopóki nie określa tego ściśle regulamin.

Takim działaniem - Ban bez pytania i ostrzeżenia - wzbudzasz tylko niechęć, a nie chęć poprawy i samodoskonalenia.

Właśnie z tych powyższych powodów mam do Ciebie tyle pretensji teraz, pozwolisz że je jeszcze raz powtórzę:
1. Ban bez ostrzeżenia
2. Nawet jeżeli według Ciebie złamaliśmy klimat to nie zrobiliśmy tego specjalnie
Spike
Ten post ostatnio był zmieniany przez Boragor o 17.03.2007, 20:04.
Awatar
maRcus #21
Członek przez Lut 2007 · 1831 postów · Położenie: Łódź
Członkostwo w grupach: Użytkownicy
tak swoją drogą (stroniąc od waszych kłótni niepotrzebnych) uważam, że jednak zarąbisty pomysł był z alkierzem.. Posiedziałem tam sobie dzisiaj, pogadałem z ludźmi (i nie tylko ;-) ) i jest naprawdę bardzo miło.. chyba, że jutro się dowiem, że mam bana :scared:
Mef litości :-p
Grogan Dwarf Mercenary 292 lvl
Mordred Lothor Human Invader 266 lvl
Milla Human Paladin 178 lvl
Isabell Human Priest 166 lvl
Dinnaroth Elf Battlemage 129 lvl
Belian Dwarf Guardian 131 lvl
Awatar
Mef #22
Tytuł użytkownika: Uczeń Mistrza Małodobrego
Członek przez Sty 2007 · 877 postów · Położenie: Marchewkowe Pole
Członkostwo w grupach: Strażnicy, Użytkownicy
Wszystko mozna, tylko z ostrozna... Koniec, koncow bedzie chociaz przyklad gdzie delikatna granica klimatu przebiega.
[Obraz: http://bularca.ro/erep_tools/signature/1240028.png]
[Obraz: --rysunek na zapas--http://img367.imageshack.us/img367/6677/whatcolorisblueml0.jpg]
Awatar
Wiosna #23
Tytuł użytkownika: Upadły paladyn
Członek przez Sty 2007 · 209 postów · Położenie: Gdańsk
Członkostwo w grupach: Global Makers, Użytkownicy
I tu dochodzimy do prostych wniosków. Alkierza należy unikac. Ja sam mimo, ze dostałem zaproszenie niemal od ręki nie wypowiedziałem w alkierzu ani słowa. I chyba już raczej nie wypowiem. Jaka jest funkcja tego przybytku? Po co on powstał? Dla graczy? Bzdura. Jak tak czytam ten temat to najrozsądniejszym wyjsciem wydaje mi się usuniecie alkierza i kłopot z glowy. Bo tak z jednej strony mamy nadgorliwych strażników a z drugiej graczy chcących na siłe klimatycznie opisywać nieklimatyczne rzeczy. Do dupy z taką zabawą. Alkierz miał w założeniach dostarczać rozrywki a nie powodów do kłótni.
Żegnajcie
[Obraz: http://img146.imageshack.us/img146/4269/nazwy8uq.png]
Awatar
Robar #24
Tytuł użytkownika: Robar
Członek przez Lut 2007 · 316 postów
Wiosna grałeś kiedyś w Warhammera?? Tam opisujesz co robisz, jak robisz i inne takie. Alkierz powstał po to by wcielić  się w takiego wojownika czy maga! To właśnie tam masz uruchomić swoją wyobraźnię i stać się tym magiem albo kim tam jesteś. Tam nie ma być gadki o tym że masz dzisiaj zły dzień, albo masz inny pomysł na mechanikę gry(jak to miało miejsce niedawno :-p ). Swoją drogą o wszystkim jest mowa w regulaminie i jeśli ktoś rozmawia w karczmie o mechanice gry to nie widzę tu żadnego nadużycia ze strony strażnika który wyrzucił bez ostrzeżenia.
[Obraz: http://img245.imageshack.us/img245/6820/banminiknigjj8.jpg]
Awatar
pawgaara #25
Członek przez Lut 2007 · 159 postów
W odpowiedzi na post #23
Cytat za Wiosna:
I tu dochodzimy do prostych wniosków. Alkierza należy unikac. Ja sam mimo, ze dostałem zaproszenie niemal od ręki nie wypowiedziałem w alkierzu ani słowa. I chyba już raczej nie wypowiem. Jaka jest funkcja tego przybytku? Po co on powstał? Dla graczy? Bzdura. Jak tak czytam ten temat to najrozsądniejszym wyjsciem wydaje mi się usuniecie alkierza i kłopot z glowy. Bo tak z jednej strony mamy nadgorliwych strażników a z drugiej graczy chcących na siłe klimatycznie opisywać nieklimatyczne rzeczy. Do dupy z taką zabawą. Alkierz miał w założeniach dostarczać rozrywki a nie powodów do kłótni.

