Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Wanderer Game Sugestie RSS
Juki dla konia
Page:  previous  1  2  3  4  next 
Ystredd #16
Member since Apr 2010 · 316 posts · Location: Na Mazurach
Group memberships: Użytkownicy
Show profile · Link to this post
In reply to post ID 54567
Coś się w tej sprawie ruszyło? Jakiś bliższy termin wprowadzenia juk? Przydałyby się.
[Image: http://img838.imageshack.us/img838/2922/nazwyqd8.png]
Marqs #17
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3960 posts
Group memberships: Użytkownicy, WD Global
Z pół roku trzeba liczyć ;)

Zostały jeszcze dwa awanse więc trochę z tym roboty jest. Niby juki są wysoko na liście w forumowym temacie ale już w tym pliczku na gmailu co to V go pokazał leżą dość daleko.
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
Maniollo #18
Member since Mar 2007 · 2591 posts
Group memberships: Animatorzy, Skrybowie, Użytkownicy, WD Global
Rozmawiałem z Vandem i wygląda na to, że ma w planach wprowadzenie juków w najbliższej przyszłości. Moje wcześniejsze rozważania dot. juków nie pokrywały się z wartościami ‘udźwigu’ jakie dostępne koniki posiadają, więc myślę, że trzeba podejść do sprawy inaczej. Najprostrze podejście do sprawy pewnie to takie, że kupując konia ma on od razu juki na sobie i pojawia się obok plecaka nowa zakładka w której można umieścić tyle ekwipunku ile ma udżwigu aktualnie dosiadany koń. Przedmioty byłyby wkładane do juków z plecaka, czyli tam musiałby pojawić się nowy link obok ‘Załóż’ czy ‘Wyrzuć’. Idea podobna jak ‘Magazyn’.
Trzeba jednak zwrócić uwage na to co ma się dziać gdy sprzedajemy konia w którego jukach mamy sprzęt. Proponuje dać wtedy pytanie/komunikat o tym, że juki konia nie są puste i przedmioty te zostaną utracone.
Inna sprawa to możliwość posiadania więcej niż jednego konia. Nie wiem czy są już takie przypadki i nie wiem jak to jest rozwiązane, bo teoretycznie ktoś móglby sobie pomyśleć, że będzie miał jednego muła do zbierania sprzętu a drugiego konika do szybkiego przemieszczania się. Jak dla mnie powinna brać wtedy się najmniejsza prędkość konia, więc taki zestaw i tak byłby bez sensu, ale kto tam wie jak to jest rozwiązane. Żeby więc nie kombinować z jakimś automatycznym przekładaniem z jednych juków do drugich myślę, że przy zmianie konia w zakładce juki powinno pojawiać się to co jest w dosiadanym koniu. Juki innych koni byłyby niewidoczne do czasu aż się dosiądzie innego konia.
Z tego co wiem to mając konia istnieje możliwość go nie używania i wtedy też, dla ułatwienia proponuje aby zakładki juków nie było (lub była pusta), bo ta zakładka jak już wspomniałem byłaby tylko dla swoich (czyli kupionych) i aktualnie używanych koni. Można właściwie, aby nie było nieporozumień, dać krótki opis na górze ekranu tej zakładki, że ona pokazuje juki aktualnie dosiadanego konia. Chodzi tutaj właściwie o ten przypadek wyżej, czyli gdyby postać miała więcej niż jednego konia, bo wtedy nie wiadomo byłoby które juki pokazywać. Możnaby właściwie ułatwić troche i w przypadku gdy mamy tylko jednego konia to pokazywać jego juki nawet gdy go nie dosiadamy, ale nie wiem czy warto dodawać kodu na przypadki które i tak są dość rzadkie.
Sytuacja oczywiście się zmienia, gdyby było tak, że przemieszczamy się z kondycją dosiadanego konia, a reszta naszej stadniny goni równo za nami mimo innej kondycji, no bo wtedy trzebaby na ekranie z jukami dodac np. na górze jakiś przełącznik którego konia juki oglądamy i wtedy koncepcja pokazywania juków tylko aktualnie dosiadanego konia odpada, ale trzeba rozwiazać jakoś wybór juków przy przekładaniu przedmiotów z plecaka.

Pozdrawiam,
Maniollo
ElAdamo #19
Member since Jan 2007 · 1281 posts
Group memberships: Animatorzy, Strażnicy, Użytkownicy
Mnie bardziej interesuje czy te juki będą miały kilka przegród, tak abym sobie w nich poukładał zestawy zbroja-broń i oddzielne na zdobyte trofea, które wskakiwały by tam automatycznie. Co do tego na którym koniu maja być juki to wystarczy dodać możliwość nazywania swojego konia i możliwość przypisania juków konkretnemu konikowi.
Tata Ani i Ewy
Marqs #20
User title: Maruda Wszechmocny
Member since Jan 2007 · 3960 posts
Group memberships: Użytkownicy, WD Global
Pomijając możliwość tworzenia tych przegród w jukach i organizowania sobie przestrzeni na śmieci/trofea/rzeczy cenniejsze niż cały konik i dwie stajnie razem wzięte to ja osobiście czekam na możliwość stworzenia sobie setów i jednoklikowe przebieranie postaci właśnie przy pomocy juków.

