Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna RSS
Brak prac zaawansowanych
Page:  previous  1  2  3  4  next 
Vandhall (Administrator) #16
Member since Jan 2007 · 4385 posts · Location: Kathanorn
Group memberships: Administratorzy, Użytkownicy
Show profile · Link to this post
In reply to post ID 57256
To ja właśnie ten temat miałem na myśli w update, tylko pomyliłem się ;)

Zaraz go trochę wyczyszczę aby prace wyłuskać.

Ric masz rację, wszystko rozbija się o tekst ;) Ja gdzieś się chwaliłem że to chwila dodać, no trochę przysadziłem, bo praca to skomplikowana rzecz i trzeba w kilku miejscach grzebać. I do tego jeszcze testować ale raz na jakiszcas można dodać kilka robótek ;)

Edit:Te 9 prac jutro powinno się pojawić, ale powiem szczerze, że bida... sama Naamah zrobiła 17, a tu cała grupa zaledwie 9 :)...
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminisorc.jpg]
W zasadzie nie jestem materialistą. Jednakowoż entuzjazm w pracy
jest wprost proporcjonalny do wysokości stanu konta.
This post was edited on 2010-03-04, 19:37 by Vandhall.
Naamah #17
Member since Nov 2007 · 304 posts
Group memberships: Animatorzy, Użytkownicy
/me choć spóźniona poczuła się doceniona.

Jak dowiem się, jakich prac jeszcze brakuje mogę znów przysiąść <skromny> ;-)
"Jam tej siły cząstka mała,
która wiecznie zła pragnąc,
dobro wciąż działa.."

[Image: http://www.finalfan.com/games/ff7/animations/tifa3.gif] [Image: http://images30.fotosik.pl/165/9d3e0c1867174e9fm.jpg]
/me intensywnie wygląda końca sesji..
merowe #18
User title: Smutny
Member since Jan 2007 · 2171 posts · Location: Zamość
Group memberships: Strażnicy, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
ja tez mogę :) V masz mojego jabbera ;)
Vandhall (Administrator) #19
Poniżej lista prac, które przydałyby się:

Najpierw jednak kilka słów jak rozumieć te wymagania, bo co oczywiste jeśli z opisu będzie wynikać, że postać na przykład pomaga zbierać ziółka to wiadomo, że nie trzeba wymagać od niej za wiele, niższe wymagania, niższa pensja oraz niewiele doświadczenia. Ale jeśli postać dajmy na to sama idzie na wyprawę i rozpoznaje co zbierać i do czego co słuzy... no to wiadomo, ze wymagania muszą być wyższe, postać i zarobi, i nauczy się więcej.

podstawowe to na start aby zacząć od 0 czyli praca w charakterze pomocnika
średniozaawansowane to od 1-40 od pomocnika po proste roboty
zaawansowane to od 40-70 własne wykonanie

Wikliniarstwo zaawansowane
Drwalstwo zaawansowane
Stolarstwo zaawansowane
Snycerstwo zaawansowane
Fleczerstwo średniozaawansowane, zaawansowane
Konstruktor  podstawowe, średniozaawansowane i zaawansowane
Górnictwo zaawansowane
Metalurgia średniozaawansowane, zaawansowane
Ludwistarstwo podstawowe, średniozaawansowane i zaawansowane
Ślusarstwo podstawowe, średniozaawansowane i zaawansowane
Rzeźbiarstwo średniozaawansowane i zaawansowane
Budownictwo zaawansowane
Garncarstwo średniozaawansowane
Pszczelarstwo zaawansowane
Piekarstwo zaawansowane
Młynarstwo zaawansowane
Rzeźnictwo zaawansowane
Rolnictwo zaawansowane
Szklarstwo podstawowe, średniozaawansowane i zaawansowane
Ziołolecznictwo  zaawansowane
Ziołotrucicielstwo średniozaawansowane zaawansowane
Warzenie mikstur  podstawowe, średniozaawansowane i zaawansowane (pilnie!)
Garbarstwo zaawansowane
Krawiectwo zaawansowane
Gobeliniarstwo podstawowe, średniozaawansowane i zaawansowane
Kaletnictwo zaawansowane
Kusnierstwo średniozaawansowane i zaawansowane
Tropiciel średniozaawansowane i zaawansowane
Myślistwo podstawowe, średniozaawansowane i zaawansowane
Śledzenie podstawowe, średniozaawansowane i zaawansowane
Szpiegostwo podstawowe, średniozaawansowane i zaawansowane
Skrybowstwo podstawowe, średniozaawansowane i zaawansowane
Kryptologia podstawowe, średniozaawansowane i zaawansowane

