Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna RSS
Brak prac zaawansowanych
Page:  previous  1  2  3  4  next 
Orlica #31
User title: Pierwsza rycerka Idarionis
Member since Jan 2007 · 917 posts
Group memberships: Global Makers, Strażnicy, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
Show profile · Link to this post
In reply to post ID 57689
Skryba podstawowy
Praca skryby - cisza, spokój, ciche skrzypienie pióra... Aż zachciało ci się spróbować tego zajęcia. Pełen zapału idziesz do domu skryby, który potrzebuje pomocnika. Drzwi otwiera ci starszy jegomość z długą brodą i malowniczo zatkniętym piórem za uchem.
- Nowy pomocnik, tak? Dobrze, chodź za mną.
Z zadowoleniem udajesz się za starcem, ale Twoja pewność siebie nieco przygasa, gdy przechodzicie przez kuchnie i lądujecie na podwórku pełnym drobiu.
- Mam tutaj 15 dorodnych kogutów. Masz złapać każdego i wyrwać mu po 3 pióra z ogona.
Przysiągłbyś, że na widok twojej miny skryba zachichotał. No trudno. Kiedy tylko zostajesz na podwórzu sam zakasujesz rękawy i powoli zbliżasz się do pierwszego ptaka.

Po kilku klepsydrach wymazany błotem i zmęczony jak po walce z trollem wracasz z naręczem piór do domu. Kto by pomyślał, że główny składnik rosołu potrafi tak szybko uciekać. Szybko znajdujesz pracownię skryby. Ten na twój widok nawet nie usiłuje ukryć rozbawienia, ale w nagrodę pokazuje ci prawidłowy sposób przygotowywania piór do pracy, a i na koniec całkiem sympatyczna liczba miedziaków zasiliła twój mieszek.
[Image: http://img6.imageshack.us/img6/6512/wandii4.png]

[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
Teppic d'Villazon #32
User title: Złowrogi Tłumacz
Member since Jan 2007 · 3183 posts · Location: Półleżące
Group memberships: Animatorzy, Global Makers, Graficy, Skrybowie Mod, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
[Image: http://img129.imageshack.us/img129/3889/beztytuuxo.png]
Się kogoś żarty trzymają... :-p
[Image: http://img510.imageshack.us/img510/5030/vincent2.gif]
Teppic[547] | Valence[5829] Jon Doe[6206] | Vlad[2392] | Burch[878] | Lord Myron[602]
[Image: http://images30.fotosik.pl/165/9d3e0c1867174e9fm.jpg]
merowe #33
User title: Smutny
Member since Jan 2007 · 2166 posts · Location: Zamość
Group memberships: Strażnicy, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
/me udaje niewiniątko :D
to krawiectwo to też moja robota :D
Maniollo #34
Member since Mar 2007 · 2591 posts
Group memberships: Animatorzy, Skrybowie, Użytkownicy, WD Global
Ze strony głównej w części praca zniknęły wymagania do nauczenia sie wszystkich zaawansowanych prac. Czy to znaczy, ze tych wymagań już nie ma w grze i żeby nauczyć się np. budownictwa fortyfikacji nie trzeba być już pomocnikiem w konstruktorstwie i budownictwie?
Vandhall (Administrator) #35
Member since Jan 2007 · 4380 posts · Location: Kathanorn
Group memberships: Administratorzy, Użytkownicy
Tak w sumie to nie było nigdy sprawdzane - czyli tytuł nie ma znaczenia, wystarczy mieć odpowiedni poziom.
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminisorc.jpg]
W zasadzie nie jestem materialistą. Jednakowoż entuzjazm w pracy
jest wprost proporcjonalny do wysokości stanu konta.
Naamah #36
Member since Nov 2007 · 304 posts
Group memberships: Animatorzy, Użytkownicy
Skryba Bar Uhma pomocnika najmie.
Skrybowstwo [0]

