Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Offtopic RSS
Osz qrva!!
Czyli wątek polityczny.
Page:  previous  1  2  3  4  next 
Minkiel #16
Member since Apr 2007 · 1291 posts
Group memberships: Animatorzy, Użytkownicy, WD Global
Show profile · Link to this post
In reply to post ID 59587
A jeszcze nie dawno była taka bitwa, kiedy chceili mu przyznać honorowego obywatela krakowa.. a teraz do wawelu..

Przy Piłsudzkim...

To nie jest papież.. Bez przesady.
I to nie za zasługi, a dlatego, że zmarł tragicznie.

[Image: http://images30.fotosik.pl/165/9d3e0c1867174e9fm.jpg]

Serwis nart Kraków
Mef #17
User title: Uczeń Mistrza Małodobrego
Member since Jan 2007 · 877 posts · Location: Marchewkowe Pole
Group memberships: Strażnicy, Użytkownicy
Mi tam sie koncepcja podoba. Myslisz, ze krolowie byli tacy wybitni i za to tam leza? :) No i zapytaj kazdego bylego prezydenta, czy zechcialbym sie z Kaczynskim zamienic: ostatni lot Tupolewa za trumne na Wawelu? Zginal pelniac obowiazki glowy kraju, mozna go tak uhonorowac, mozna i Stadion Narodowy nazwac jego imieniem i co sie takiego stanie? Lepszy bohater z przeszlosci, ktorego wady juz zapomnielismy a pamietamy 2 zaslugi na krzyz? Oj nieladnie, ciezko chyba do naszych polskich twardych i surowych ocen komukolwiek siegnac bedzie...
[Image: http://bularca.ro/erep_tools/signature/1240028.png]
[Image: --rysunek na zapas--http://img367.imageshack.us/img367/6677/whatcolorisblueml0.jpg]
Zorann (Administrator) #18
User title: Ten który czuwa
Member since Jan 2007 · 4831 posts · Location: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
In reply to post ID 59570
To jest taki spamtopic obok tego właściwego, tak? :)

Quote by merowe:
a tak poważniej. idioci idiotami. a co powiesz na pedofilie w śród księży? wykorzystywanie kleryków w seminariach?
To ma być "poważniej"?
A co powiesz na pedofilię wśród biznesmenów? Na mobbing w biurach? Ha, spalmy biurowce!
W ogóle to poprosiłbym o jakieś dane statystyczne - mam niejasne wrażenie, że gdybyśmy zaczęli serio takowe poszukiwać, to okazałoby się, że pedofilia wśród księży jest znacznie mniejsza niż w innych "profesjach". Tylko jedna jest bardziej medialna od drugiej. I dlatego właśnie w telewizji oglądaliśmy wyśmiewanego Kaczyńskiego w debacie z Tuskiem, a nie odwrotnie - bo publiczność tego oczekiwała, więc dajmy im "show", potem od biedy możemy powiedzieć, że nie zbilansowaliśmy publiki, wielkie rzeczy, jak już będzie po fakcie. Klap, klap, klap...
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Ikelibro #19
User title: Noble
Member since Dec 2007 · 442 posts · Location: Sofia, Bułgaria
Group memberships: Użytkownicy
Zorann świetna wypowiedź. Dokładnie tak jest jak piszesz. Pedofilia w Kościele niewątpliwie się zdarza, ale jej skala jest nie większa niż w innych grupach społecznych. Jednak media ogniskują uwagę na tych zboczeńcach, mimo że obiektywnie nie ma ich tak wielu. W ten oto sposób skala zjawiska w oczach odbiorcy, zostaje wyolbrzymiona. To jest siła sugestii, manipulowanie faktami, celem uzyskania określonego nastawienia i poglądów u odbiorcy.
klik!
Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean.- Isaac Newton
[Image: http://idarionis.republika.pl/wanderer/wandererplayer1.jpg]
Grygor #20
User title: stary pieprzony marudzący tetryk
Member since Jan 2007 · 2066 posts
Group memberships: Animatorzy, Graficy, Skrybowie, Użytkownicy
Muszę tu przyklasnąć Zorranowi apropo pedofilii i Mefowi apropo Kaczyńskiego na wawelu.

Kaczyński na tle niektórych królów spoczywających na wawelu prezentuje się na prawdę nieźle.
Przynajmniej był szczerym patriotą.

Ja osobiście ekipie kaczyńskich wdzięczny jestem za to, że przeforsowali bardzo sprawnie i szybko zniesienie obowiązkowej służby wojskowej,a wprowadzili armie zawodową (która cieszy się bardzo dużą popularnością). Niby nic i już się o tym zapomniało, ale dziesiątki tysięcy ludzi spieprzało za granicę właśnie przez to ;).

