Nie zalogowany. · Zapomniane hasło · Rejestracja
Forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna RSS
Ban na alkierz
Strona:  1  2  3  następna 
Boragor #1
Członek przez Sty 2007 · 2827 postów
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Użytkownicy, WD Global, Zdarzeniowcy
Zobacz profil · Link do tego postu
Temat: Ban na alkierz
Przeniosę to też tutaj aby inni mogli się też wypowiedzieć. Entreri, czekam na wklejenie tego loga z karczmy.

Dzisiaj, jakąs godzinę temu stoczyłem pojedynek z Conanem. Umówiliśmy się na niego w alkierzu. Po pojedynku pojawiła się idea stworzenia instytucji walk karczemnych. Zaczęliśmy ustalać zasady. Nie było w tej dyskusji słowa ani "level", ani "hit" ani innych takich. Używaliśmy stosownego języka i rozmawialiśmy o mechanice tych pojedynków w klimatyczny sposób. Ustalaliśmy jaką taktyką kto ma walczyć. Za to zostaliśmy wyrzuceni z alkierza przez niejakiego Vertigo. Nie na chwilę oczywiście. Ban ma trwać przynajmniej tydzień a później przynajmniej ja mam się starać ponownie o zaproszenie do tego szacownego przybytku.

Każdy z nas starał się trzymać klimat. Powiecie może że tą dyskusję można by było przenieść do zwykłej karczmy i być może macie trochę racji, jednak chcieliśmy ją dokończyć tam gdzie się ona zaczęła. Dlatego właśnie każdy z nas urzywał przy ustalaniu zasad odpowiedniego języka. Potraktowaliśmy to jako wyzwanie. Wyzwanie czy zdołamy mówić o mechanicznych rzeczach w klimatyczny sposób, i moi zdaniem nam to się udało.

Kiedy mówiłem o tym że bez sensu jest walczyć ze zbroją na plecach nie powiedzialem tak:
"Moja ma dużo Capa więc będę miał mniej AC i mniejszego Speeda więc będzie to nie fair"

tylko tak:
"Zbroje mają różny ciężar i będzie to niesprawiedliwe, a poza tym nie potom ją kupował żeby ją nosić na plecach"

Pablo Mortimer urzył nieopatrznie jednej emotki, poza nim nikt nie ich nie urzywał, tylko opisywał swoje nastroje i miny.

Zostaliśmy potraktowani jak totalni Newbe, i moim zdaniem decyzja strażnika była zbyt pochopna. Zwłaszcza że nie odbiegaliśmy od klimatu w alkierzu. Mógł dać ostrzeżenie a nie od razu wywalać na czas nieokreślony. Tym bardziej że inicjatywa walk karczemnych i ich mistrza jest przynajmniej według mnie bardzo klimatycza i nadaje się nawet do alkierza.
Poza tym każdy z nas aktywnie uczestniczył w życiu alkierza, przynajmniej tymi postaciami które tam były, a teraz odechciewa się wszystkiego.

MF: Dostawilem link do oficjalnego wniosku i loga z karczmy:

http://idarionis.nazwa.pl/UNBforum/inde…?req=thread&…
Spike
[Obraz: http://img140.imageshack.us/img140/3554/onikb4.jpg]
proszą o nie jeżdżenie po ich członkach ;)
Kiathle! I lepsze czary obronne (w tym na dystans) dla magów!
Ten post ostatnio był zmieniany przez Mef o 17.03.2007, 14:32.
Boragor #2
czym więc wcześniej zawiniłem Mef?
Bo żadnych grzechów nie pamiętam, ale za wszystkie ogromnie żałuje.

Nie sądzisz że lepiej by było wprowadzić na sam początek ostrzeżenie, a nie od razu wyrzucać z alkierza, za coś co sam uważasz za klimatyczne?

edit

co jest złego w tych określeniach?