Nie raz słyszałeś o słynnych skrybach biesiadujących razem z królami, czy choćby o tych ze słynnej redakcji „Wieści”. Słynni, zamożni… a ich fach ani nie wymagający, ani zbyt męczący.. tak, postanowiłeś. Żadna praca nie hańbi, a już zwłaszcza ta, w której wiele robić nie musisz..
Gdy znalazłeś się na miejscu od razu zostałeś jednak zaprzęgnięty do pracy. Okazało się, że przepisywanie pergaminów wcale nie jest ani proste, ani przyjemne, ani mało męczące.. Jako nic nie umiejący pomocnik spędziłeś dzień głównie na ostrzeniu piór, podawaniu czystych pergaminów i dolewaniu atramentu do kałamarzy. Praca okazała się ciężka nie tylko dlatego, że co chwilę byłeś przeganiany z miejsca na miejsce, ale też dlatego, że dla bezpieczeństwa ksiąg i pergaminów cały proces przepisywania musiał odbywać się w zamkniętym, ciepłym, a przez to i dusznym pomieszczeniu.. Jednak mimo to, gdy tylko Bar znalazł chwilę wolnego czasu, postanowił opowiedzieć ci nieco o skrybostwie. Zawód ten jest powszechnie znany od wielu setek, a nawet tysięcy lat, a ponadto kiedyś zarezerwowany był wyłącznie dla mężczyzn, gdyż kobiety były uznawane za niegodne, dotykania cennych ksiąg. Bardzo często zawód skryby był „dziedziczny”. Było to możliwe dzięki temu, że synowie skrybów wysyłani byli do odpowiednich szkół po ukończeniu, których dziedziczyli zawód swoich ojców. Dowiedziałeś się także, że największe zatrudnienie skrybowie znajdują w administracji zbiurokratyzowanych krajów, w świątyniach, bibliotekach, armii. Pod wieczór byłeś zlany potem, pokryty ścinkami piór i umazany atramentem.. Praca jednak się opłaciła, gdyż do domu wracasz nie tylko bogatszy o wiedzę, ale i o [X]! Mimo wszystko to był udany dzień.

Teotios skrybę do pomocy zatrudni. Zainteresowanych prosi się o zgłaszanie do ratusza.
Skrybostwo [17]

Teotios, jak każdy szanujący się biurokrata jest.. całkowicie ci nieznany. Jednak nie zraziło cię, zwłaszcza, że w powietrzu wisiała możliwość zarobku. Nie sądziłeś, że coś będzie w stanie cię zaskoczyć, poza bezsensownością niektórych procedur i tym jak szczegółowych informacji potrafią wymagać przy byle okazji.. A jednak zaskoczyło cię. Zaskoczył cię sam Teotios, który w niczym nie był podobny do typowego urzędnika. Był wielki, barczysty, a swoją sylwetką przypominał kłodę tysiącletniego dębu.. Okazało się, że jest poborcą podatkowym, za którym miałeś przez cały dzień chodzić i zapisywać poszczególne informacje o mieszkańcach, ich zarobkach, majątkach, jakości życia.. Tyle co nachodziłeś się tego jednego dnia, nie przeszedłeś chyba przez całe swoje życie. Na pożegnanie Teotios uścisnął Twoją dłoń, swoją, wielkości bochna chleba.. Nic dziwnego, że potrzebował kogoś do pomocy.. z takimi łapskami pisanie okazuje się nie lada trudnością.. Bogatszy o [x] i z nieco obolałą od uścisku ręką postanowiłeś po powrocie zainwestować zarobione pieniądze i.. zapłacić wymagane od ciebie podatki.. tak na wszelki wypadek.