No to jak widać sporo tego. Jak się uzbiera przynajmniej 10-15 opisów to wdrożę.
merowe #20
Quote by Vandhall:
Drwalstwo zaawansowane
Stolarstwo zaawansowane
Górnictwo zaawansowane
Budownictwo zaawansowane
Rzeźnictwo zaawansowane
Krawiectwo zaawansowane

biorę to i jak skończę film oglądać zajmę się tym :)
Ikelibro #21
User title: Noble
Member since Dec 2007 · 457 posts · Location: Sofia, Bułgaria
Group memberships: Użytkownicy
Napisałem:

Snycerstwo zaawansowane
Piekarstwo zaawansowane
Szpiegostwo podstawowe
Gobeliniarstwo podstawowe
Garbarstwo zaawansowane

Dobry snycerz natychmiast potrzebny

Dowiedziałeś się, że pewien zamożny patrycjusz poszukuje dobrego snycerza, który wykona zdobienia w jednej z komnat jego kamienicy. Wiedząc o swoich nieprzeciętnych umiejętnościach w tym rzemiośle, postanowiłeś się zatrudnić. Na pewno można spodziewać się sowitej zapłaty. Twoim zadaniem było wykonanie zdobionej boazerii na ściany głównej komnaty. Całkowicie poświęciłeś się zajęciu, dłuto i pobijak ciągle pracowały, zamieniając zwykłe i pospolite drewno w znakomite dzieła sztuki. Po zakończeniu pracy byłeś niezwykle zadowolony z jej efektów. Twój zleceniodawca wprost oniemiał, widząc to co zdziałałeś. Zadowolony wypłacił ci XX srebrników. Obiecał też, że będzie cię polecał swoim znajomym. Zyskałeś więc nie tylko pieniądze, ale też dobrą opinię. Trudno powiedzieć, co jest bardziej wartościowe.

Potrzebna pomoc przy wyprawieniu uczty

Pewien markiz organizuje wielką ucztę, na którą ma przybyć wielu zacnych gości. Potrzeba mu pilnie dobrego piekarza, obiecuje godziwą zapłatę. Wiedząc że trudno znaleźć osobę, która jest tak dobrze obeznana z piekarstwem jak ty, zdecydowałeś się zatrudnić w prywatnej piekarni rzeczonego markiza. Mając pod sobą rzeszę pomocników, rozpocząłeś wielkie wypieki. Praca szła bardzo żwawo i całkiem dobrze, chociaż kilka bochenków przypaliło się na skutek nieuwagi pomocników. Udało ci się wypiec całe mnóstwo znakomitego pieczywa. Po wykonaniu zlecenia poszedłeś do markiza. Arystokrata był wniebowzięty, z uniesieniem mówił, że wybawiłeś go z trudnej sytuacji. Myślał że nie zdąży z przygotowaniami na czas. Zadowolony wręczył ci XX srebrników, a ty poleciłeś się na przyszłość.

