Not logged in. · Lost password · Register
Forum: Play By Forum / Twórczość własna Twórczość własna RSS
Zbrojni
MMOcRPG via WWW
Zorann (Administrator) #1
User title: Ten który czuwa
Member since Jan 2007 · 4866 posts · Location: http://www.zmm.ow.pl/mapa.jpg
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Show profile · Link to this post
Subject: Zbrojni
Z wielkim poslizgiem wzgledem tego co sobie zaplanowalem (co niejako uzmyslowilo mi, dlaczego Vand tak bardzo nie trzyma sie zalozonych terminow), w koncu moge sie pochwalic swoim dzielem. Przez ostatnie tygodnie z wielka pomoca Losstarota, bez ktorego z pewnoscia bym sobie nie poradzil, pracowalem nad projektem gry via www o roboczej nazwie "Zbrojni".

Gra z zalozenia miala byc banalnie prosta tj. dwie postacie majace niewielka lizbe statystyk typu atak i obrona na przemian leja sie az ktorys padnie. W praktyce rzecz sie nieco rozbudowala i z planowanego tygodnia czas prac rozszerzyl sie do okolo dwoch miesiecy z czego na dwa tygodnie odpadlem (chorobowe) i nadal sa pewne rzeczy ktore trzebaby dorobic (niektore czary nie sa jeszcze wdrozone, sciezka fabularna nie jest dokonczona).

Gra nadal jest prosta, nie odbiega stopniem skomplikowania od np. gladiatusa i calosc sprowadza sie do klikania na "atak". Ale do rzeczy, reszta pisze na stronie glownej gry na ktora zapraszam:
Na stronie jest link do forum, na ktore takze zapraszam, strasznie tam pusto ;)

Gra jest w fazie "grywalnych testow" i nie gwarantuje czy z niej wyjdzie :)
Potrzebne sa testy i pewien balans, zwlaszcza kosztu mana i skutkow dzialania czarow.
Nie mam tez pojecia jak zachowa sie serwer gdy pogra nan kilku graczy i czy wystarczy mi transferu/obciazenia serwera. Jedynym sposobem na sprawdzenie jest zaproszenie Was do gry :)

Tak jak pisze na stronie glownej - gra powstala w celach testowo-edukacyjnych. Stad nie zamierzam jej rozbudowywac nie liczac drobnych usprawnien i naturalnie poprawiania bledow, drugi Wanderer z tego nie wyrosnie ;)
Wszelkie komentarze, krytyka, pochwaly i uwagi beda dla mnie bardzo cenne. Oczywiscie dotyczy to takze zglaszania bledow.

Jesli ktos ma czas, ochote i umiejetnosci, niech sprobuje zhackowac gre (wzglednie wykorzystac luke w zabezpieczeniach zeby kupic cos za darmo, albo wlamac sie na czyjes konto) np. poprzez edycje linkow i podstawianie tam swoich danych. Jest to nieco utrudnione gdyz strona sie nie przeladowuje jak ma to miejsce w wandererze, ale jak najbardziej mozliwe. Wydaje mi sie ze wszystko zabezpieczylem, a wiec tym bardziej bede wdzieczny, jesli ktos pokaze mi dziure w moich zabezpieczeniach.