Kopista w Świątyni Morgosa potrzebny!
Skrybostwo [30]

Tym razem trafiło ci się nie lada zadanie. Kopiowanie woluminów traktujących o jednej z największych i najwspanialszych Mocy..! Dostałeś do dyspozycji własne skryptorium, a także pomieszczenie, w którym miałeś pracować w najbliższym czasie. Miałeś zapewnione wszystkie narzędzia kopisty: pióra, pumeks, kredę, rożki służące jako kałamarze, atrament czarny i czerwony, brzytwę do wyrównywania nierówności i dzielenia na stronice, deseczkę do polerowania, tabliczki z woskiem do zapisków, rysiki, pilniczki do ostrzenia piór.. Wszystko! Raj dla każdego początkującego skryby. To była twoja pierwsza samodzielna praca i przez pierwsze klepsydry strasznie drżały ci ręce. Atrament skapywał ci z pióra na pergaminy, brzytwa wylatywała z rąk, kreda kruszyła się w palcach. Udało ci się jednak wziąć się w garść i dzięki temu do końca dnia przepisałeś cztery i pół karty rozmiarów quarto, a wydajność dzienna najlepszych kopistów wynosi od 3-6 takich kart. Mogłeś być z siebie dumny. Po zakończeniu dnia i odebraniu zapłaty w wysokości [x] miałeś pewność, że teraz z dnia na dzień będzie lepiej. Zadowolony z siebie wróciłeś do domu.
"Jam tej siły cząstka mała,
która wiecznie zła pragnąc,
dobro wciąż działa.."

[Image: http://www.finalfan.com/games/ff7/animations/tifa3.gif] [Image: http://images30.fotosik.pl/165/9d3e0c1867174e9fm.jpg]
/me intensywnie wygląda końca sesji..
Ikelibro #37
User title: Noble
Member since Dec 2007 · 442 posts · Location: Sofia, Bułgaria
Group memberships: Użytkownicy
Rolnictwo zaawansowane

Potrzebny oracz, co obrobi 13 morgów ziemi w jeden dzień.

Posiadacze ziemscy to majętna klasa wśród której znajdziemy panów bogatszych od niejednego szlachcica. Właśnie u takiego posiadacza ziemskiego masz zamiar się zatrudnić. Gospodarz ten poszukuje oracza, który jest w stanie zaorać aż 13 morgów ziemi w ciągu jednego dnia. Zadanie wydaje się niewykonalne, ale nie dla ciebie. W końcu robota ci niestraszna, masz fach w rękach, już niejeden poznał i docenił twoje umiejętności. Niewiele więcej myśląc poszedłeś się zatrudnić. Twój pracodawca okazał się być niskim, grubym mężczyzna z jędzowatą żoną i dwoma leniwymi psami. Widząc go bezceremonialnie powiedziałeś:
- Przyszedłem do orki. Zaprowadźcie mnie na pole, obrobię całe 13 morgów ziemi.
- Słucham!? Czyście oszaleli!? -posiadacz był wyraźnie zaskoczony.- Przecież ja nie szukam nikogo, kto mi przeora prawie całą powłócz ziemi!
- Jak to!? Widziałem ogłoszenie, chcieliście kogoś, kto obrobi 13 morgów w jeden dzień. -odpowiedziałeś.
Gospodarz zaśmiał się z przekąsem. Po chwili odrzekł:
- Wszystko jasne! Ja szukam kogoś do orania na 3 morgach ziemi, a nie 13. Mam sąsiada, z którym ciągle kłócę się o miedzę. Nieraz robi mi on różne świństwa. Tym razem pewnie nie chciał, abym znalazł pracownika i dlatego dopisał jedynkę przed trójką na moim ogłoszeniu. W zasadzie to dziwiłem się, dlaczego nikt się nie zgłasza. Teraz już wiem czemu tak było. Jednak widzę, że będziecie dobrym pracownikiem, skoro chcieliście robić na prawie powłóczy ziemi.
Niezmiernie ubawiła cię ta sprawa. Potem poszedłeś do pracy. Robota była ciężka, ale wykonałeś ją wzorowo. Na koniec zadowolony gospodarz wręczył ci XX srebrników. Nie ma to jak dobry zarobek.
klik!
Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean.- Isaac Newton
[Image: http://idarionis.republika.pl/wanderer/wandererplayer1.jpg]
This post was edited 2 times, last on 2010-03-12, 19:06 by Ikelibro.
Teppic d'Villazon #38
User title: Złowrogi Tłumacz
Member since Jan 2007 · 3183 posts · Location: Półleżące
Group memberships: Animatorzy, Global Makers, Graficy, Skrybowie Mod, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
Fleczer chętnie do zawodu przyuczy.
Wymagania: Ciesielstwo 25, Stolarstwo 20, Fleczerstwo 0