Potrzeba kogoś wygadanego

Podczas gdy bezczynnie włóczyłeś się po mieście, zaczepił cię jakiś tajemniczy mężczyzna. Powiedział iż wykonuje zadanie powierzone mu przez pewnego bogatego szlachcica. Polega ono na wykradnięciu pewnego dokumentu, który jest w posiadaniu jednego miejscowego urzędnika. Twoja rola polegać ma na odwróceniu uwagi strażników, którzy pilnują kancelarii tegoż urzędnika. Spotkany przez ciebie jegomość ma w tym czasie cichaczem zabrać rzeczony dokument. Zadanie okazało się łatwe do wykonania. Najpierw zaproponowałeś strażnikom wspólny napitek, a następnie wdałeś się w dyskusję na temat polityki zagranicznej Kathanorn. Po jakimś czasie znów spotkałeś tajemniczego jegomościa. Ten oznajmił ci o wykonaniu misji i wręczył XX miedziaków. Niezbyt uczciwy, ale za to całkiem dobry zarobek.

(mam nadzieję że można to podciągnąć pod szpiegostwo :-) )

Potrzeba pomocnika u gobeliniarza

Gobeliny to znakomite tkaniny, które są ozdobą komnat szlacheckich i królewskich. Chcąc zarobić kilka miedziaków, poszedłeś do pracy u miejscowego mistrza w tym rzemiosła. Twoje zadanie polegało na asystowaniu mistrzowi przy wykonywaniu gobelinów, które zostały zamówione przez dwór królewski. Praca okazała się niezbyt uciążliwa, polegała na pomocy mistrzowi w obsłudze krosna. Mistrz zaś okazał się nadzwyczaj marudny, ale chyba spodobał mu się twój entuzjazm. Po ukończeniu pracy wypłacił ci XX miedziaków, a ty uprzednio pozdrowiwszy go poszedłeś w swoją stronę.

Potrzeba dobrego garbarza do przygotowania skór na pancerze.

Skórzane pancerze cechuje znakomita jakość, która jest zasługą wyjątkowo dobrze obeznanych rzemiośle kathanornskich garbarzy. Wiedząc o swoich nieprzeciętnych umiejętnościach w tej dziedzinie, postanowiłeś zatrudnić się w miejscowym zakładzie, który trudni się tą profesją. Właściciel tegoż zakładu, rubaszny mężczyzna w średnim wieku, od razu wskazał ci skóry, które masz poddać obróbce. Pracując miałeś wrażenie, że robota nigdy się nie skończy. Szczególnej uwagi i dokładności w obróbce wymagały najdroższe skóry bazyliszków. Ostatecznie jednak wzorowo wykonałeś powierzone ci zadanie. Właściciel zakładu garbarskiego był nadzwyczaj zadowolony, z uśmiechem wręczył ci XX srebrników. Praca była trochę męczące, ale warta wysiłku.
klik!
Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean.- Isaac Newton
[Image: http://idarionis.republika.pl/wanderer/wandererplayer1.jpg]
This post was edited on 2010-03-06, 18:29 by Ikelibro.
Naamah #22
Member since Nov 2007 · 304 posts
Group memberships: Animatorzy, Użytkownicy
Biorę na siebie jak następuje:

Tropiciel średniozaawansowane i zaawansowane
Myślistwo podstawowe, średniozaawansowane i zaawansowane
Śledzenie podstawowe, średniozaawansowane i zaawansowane
Szpiegostwo podstawowe, średniozaawansowane i zaawansowane
Skrybowstwo podstawowe, średniozaawansowane i zaawansowane

Jednak przysiądę nad tym jutro. Spróbuję jeszcze dziś, ale obiecać nie mogę.
"Jam tej siły cząstka mała,
która wiecznie zła pragnąc,
dobro wciąż działa.."