Zapraszam do gry, w chwili obecnej fabula powinna wystarczec na okolo 20-30 dni grania, co daje mi dosc czasu by dopisac kolejne lokacje. Have fun :)
Złowrogi Ostrzeliwujący Regularnie Aroganckich Nieprzyjaciół Narwaniec
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
This post was edited 4 times, last on 2010-07-25, 13:52 by Zorann.
poll
Poll: Jak oceniasz gre?
(2 votes · 12%) -1 - Ja to stworzylem, nie jestem obiektywny ;)
(One vote ·   6%) 0 - Nie probuje i nie zamierzam.
(0 votes ·   0%) 1 - Dno, mogles przez ten czas robic cos bardziej tworczego, np. grac w tetrisa.
(One vote ·   6%) 2 - Kiepsko...
(One vote ·   6%) 3 - Ujdzie w tloku...
(3 votes · 18%) 4 - Moglo byc lepiej ale nie jest zle.
(6 votes · 35%) 5 - Dobra gra, nawet mozna poklikac!
(3 votes · 18%) 6 - Toz to arcydzielo, od jutra przestaje grac w WND i przerzucam sie na "Zbrojnych"!
This poll has no time limit · 17 votes
Ilineusz #2
User title: Ilineusz
Member since Jan 2007 · 250 posts · Location: Mroczny Las
Group memberships: Użytkownicy
Można komentować?? ^^
Zorann (Administrator) #3
Group memberships: Administratorzy, Animatorzy, Global Makers, PBF Game Master, Strażnicy, Użytkownicy
Inaczej bym nie wklejal ;)
Nie krepujcie sie tez z rejestrowaniem na forum, link jest na stronie.
"Samson często strugał kołki. Po pierwsze, wyjaśniał, jest to czynność w sam raz dla idioty, na jakiego wygląda. Po drugie, mawiał, struganie kołków uspokaja, wpływa korzystnie na system nerwowy i trawienny. Po trzecie, tłumaczył, rżnięcie drewna pomaga mu podczas wymuszonego przysłuchiwania się dyskusjom o polityce i religii, albowiem zapach świeżego wióra łagodzi odruchy wymiotne. "
Urdithandara #4
Member since Jan 2007 · 1177 posts · Location: ZAMOŚĆ!!
Group memberships: Skrybowie, Użytkownicy
Ciekawie by było, jakbyś miał z 12 głosów na 'ja to stworzyłem' ;) Ehh... za dużo się ankiet na JoeMonster naoglądałem...
Zorann (Administrator) #5
Tutaj ludze sa powazni. Sam sie zaskoczylem tym, ze nikt nie zrobil "psikusa" i tam nie zaglosowal... Ale... Nie macie komentowac postu i ankiety, tylko gre ;)
W ogole to wyniki sa podejrzane - 5,6/6 wsrod tych co gre zobaczyli? Dajcie spokoj, ja bym dal co najwyzej 4... Jeszcze powiedza, ze pozakladalem multikonta na forum zeby wyniki zawyzac ;)
Urdithandara #6
Member since Jan 2007 · 1177 posts · Location: ZAMOŚĆ!!
Group memberships: Skrybowie, Użytkownicy
Sam sie zaskoczylem tym, ze nikt nie zrobil "psikusa" i tam nie zaglosowal...
Ja miałem głosować, ale zobaczyłem, że byłbym sam z Losstarotem, więc odpuściłem ;)
Edit: Losstarotem/Zorannem...
Bortar #7
Member since Mar 2009 · 63 posts
Group memberships: Użytkownicy
A jak kupuje sie wybiera czary??
Zorann (Administrator) #8
Bortar:
http://wan.hekko.pl/forum/thread/26

EDIT:

Uff... Zaszaleliscie wczoraj :D
Mimo opcji wylaczenia wizualizacji walki zuzyliscie 51MB transferu (srednio dziennie moge sobie pozwolic na 66). Ale to male piwo. Gorzej, ze przekroczyliscie 0,7% zuzycia procesora, a tutaj mam limit 1% :)
Zatem zapytam od razu zanim zaczniecie przekraczac limity: Czy znacie jakis hosting ktory pozwala na stawianie gier via www i nie narzuca takich limitow?
Transfer od biedy mozna dokupic, ale jak zaczne zbyt czesto przekraczac limit obciazenia to mnie wyrzuca :)
Ehh, jeszcze bede musial optymalizacje zrobic...
This post was edited on 2009-04-06, 10:47 by Zorann.
Vandhall (Administrator) #9
Member since Jan 2007 · 4385 posts · Location: Kathanorn
Group memberships: Administratorzy, Użytkownicy
Polecam własny serwer :)
Ale jeśli nie chcesz/nie masz czasu zgłębiać tajników linuxa to zależy ile kasy na hosting możesz przeznaczyć?
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminisorc.jpg]
W zasadzie nie jestem materialistą. Jednakowoż entuzjazm w pracy
jest wprost proporcjonalny do wysokości stanu konta.
Zorann (Administrator) #10
Niby stoi u mnie stary PC i sie kurzy, ale na neostradzie moze byc troche trudno z wlasnym, jesli nie zmienne IP, to znowu transfer nie zachwyca...

Za obecny dalem zaledwie 26zl/rok wiec grosze, a teraz nie wiedziec czemu podrozal do 42zl/rok i to w promocji...
http://www.hekko.pl/oferta.html
Ogolnie trzeba powiedziec ze zadowolony nie jestem, sa czasem klopoty z dostepem do phpmyadmina, a BOK sie upiera ze wszystko jest w porzadku... Niech im bedzie, skoro jeszcze zarzadzili podwyzke do prawie 200% to nic tam po mnie gdy waznosc pakietu minie (sierpien, sporo czasu, ale kto wie czy mnie nie eksmituja lub zablokuja jakis skrypt) ;)
Nie wiem ile za jakie pieniadze mozna sie spodziewac, ani ile tak naprawde potrzebuje, jednak przeliczajac to co wiem mysle ze 100-120zl/rok powinno dac mi wiecej niz wystarczajaco. Wiecej wolalbym nie wydawac bo moze zabraknac na donaje do WND ;)
Vandhall (Administrator) #11
Member since Jan 2007 · 4385 posts · Location: Kathanorn
Group memberships: Administratorzy, Użytkownicy
I co znalazłeś coś? Ja mogę polecić to gdzie kiedyś stało nasze forum czyli na nazwa.pl - serwer Active Pro- tyle, że to koszt 366 zł/rok. chociaż sprawdziłem własne jest też coś za 122 ;)
Oni mają świetny monitoring obciążenia i inne bajery, Hydra na nich zaczynała... i nawet jak obciążysz za bardzo to ci najwyżej przycinają dostęp na kilka godzin.