Wojsko teraz, jest segmentem gdzie można z powodzeniem zaoszczędzić miliardy zł.
Ta cała sytuacja doskonale pokazuje, że mimo napięć, sytuacja militarna w naszych regionach jest stabilna a wielka armia zbędna. Nie mamy w końcu w planach prowadzenia podbojów i w najbliższej przyszłości nikt nie połakomi się na nas..
[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
This post was edited on 2010-04-14, 15:55 by Grygor.
Marqs #21
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3959 posts
Group memberships: Użytkownicy, WD Global
A mnie ciekawi co zrobią z Wałęsą.

Jak by nie patrzeć to on chyba dla zdecydowanie większej grupy ludzi wydaje się być osobą, która naprawdę coś dla tego kraju zrobiła. Ba, dostał nawet pokojowego Nobla.

I co? Też Wawel?

No a jak i on tam to przecież Kwaśniewskiego nie można pominąć, toć on do Unii nas poprowadził i takie tam...
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Minkiel #22
Member since Apr 2007 · 1291 posts
Group memberships: Animatorzy, Użytkownicy, WD Global
Quote by Marqs:
A mnie ciekawi co zrobią z Wałęsą.(...)

A tym samym myślałem, ale nie chciałem ciągnąć dyskusji. Wymienianie nazwisk żywych jest trochę takie... Dziwne :D

[Image: http://images30.fotosik.pl/165/9d3e0c1867174e9fm.jpg]

Serwis nart Kraków
Grygor #23
Dla mnie Wałęsa jak najbardziej zasługuje na miejsce na wawelu, Kwachu nie za bardzo chociażby za akcje ewakułacje, z belwederu tylnym oknem po drabinie, oraz odwalanie podobnej lipy w stanie wskazującym.
Mimo to kwachu ma o tyle dobrą sytuacje, że jeszcze żyje, więc chociaż teoretycznie ma okazję żeby się zrehabilitować.
Theodrus #24
Member since Feb 2008 · 376 posts
Ja jestem przeciwny chowaniu świętej pamięci prezydenta wraz z małżonką na wawelu.

Co on zrobił by znaleźć się w krypcie zasłużonych? Jak nazwa wskazuje trzeba zrobić coś nadzwyczajnego dla kraju, a on nie zrobił. Nie uważam za adekwatną zasługę w postaci tragicznej śmierci. Prezydent Narutowicz, będąc pierwszym prezydentem RP w dziejach, też zginął tragiczną śmiercią i miejsca nie dostał.

Co do monarchów tam pochowanych sprawy mają się inaczej. Jeżeli się nie mylę to oni sami zbudowali sobie katedrę, która była ich własnością, więc mieli pełną swobodę wiecznego spoczynku w jej wnętrzu a późniejszych chowano bo to tradycja by król miał grób na Wawelu.

Za to Wałęsa za bycie twarzą ruchu, który po 47 latach wygonił krasno armistów z kraju jest osobą zasłużoną.
Norfalcon #25
Member since Jul 2008 · 138 posts · Location: D.Śląsk
In reply to post #21
Quote by Marqs:
A mnie ciekawi co zrobią z Wałęsą.

Jak by nie patrzeć to on chyba dla zdecydowanie większej grupy ludzi wydaje się być osobą, która naprawdę coś dla tego kraju zrobiła. Ba, dostał nawet pokojowego Nobla.
I co? Też Wawel?
No a jak i on tam to przecież Kwaśniewskiego nie można pominąć, toć on do Unii nas poprowadził i takie tam...

Dlaczego nie Wałęsa, a dlaczego nie Kwaśniewski, może jeszcze zasłużone gwiazdy muzyki pop będą chciały po śmierci trafić na Wawel. Zrobi się miejsce, w którym oprócz stania się sławnym, bycia obrzydliwie bogatym i cenionym w życiu, każdy będzie chciał spocząć. Dla mnie bez sensu, to tylko kolejny powód do protestów i wykrzykiwania "własnego zdania" dla polaków, którzy w tym są właśnie najlepsi.
Ni!
Zorann (Administrator) #26
User title: Ten który czuwa
Member since Jan 2007 · 4831 posts · Location: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Może jeszcze świętym go ogłosimy? Męczennik oddał wszak życie w służbie krajowi, pełniąc zaszczytne obowiązki prezydenta RP za jedyne 19 kawałków miesięcznie, co przypłacił życiem. Ryzyko zawodowe?
Całą tę szopkę z tej okazji poczynioną już dostatecznie skomentowałem, ale Wawel? No, gdyby szopka była tortem, to byłaby wisienka...
Że niby wola rodziny? No tak, tak... Nic tylko napisać w testamencie, że życzę sobie pochówku na Wawelu - ostatnia wola rzeczą świętą. No i rodzinę podpuścić, żeby taką wolę wyraziła i już Jan Kowalski jedzie w ostatnią podróż na Wawel. No bo czym się to niby różni?