No jasne, że chętnie... Stary zbok Gorczyk znany był w okolicy ze swoich nachalnych porad i zamiłowania do nauki... zarówno młodych chłopców jak dziewczynki. Szczęściem ilekroć jego spocona ręka niepotrzebnie opierała się podczas demonstracji na twoim biodrze, sam wzrok starczał, by obleśny cap się uspokajał. Ciężką nauką to było tu, jak mu nie walnąć... a z reszta poradziłeś sobie wcale zacnie. "Hebelek" do obróbki łęczyska kropka w kropkę przypominał twój zużyty strug stolarski, a praca tarnikiem czy znacznikiem aż przypomniała ci stare czasy. Za wcześnie jeszcze natomiast na napinacz śrubowy, to jedyne łęczysko, które tak wypieściłeś, trzasnęło nieszczęśliwie nim doszedłeś choćby do połowy wygięcia. Trzeba będzie nad tym przysiąść. Oby szybko, bo Gorczykowi już się zbierało na... pocieszanie.
Jak na osobę, której w głowie bynajmniej nie nauka, całkiem sprawiedliwie podsumował twoje postępy tymi [num] miedziakami.

Praca dla zręcznego fleczera na napinaczu.
Wymagania: Fleczerstwo 14

No dobra, przyszła pora na wypłynięcie na głęboką wodę. Moce ci świadkiem, że Gorczyk spoważniał i stał się bardziej rzeczowy, odkąd podłapałeś podstawy. Widać kręciło go to tylko w relacji "mistrz-uczeń", a może po prostu masz zbyt odpowiedzialne zadanie, żeby stary zbok pozwalał sobie na figle. Tak czy inaczej, spędziłeś dziś sporą część dnia, przekręcając drewniane śruby raz za razem o pół cala, pocąc się sam jak w łaźni i w stresie wyczekując zgubnego trzasku. Szczęściem, udało ci się dogiąć mokre łęczysko do końca i cały mechanizm został przez was przeniesiony do suszarni.
Nie bez dumy przyjąłeś od Gorczyka [num]. Propozycję zostania na herbatce jednak zbyłeś.
[Image: http://img510.imageshack.us/img510/5030/vincent2.gif]
Teppic[547] | Valence[5829] Jon Doe[6206] | Vlad[2392] | Burch[878] | Lord Myron[602]
[Image: http://images30.fotosik.pl/165/9d3e0c1867174e9fm.jpg]
This post was edited on 2010-03-29, 10:56 by Teppic d'Villazon.
Naamah #39
Member since Nov 2007 · 304 posts
Group memberships: Animatorzy, Użytkownicy
Ślusarz do pomocy najmie
Ślusarstwo [0]