Warto też poszukać sobie na zagranicznych serwisach, choć cena dolara zmniejszyła ich atrakcyjność ostatnio.

Ale Tomir często agitował http://dreamhost.com/ i gorąco mi go swego czasu polecał.

Teoretycznie mam tyle zasobów serwerowych, że można by to i mnie postawić... ale transfer u mnie to kiepsko. Jednak jak cię wyrzucą i nie będziesz miał się gdzie podziać to możemy coś zakombinować ;)
[Image: http://idarionis.com/mainpagedata/banery/banminisorc.jpg]
W zasadzie nie jestem materialistą. Jednakowoż entuzjazm w pracy
jest wprost proporcjonalny do wysokości stanu konta.
This post was edited 2 times, last on 2009-04-07, 19:50 by Vandhall.
Zorann (Administrator) #12
No i doszlo wreszcie do tego, ze lada chwila musialbym albo sie z hekko ewakuowac, albo dokupowac transfer i limity obciazenia. Zgodnie z poleceniem wzialem nazwa.pl w promocji 122/rok mozna przelknac, a powinno wystarczyc na moje skromne potrzeby.

Nawiasem mowiac odradzam hosting hekko.pl, wprawdzie jest tani (na allegro sprzedaje konta jeszcze taniej, choc z czego wiem to z ograniczeniami rozmiaru bazy danych - uwazac, to nie oszustwo, ale czytajcie co kupujecie!), ale problemy z baza byly straszne, phpmyadmin mulil przez caly czas uzywania konta, slanie amili z prosba o naprawienie skutkowalo upieraniem sie, ze wszystko bylo i jest w porzadku i tak do znudzenia. Z wielka ulga zrobilem backup i sie wyprowadzilem ;)
Moze mialem tylko pecha i na innych serwerach wszystko bylo w porzadku, ale zachowanie BOKu w takiej sytuacji jest mocno nieodpowiednie, zwlaszcza ze szukajac pomocy po roznych forach znalazlem posty pisane wlasnie przez administracje hekko.pl swiadczace o tym, ze nie wszystko bylo w porzadku...

Tresc oficjalnego newsa Zbrojnych:

W dniu dzisiejszym o godzinie 16:00 nastąpiła przeprowadzka Zbrojnych na nowy adres (edytowałem już link w pierwszym poście)
Teraz gra powinna działać odrobinę szybciej, a nade wszystko nie będą mnie ścigać limity konta które na starym serwerze przekraczaliśmy wink.gif

Oprócz adresu nic nie uległo zmianie, Wasze konta i postacie pozostały przeniesione i możecie bez przeszkód kontynuować grę. Stan gry został przeniesiony na bieżąco, zatem poza półgodzinną przerwą techniczną nic nie straciliście.

Nowy adres to:
http://zbrojni.nazwa.pl/zbrojni/

Zmienił się także adres forum:
http://zbrojni.nazwa.pl/forum/
Stare forum, choć jeszcze działa, zostało zablokowane, nie można na nim już pisać, tylko czytać.

Domena jest w drodze, będę informować na bieżąco.
Grygor #13
User title: stary pieprzony marudzący tetryk
Member since Jan 2007 · 2066 posts
Group memberships: Animatorzy, Graficy, Skrybowie, Użytkownicy
nawet ciekawe klikadło, tylko dziura w sprzęcie sklepowym.Tzn niewiele różniący się statystykami sprzęt potrafi różnić się kilkuset k gp. czyli opłaca się kupować tylko to co bardzo tanie, i to co bardzo drogie ;p
[Image: http://img3.imageshack.us/img3/3530/wilczyuserbar5b.png]
Zorann (Administrator) #14
Zgodnie z obietnica mamy domene: zbrojnimmorpg.pl
Stare adresy naturalnie nadal dzialaja, ale nie ma jak domena wink.gif
Edytowalem adres w pierwszym poscie.

Grygor: Ceny sa liczone tak, ze kazdy kolejny punkt jakiejs statystyki jest coraz drozszy, stad niewiele rozniacy sie sprzet robi sie szybko bardzo drogi. Tak ma byc, sprzet sklepowy ma wiele niespodzianek (nieoplacalnych, ale i oplacalnych), gdyz jest to efekt pracy generatora ;)
Close Smaller – Larger + Reply to this post:
Verification code: VeriCode Please enter the word from the image into the text field below. (Type the letters only, lower case is okay.)
Smileys: :-) ;-) :-D :-p :blush: :cool: :rolleyes: :huh: :-/ <_< :-( :'( :#: :scared: 8-( :nuts: :-O
Special characters:
Go to forum
This board is powered by the Unclassified NewsBoard software, 20120620-dev, © 2003-2011 by Yves Goergen
Page created in 223.3 ms (165.6 ms) · 136 database queries in 12.7 ms
Current time: 2020-10-31, 12:16:16 (UTC +01:00)