Jak sobie tak czytam to wszystko, to zgadzam sie z Wiosna. Z reszta, nie mam tam wstepu wiec za bardzo nie wiem jak tam osoby "odgrywaja swoja postac". Jak tak dalej pojdzie to straznicy beda sobie "klimacic" w alkierzu bo nikt poza nimi nie bedzie sie nadawal i wstepu tam nie mial (kazdy kiedys blad popelni).
Każdy dobry uczynek zostanie przykładnie ukarany...
Boragor #26
Re Robar

Zanim będziesz się ustosunkowywał do tego tematu w jakikolwiek sposób przeczytaj proszę log naszej rozmowy w alkierzu, do którego link jest zamieszczony w tym temacie. Można go też znaleźć u strażników. Wiem, że jest długi, ale przy odrobinie dobrych chęci można go przeczytać w parę minut.  Oszczędzi to zapewne wielu niepotrzebnych wypowiedzi.

Proszę także o to wszystkich, którzy piszą i czytają w tym temacie. Bo jakby tu Wam to powiedzieć. My nie tworzyliśmy w karczmie nowej mechaniki Wanderera tylko ustalaliśmy jak będziemy ze sobą walczyć podczas karczemnych pojedynków i staraliśmy się to zaaranżować, jak już wspomniał Zorann, na klimatyczną dyskusję przy piwie.
Spike
Ten post ostatnio był zmieniany przez Boragor o 18.03.2007, 14:54.
Awatar
Robar #27
Tytuł użytkownika: Robar
Członek przez Lut 2007 · 316 postów
Waszą rozmowę przeczytałem Boragorze. Ty jednak uważasz, że tylko Ty masz rację i nikt inny. W żaden sposób nie można Cię przekonać i ty nie zamierzasz uwzględnić innych poglądów.
Czy to było stosowne :-/
11:37  Boragor: czyli każdy atakuje trzy razy, z jak najlepszym ekwipunkiem i przy dowolnej taktyce...
cytat z Mefa :
Pojedynek jest rzecza powazna, leje sie w nim krew.
[Obraz: http://img245.imageshack.us/img245/6820/banminiknigjj8.jpg]
Kalgherion #28
Tytuł użytkownika: Knight
Członek przez Sty 2007 · 798 postów · Położenie: Koszalin
Członkostwo w grupach: Skrybowie, Użytkownicy
W odpowiedzi na post #26
To ja jeszcze trochę się cofnę i na pytania Boragora z początku odpowiem:
"Może Wy chcecie jeszcze aby najpodlejsze miecze zakładać? Ja lubię walczyć swoim i innym nie będę"
Powiedz mi, czy w realu założyłbyś miecz? Ja nie potrafię. To właśnie w grach przyjęło się "zakładanie" mieczy, więc jest to stwierdzenie dotyczące czysto mechaniki gry.
"Boragor: ludzie to karczemne walki - ja bym tu żadnych zasad tak po prawdzie nie dawał. Ino to że taktyka musi być w zrarciu
11:48 Boragor: zwarciu"
Czy w realu mówiąc o zasadach walki powiedziałbyś, że "taktyka musi być w zwarciu"? Czy może rzekłbyś iż walka winna odbywać się jedynie na broń ręczną bez użycia magii i broni dystansowych jak w rozmowie ujął to Pablo i potem Entreri? W określeniu przez Ciebie użytym zabrakło jeszcze słowa "ustawiona" i mielibyśmy komplet opisujący wprost mechanikę gry.

