Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Offtopic RSS
Inne giery on - line
i raczej nie RPGi
Page:  previous  1  2  3 ... 26  27  28  29  30  31  next 
Losstarot (Administrator) #406
Member since Jan 2007 · 2617 posts · Location: Śląsk
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, ScriptMaker, Strażnicy, Użytkownicy
Show profile · Link to this post
In reply to post ID 85588
Dotarło, dzięki.
Wanderer !!!
Ricewind #407
Member since Feb 2007 · 1346 posts
Group memberships: Animatorzy, Global Makers, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
Mam i ja Dzięki ;)
https://www.youtube.com/watch?v=O3efQ8yXmFg
[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
W grząskich trzcinach i szuwarach kroczy jamnik w szarawarach, szarpie kłącza oczeretu i przytracza do beretu, ważkom pęki skrzypu wręcza, traszkom suchych trzcin naręcza, a gdy zmierzchać się zaczyna z jaszczurkami sprzeczkę wszczyna, po czym znika w oczerecie w szarawarach i berecie....
Aayren ili Essen #408
Member since Jul 2007 · 1575 posts · Location: Kraina Niebieskich Migdałów / Lublin
Group memberships: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
 Polećcie mi najdrożsi jakąś grę na pograniczu strategi (turowej najlepiej), a gry rpg gdzie dowodzimy małym oddziałem, który zdobywa doświadczenie, i umiejętności. Tak pomiędzy warcraftem (nie turowy, rozwijanie tylko bohaterów), Fallout Tactis (prawie idealnie), Jagged Alliance 2 (wolę fantasty), a HeroesIII WoG. Może nawet RPG, byle by to nie był jeden bohater, a kilku. Może to być gra piekielnie stara, aby była rozbudowana  :-)
[Image: http://stat.rumandmonkey.com/tests/1/6/5261/20802.jpg]
Teriasz #409
Member since May 2010 · 445 posts · Location: Piaseczno
Group memberships: Użytkownicy
Panie! Icewind dale 1&2, z dodatkami jeśli nie grałeś, to gorąco polecam jest 6 ludzików. IMO najlepsza gra rgp ever, lepsza niż balurs gate, choć to bardzo podobne. Jest jeszcze Kotor 3 ludziki i gwiezdne wojny. Planescpae torment jesli chciałbyś spróbować gry z najlepszą fabułą ever, to jest też koło 6 ludzików. W nie rpg nie grałem;)
/me nie chce być poszukiwaczem przygód, chce być znajdywaczem...
Marqs #410
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3959 posts
Group memberships: Użytkownicy, WD Global
Jeśli strategia z elementami rpg (i do tego fantasy) to może Spellforce (są chyba dwie części i kilka dodatków).

Wiem, że któryś Warhammer 40k miał nastawienie bardziej na kierowanie doświadczonym oddziałem a nie hordą mięsa armatniego. Chyba Dawn of War II to był.

Niedawno wyszedł też X-Com: Enemy Unknown, który jest całkiem znośny. No i turowy, co obecnie jest rzadkością.

KOTOR w sumie nawet by podchodził pod turowy jeśli by popuścić wodze fantazji (aktywna pauza w trakcie walki i system, który chyba oparty był jeszcze na rzutach kostką tyle, że już w tle).

A z nowszych rpg to chyba Dragon Age: Origins mógłby przynajmniej w część wymagań się nieźle wpasować.

No i ten cały Baldurs Gate miał chyba jakąś edycję odświeżoną czy coś w ten deseń niedawno więc może i to warto zobaczyć, choć mnie akurat zabijają piksele ;)
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
This post was edited on 2013-01-26, 22:36 by Marqs.
Aayren ili Essen #411
Member since Jul 2007 · 1575 posts · Location: Kraina Niebieskich Migdałów / Lublin
Group memberships: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
 Icewind 2 wygrywa chwilowo. Dragon Age: Origins oraz Dawn of War 2 grałem i polecam  :-)  Aktywną pauzę traktuję jak tury   ;-)
[Image: http://stat.rumandmonkey.com/tests/1/6/5261/20802.jpg]
Teriasz #412
Member since May 2010 · 445 posts · Location: Piaseczno
Group memberships: Użytkownicy
Osobiście uważam że część pierwsza jest lepsza;) I warto zagrać po kolei. Jedynka ma dodatki(jeden dobry drugi słaby tak w sumie) dwójka nie, po za tym ma lepszą fabułę.
/me nie chce być poszukiwaczem przygód, chce być znajdywaczem...
Zorann (Administrator) #413
User title: Ten który czuwa
Member since Jan 2007 · 4831 posts · Location: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Cała seria UFO - nowsze części są słabe niestety, a stare mogą dzisiaj odstraszać grafiką i rozwiązaniami, ale to najbliższe tego co opisałeś, tyle, że nie fantasy.

