Nie zalogowany. · Zapomniane hasło · Rejestracja
Forum: Wanderer Game Dyskusja ogólna RSS
Złoto w błoto...
Strona:  poprzednia  1  2  3  następna 
Awatar
Wiosna #16
Tytuł użytkownika: Upadły paladyn
Członek przez Sty 2007 · 209 postów · Położenie: Gdańsk
Członkostwo w grupach: Global Makers, Użytkownicy
Zobacz profil · Link do tego postu
W odpowiedzi na post ID 3361
Dobra zarty na bok jak mawaił król Dezmod...
Vand mam jedną sugestie dotycząca ekonomi w grze. We wszystkich znanych mi grach RPG jak i w życiu realnym za trzymanie pieniędzy w banku dostaje się procenty od oszczędności. Wanderer jest pod tym względem jedyny w swoim rodzaju. Nie dość, że procentów nie dostajemy to jeszcze przy wpłacie pobieraja od nas prowizje. Jak ktoś słusznie zauważył kasy w grze zawsze brakuje. Dlatego może zamiast ciągle wprowadzac coś co tą kase zżera lepiej pomyślec o czymś co kasy dodaje? Pisze to teraz troche samolubnie bo chce iśc na mnicha i zbieram 5K na mape do Zak-Hum a potem jeszcze 2K n mape Starwy. Dotychczas uzbierałem niewiele ponad 2K i co? Mam to oddać krasnoludom do banku bo jakiś quest mnie trafi? Paranoja. Nie na tych zasadach. Bank zawsze powinien zwiększac poziom gotówki. Tu zaś zmniejsza i to znacząco. Ja wiem, że w poiprzedniej erze nastąpiło coś co można nazwać "syndromem wykupienia wszystkiego co dostępne" ale na wszystkie demony piekieł nie przeginajmy teraz w drugą strone. Ja cały czas biegam w skórkach bo nie stać mnie na sensowną zbroje, a czary mam takie, że śmiech bierze. Przed resetem dysponowałem lepszymi zaklęciami jak byłem na 10 levelu.
Żegnajcie
[Obraz: http://img146.imageshack.us/img146/4269/nazwy8uq.png]
Awatar
Kaniponk (Administrator) #17
Członek przez Sty 2007 · 1796 postów · Położenie: UTG
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, Strażnicy, Użytkownicy
W odpowiedzi na post ID 3360
Cytat za Grygor:
To ja bym proponował uzależnić ilość % tracenia złota w tych randomach jak i przy pobieraniu z konta uzależnić od charyzmy. Bo obecnie jest bardziej jak zbędna ;)).

cos sie tak przyczepil tego tracenia, questy gdzie tracisz/wydajesz zloto jest ledwie pare (na 31 wprowadzonych losowek) i jest to zazwyczaj ustalona (niewielka) kwota. jest to urozmaicenie bardziej niz powod do obaw :) z tego co kojarze tamten quest jest jedynymm takim gdzie masz %
Be the kind of player that when your fingers hit a keyboard each morning, Vandhall says:
"Oh crap. He's up"
Awatar
Reynevan #18
Tytuł użytkownika: Wieczny student
Członek przez Sty 2007 · 166 postów · Położenie: Te tamte
Członkostwo w grupach: Użytkownicy
Cytat za "Wiosna":
Dlatego może zamiast ciągle wprowadzac coś co tą kase zżera lepiej pomyślec o czymś co kasy dodaje?

A przecie bez pracy nie ma kołaczy... a propo to praca kasę daje :rolleyes:

Orlico stawaj pod ściane a ty Zorannie dobrze wyceluj i rzucaj tą... tym urządzeniem... a celnie!
Czym byłby świat bez wyobraźni...
Awatar
Kaniponk (Administrator) #19
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, Strażnicy, Użytkownicy
Wiosna - dla mnie pomysl nie za bardzo dobry.
znam osoby ktore stwozylyby postac ktora przez pol roku siedziala na 1 lvl i pracowalaby tylko po tto by juz dalej w zyciu nie nazekac na brak kasy i "zyc" z procentow, utwozenie takiej opcji rozwoju IMO popsuloby w jakims stopniu rozgrywke. juz realniej rzecz biorac bylbym za obnizeniem prowizji przy wyplacie np.: 1% :)
Be the kind of player that when your fingers hit a keyboard each morning, Vandhall says:
"Oh crap. He's up"
Awatar
Vandhall (Administrator) #20
Członek przez Sty 2007 · 4380 postów · Położenie: Kathanorn
Członkostwo w grupach: Administratorzy, Użytkownicy
Kiedyś tak właśnie działały odpowiedniki banków. Nikomu do głowy nie przyszło aby za to, że dasz na przetrzymanie pieniądze dawać ich więcej. Wtedy (tak jak i u nas) duża ilość oszczędności to był problem. Bo łatwo je można było stracić (u nas trudno ;) ) nosząc przy sobie ktoś mógł napaść i nawet jeśli uszedłeś z życiem to na pewno bez sakiewki - i złodzieje czyścili ją do zera. Ukrywając oszczędności ryzykowało sie, że ktoś mógł to odnaleźć i też wyczyścić do zera. Alternatywą mogli być strażnicy... no ale ich też można podkupić, ubić no i kosztowali.
Argument, że winnych systemach jest odwrotnie... zupełnie do mnie nie przemawia ;)

Bank u nas daje 100% gwarancji, że otrzyma sie pomniejszone o prowizję złoto. Nie ma narazie sytuacji, że ktoś napadnie na bank czy, że bank upadnie.

Ponadto inaczej jak w dawnych czasach % złota, które można stracić jest niewielki, nawet dla 2 czy 3 mieszków.

Prawdopodobieństwo, że trafisz akurat na tą przygodę, której nie można uniknąć tez jest dość małe. Więc ja bym na twoim miejscu zaryzykował ;)

Wprowadzenie wypadających przedmiotów i ich znaczne urozmaicenie spowoduje, ze złoto będzie łatwiejsze do pozyskania. Ale tu trzeba jeszcze trochę cierpliwości.
[Obraz: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminisorc.jpg]
W zasadzie nie jestem materialistą. Jednakowoż entuzjazm w pracy
jest wprost proporcjonalny do wysokości stanu konta.
Awatar
Wielkie G #21
Tytuł użytkownika: Saos Master
Członek przez Sty 2007 · 245 postów · Położenie: Wielka Wiocha
To już raczej do innego działu, ale...

A może wprowadzić by w innych miastach banki, które by kasę dodawały, ale byłaby większa szansa na napad / upadek banku / itp.?
[Obraz: http://wielkieg.cba.pl/image.php]Hi, I'm Linux.
Jest 10 rodzajów ludzi - ci, którzy rozumieją system binarny i ci, którzy nie rozumieją.
Saos... |Merlin (H Sorc 29)|Axehand (D MaA 30)|Arroweye (H Bow 23)| Mapogar (H Rec 17)|
Awatar
Rogal #22
Członek przez Sty 2007 · 137 postów · Położenie: Mrągowo
A co do losówek to...
w ciągu 50 energii trafiłem 3 razy na "nurkowanie w szambie" sporo sobie zarobiłem ale czy to ja mam takie szczęście czy może losówka ma zbyt duży współczynnik trafiania się ?

CHR: 13 -17
Śmiesznie to wygląda ^^
"Ostateczne poświęcenie kapitana i jego rycerskiej braci nie pozwoliło na triumf wroga."
Awatar
merowe #23
Tytuł użytkownika: Smutny
Członek przez Sty 2007 · 2163 posty · Położenie: Zamość
Członkostwo w grupach: Strażnicy, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
W odpowiedzi na post #21
a może by tak dało sie zrobić, że bank inwestuje naszą kase (tak na niby) która by rosła zależnie od kwoty a przy wypłaceniu i tak by była ona zmniejszana o tą prowizję. w ten sposub i bank by zarabiał i nasze postacie (ogólnie wszyscy byli by hepi:))
Awatar
Kaniponk (Administrator) #24
re up. popraw ów sposób

IMO koncepcja Vandhalla mi sie bardzo podoba - nie za bardzo lubie systemy w ktorych by kasa ci leciala robisz... nic.. (czyt. % w banku czy cos w ten desen)
moze gdy bedziemy mieli wlasne domostwa, bedzie jakas mozliwosc zarobkowania nie przykladajac sie (energi) do tego, ale nawet jesli tak bedzie to mam adzieje ze beda to sprawy groszowe (jak na nasz poziom zaawansowania).