Po przeczytaniu takiego ogłoszenia skierowałeś się wprost do warsztatu ślusarskiego, gdzie po przejściu przez drzwi, które poruszyły wiszący nad nimi dzwoneczek, zostałeś otoczony przeróżnymi wzorami ogrodzeń, wykończeń ogrodzenia, wiatrołapów, zamków, kluczy a nawet krat czy kajdan! Gdy ostrzegawcze dzwonienie dzwoneczka ucichło usłyszałeś inne cichsze, melodyjne wręcz postukiwanie metalu o metal, ale i ono ucichło po chwili.
- W czym mogę pomóc? – zdziwiła cię melodyjność i miękkość głosu  ślusarza, który okazał się dobrze zbudowanym elfem, który teraz pod światło oglądał swoją pracę.
- Ja z ogłoszenia, do pomocy. – odpowiedziałeś starając się również przyjrzeć trzymanemu przez elfa przedmiotowi.
- Co o tym myślisz? – spytał podając ci drobny przedmiot o kształcie klamki, rzeźbionej na jednym z końców w rozpościerającego skrzydła ptaka, możliwe, że orła. Obróciłeś przedmiot w palcach. Od spodu przedmiot miał koliste dość głębokie wydrążenie sugerującą, że jest to nietypowy uchwyt do laski. 
- Piękna praca.. – powiedziałeś nie kryjąc podziwu i oddając przedmiot - ..ale wolałbym raczej porozmawiać o tej pracy.. – elf przerwał ci gestem dłoni
- Dość. Nie potrafisz zauważyć nic poza zewnętrznym pięknem mojej pracy, nie wezmę cię na wakat. – odwrócił się, ale zatrzymał – Chyba, że udowodnisz swoją przydatność. – wskazał ci gestem kilka pudeł, na każdej leżał pergamin z adresem, na który paczka miała być dostarczona – Mój posłaniec zachorował, a nie mam czasu szukać innego. Dostarcz paczki, przydaj się, a jak niczego nie spartaczysz zastanowię się czy cię nie przyjąć. – to powiedziawszy udał się na zaplecze swojego warsztatu, a ty pozostałeś nieco zaskoczony z paczkami.
Mamrocząc pod nosem, że nie o takie zajęcie ci chodziło zacząłeś roznosić paczki. Niektóre były niewielkie i lekkie, choć parę razy dałeś się zaskoczyć wagą przedmiotu o małym rozmiarze. Pod wieczór każda paczka trafiła już w ręce adresata i choć nie raz musiałeś pytać o drogę, borykać się z psami obronnymi, albo wysłuchiwać niestworzonych historii o tym jakie choróbsko ostatnio kogoś dopadło, kogo lumbago łamało, albo bez końca słuchać narzekań „A gdzie ten mój stary znowu polazł?” odczuwałeś pewną satysfakcję. Nawet elf-ślusarz, który przy waszym kolejnym spotkaniu przedstawił się jako Noell, pochwalił i docenił twoją pracę, wręczając ci przy tym [x] miedziaków..
- Nawet nienajgorzej sobie poradziłeś.. Staw się jutro, może jednak uda się z ciebie zrobić przyzwoitego pomocnika. – uśmiechnąłeś się i pożegnałeś, w czasie powrotu do domu ciesząc się pobrzękującymi w sakiewce zarobionymi miedziakami.

Do pomocy w zakładzie początkującego ślusarza zatrudnię.
Ślusarstwo [8]