Z tego co dalej piszesz wynika, że szukasz nie strategii, tylko cRGP w którym się dowodzi drużyną i jest aktywna pauza lub tury :)
Do Icewindów i Baldurów dodaj jeszcze Planescape: Torment - też na silniku Infinity.
Później był Neverwinter Nights z dodatkami i kolejnymi częściami - mnie się nie podobał, ale jestem w tym raczej odosobniony ;)
Jeszcze w stylu Infinity była Świątynia Pierwotnego Zła. Całkiem przyzwoity cRPG.

Nie wiem czy zaliczasz do tej grupy jRPG, ale jeśli tak, to cała seria Final Fantasy się zalicza.
Może Cię też zainteresować Final Fantasy Tactics.

Kiedyś grałem w skrzyżowanie Commandosów z Jagged Alliance w uniwersum Star Trek. Ale nie pamiętam, czy się tam rozwijało skille, jak chcesz to poszukaj: Star Trek: Away Team.

Aha, przypomniałem sobie: Gorky 17 - polska gra, taktyczny cRPG z turowymi walkami i rozwijaniem drużyny, bardzo dobra gra, ale nie fantasy ;)
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Urdithandara #414
Member since Jan 2007 · 1171 posts · Location: ZAMOŚĆ!!
Group memberships: Skrybowie, Użytkownicy
Marqs: Skoro już wspomniałeś o KOTORZE, to można teraz spokojnie za darmo grać w SW:TORa - a ten, bardzo jest podobny.
Z innej beczki... Gra ktoś w BF3?
Marqs #415
Heh, KOTOR bardzo mi się podobał, TOR odrzucił mnie po dobiciu do 15lvla. Za dużo ograniczeń dla darmowych graczy (praktycznie wszystko co dobre w MMO zablokowali), a wszystkie niedogodności wynikające z tego, że gra to MMO już zostały. Zdecydowanie wolałbym KOTORA 3 ;)

A w BF3 to bym chętnie pograł... tylko trzyletni laptop to raczej kiepska maszyna do takich zabaw ;)
Miecze! Miecze! Miecze!
Urdithandara #416
Member since Jan 2007 · 1171 posts · Location: ZAMOŚĆ!!
Group memberships: Skrybowie, Użytkownicy
Ja w BF nawalam prawie codziennie, więc jakby kto mnie chciał znaleźć na battlelogu, to mój nick: witkacy_sracy
Moglibyśmy się zgadać na jakiś niewielki serwer.
Zorann (Administrator) #417
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Zmień nick, bo byłoby mi wstyd się z Tobą pokazywać między ludźmi ;)

Mój laptop znosi SC2. Premiera dodatku już za rogiem, są może chętni?
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Marqs #418
Heh, kupiłem podstawkę w dniu premiery bo bardzo mi się podobał Warcraft 3 ale biedny SC2 nie wytrzymał próby czasu i dobre pół roku leży już na półce i zbiera kurz. Chyba sobie daruję pierwszy dodatek i może skusze się na drugi kiedy już wszystko dopracują. No chyba, że będą wymagali do rozgrywek w sieci wszystkich trzech części...
Miecze! Miecze! Miecze!
Zorann (Administrator) #419
Z czego wiem to nie będą, każdy dodatek ma być osobną grą.
Dla mnie SC2 wytrzymuje próbę czasu nadzwyczaj dobrze. A kampania zapowiada się tak ciekawie, że kupiłbym nawet dla niej samej. Zresztą Blizzard rozważa opcję darmowej gry multiplayer ;)
Swoją drogą, co jest niedopracowane? Rzadko kiedy widzi się gry tak dobrze doszlifowane jak SC2.
Marqs #420
Jak dla mnie ogólna funkcjonalność Battlenet 2.0 to porażka totalna. Stary Battlenet był dużo, dużo przyjemniejszy dla użytkownika. No chyba, że już poszli po rozum do głowy i poprawili to trochę (ponad pół roku już tam nie zaglądałem ale zaraz po premierze miałem wrażenie, że cofnęli się w rozwoju o lata świetlne).

Kampania była całkiem fajna, ale już multi... zdecydowanie za mała różnorodność taktyk i użytecznych jednostek. Praktycznie w większości walk można było przewidzieć co zagra przeciwnik widząc samą jego rasę przy ładowaniu się mapy. 2-3 taktyki i tyle.
Miecze! Miecze! Miecze!
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  previous  1  2  3 ... 26  27  28  29  30  31  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 245.7 ms (177.1 ms) · 144 database queries in 83.2 ms
Current time: 2019-08-24, 10:41:49 (UTC +01:00)