"Może Wy chcecie jeszcze aby najpodlejsze miecze zakładać? Ja lubię walczyć swoim i innym nie będę"

"Boragor: ludzie to karczemne walki - ja bym tu żadnych zasad tak po prawdzie nie dawał. Ino to że taktyka musi być w zrarciu
11:48 Boragor: zwarciu"

taktyka musi być w zwarciu, heh - tu się można troszkę czepiać. Ale cyz nie mógłby tak powiedzieć po prostu wojownik? Poza tym wytknąłeś mi tak naprawdę jedną wypowiedź. Bo dlaczego zaznaczyłeś tą pierwszą to obawiam się że nie rozumiem.

Poza tym umawialiśmy się na bitki na zakłady wtej karczmie jak byś nie zauważył. To nie były poważne pojedynki. Pamiętasz jak Colan pisał o tańczeniu na stole w akompaniemencie pierdnięć? Nie było to zbyt podiosłe, nieprawdaż? Tak samo nasze pojedynki o "Mistrza walk karczemnych" podniosłe być nie muszą. Chyba żeście obaj nie zrozumielu naszych założeń i przyjęliście z góry, że profanujemy świat. A my po prostu chcialiśmy zrobić coś fajnego, choć niekoniecznie wziosłego i heroicznego.

To jest karczma klimatyczna Mef. A nie dwór króla Pierdzimąka gdzie wszyscy siedzą jak na szpilkach bo straż trzyma za języki.
Spike
Ten post ostatnio był zmieniany przez Boragor o 17.03.2007, 13:15. Łączna ilość zmian tego postu: 2.
Awatar
Mef #3
Tytuł użytkownika: Uczeń Mistrza Małodobrego
Członek przez Sty 2007 · 877 postów · Położenie: Marchewkowe Pole
Członkostwo w grupach: Strażnicy, Użytkownicy
Zle podchodzisz do sprawy. Alkierz nie nalezy sie kazdemu, zaproszenie tam to okazanie zaufania komus, ze nie bedzie mowil o pierdolach/mechanice/poslugiwal sie terminologia i slownictwem wspolczesnym, nie wiem kto Tobie okazal to zaufanie, ale IMO nie zasluzyles sobie na nie. Co nie znaczy, ze nie mozesz zasluzyc. Odebranie zaproszenia to nie jest kara mimo, mimo ze oferowanie go jest nagroda. Alkierz nie moze stac sie stara karczma, bo w zwyklej bedzie tylko rozmowa nt. "ha, level+5/3" a jakikolwiek klimatyczny tekst tylko w alkierzu. Trafiles po prostu na moja liste osob, ktore jada emotikonkami/zdarzaja im sie slowa typu "ok", "heh", "sory", nie zaczynaja zdan wielka litera i nie koncza ich zdaniem interpunkcyjnyc. A dzis postawiles kropke nad i. Entreri na ten przyklad, dopiero trafil na ta liste. Odczekaj troche, pokaz w zwyklej karczmie, ze umiesz tworzyc klimat, atmosfere, wczuc sie w postac, a sam chetnie zaprosze Cie znowu do alkierza. To samo tyczy sie 2 pozostalych osob.
Pozdrawiam
Jak-zwykle-ten-zly-Mef
[Obraz: http://bularca.ro/erep_tools/signature/1240028.png]
[Obraz: --rysunek na zapas--http://img367.imageshack.us/img367/6677/whatcolorisblueml0.jpg]
Boragor #4
"Ok" i "sorry" nie używałem w alkierzu nigdy. A emotek zaprzestałem urzywać gdy gdy zostało to zabronione przez regulamin. Więc szczerze mówiąc nie kumam czaczy.. Tak się nieklimatycznie teraz wyrażę.

poza tym zgadam się z Tobą że alkierz nie może być miejcem w którym się toczą zwykłe rozmowy. Sam zganiłem jednego jegomościa za urzycie słowa +hit.