Tak poza tym co do Waszej rozmowy to ma ona wiele luk, które sprawiają iż nie wygląda ona na "klimatyczną" rozmowę na temat zasad swego rodzaju turnieju karczemnego, ale na nieudolne oblewanie sosem rozmowy na temat mechaniki gry.
Rozmawiacie o walce. Mef dobrze to ujął i tu rozwodzić się nie będę.
Gadacie o zdejmowaniu zbroi, pierścionków i chowanie ich do magazynu w mieście. Typowy opis mechaniki gry. Kto na zdrowy rozum siedząc w karczmie leciałby do magazynu żeby schować zbroję? Rozbierasz się na miejscu i dajesz karczmarzowi na przechowanie na czas walki. Tyle.
Co do karczmarza. To czy sądzicie iż zezwoliłby ona na walkę! w karczmie? Ba, w alkierzu! Na totalny rozpierdziel jego karczmy, gdzie siedzą jeszcze różne istoty chcące siąść chwilę przy kufelku piwa? To jest znowu rozmowa o mechanice, a nie o realiach, jakie rzeczywiście w takiej karczmie by panowały.
Idąc dalej, mówicie o podziałach profesyjnych. Wojownicy tak, łucznicy nie itp. A skąd masz pojęcie, że to łucznik, a ten drugi to wojownik? Ma na czole napisane? Czy może, że jeden ma łuk, a drugi nie? A ilu wojowników dzierży łuk. Całkiem sporo. Zbroja? W chwili obecnej to praktycznie taka sama u obu. Takie rozprawianie mija się z celem. Każdy z nas jest wojownikiem, jednakże do walki używa innych instrumentów. Jedni łuków inni magii a jeszcze inni miecza, czy pały.
Choć nie powiem było kilka ładnych "zagrań" typowo RPG, ale obgadując tematy mechaniki gry, nie da się uniknąć błędów. Wy popełniliście ich aż nadto, aby zostać usuniętymi. Bezpieczniej było to zrobić w zwykłej karczmie.
Co do decyzji strażnika to uważam ją za poprawną pomimo jej surowości. Raz a dobrze i następnym razem inni (Ci którzy czytają forum) zastanowią się kilka razy zanim zaczną rozmowę w alkierzu o mechanice, która znowu może być obarczona typowymi błędami graczy komputerowych starających się odgrywać postać. Choć to w sumie za dużo powiedziane w tym przypadku, bo ciężko takowe odgrywanie u Was zauważyć.
Kalgherion [40]
"Madness is out there!"
http://idarionis.myminicity.com
Awatar
lopata #29
Członek przez Lut 2007 · 523 posty · Położenie: Czy to ważne?:P
A kto z was mosci idarionczycy widzial przybytek gdzie siedza sztywno goscie, a i zadnych burd niewidziano w takim miejscu? Chyba tylko zapyziali szlachcice tak potrafia, a i slowiki cwierkaja, ze i tam od belta pada jakis pijany kupiec :-D

A teraz zrozumielej: na sile nie musisz nic pisac, mozesz nawet Wiosna nieodwiedzac miejsca(heh...juz to robisz..)