[Image: http://www.finalfan.com/games/ff7/animations/tifa3.gif] [Image: http://images30.fotosik.pl/165/9d3e0c1867174e9fm.jpg]
/me intensywnie wygląda końca sesji..
merowe #23
Pani Naamah :D
metalurgię mam gotową (na cacy że tak powiem bo z materiałoznawstwa które miałem w zeszłym semestrze lekko zaczerpnąłem nomenklaturę) a warzenie mikstur właśnie piszę więc masz mniej do napisania :)
no chyba że mocno chcesz to będzie 2x więcej prac :)
Vandhall (Administrator) #24
Nie przejmujcie się dublowanymi pracami... nie ma limitu wszystko można dodać ;)
Ikelibro #25
Wikliniarstwo zaawansowane

Poszukiwany wikliniarz do plecenia koszy

Pewien bogaty winiarz szykuje się do winobrania. Spodziewa się nadzwyczaj wysokich zbiorów i chce się na nie przygotować. Po krótkich oględzinach swojego magazynu uznał on, iż potrzeba mu będzie więcej koszy do zbierania winogron. Dlatego też poszukuje kogoś biegłego w tym zacnym rękodziele. Trzeba wykonać wiele koszy, szykuje się poważna, dobrze płatna robota. To coś dla ciebie! Od razu tam poszedłeś. Mężczyzna przyjął cię nadzwyczaj życzliwie, poczęstował pieczenią i swoim wybornym winem. Po tych serdecznościach wyprowadził cię na zewnątrz, dał trochę wikliny, po czym kazał ci upleść z niej kosz. Bez słowa zabrałeś się do roboty, a winiarz bacznie ci się przyglądał. Po krótkim czasie uplotłeś całkiem ładny koszyk. Twój pracodawca stwierdził, że naprawdę znasz się na tym rzemiośle. Opowiedział też o nieudolnym wikliniarzu, którego wcześniej zatrudniał. Teraz zrozumiałeś dlaczego cię tak obserwował. Ten pojedynczy koszyk był swoistą próbą twoich umiejętności. Następnie winiarz zaprowadził cię do magazynu, gdzie zająłeś się pracą. Udało ci się upleść pokaźną ilość koszy. Po wykonaniu zadania winiarz serdecznie uścisnął ci rękę i wypłacił XX srebrników. Jest więc i zadowolony pracodawca, i sowicie wynagrodzony pracownik.
klik!
Ikelibro #26
Konstruktor podstawowe

Konstruktor zatrudni pomocnika

Twoim zadaniem będzie pomoc w budowie trebusza, który zamówił dla armii kathanorskiej sam książę Fryderyk. Będziesz asystował wybitnemu konstruktorowi, lordowi Eligiuszowi ze Swerde. Praca z taką sławetną osobą to zaszczyt. W dodatku całkiem nieźle płatny zaszczyt. Jak się okazało twoje zadanie nie było zbyt trudne. Musiałeś jedynie pomóc konstruktorowi w obliczeniach i sporządzaniu rysunków technicznych. Lord Eligiusz uznał, że zaprojektowany przez was trebusz będzie miał dużo większą niszczącą siłę, aniżeli wszystkie powstałe dotąd machiny oblężnicze tego typu. Dobrze czujesz się z faktem, że pośrednio przyczyniłeś się do zwiększenia obronności Królestwa. Twój mistrz całkiem dobrze ci zapłacił, konkretnie otrzymałeś XX miedziaków. Przy okazji zyskałeś pewne doświadczenie w konstruowaniu i projektowaniu. Może kiedyś dorównasz lordowi Eligiuszowi.
klik!
Ikelibro #27
Garncarstwo średniozaawansowane

Praca przy produkcji garnków.