I co w tej sytuacji z Kaczorowskim? Jak to co? Trzeba było się roztrzaskać za kadencji - przykro mi, zasady pochówku na Wawelu są jasne, zobaczmy: królowie, wieszczowie narodu, prezydenci tragicznie zmarli przed końcem kadencji... Nie ma pana na liście.

A wystarczyłoby sobie tylko zadać proste pytanie: Gdyby Kaczyński zmarł na zawał serca za 20 lat, gdzie zostałby pochowany?
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Grygor #27
Szczerze, mi to nie przeszkadza. Co mnie boli czyjeś miejsce spoczynku.
Ludzie (najgorsze, ze sprowokowani) znaleźli se kolejny powód do kłótni.
Dzisiaj, rano widziałem w TV (a oglądam to bardzo rzadko) ciekawy wywiad z jakimś politykiem. Nie znam nazwiska gościa, ale stwierdził, że to wszystko, wyszło z inicjatywy pewnych polityków. Słyszałem nawet, że za protestowanie ludzie dostawali 30 zł. Gość z wywiadu poprosił by Ci politycy którzy, to zorganizowali, publicznie wyrazili swoje pretensje.
Nazwiska nie padły, aczkolwiek ja osobiście uważam, że pierwsza na taki pomysł wpadła by Senyszyn.

Dla mnie jasnym jest, że całe lewactwo polskie robi więcej złego niż dobrego. Nie ma względu na okoliczności i wydarzenia. Mnie też wkurza ta ciągła żałoba i niektóre zagrywki z nią związane, ale przez takie protestowanie ośmieszamy sami siebie. Świat na nas patrzy... widocznie komuś zależy na takim przedstawieniu.
This post was edited 2 times, last on 2010-04-15, 16:19 by Grygor.
Losstarot (Administrator) #28
Member since Jan 2007 · 2617 posts · Location: Śląsk
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, ScriptMaker, Strażnicy, Użytkownicy
taa, a ja słyszałem że ktoś płacił za stawianie zniczy pod pałacem prezydenckim, myślę że to pewnie rydzyk, proszę cie ...  póki co ja nie znam osobiście nikogo kto by chciał żeby pochować Króla Lecha I tragicznie zmarłego w obronie kraju  na Wawelu.
Sprawa jest prosta Lech Kaczyński był prezydentem pisu, mającym kontakty z Kościołem Katolickim, więc jakoś mnie nie dziwi że kardynał Dziwisz naciskał na to by go tam pochować.
Swoją drogą dziś czytałem anonimową wypowiedź jakiegoś pisiora który mówił że były naciski by pochować Lecha właśnie na Wawelu, i że według niego on chciałby leżeć na Powąskach.

Ogólnie to co się dzieje to po prostu cyrk.
Wanderer !!!
Marqs #29
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3959 posts
Group memberships: Użytkownicy, WD Global
Śmieszne są wywiady dotyczące tego. Komorowski mówi, że politycy nie decydowali gdzie, rodzina mówi, że oni tylko zaakceptowali propozycję Wawelu a kardynał też mówi, że on tego nie wymyślił tylko się zgodził.

Dziwne, ani władza państwowa ani kościelna ani rodzina... to kto? ;)

Edit po wypowiedzi w innym temacie:

Hotelarze?  :-p
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Grygor #30
taa, a ja słyszałem że ktoś płacił za stawianie zniczy pod pałacem prezydenckim,
Nie wiem gdzie ty to słyszałeś, bo ja przedstawioną przeze mnie wersje w TVP1 podczas wywiadu.
Nie chce mi się rozpisywac zresztą na ten temat.
Dla mnie na wawelu mogą kłaść chociażby Jaruzelskiego.
Mało mnie to intersuje, a na pewno nie jest powodem do rozpalania sporu.
Masę ludzi mieszka w Polsce na ulicach im. np. "Władysława Gomułki" i nie widzą w tym problemu, natomiast na sam pomysł ulicy Lecha Kaczyńskiego, zaczynają się komentarze, "od razu zrobić go świętym".
Ja proponuje zostawić te wszystkie tematy politykom, a zająć się swoimi sprawami. ;)
This post was edited 3 times, last on 2010-04-15, 17:31 by Grygor.
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  previous  1  2  3  4  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 259.3 ms (189.2 ms) · 146 database queries in 60.9 ms
Current time: 2019-08-24, 09:55:11 (UTC +01:00)