A co do tych ograniczeń to ja bym dał tylko tyle, że juki można założyć tylko na dosiadanego konika i już. Jak się konika zmieni to cały sprzęt z juków mógłby do skrzyni wędrować (skoro już takie coś jest to niech się przyda bardziej) i dopiero trzeba by wszystko do juków innego konika przerzucić. A jak nie przerzucisz to nic z przygód nie wpadnie więc raczej ludzie nie będą nadużywać takiej formy magazynowania sprzętu.

No i trzeba będzie pewnie w awansowych przygodach juki (a raczej przebieranie się przy ich pomocy) jakoś przyblokować. Bo taki awans przykładowo na maga bitewnego z jukami to zerowe wyzwanie ;)
Miecze! Miecze! Miecze!
I czary dla lekkozbrojnych też!
This post was edited 2 times, last on 2011-10-11, 09:24 by Marqs.
Mistral #21
Member since May 2010 · 996 posts · Location: Południe Europy
Quote by Marqs:
A co do tych ograniczeń to ja bym dał tylko tyle, że juki można założyć tylko na dosiadanego konika i już.
 Jak się konika zmieni to cały sprzęt z juków mógłby do skrzyni wędrować (skoro już takie coś jest to niech się przyda bardziej) i dopiero trzeba by wszystko do juków innego konika przerzucić. A jak nie przerzucisz to nic z przygód nie wpadnie więc raczej ludzie nie będą nadużywać takiej formy magazynowania sprzętu.

Dokładnie tak. Jestem za.

I jeszcze jedno z tego co proponuje Maniollo bym zmienił. Przy sprzedaży konia (co przecież nie jest tak częste), trzeba by opróżnić juki całkowicie.
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminiarch.jpg]
"So remember to keep your mind sharp and your teeth clean!"
Arlington Public Library terminal
Grygor #22
User title: stary pieprzony marudzący tetryk
Member since Jan 2007 · 2066 posts
Group memberships: Animatorzy, Graficy, Skrybowie, Użytkownicy
Ja tam liczę, na to, że będzie można sobie załadować konia pod sam korek  (no dobra pod grzywę :D) jakimiś minerałami kupionymi w sklepie zaopatrzeniowym wudu-dor, i sprzedać to np w zak-haum po lepszym kursie.
Wiecie o czym mówię, nie?  ;-) Oczami wyobraźni już widzę, sytuację kiedy odwiedzamy nowe miasto, na ekranie widnieje, informacja o tym co jest aktualnie skupowane i w jakiej ilości, a my wyruszamy w podróż po miastach szukając zaopatrzenia.
[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
Ricewind #23
Member since Feb 2007 · 1347 posts
Group memberships: Animatorzy, Global Makers, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
Grygor ma świetny pomysł I to dałoby się zrobić tylko niech pociągnie ten temat Miasta mają swoją specyfikę popyt podaż gospodarka i Wand zyskuje nowe oblicze :)
https://www.youtube.com/watch?v=O3efQ8yXmFg
W grząskich trzcinach i szuwarach kroczy jamnik w szarawarach, szarpie kłącza oczeretu i przytracza do beretu, ważkom pęki skrzypu wręcza, traszkom suchych trzcin naręcza, a gdy zmierzchać się zaczyna z jaszczurkami sprzeczkę wszczyna, po czym znika w oczerecie w szarawarach i berecie....
Aderon #24
Member since Mar 2008 · 165 posts
Quote by Ricewind:
Grygor ma świetny pomysł I to dałoby się zrobić tylko niech pociągnie ten temat Miasta mają swoją specyfikę popyt podaż gospodarka i Wand zyskuje nowe oblicze :)

Świetnych pomysłów nie brakuje, ale muszą czekać w kilkuletniej kolejce. Niestety.
Ricewind #25
Member since Feb 2007 · 1347 posts
Group memberships: Animatorzy, Global Makers, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
Quote by Aderon:
Quote by Ricewind:

Świetnych pomysłów nie brakuje, ale muszą czekać w kilkuletniej kolejce. Niestety.