A moze da sie zmniejszyc prowizje w banku do 2% :> ??
"Oh crap. He's up"
Awatar
Brosper #25
Członek przez Lut 2007 · 96 postów · Położenie: Piaseczno
Bank przydał by sie w każdym mieście i powinniśmy mieć gdzieś zapisy ile mamy kasy w każdym banku lub banki były by połączone i jak by się w jednym wpłaciło to i w drugim by było. Co do budowy wszędzie banków można by zrobić coś takiego że osoby spacjalizujące się w ciesielstwie i drwalstwie pomagały by w budowie, a kasa z % pokryła by koszty budowy a my myśmy jeszcze dostali kasę.

2 pomysł to, to że były by 2 firmy bankowe np Milenium Bank i PKO BP. Jeden bank był by bardziej ekskluzywny i i lepiej chroniony, drugi mniej. W tym lepszym było by większe oprocentowanie w tym słabszym mniejsze. To od ciebie będzie zależało jak chcesz chronić swoje pieniądze.
Kalgherion #26
Tytuł użytkownika: Knight
Członek przez Sty 2007 · 798 postów · Położenie: Koszalin
Członkostwo w grupach: Skrybowie, Użytkownicy
Cytat za Brosper:
Bank przydał by sie w każdym mieście i powinniśmy mieć gdzieś zapisy ile mamy kasy w każdym banku lub banki były by połączone i jak by się w jednym wpłaciło to i w drugim by było.
Tak jest właśnie obecnie. Przez miasto rozumiem MIASTO, a nie wioski czy inne miasteczka, gdzie bank nie miał by prawa istnienia. A kasę możesz wpłacić w jednym mieście a wypłacić w innym. Wolna wola, już to kiedyś sprawdziłem na własnej skórze. Poza tym na gościńcu niebezpiecznie jest aby tachać tyle pieniędzy. :)
A mi się koncepcja banku Vanda podoba. Nietypowa i odmienna od innych gier, co ją wyróżnia. Natomiast nie podoba mi się to procentowe tracenie kasy. Wolę już tracić konkretną jej ilość. Już sam fakt chodzenia z taczką pieniędzy daje dużo do bankowego myślenia. Dodawanie takiego "boosta" w postaci % tracenia jest już raczej zbędne.
No chyba, że bank zmniejszyłby oprocentowanie, to wtedy można by za każdą przegraną walką pvp, czy w przygodach tracić jakiś procent kasy, która ma się przy sobie. To bank wtedy miałby spore powodzenie. Ale tylko wtedy gdyby oprocentowanie było znacznie mniejsze. :) Tak, już widzę wielki krzyk oburzonych graczy. :)
Kalgherion [40]
"Madness is out there!"
http://idarionis.myminicity.com
Awatar
lopata #27
Członek przez Lut 2007 · 523 posty · Położenie: Czy to ważne?:P
1.Bank w kazdym miescie-Nie
idziesz traktem sobie i dochodzisz do Sudom(z tego co zdazylem sie dowiedziec bedac w tej lokacji to osada)i masz wsrod drewnianych chatynek i lepianek szalasopodobnych piekny murowany bank, w ktorym trzymane sa podatki z chlopow, a pieniazki czekaja na kogos kto je wyplaci z tamtad :-p
2.Powinien byc procent na plus-Nie
czy jakikolwiek nasz dzisiejszy bank idzie klijentom na reke?Chyba nie.Procent miesieczny wynosi duzo ponizej 1%
a oplata za posiadanie konta duzo kosztuje.Teraz korzystanie z innego banku- dodatkowa oplata.To tym bardziej niewyobrazam sobie tego w swiecie wanderera.Skapy krasnolud siedzacy za "okienkiem" grzecznie pyta: zyczy pan sobie konto bez oplat przy wplacaniu ale z malym procentem, czy moze bez oplat przy wplacie ale z wyzszym oprocentowaniem pana oszczednosci?Ten krasnolud chyba by zczezl nim by takie slowa mu przez gardlo przeszly :-D Swoim basistym burczacym glosem moze tylko ryknac by wplacal kase albo zmywal sie i niezawracal jego jakze cennego czasu
3.Mozliwosc pobierania kasy z innych bankow-Tak
na jakiej podstawie kase ludzie musieli miec, wiec taki krasnolud(przykladowo, bo ta rasa idealnie mi pasuje na bankowca-tak jak zydzi dla nas teraz :-D )wystawial glejt, z krolewska czy jakakolwiek pieczecia(wazne aby wiarygodna)ze posiadacz tego swistka ma X000000 zlotych monet :-D  :-D .Powinno byc cos jak weksel czy glejt
4.Napady na bank-Nie
i tak juz jest wystarczajacy problem z kasa.Niech jeszcze random zostanie wrzucony na napady na bank i koniec-klatwa losowki przyslala by rzesze graczy z zazaleniami:"stracilem cala kase w banku".To juz by byla z lekka przesada
"...a ścieżka, którą podążać będą zaścieli trawy krwią bezbronnych i niewinnych. Szczątki ludzkie wskrzeszać będą do swych armii aż do upadku wszelkiego życia. Nim słońce..."