To oczywiście moja opinia, ale uważam że zostaliśmy potraktowani niesprawiedliwie. Wyrzuceni bez ostrzeżenia. A to nie ma walorów wychowawczych które chcesz uzyskać, tylko zwyczajnie denerwuje. Zwłaszcza, że wyszliśmy z ciekawą i klimatyczną, choć nie wzniosłą inicjatywną ;)
Spike
Ten post ostatnio był zmieniany przez Boragor o 17.03.2007, 13:21.
Awatar
Mef #5
Spokojnie, straznicy inni przeczytaja Twoja skarge i sie ustosunkuja. Tutaj nie ma rzadow jednostki, wiec jesli mieliby sie ze mna z jakiegos powodu nie zgodzic, Twoj protest na pewno zostanie rozpatrzony. Tymczasem zapoznaj sie z nowym postem w dziale update i porownaj, gdzie wasza dyskusja w tworzeniu klimatu, a gdzie nowe-wprowadzone wlasnie do alkierza rzeczy i jak to sie ma do siebie... Ciarki /me przechodza na mysl o udostepnieniu tych narzedzi /, wzdycha ciezko ,/ w niepowolane, nieodpowiedzialne rece :)

re:down
Wyglada na to, ze musze Jezzarowi straznika zabrac albo cos... mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa.
Mozliwe, ze to wina klimatycznego podania. Przeczytam je ponownie, przy kolejnym przydzielaniu zaproszen ;]
[Obraz: --rysunek na zapas--http://img367.imageshack.us/img367/6677/whatcolorisblueml0.jpg]
Ten post ostatnio był zmieniany przez Mef o 17.03.2007, 13:48. Łączna ilość zmian tego postu: 2.
Boragor #6
Co do moich zdolności klimacenia do zapytaj się Sinobiego Walsa o dyskusję na temat pieśni w karczmie ;)

Pozwolenie na wejście do alkierza udzielił mi sir Jezzar, któremu skrobnąłem dość specyficzne o to podanie.

Poza tym trza ustalić jedno. Jaki regulamin obowiązuje Alkierz? Te na forum? - jest ich kilka. Czy ten na stronie. Czytając to wszystko można że tak powiem zgłupieć ;) Niejasne zasady zasady powodują błędy niestety.

Słowa nie było w regulaminie o interpunkcji i zaczynaniu słów z wielkiej litery więc się nie do końca stosowałem, bo uważałem że nie muszę. Będziecie też wyrzucać za błędy ortograficzne i literówki? Czasem może się przecież zdażyć że ktoś kliknie jedną literkę za mało lub za dużo i to nie z chęci zaburzenia klimatu w alkierzu.

A co do tych nowych możliwości... Heh - ciekawe one są. Napewno przysporzą Wam one dużo pracy. Współczuje ;)

Rozważcie to żeby najpierw delikwentowi dawać ostrzeżenie, najlepiej posłańcem, a później dopiero wyrzucać. W ten sposób można by uniknąć takich sytuacji.

Czekam więc cierpliwie na decyzję strażników. Ale mam nadziję że to nie koniec tej dyskusji. Niech się jeszcze parę osób zainteresowanych tematem tutaj wypowie :).
Spike
Ten post ostatnio był zmieniany przez Boragor o 17.03.2007, 13:37.
Pablo Mortimer #7
Członek przez Sty 2007 · 143 posty · Położenie: Polska:)
Członkostwo w grupach: Użytkownicy
U mnie sytuacja jest identyczna jak u Boragora, również uważam że dostałem niesprawiedliwego bana. Niebęde pisał wyjaśnień itp. bo napisał je już Boragor ,  mam identyczne zdanie na ten temat. Ban był niesprawiedliwy. Mam nadzieje, że niektórzy strażnicy to zauważą. A co do tej emotki, to każdemu się może zdarzyć, i myśle że niejest ona głównym powodem mojego bana.
Awatar
Urdithandara #8
Członek przez Sty 2007 · 1166 postów · Położenie: ZAMOŚĆ!!
Członkostwo w grupach: Skrybowie, Użytkownicy
W odpowiedzi na post #6
Jako osoba zainteresowane tematem oficjalnie wypowiadam się:
Ban został yyy... 'rzucony' jak najbardziej słusznie. Regulamin mówi wyraźnie.
Używaliśmy stosownego języka i rozmawialiśmy o mechanice tych pojedynków w klimatyczny sposób.
4.2.1.1 Wchodząc do karczmy klimatycznej przestajesz być graczem, a zaczynasz być swoja postacią, tą, która do karczmy weszła.
Postać rozmawiała o mechanice gry? Popraw mnie jeśli źle zrozumiałem, bo w sumie mogło Ci też chodzić o 'mechanikę' (?) walki tylko twojej z Conanem... Była jeszcze mowa na forum, że osoby rozmawiające o mechanice gry będą wyrzucane bez ostrzeżenia, słusznie zresztą...
Boragor #9
Postacie rozmawiały o tym jak będzie się odbywać pojedynek. To jest:

-Czy będziemy walczyć tylko w zwarciu
-Jaki ekwipunek postacie będą miły przy sobie podczas pojedynków
-do ilu starć postacie będą się bić

nie mówiliśmy ani o współczynnikach eni o statystykach postaci i ekwipunku, zresztą przeczytaj sobie naszą rozmowę - jest w pokoju strażników.

Te rzeczy zaznaczone to są te które Mefowi nie pasowały.
Spike
Awatar
Mef #10
Cytat za Boragor:
Inspiracją do stworzenia tego wątku jest wyrzucenie mnie i paru innych osób z alkierza. Zastanowiło mnie to dość poważnie i skłoniło do refleksji nad tym czym właściwie jest alkierz.

Razem z grupą osób które, mówiąc delikatkie, "opuściły" ze mną alkierz tak naprawdę nie złamaliśmy żadnego punktu regulaminu, jednak wydaje mi się że mieliśmy inne rozumienie tego czym jest alkierz niż Mef.

Alkierz to dla mnie po prostu zwykła karczma bez offopów i z odgrywaniem postaci. To dla mnie miejsce gdzie można spokojnie, ale normalnie porozmawiać bez wygłupów niektórych jegomości i bez rozmowy cały czas o statystykach i o tym kto jest lepszy. Gdzie można się popisać lub nie elokwencją, lecz także odpocząć i wczuć się w klimat. Gdzie można omówić też wszystkie inne sprawy dotyczące gry, ale z punktu widzenia postaci, ale oczywiście przy zachowaniu klimatu.

Dla Mefa jest to zupełnie co innego. Alkierz to bajarnia, gdzie spotykają się strudzeni wędrowcy aby opowiadać o swoich czynach poetyckim językiem. Wszystko pięknie, z tym że w ten sposób, alkierz stanie się miejscem w rodzaju pokoju zamykanego na kluczyk do którego mają dostęp tylko strażnicy.

Jak dla mnie jest to przesada, która sprawi że alkierz będzie świecił pustkami.

Co Wy na to? Jak Wy rozumiecie alkierz i czym chcecie żeby był? Bo dopiero wtedy gdy to ustalimy dojdziemy do porozumienia w sprawach tak konfliktowych jaka wynikła dzisiaj.

MF: Przeniosione. Ile jeszcze topikow stworzysz na ten sam temat? Tutaj jest dyskusja, czujesz sie niewysluchany? Uzywaj lepszych argumentow. Kazdy kolejny nowy topik na ten temat bedzie kasowany. Jeden wystarczy.
Awatar
Colan #11
Tytuł użytkownika: Baron
Członek przez Sty 2007 · 730 postów · Położenie: Gdańsk
Członkostwo w grupach: Użytkownicy
W odpowiedzi na post #9
Moze jestem tylko biednym chlopcem z wioski, ale przynajmniej z tego co mowia wywaleni chlopcy, wydaje mi sie ze nie zostali wywaleni slusznie. Niby czemu nie mozna wejsc do alkierza i rozmawiac np. o tym, ze chce z kim walczyc i ustalac warunkow owego starcia.  Oczywiscie mozna to zrobic gdzie indziej ale niby czemu nie w alkierzu? Oczywiscie jesli ktos tyko uzyje slow typu hit, skill, AC czy cos podobnego, to w takim wypadku ostrzezenie a pozniej wywalenie jest jak najbardziej wporzadku, ale w przeciwnym wypadku uwazam to za naduzycie straznikow.