Mistrz Joachim Gadro, jeden z najbardziej wziętych kathanornskich wytwórców ceramiki, zamieścił na słupie ogłoszeniowym wiadomość, iż szuka pomocnika , który ma pewne doświadczenie w tej profesji. Gwarantuje uczciwą i całkiem wysoką zapłatę. Garncarstwo jest ci nieobce, ta praca jest w sam raz dla ciebie. Bez namysłu zerwałeś ogłoszenie i skierowałeś się pod adres, widniejący na kartce. Czas uczynić sakiewkę nieco cięższą niż zwykle. Mistrz Joachim okazał się wesołym i wyjątkowo uprzejmym człowiekiem. Pod jego czujnym okiem zająłeś się wypalaniem ceramiki w piecu garncarskim. Czasem też zastępowałeś mistrza przy pracy na kole garncarskim. Joachim Gadro opowiadał ci różne historie ze swojego życia, których na początku słuchałeś z najwyższym zaciekawieniem, ale z czasem zaczęło to się stawać nudne. Owocem waszej współpracy stało się wiele sztuk wybornej ceramiki najwyższej jakości. Ceramikę tą mistrz poddał szczegółowej selekcji, w której odrzucił te naczynia, które jego zdaniem nie nadawały się na sprzedaż. Ogółem nie zaakceptował czwartej części ceramiki, która została wytworzona z twoim udziałem. Trzeba jednak przyznać, że jego normy są nadzwyczaj wyśrubowane, nawet jak na tak zacnego garncarza. Po ukończeniu pracy mistrz Joachim pochwalił cię, po czym wypłacił XX miedziaków. Następnie pozdrowiwszy garncarza, poszedłeś do miasta, nadzwyczaj zadowolony z faktu, że sakwa stała się cięższa.

PS Mam nadzieję, że nikt mi nie ma za złe tylu postów pod sobą. W końcu to dla dobra Wanderera i pracusiów :-)  :-)
klik!
Ikelibro #28
Rzeźbiarstwo średniozaawansowane

Poszukiwany pomocnik do budowy pomnika.

W 47 r. o. c. o. p. miała miejsce bitwa pod Ozd, w której dzielni wojownicy z Cesarstwa Orinu rozbili tabuny portalowego plugastwa. Pewien hrabia zamówił w miejscowej pracowni pomnik, który ma sławić bohaterstwo orińskich wojów. Wykonawca tego zamówienia poszukuje pomocnika. "I chyba już go znalazł..." -pomyślałeś, po czym poszedłeś się zgłosić. Zatrudniono cię bez wahania. Twoim zadaniem było wykonanie naturalnej wielkości gipsowego modelu pomnika. Trochę było z tym kłopotu, ale ostatecznie uwinąłeś się z zadaniem. Chciałeś wziąć też udział w tworzeniu właściwego pomnika, ale twój pracodawca okazał się sceptyczny wobec tego pomysłu. Chcąc zamknąć ci usta wręczył XX miedziaków, a następnie oznajmił, że nic już tu po tobie. Trochę uraziło cię to obcesowe traktowanie, ale grunt, że udało się zarobić.
klik!
Vandhall (Administrator) #29
Ok koleje prace zaraz wdrażam, zejdzie mi pewnie do wieczora z tym. Zatem jutro się pojawią.
Ikelibro i Merowe napracowali się;)

Poniżej zaktualizowana lista potrzebnych jeszcze prac.
Jeżeli ktoś chce napisać inną niż na liście poniżej nie ma problemu też się wdroży ;)

Fleczerstwo zaawansowane
Konstruktor  podstawowe i zaawansowane
Ludwistarstwo podstawowe, średniozaawansowane i zaawansowane
Ślusarstwo zaawansowane
Pszczelarstwo zaawansowane
Młynarstwo zaawansowane
Rzeźnictwo zaawansowane
Szklarstwo podstawowe, średniozaawansowane i zaawansowane
Gobeliniarstwo średniozaawansowane i zaawansowane
Kaletnictwo zaawansowane
Kusnierstwo średniozaawansowane i zaawansowane
Tropiciel zaawansowane
Myślistwo zaawansowane
Śledzenie średniozaawansowane i zaawansowane
Szpiegostwo średniozaawansowane i zaawansowane

Edit. Aktualizacja potrzebnych prac
This post was edited 2 times, last on 2010-08-13, 18:35 by Vandhall.
merowe #30
coś skrobnę ale nie dzisiaj... od 8 do 14 i od 16 do 20 miałem zajęcia...
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  previous  1  2  3  4  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 265 ms (209.4 ms) · 141 database queries in 14.9 ms
Current time: 2020-10-31, 09:27:09 (UTC +01:00)