Po ostatniej wizycie w zakładzie Noella pozostał Ci pewien niedosyt pracy ślusarskiej. Tym bardziej uradowało cię kolejne ogłoszenie elfa-ślusarza, tym razem wyraźnie informujące, że praca wymagać będzie ślusarskich umiejętności, a nie biegania z paczkami.
Tak jak poprzednio twoje wejście do warsztatu obwieścił dzwonek nad drzwiami i kolekcja prac Noella, który tym razem powitał cię bardziej przyjaźnie niż ostatnio. 
Zaprowadził cię też dalej, na zaplecze do swojej pracowni, gdzie miałeś okazję przyjrzeć się prawdziwej ślusarni. Zaskoczyło cię jak obszerne jest to pomieszczenie, mieszczące kilka  różnych stanowisk pracy.
- Tam pracuje Eiden, zajmuje się głównie projektowaniem i montowaniem zamków. Możesz nie wiedzieć, ale to jego dziełem są te wspaniałe zabezpieczenia w naszym Utreedzkim banku. – przyjrzałeś się wskazanemu mężczyźnie, który nie różnił się niczym od przeciętnego mieszczanina, jednak to nad czym się pochylał nie wyglądało przeciętnie. Noell jednak nie dał ci się dłużej przyglądać i poprowadził cię dalej – To jest stanowisko Karsika. Zajmuje się głównie projektowaniem ogrodzeń, zdobień na drzwi, okuć okien, galanterii.. Każdy jego projekt jest unikatowy. Nigdzie nie znajdziesz identycznej pracy, każda musi się czymś wyróżniać.. Krótko mówiąc on wymyśla cuda, a my te cuda tworzymy...– wspomniany mężczyzna siedział pochylony nad rozwiniętym pergaminem pokrytym niesamowitym szkicem, pełnych esów floresów i innych niezrozumiałych dla ciebie zawijasów. - Te dwa stanowiska należą do mnie i Eleny, którą poznasz później. Razem z nią jesteśmy wzorcarzami, ale o tym także później. Twoim zadaniem jest pomaganie każdemu z nas, jeśli tylko zajdzie potrzeba. Chodzi o donoszenie materiałów, sprawdzanie czy doszło umówione zamówienie, czy Kowol nadąża z dostawami metali.. Nic trudnego, a przy okazji będziesz mógł się kilku rzeczy nauczyć. Zacznijmy od nazewnictwa, by nic cię nie zaskoczyło. Każde   stanowiska ślusarza jest wyposażone w stół ślusarski z zamocowanym na nim imadłem, komplet pilników, piłę do cięcia metali, młotki, wycinaki, przecinaki, narzynki itp. – wymieniał pokazując ci kolejno przedmioty – A także materiały pomocnicze takie jak płótna ścierne, smary stałe i płynne i oczywiście narzędzia pomiarowe: suwmiarka, kątomierz, kątownik, liniał krawędziowy, macki.. Tyle wystarczy na początek. Widzę, że Karsik potrzebuje czegoś więc nie marnuj czasu. – odprawił cię gestem ręki, a ty zakasałeś rękawy do pracy.
Pod koniec dnia byłeś wyczerpany, a głowa kipiała od nadmiaru wiedzy, ale ból ten łagodziła całkiem pokaźna sumka, bo aż [x] miedziaków, którą zarobiłeś w czasie pracy. Jest co i za co świętować tego wieczoru!

Przy montowaniu zamków Eiden potrzebuje pomocy!
Ślusarstwo [18]

Ledwo wszedłeś do zakładu, a już szliście wraz z Eidenem do jednego z wielu domów jakie mieliście dziś odwiedzić.
- To chyba jakaś zaraza! Nigdy jeszcze tyle zamków na raz nie wymagało wymiany! Albo mamy tu do czynienia z bardzo nieudolnym włamywaczem, bo wiedz, że nikt nie został okradziony, albo utnę sobie obie ręce, gdy się okaże, że to ja spartoliłem sprawę! – nie chcąc przerywać monologu, po prostu starałeś się nadążyć za krokiem mężczyzny.
Pierwszy z zamków jaki mieliście wymienić okazał się przerdzewiałym zamkiem od furtki, więc wymiana nie zajęła wam wiele czasu, a skontrolowanie tych kilku pozostałych w domu było czystą formalnością.
Kolejny dom rzeczywiście był ofiarą włamywacza, który przy pomocy wytrychu nieudolnie próbował otworzyć zamek. – Tak.. ten też do wymiany. Zobacz. Ale urwał! Ale to było dobre... Ułamał mu się w zamku, nie potrafił dobrze ustawić zapadek.. – mówił pokazując ci po wyjęciu zamka z drzwi elementy wytrychu. Zamontowaliście nowy zamek, wręczyliście nowe klucze właścicielom i odebraliście zapłatę.
Kolejnych kilka zleceń okazało się mnie porywającymi. Tu ktoś nawtykał drobnych kamyków do dziurki od klucza, tam ktoś po prostu zgubił klucze i nie miał jak się dostać do domu..
Po całym dniu łażenia po mieście za zleceniami nogi bolały cię jak po pieszej wyprawie pod sam Portal. Na szczęście ostatnie zadanie mieliście już za sobą i jedyne co zostało to podliczenie zysków i odliczenie z nich twojej należności. Wyszło tego całe [x] md. Czasem warto się nachodzić, by mieć za co napić się w karczmie..
"Jam tej siły cząstka mała,
która wiecznie zła pragnąc,
dobro wciąż działa.."