Przeczytalem wlasnie log z rozmowy. No prawda lezy wg. mnie gdzies po srodku. Mozna sie w sumie przyczepic do tekstu rozmow, ale zeby od razu wyrzucac. Idea umawiania sie na pojedynek jak dla mnie ok. Moze troche za malo powaznie do tego postacie podchodza tak jakby dla nich on nic nie znaczyl i przez to troche RPG cierpi, jednak wydaje mi sie ze ciagle sie ucieramy i te kilka niedociagniec wystarczylo napietnowac OSTRZEZENIEM.

Pozdr.
Order  Sokoła
__ [Obraz: http://img209.imageshack.us/img209/4597/herbwielkimistrzminidr3.gif] __
 Semper fidelis
Ten post ostatnio był zmieniany przez Colan o 17.03.2007, 16:54.
Boragor #12
Stworzyłem nowy wątek wedle zasad tego forum:  jeden temat - jeden wątek. Tamten dotyczy naszego wyrzucenia z alkierza - ten z kolei dotyczyć miał samego alkierza i tego jak go wszyscy rozumiemy - jaki chcemy żeby był, więc przynajmniej w moim rozeznaniu jest to osobny temat.
Spike
Ten post ostatnio był zmieniany przez Boragor o 17.03.2007, 17:04. Łączna ilość zmian tego postu: 2.
Awatar
Mef #13
re:up
Tak by bylo, gdyby temat nie byl nasycony emocjami i "... a mef to rozumie tak, a my biedni, skrzywdzeni" - stad IMO ten sam temat. Napisz watek, w ktorym opiszesz jak wg Ciebie powinien wygladac alkierz i co powinno byc, a czego nie bylo i podyskutujemy tam, ale taki watek tez juz jest, tam gdzie regulamin tego przybytku.
Boragor #14
Opisałem dwa podejścia do alkierza z którymi jedynie się spotkałem. To że jedno jest moje a inne Twoje to już nie moja wina ;). Temat oczywiście odnosi się do mojego wyrzucenia z alkierza, co nawet w nim zaznaczyłem, ale w związku z sytuacją nie dało się go do tego nie odnieść, co powinieneś sam chyba rozumieć. Starałem się go napisać przy jak najmniejszej dozie emocji, ale jeżeli sądzisz że nie mam odpowiedniego dystansu to sam stwórz taki temat, bo uważam że jest on potrzebny.
Spike
Majster (Były członek) #15
Brak profilu.
Link do tego postu
A ja bym był za surowymi karami od razu i żeby nie było moja postać El Nino dostała bana też. Ale jak mamy zrobić z alkierza klimatyczny pokó/uj  to od razu że tak powiem za pysk gawiedź złapać i niech sie dwa razy zastanowi nim coś powie :) a uklimatyczniać wypowiedzi można w zwykłej karczmie i pośród tej całej hałastry wykazać się powagą i zaangażowaniem a później w alkierzu szaleć.  Przynajmniej ja sie postaram ;)
Zamknij Pomniejsz – Powiększ + Odpowiedz na ten post:
Kod weryfikacyjny: VeriCode Proszę przepisać kod weryfikacyjny z obrazka do pola tekstowego umieszczonego obok niego.
Emotikonki: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Znaki specjalne:
Strona:  1  2  3  następna 
Idź do forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Strona wygenerowana w 242,5 ms (186,9 ms) · 137 zapytań do bazy danych w czasie 14,7 ms
Bieżący czas: 20.02.2018, 12:43:02 (UTC +01:00)