Wiem Aderonie wiem to Pomysł Grygora był wcześniej poruszany na tym forum kilka razy co nie stoi na przeszkodzie popierac dobre pomysły za każdym razem jak się tylko pojawią ;) a że Grygor twardo walczy o swoje postulaty tak też mniemam że odpowiednio poparty doprowadzi i ten kiedyś w końcu do szczęśliwego zakończenia ku uciesze mojej jak i twojej jak sądze :)
https://www.youtube.com/watch?v=O3efQ8yXmFg
W grząskich trzcinach i szuwarach kroczy jamnik w szarawarach, szarpie kłącza oczeretu i przytracza do beretu, ważkom pęki skrzypu wręcza, traszkom suchych trzcin naręcza, a gdy zmierzchać się zaczyna z jaszczurkami sprzeczkę wszczyna, po czym znika w oczerecie w szarawarach i berecie....
cieniostwor #26
Member since Jul 2010 · 1573 posts
Group memberships: Graficy, ScriptMaker, Użytkownicy
A jak będą te juki to może dorobimy jeszcze wóz :D to dopiero fajne by było. taki własny powóz a później takie lepsze do zaprzęgania w 4 rumaki (poza ogromnym udźwigiem +25 do charyzmy jak taką karetą podjedziesz) I te elfki blachary na kolanach... ech fajnie by było nie?
[Image: http://www.kamesenin.tk/wn/obrazy/lies.jpg]
Aderon #27
Member since Mar 2008 · 165 posts
In reply to post #25
Bardzo popieram pomysły, które pozwalają postaci udoskonalać się i bogacić bez konieczności rozwoju cech bojowych.

Dlatego jestem za expem za pracę, wpływem cech podstawowych na tę pracę, różnymi narzędziami na które można wydawać pieniądze zamiast ekwipunku bojowego.
Handel na zasadzie "kupię taniej tutaj, sprzedam drożej trzy miasta dalej" to świetny pomysł na zarobek, o ile nie zostanie potraktowany po macoszemu, jako ciekawostka, a nie realna opcja.

Mile widziana też gildia rzemieślników, z podziałem na profesje siłowe (kowale i inne górniki), zręcznościowe (jubilerowie czy zbieraczowie), oraz magiczne (alchemiki i zaklinaczarze). A jeszcze lepiej - niech sobie zostają tymi giermkami, czarodziejami i tropicielami. Rzemieślnik w służbie danej gildii. W końcu Bennet z Gothic 2 był pełnoprawnym najemnikiem, mimo iż miecz widywał tylko na swoim kowadle ;)
Wtedy przydałyby się osobne questy (lub po prostu wymagania, które trzeba spełnić by zostać przyjętym. Najlepiej takie promujące rozwijanie się w kilku zawodach, a nie skillowanie jednego) i osobne opisy profesji przy tropieniu.
Maniollo #28
Co do przegródek, to Loss pracował na projektem zmiany wyglądu plecaka więc juki pewnie też by się na to załapały.
Ja ze skrzynia to bym uwazal. Kazdemu zdazylo sie na pewno stracic cos przez to, ze sie nie zauwazylo ze cos tam jest. Moze by wrzucil do tych 'W I B C K P E' literek na gorze po lewej stronie pod energia nowa literke mowiaca, ze cos jest w skrzyni?
Maniollo #29
Zastanawialem sie jeszcze jak moznaby rozwiazac sprawe posiadania (tych kupionych, nie wynajetych) wielu koni i mysle, ze moznaby tez zrobic to tak, ze na ekranie Stajni (tam gdzie widzi sie swoje konie) bylby przelacznik ktorym wybieraloby sie konia ktorego juki maja byc uzywane. Jesli bedzie postac miala jednego konia to wskazywalby on zawsze tego jednego i ustawialby sie on automatycznie przy zakupie. Dokupenie nowego konia nic nie zmienia, bo zeby zmienic juki na nowego trzeba zmienic ten przelacznik. I przy zmianie jukow (czyli tego przelacznika) trzebaby sprawdzac czy juki sa puste oczywiscie. Tak jak proponowalem wczesniej takie samo sprawdzenie musialoby byc przy sprzedazy konia jesli juki tego konia sa aktualnie uzywane. Dodatkowo moznaby zrobic tak, ze jesli sprzedajemy konia z pustymi juz jukami, a mamy jeszcze jakies inne konie to przelacznik niech sie ustawi na ktoregokolwiek z posiadanych koni. Nawet gdy sie ustawi na nie tego ktoregobysmy chcieli to latwo bedzie to przestawic, bo juki w tym momencie sa puste.
I takim oto sposobem mysle ze latwo bedzie kontrolowac konia ktorego udzwig bedzie ograniczal pojemnosc jukow, bo to bedzie albo zawsze jeden kon z ustawionym przelacznikiem albo nie bedzie w ogole gdy postac nie bedzie miala kupionego konia.

Pozdrawiam,
Maniollo
cieniostwor #30
Member since Jul 2010 · 1573 posts
Group memberships: Graficy, ScriptMaker, Użytkownicy
Ale dlaczego nie mona mieć dwóch koni z jukami?
No i na logikę pojemność juk to udźwig konia minus waga jeźdźca. Chyba że sobie właśnie kupimy drugiego i jednym jedziemy drugi graty nosi.
[Image: http://www.kamesenin.tk/wn/obrazy/lies.jpg]
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Page:  previous  1  2  3  4  next 
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 221.5 ms (162.8 ms) · 146 database queries in 26.2 ms
Current time: 2021-01-18, 01:46:50 (UTC +01:00)