Ale ostatnio mialem taka sytuacje:
wbijam sie do alkierza, lukam a tam elf i czlek. Olalem ich i napisalem co robie(podejscie do lady i zamowienie grogu)--->bylo to wymuszone? Nie bo skad te kmioty mialy wiedziec co robie, znajdujac sie tam. Nie maja laskawego MG, ktory im opisze co NP robi.
Ze krasnoludem gram, to i latwa mialem prace: zamowilem kolejny grog i pisalem o tym co sie dzieje(wylewajacy sie trunek na ma brode i moje borczenie pod nosem)---->bylo to wymuszone? Nie bo...j.w.
A ze wiadoma rzecza jest o nienawisci(dla upartych: czyt.niecheci) elfow i krasnludow do siebie wiec opisalem ze gadam do siebie dosc glosno komentujac elfy---->czy w klimatycznej karczmie tak niepowinno byc?

Elf sie zmyl, a szkoda bo mogl nawiazac znajomosc i rozwinac watek(jako dlugodzialajacy MG daje propozycje jak widzialbym dalsze wypadki):

Elf: Powsciagnij jezyk krasnoludzie nim skonczysz z wypalonym ubraniem na mokrych ulicach Utreed.
Ja: Grozisz mi drzewolazie. Mozesz zaraz posmakowac stali jesli bedzie twoj upor silny
Elf: ///wykonuje prosyty inkant dodajac szybkim ruchem reki troche siarki, tworzac na dloni plomien delikatnie tanczacy.
Ja: Elfie sztuczki. Bez nich jestescie bezradni.
Czlowiek: A moze zapomnimy o wasniach i sie napijemy?Karczmarzu, Ale naszej trojce nalej!
Ja: Nigdy nieodmawiam komus kto stawia darmowe piwo, ale z elfem pic nie bede.
Elf: Coz za impertynecja. Z takim niewychowaniem nieczesto sie spotykac mi zdarza. Toz to zachowanie na miare plebsa. Wy krasnoludzi nigdy niepogodzicie sie z tym ze wojna dawno minela. Czas zapomniec o tym co zle.
Ja: ///spoglada pytajaco na czlowieka probujac zrozumiec co mial na mysli elf.

Itd. itp.   a wiem b.dobrze ze w karczmie przy alkoholu ekipa najlepiej potrafi sie dogadac, zwlaszcza gdy ktos stawia :-D a dzieki temu moga powstac nowe teamy(gdy juz bedzie mozna razem lazic)
"...a ścieżka, którą podążać będą zaścieli trawy krwią bezbronnych i niewinnych. Szczątki ludzkie wskrzeszać będą do swych armii aż do upadku wszelkiego życia. Nim słońce..."

Same plusy...a minusy to też plusy;)
Ten post ostatnio był zmieniany przez lopata o 18.03.2007, 21:23.
Awatar
Wielkie G #30
Tytuł użytkownika: Saos Master
Członek przez Sty 2007 · 245 postów · Położenie: Wielka Wiocha
1. Nie wiem co ma to bezpośrednio związane z tematem...
2. Już dawno nie używa się /// by wskazać co się robi - używa sie /me.
[Obraz: http://wielkieg.cba.pl/image.php]Hi, I'm Linux.
Jest 10 rodzajów ludzi - ci, którzy rozumieją system binarny i ci, którzy nie rozumieją.
Saos... |Merlin (H Sorc 29)|Axehand (D MaA 30)|Arroweye (H Bow 23)| Mapogar (H Rec 17)|
Zamknij Pomniejsz – Powiększ + Odpowiedz na ten post:
Kod weryfikacyjny: VeriCode Proszę przepisać kod weryfikacyjny z obrazka do pola tekstowego umieszczonego obok niego.
Emotikonki: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Znaki specjalne:
Strona:  poprzednia  1  2  3  następna 
Idź do forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Strona wygenerowana w 268,1 ms (210,3 ms) · 147 zapytań do bazy danych w czasie 13,9 ms
Bieżący czas: 15.08.2018, 03:55:00 (UTC +01:00)