[Image: http://www.finalfan.com/games/ff7/animations/tifa3.gif] [Image: http://images30.fotosik.pl/165/9d3e0c1867174e9fm.jpg]
/me intensywnie wygląda końca sesji..
Bortar #40
Member since Mar 2009 · 63 posts
Group memberships: Użytkownicy
Potrzebna pomoc przy ziół zbieraniu.

Zielarstwo[15], ziołolecznictwo[0],ziołotrucicielstwo[0]

Usłyszałeś, że Mediculus, Utreedzki aptekarz potrzebuje pomocy przy zbieraniu ziół, więc czym prędzej udałeś się do jego apteki.

- Dzień dobry, ja w sprawie...

- Tak, tak.. nie ma czasu, do pracy przyszedłeś? To co tak stoisz? Łap się za koszyk i w drogę! 

No cóż.. widać zioła potrzebne są pilniej niż ci się wydawało. Pognałeś zatem za aptekarzem do Dębowej Kniei gdzie pół dnia spędziłeś pochylony zr

A ja cały czas o moim pracusiu ta praca powyżej kiedy zostanie dodana?
Vandhall (Administrator) #41
Ta praca od dawna już jest w,... Swerde, zcasami modyfikuję prace w zalezności od potrzeb i sytuacji. Tak samo wymagania są nieco inne: Zielarstwo[26], Ziołolecznictwo[0].

Może nie w tym momencie, ale pojawia się tam okresowo... powinna być za około 30 klepsydr ;)
Vandhall (Administrator) #42
Dodałem te prace w postach wyżej, szczegóły w "change logu".

Niżej też zaktualizowana liste prac, które są potrzebne to napisania. Jeśli ktoś czuje się na siłach i ma chęci zapraszam to napisania:

Fleczerstwo zaawansowane
Konstruktor  podstawowe i zaawansowane
Ludwistarstwo podstawowe, średniozaawansowane i zaawansowane
Ślusarstwo zaawansowane
Pszczelarstwo zaawansowane
Młynarstwo zaawansowane
Rzeźnictwo zaawansowane
Szklarstwo podstawowe, średniozaawansowane i zaawansowane
Ziołolecznictwo  zaawansowane
Ziołotrucicielstwo średniozaawansowane zaawansowane
Gobeliniarstwo średniozaawansowane i zaawansowane
Kaletnictwo zaawansowane
Kuśnierstwo średniozaawansowane i zaawansowane
Tropiciel zaawansowane
Myślistwo zaawansowane
Śledzenie średniozaawansowane i zaawansowane
Szpiegostwo średniozaawansowane i zaawansowane
Kryptologia podstawowe, średniozaawansowane i zaawansowane
This post was edited on 2010-08-16, 13:07 by Vandhall.
merowe #43
czy prace podane w poście wyżej dalej są do napisania czy coś się w tej materii zmieniło?
Vandhall (Administrator) #44
Można pisać, aktualizowałem na bieżąco w miarę jak dostawałem ;)
merowe #45
ok. myślę że niedługo coś spłodzę.
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  previous  1  2  3  4  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 376.5 ms (293 ms) · 145 database queries in 74.4 ms
Current time: 2019-10-18, 17:09:24 (UTC +01:00)