Same plusy...a minusy to też plusy;)
Awatar
Ricewind #28
Członek przez Lut 2007 · 1346 postów
Członkostwo w grupach: Animatorzy, Global Makers, Użytkownicy, Zdarzeniowcy
Bank z mniejszym oprocentowaniem bylby super bo kto w tak "spokojnej" krainie moze chodzic z mieszkiem pelnym zlota... no chyba ze szczeście i miecz ma ostry (pomysł na przyszlosc {naprawde mocni i sławni nie tracą})
https://www.youtube.com/watch?v=O3efQ8yXmFg
[Obraz: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
W grząskich trzcinach i szuwarach kroczy jamnik w szarawarach, szarpie kłącza oczeretu i przytracza do beretu, ważkom pęki skrzypu wręcza, traszkom suchych trzcin naręcza, a gdy zmierzchać się zaczyna z jaszczurkami sprzeczkę wszczyna, po czym znika w oczerecie w szarawarach i berecie....
Awatar
Reynevan #29
Tytuł użytkownika: Wieczny student
Członek przez Sty 2007 · 166 postów · Położenie: Te tamte
Mniejszy %? Pogadaj z tym niskim krępym kolesiem za kasą stojącym.
Tak to na czym sie wspiera to nie atrapa, tak używa tego do przekonania klienta, że więcej zedrzec z siebie nie pozwoli.
Wszak on zamiast jak my wszyscy zarabiać mnóstwo złota siedzi za marne grosze czuwając nad naszą uciułaną gotówką. ^^

Bank z %? I co jeszcze co 10 klient dostaje rękę księżniczki?
Czym byłby świat bez wyobraźni...
Kalgherion #30
Tytuł użytkownika: Knight
Członek przez Sty 2007 · 798 postów · Położenie: Koszalin
Członkostwo w grupach: Skrybowie, Użytkownicy
Cytat za Reynevan:
I co jeszcze co 10 klient dostaje rękę księżniczki?
Jestem za.  :-p
Kalgherion [40]
"Madness is out there!"
http://idarionis.myminicity.com
Zamknij Pomniejsz – Powiększ + Odpowiedz na ten post:
Kod weryfikacyjny: VeriCode Proszę przepisać kod weryfikacyjny z obrazka do pola tekstowego umieszczonego obok niego.
Emotikonki: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Znaki specjalne:
Strona:  poprzednia  1  2  3  następna 
Idź do forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Strona wygenerowana w 212,7 ms (156,4 ms) · 148 zapytań do bazy danych w czasie 16,5 ms
Bieżący czas: 23.05.2018, 15:38:01 (UTC +01:00)